Uprawnienia pedagogiczne - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-05, 15:23   #1
Wenila
Wtajemniczenie

Uprawnienia pedagogiczne

Znalazłam ostatnio ogłoszenie o studiach podyplomowych dających uprawnienia pedagogiczne. Podobno z takim dyplomem nie tylko można uczyć w szkole, ale prowadzić szkolenia, kursy czy też takie uprawnienia potrzebne są dla osób na stanowiskach kierowniczych (przyuczenie do zawodu nowych pracowników)

Czy ktoś z Was ma takie uprawnienia? Czy warto coś takiego zrobić?
Wenila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:08   #2
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa
Dot.: Uprawnienia pedagogiczne

Mam cos takiego i pracowalam dzieki temu w szkole. Nie robilam zadnych studiow podyplomowych, tylko w czasie moich studiow wybralam rok czy poltora fakultetu , ktory dawal te uprawnienia.

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:14   #3
maja2005
Zadomowienie

Miałam przygotowanie pedagogiczne od razu w programie studiów, ale zdarza się, że takiego przygotowania na niektórych uczelniach bądź kierunkach nie ma. Wtedy, aby móc pracować w szkole, trzeba ukończyć odpowiedni kurs lub jak w tym przypadku np. studia podyplomowe w tym kierunku. Nie wiem jak wymagają szkoły dzisiaj, ale kiedyś można było być nauczycielem bez przygotowania pedagogicznego i ewentualnie się dokształcać. Różnica była oczywiście w kwalifikacjach oraz w wynagrodzeniu.
Wówczas uczestnikami kursu pedagogicznego mogli być tylko nauczyciele. Dzisiaj są już dostępne takie kursy kwalifikacyjne, których uczestnikami mogą być osoby, które do tej pory nie pracowały jako nauczyciele i nie mają doświadczenia w tym zakresie.

Z rozporządzenia o kwalifikacjach:
"przygotowanie pedagogiczne - należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia i praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin, oraz odbycie pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin; w przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin; o posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom lub inny dokument wydany przez szkołę wyższą, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli i świadectwo ukończenia pedagogicznego kursu kwalifikacyjnego;"
maja2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:44   #4
Wenila
Wtajemniczenie

w planie tych studiów napisali, ze to nie tylko dla nauczycieli, ale również dla pracowników firm, którzy prowadzą rekrutacje i szkolą podwładnych
Stary 2009-05-08, 13:07   #5
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

dla wszystkich, którzy chcą mieć uprawnienia pedagogiczne i pracować z dziećmi
ja się wybieram
myśle o uw albo wsp
ktoś zna poleca?
Stary 2009-05-08, 13:53   #6
kariera85
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do kariera85

o proszę.. bardzo ciekawa sprawa, a pierwszy raz słyszę..
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:26   #7
szajajaba
Zakorzenienie

Aby pracować z dorosłymi (nie mam tu na myśli szkół zaocznych, policealnych itd.), tzn., prowadzić szkolenia, potrzebne są uprawnienia do pracy z dorosłymi. Ot, takie coś, coby kasy wyciągnąć z ludzi.
Stary 2009-05-08, 15:02   #8
Wenila
Wtajemniczenie

można takie kursy zrobić za free, unia za to płaci więc warto się porozglądać
Stary 2009-05-11, 08:03   #9
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

już niestety coraz mniej unia płaci
Stary 2009-08-29, 22:57   #10
jamarcianka
Przyczajenie

Witam
A orientujecie się może, czy kurs pedagogiczny + certyfikat na pazurki umożliwia prowadzenie szkoleń z przedłużania i stylizacji paznokci??czy to musi być specjalny kurs na szkoleniowca?? Z góry dzięki...
jamarcianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 10:05   #11
szajajaba
Zakorzenienie

Do prowadzenia szkoleń nie musisz mieć uprawnień nauczycielskich
Stary 2009-10-22, 01:45   #12
izaczarkowska
Przyczajenie

Smile Dot.: Uprawnienia pedagogiczne

witam serdecznie,

ja mam wlasnie tez problem miedzy innymi zwiazany z tym zagadnieniem. chcialabym zalozyc klub dziecka a do tego potrzebne sa takie uprawnienia. moze ktos wie gdzie mozna przejsc takie przeszkolenie

pozdrawiam i czekam na jakas odp
izaczarkowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 17:17   #13
loginjakistaki
Raczkowanie

takie uprawnienia dają studia podyplomowe, organizowane są przez uczelnie wyższe
loginjakistaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 17:25   #14
studi
Zakorzenienie

uprawienia do nauki w szkole dają studia podyplomowe z pedagogiki.
Stary 2009-10-26, 23:23   #15
Cassi
Zadomowienie

GG do Cassi

ja właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że mój kierunek, jako jedyny po licencjacie nie będzie miał uprawnień pedagogicznych, ze względu na to, że nie mamy zajęć z emisji głosu (staraliśmy się o nie przez cały drugi semestr)... podyplomówkę robię i tak, ale szczerze mówiąc... lecą w kulki gdzieniegdzie :P

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 14:32   #16
Wenila
Wtajemniczenie

podbijam pytaniem;

Czy kurs pedagogiczny a studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego dają te same uprawnienia?
Stary 2010-02-17, 17:20   #17
szajajaba
Zakorzenienie

Tak. Aczkolwiek polskie prawo zdarza się, że działa wstecz (niemożliwe? a jednak) i kurs kwalifikacyjny, który zawsze ma mniej godzin, niż podyplomówka, w pewnym momencie może przestać być aktualny. Ale owszem, na dzień dzisiejszy uprawnienia te same.
Stary 2010-02-18, 23:02   #18
rewelka111
Raczkowanie

szajajaba czytając kilka wątków widzę, że masz sporą wiedzę na takowe tematy. Mam pytanie i może Ty mi pomożesz. Czy do prowadzenia kursów przeznaczonych przede wszystkim dla młodzieży potrzebne są jakieś uprawnienia? Chodzi tu organizacje zajęć z rysunku, lekcji - korepetycji przed egzaminami na uczelnie plastyczne dla małych grup.

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2010-02-18 o 23:09
rewelka111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 09:37   #19
deirdre
kameleon

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
szajajaba czytając kilka wątków widzę, że masz sporą wiedzę na takowe tematy. Mam pytanie i może Ty mi pomożesz. Czy do prowadzenia kursów przeznaczonych przede wszystkim dla młodzieży potrzebne są jakieś uprawnienia? Chodzi tu organizacje zajęć z rysunku, lekcji - korepetycji przed egzaminami na uczelnie plastyczne dla małych grup.
Ja Ci mogę powiedzieć, że prowadzę kursy maturalne, wszystko legalnie, jestem zatrudniona w pewnej firmie. Nawet mnie nie zapytali o uprawnienia, które niby mam, ale że się jeszcze nie obroniłam, to nie mam żadnego zaświadczenia o skończeniu kursu pedagogicznego (bo dają dopiero jak się pójdzie z dyplomem ukończenia studiów).
Stary 2010-11-02, 11:56   #20
patrag
Raczkowanie

dziewczyny, głupio pytam, ale mam zagwostkę... jestem z wykształcenia nauczycielem, ale czy to z automatu daje uprawnienia pedagogiczne? z siatki studiów wynika, że mam ilość godz, praktyk wymaganych, ale chyba mniej zajęć niż 270godz. czy uprawnienia nauczycielskie a pedagogiczne to to samo?
patrag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:37   #21
latino18
Raczkowanie

a ja mam takie pytanie czy jesli jestem na logopedii to czy po 3 latach tych studiow moge zrobic 2 lata podyplomowej pedagogiki i pracowac w przedszkolu?
studiuje logopedie bo chce miec w przyszlosci pewnego rodzaju zabezpieczenie w razie gdyby nie bylo pracy ale bardziej chcialabym pracowac w przedszkolu stad moje pytanie,mam nadzieje ze ktos sie w tym jakos orientuje ,kazda wskazowka bedzie wazna
latino18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:45   #22
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
dziewczyny, głupio pytam, ale mam zagwostkę... jestem z wykształcenia nauczycielem, ale czy to z automatu daje uprawnienia pedagogiczne? z siatki studiów wynika, że mam ilość godz, praktyk wymaganych, ale chyba mniej zajęć niż 270godz. czy uprawnienia nauczycielskie a pedagogiczne to to samo?
Moim zdaniem uprawnienia nauczycielskie,a pedagogiczne (czytaj do nauczania) to to samo. Jak wiadomo nie każdy pedagog to nauczyciel i nie każde studia pedagogiczne dają uprawnienia nauczycielskie-wszystko zależy od wybranej specjalizacji na studiach.

Trochę to dziwne co piszesz,że masz skończone studia nauczycielskie i nie masz odpowiedniej ilości godzin,a może nie policzyłaś wszystkich

Cytat:
Napisane przez latino18 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie czy jesli jestem na logopedii to czy po 3 latach tych studiow moge zrobic 2 lata podyplomowej pedagogiki i pracowac w przedszkolu?
studiuje logopedie bo chce miec w przyszlosci pewnego rodzaju zabezpieczenie w razie gdyby nie bylo pracy ale bardziej chcialabym pracowac w przedszkolu stad moje pytanie,mam nadzieje ze ktos sie w tym jakos orientuje ,kazda wskazowka bedzie wazna
Tak możesz. Studia nadające kwalifikacje pedagogiczne są dla wszystkich,którzy ich nie mają,a chcą zdobyć. W przedszkolu chcesz pracować jako nauczycielka czy jako logopeda? Bo jeżeli w tym drugim przypadku to chyba studia nie będą Ci potrzebne,a jeżeli w tym pierwszym przypadku to wszystko zależy od widzi mi się dyrektorstwa,ale zazwyczaj chcą mieć po pedagogice przedszkolnej kogoś lub czasami się zdarza,że same kwalifikacje wystarczą.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2010-11-06 o 21:49
natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 22:03   #23
latino18
Raczkowanie

ale jak same kwalifikacje?
jako nauczycielka bym wolala. pytam bo ja wogole nie orientuje sie w tym temacie bo studiuje od niedawna ,mimo to teraz wiem ze obecny kierunek mnie nie interesuje ale jak juz pisalam stanowi pewnego rodzaju zabezpiecznie .czyli po 3 latach logopedi moge zapisac sie na podyplowa pedgogike ktora bedzie trwala 2 lata?;>
Stary 2010-11-06, 23:13   #24
sunshain
Wtajemniczenie

ja mam studium pedagogiczne zrobiłam przy okazji studiów dziennych

przydaje mi się gdy dorabiam jako wykładowca lub prowadze kursy

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-11-06 o 23:15
sunshain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 19:52   #25
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez latino18 Pokaż wiadomość
ale jak same kwalifikacje?
Czasami dyrektorowi wystarczą same kwalifikacje pedagogiczne po takiej podyplomówce jak ta,którą chcesz zrobić albo np. po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej. Ale czasami dyrektorzy chcą nie tylko kwalifikacji pedagogicznych,ale i ukończonego kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Więc to,że zrobisz podyplomówkę z kwalifikacji wcale nie oznacza,że dostaniesz pracę w przedszkolu jako nauczycielka.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 19:54   #26
szajajaba
Zakorzenienie

Przede wszystkim polecam lekturę rozporządzenia w sprawie kwalifikacji nauczycieli Tam naprawdę wszystko jest podane.

Obecnie trzeba mieć konkretne kwalifikacje - chcesz w 1-3 musisz kończyć wczesnoszkolną, chcesz w przedszkolu musi być przedszkolna, chcesz uczyć w specjalnej to oligo + przedmiot.

Owszem, robienie 2 kierunków w systemie 3+2 ma sens, sama tak zrobiłam, do tego podyplomówkę polecam jakąś (i znów niezmordowanie polecam ped. specjalną którąś, niestety dzieciaków z zaburzeniami różnymi coraz więcej), i szukanie pracy już nie wygląda tak czarno. Mało tego = dyrektorzy wolą kogoś, kto ma kwalifikacje różne, bo taniej wyjdzie zatrudnienie jednej osoby i danie jej półtora etatu, niż 2 czy 3 osób.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Aha, zadając pytanie piszcie konkretnie o jakie studia wam chodzi - co to są 2 lata podyplomowej pedagogiki? Jakiej pedagogiki? specjalnej? wczesnoszkolnej? op-wych? reso? A to jest różnica
Stary 2010-11-10, 17:52   #27
latino18
Raczkowanie

mi chodzi o przedszkolna albo wczesnoszkolna bo slyszlaam ze po tym tez mozna pracowac w przedszkolu. bo ja juz nie moge na obecnych studiach ja wiem ze ja musze robic cos co mi sie bedzie podobac szkoda ze dopiero teraz.... mysle nawet o przeniesieniu ale nie wiem czy sie da zjednego kierunku na drugi a jesli tak to kiedy?
Stary 2010-11-10, 18:29   #28
szajajaba
Zakorzenienie

Da się ale musisz różnice programowe zaliczać. Pytaj w dziekanacie.
Stary 2010-11-13, 11:21   #29
latino18
Raczkowanie

dzieki za informacje, w pon. pojde do dziekanatu mam nadzieje ze sie uda
Stary 2010-11-19, 12:02   #30
Amani
Zakorzenienie

Z nieba mi spadł ten temat

Proszę o radę w moim przypadku:
Kończę w tym roku lic. na UO, kierunek Język biznesu. Studiowało się go nieźle, dopóki nie przeniosłam się na zaoczne (błąd). Krótko mówiąc mam nieźle opanowany j.angielski i rosyjski (z naciskiem na ten pierwszy), ale nie na tyle, aby zrobić mgr z którejś z filologii tych języków.
Na moim kierunku podobno można odpłatnie uczestniczyć w zajęciach, dzięki którym jest możliwość zdobycia uprawnień pedagogicznych. Problem w tym, że zajęcia trwają bodajże 2 czy 3 semestry, a ja nie zamierzam kontynuować nauki na tej samej uczelni, więc chciałabym uzyskać uprawnienia pedagogiczne gdzieś indziej.
Spełnieniem moich marzeń (których 3 lata temu nie brałam pod uwagę - błąd nr 2) byłoby uczyć języków obcych w przedszkolu. Dzieciaki kocham, nauczanie (dorosłych póki co) też podobno nieźle mi wychodzi (prowadzę szkolenia) i czuję, że realizowałabym się pracując w ten sposób, ale wiadomo - pasje i marzenia to jedno, a realia drugie.

Czy ktoś (Szajajaba?) może podpowiedzieć mi w jaki sposób pokierować moją edukację, żeby móc uczyć języków obcych w przedszkolu? Kurs? Podyplomówka na jakim kierunku? Z tego, co się dowiadywałam, żeby podjąć studia na pedagogice przedszkolnej/wczesnoszkolnej trzeba mieć już przygotowanie pedagogiczne (więc chyba najlepiej właśnie te uprawnienia?). Co z magistrem?

-26kg

Amani jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości