Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szko豉 - Edukacja > Szko豉 i matura

Notka

Szko豉 i matura K帷ik dla uczennic. Pomo瞠my z wyborem szko造 鈔edniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, poka瞠my, 瞠 matura to bzdura, podpowiemy jak i czego si uczy, 瞠by nie zwariowa :)

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-05-06, 18:29   #1
fabolous1
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8
licea w Bia造mstoku - W﹗EK ZBIORCZY

W tym roku czeka mnie wyb鏎 liceum, mam ju swoje typy jestem ciekawa co o swoich tera幡iejszych (by造ch) liceach s康z bia這stoczanki wiadomo, 瞠 o ka盥ym liceum rozpowiadane s r騜ne plotki i jestem ciekawa waszych wra瞠, czy nie 瘸這wa造軼ie swoich wybor闚 itp.
fabolous1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-06, 20:50   #2
andziuchna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 812
Dot.: licea w Bia造mstoku

ja uczylam sie w 8lo i swietnie wspominam te 3latka
wiadomo, ze rozni sa ludzie i nauczyciele, ale szkola jest na plus
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-06, 21:03   #3
yousta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 152

Ja jestem tegoroczn maturzystk i absolwentk III LO. Nauczyciele s raczej wymagaj帷y, uwa瘸j, 瞠 skoro ju tutaj jeste to masz zakuwa zakuwa. Ale je瞠li chodzi ju np. o nieusprawiedliwione godziny, to nikt Cie nie 軼iga, i masz zachowanie bardzo dobre. Pod koniec z przedmiot闚 nierozszerzonych odpuszczaj, i staraj si tym podnie嗆 renom. Bardzo mi這 b璠 wspomina ludzi, szczeg鏊nie moj klas . Wyb鏎 nale篡 do Ciebie !
yousta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-07, 08:16   #4
fabolous1
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

w豉郾ie ci篹ko jest mi si zdecydowa, my郵 o 2 i 6 lo i nie wiem kt鏎e wybra s造sze r騜nie nieciekawe plotki na temat tych szk馧, i to mnie tylko rozprasza
fabolous1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-07, 08:19   #5
Niuniuska
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 976
Smaczny profil Niuniuska
Smaczne przepisy15

Ja z kolei uko鎍zy豉m 2 LO, jakie 4 lata temu. By豉m w klasie humanistycznej. Powiem jedno - najgorszy okres w moim 篡ciu. Nauczyciele wymagaj帷y, nerw闚ka i nieustannie mia造鄉y wra瞠nie, 瞠 uczestniczymy w jakim zewn皻rznym wy軼igu szczur闚. Wydaje mi si, 瞠 w du瞠j mierze to dyrek tak nagania nauczycieli, 瞠by nas t瘼ili o lepsze wyniki, w ko鎍u wtedy szko豉 'bi豉 si' o miejsce w rankingu najlepszych lice闚 w Bia造m. Tak czy siak, nie znosi豉m tej szko造 i plu豉m si w brod, 瞠 do niej posz豉m by podtrzyma rodzinn tradycj. Do dzisiaj pami皻am, jak przed niemieckim/histori wszyscy za przeproszeniem robili w gacie na sam my郵 o lekcji, a wycha to 郾i豉 mi si po nocach, nawet po maturze ;P
Oczywi軼ie nie mam poj璚ia jak jest teraz By mo瞠 kadra si zmieni豉 i atmosfera w szkole jest bardziej przyjazna i ludzka. Przynajmniej mam tak nadziej

砰cz powodzenia w wyborze szko造 ;-) Pozdrawiam.

http://www.pustamiska.pl

Niuniuska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-07, 10:33   #6
uparta Marti
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 020

a czym sugerujesz si wybieraj帷 LO ? renom ? i myslisz ze je瞠li II lub III LO jest w czo堯wce najelopszych lice闚 w Bia造mstoku to b璠ziesz umia豉 wiecej ni uczniowie gorszego LO ? tez tak kiedy my郵a豉m. Pierwszy rok w LO uczy豉m sie w X LO na Zwyciestwa. Poziom biologii by masakryczny Maj帷 3 zagro瞠nia musia豉m przenie嗆 sie gdzie indziej. Trafi豉m na XIV LO Na S這necznym Stoku. Nie chcia豉m tam i嗆, bo przecie tam sie ucz same mato造. Co sie okaza這 wclae nie jest tak ze uczy sie nie trzeba. Trzeba, jak wsz璠zie. Trafi豉m akurat na bardzo wymagaj帷ych nauczycieli. Poziom szko造 reprezentuj uczniowie a nie nauczyciele. XIV LO sko鎍zy豉m a mature napisa豉m(wynik baaaardzo zadowalaj帷y) lepiej ni moje kole瘸nka z VI LO.

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2009-05-07 o 12:00
uparta Marti jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-07, 11:49   #7
moooniaaaa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 147
Smaczny profil moooniaaaa
Smaczne przepisy1

Prawd napisa豉 moja poprzedniczka
W pierwszej klasie LO uczy豉m si w XIII, niby szko豉 dla mato堯w,a cisn瘭i jak nie wiem co. Nawet z g逝piego przysposobienia obronnego czy wok-u ci篹ko by這 dosta tr鎩. O ocenach z wos-u,biologii,geografii nie wspominaj帷. Z wf pomimo zwolnienia lekarskiego musia豉m mie egzamin komisyjny bo przynios豉m je w pa寮zierniku,a nie we wrze郾iu.
Ponadto od kilku lat nikt nie zda tam 瘸dnej poprawki,dopiero chyba rok czy dwa lata temu znalaz si taki szcz窷liwiec.
Chryste,ja jak 幢e wspominam tamt szko喚,kadr i uczni闚, masakra jaka
Stary 2009-05-07, 15:01   #8
yousta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 152

ja sko鎍zy豉m III, a m鎩 ch這pak z kolei XIII, wi璚 je瞠li chodzi o wymagania, to tak, macie racje, bo one s takie same wsz璠zie, materia do opanowania tak瞠, wi璚 zasadniczo wybieraj帷 "renomowane", nie jest tak, 瞠 umiesz wi璚ej, ni by si nauczy豉 w tym "gorszym". Moim zdaniem chodzi o to, 瞠 je瞠li trafisz na klas "s豉bsz", to razem z ni ci庵niesz w d馧. Nauczyciele jeszcze bardziej 鈔ubuj, a Tobie jeszcze bardziej si nie chce. Je瞠li jednak klasa ma ch耩 si uczy, to chc帷 nie chc帷, przesuwasz si do przodu . A co do wymienionych przez Ciebie szk馧, mam wielu znajomych, kt鏎zy si tam uczyli, i to na prawd bardzo sympatyczni ludzie .
yousta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-12, 19:05   #9
NatalkaNatalka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 20

ja te w tym roku id do liceum i nie wiem , kt鏎e wybra , bo nie wiem czym sie sugerowa . czy tym , zeby by這 blisko , czy mo瞠 is z kole瘸nk , a mo瞠 poziomem , chocia nie chce i軼 do dobrego 瞠by nie musie zakuwa . jak myslicie ?
NatalkaNatalka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-12, 19:21   #10
ejMala
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 555
Smaczny profil ejMala
Smaczne przepisy1
GG do ejMala

Cytat:
Napisane przez NatalkaNatalka Poka wiadomo嗆
ja te w tym roku id do liceum i nie wiem , kt鏎e wybra , bo nie wiem czym sie sugerowa . czy tym , zeby by這 blisko , czy mo瞠 is z kole瘸nk , a mo瞠 poziomem , chocia nie chce i軼 do dobrego 瞠by nie musie zakuwa . jak myslicie ?
Dlaczego my郵isz, 瞠 w innych liceach nie trzeba zakuwa? Trzeba Jestem w 4 lo i pierwsza klasa by豉 dla mnie koszmarem, nie mog豉m si oswoi z wymaganiami, w drugiej cho wiele nauki to uczy這 si przyjemniej, bo zna豉m szko喚.

Ci篹ko doradzi gdzie mog豉by i嗆. Ja cofaj帷 si wstecz wybra豉bym inn szko喚, ale jak pomy郵 o 鈍ietnej klasie to nie chc nic zmienia. Jednak gdyby... to posz豉bym tam gdzie znajomi, ci篹ko jest w szkole gdzie nie ma prawie 瘸dnych znajomych. Jasne z czasem poznasz ludzi... ale ja i tak wol zna wszystkich od pocz徠ku
Stary 2010-01-12, 19:50   #11
Freedom09
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9

Nie patrz na znajomych. 3 lata temu te mia豉m i嗆 do liceum ze znajomymi. Los chcia, 瞠 sama wyl康owa豉m w innym liceum i to by豉 najlepsza rzecz jaka si przydarzy豉. Poznalam nowych znajomych, nauczy豉m si samodzielno軼i, a znajomi dalej w swojej kupce siedz w tamtej szkole i nic nie robi. Jak na nich patrze to nic si nie zmienili, to samo co by這 w gim.
Wiem, 瞠 dzi瘯i temu lepiej przygotowa豉m si do matury. Gdybym by豉 z nimi w徠pie, 瞠 te tak by by這. Dalej bym nie uczy豉 si zbytnio, a lekcje mija造by na gadaniu z nimi.

Spotka si ze znajomymi mo積a zawsze, niekoniecznie w szkole na lekcji. Patrz na siebie i id tam gdzie wolisz.

I nie rezygnujcie ze szko造 w pierwszej klasie. Ona zawsze (a w豉軼iwie cz瘰to) wygl康a tak strasznie, p騧niej jest tylko lepiej
Freedom09 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-12, 19:53   #12
ejMala
Zakorzenienie

Smaczny profil ejMala
Smaczne przepisy1
GG do ejMala

Cytat:
Napisane przez Freedom09 Poka wiadomo嗆
Nie patrz na znajomych. 3 lata temu te mia豉m i嗆 do liceum ze znajomymi. Los chcia, 瞠 sama wyl康owa豉m w innym liceum i to by豉 najlepsza rzecz jaka si przydarzy豉. Poznalam nowych znajomych, nauczy豉m si samodzielno軼i, a znajomi dalej w swojej kupce siedz w tamtej szkole i nic nie robi. Jak na nich patrze to nic si nie zmienili, to samo co by這 w gim.
Wiem, 瞠 dzi瘯i temu lepiej przygotowa豉m si do matury. Gdybym by豉 z nimi w徠pie, 瞠 te tak by by這. Dalej bym nie uczy豉 si zbytnio, a lekcje mija造by na gadaniu z nimi.

Spotka si ze znajomymi mo積a zawsze, niekoniecznie w szkole na lekcji. Patrz na siebie i id tam gdzie wolisz.

I nie rezygnujcie ze szko造 w pierwszej klasie. Ona zawsze (a w豉軼iwie cz瘰to) wygl康a tak strasznie, p騧niej jest tylko lepiej
w豉郾ie teraz pomy郵a豉m co by by這 gdybym posz豉 tam gdzie mia豉m i嗆... nie mia豉bym ambicji praktycznie 瘸dnych i moja matura wygl康a豉by slabo.
Stary 2010-01-13, 15:24   #13
moooniaaaa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 147
Smaczny profil moooniaaaa
Smaczne przepisy1

Cytat:
A jakie licea rozwa瘸sz?
Ja do lo posz豉m sama, w klasie nikogo znajomego. Po roku przenios豉m si z kole瘸nk do innego lo,znowu kompletnie nowe otoczenie. I 篡j,nowe znajomo軼i nie gryz
Co do odleg這軼i to powiem tak, ja uczy豉m si w liceach oddalonych ode mnie kwadrans autobusem i by這 ok. Chcia豉m pocz徠kowo i嗆 do lo na drugim ko鎍u miasta i chyba bym si za豉ma豉 dojazdami (+korki)
A co do poziomu ... we wszystkich lo wymagaj tego samego, przecie jest taki sam materia do opracowania. Tylko od Ciebie i n-eli b璠zie zale瘸這 ile z tego skorzystasz.
Stary 2010-03-16, 23:42   #14
NatalkaNatalka
Przyczajenie

rozwa瘸豉m 4 lo, tyle , 瞠 mieszkam do軼 daleko i musia豉bym busem jecha z 20 min. my郵a豉m tez o 8 bo nie jest tak bardzo wysoki poziom . kole瘸nka proponowa豉 mi 5 ale to na drugim ko鎍u mista jak dla mnie , wi璚 ju ca趾iem nie wiem . a Ty moooniaaaa gdzie si uczysz/uczy豉 ?
Stary 2010-03-17, 02:35   #15
angelstyle
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 044

A ja polecam XILO

angelstyle jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 08:31   #16
Ija
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 551

Kurcz, ja w豉郾ie mam problem... najbardziej chcialabym do I na medyczny, ale wszyscy (znajomi) mi odradzaj, 瞠 nie ma zycia itd. no ale tym sie akurat nie sugeruj... wiem, 瞠 b璠 mia豉 bardzo duzo zaj耩 dodatkowych w liceum i nie wiem czy dam rad i z tym i z nauk. Poza tym strasznie si boj, 瞠 mog sie nie dosta Rozwa瘸豉m te p鎩軼ie na menad瞠rski do I (rozszerzona matematyka i angielski strasznie mnie kusi) i ew. VIII na matematyczno-j瞛ykowy (profil bardzo fajny, ale boje si 瞠 poziom nie jest zbyt wysoki ) z profili ktore mnie interesuj jest te menad瞠rski w II, ale jakos nie wiem czy chc tam i嗆... du穎 znajomych tam sie uczy (co nie jest plusem). VI lo z kolei bardzo fajnie sie prezentuje (z tego co mowi nauczyciele i uczniowie), ale tutaj z kolei nie ma profili, kt鏎e by mnie interesowa造 (przy biol-chemie ew. mog豉bym sie zastanowi, ale wola豉bym do I, a profilu z rozszerzonym j瞛ykiem i matematyk tu nie ma ) No i nie wiem co mam robi Pom騜cie!
Ija jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 12:20   #17
apollinka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 966
GG do apollinka

Cytat:
Napisane przez Ija Poka wiadomo嗆
Kurcz, ja w豉郾ie mam problem... najbardziej chcialabym do I na medyczny, ale wszyscy (znajomi) mi odradzaj, 瞠 nie ma zycia itd. no ale tym sie akurat nie sugeruj... wiem, 瞠 b璠 mia豉 bardzo duzo zaj耩 dodatkowych w liceum i nie wiem czy dam rad i z tym i z nauk. Poza tym strasznie si boj, 瞠 mog sie nie dosta Rozwa瘸豉m te p鎩軼ie na menad瞠rski do I (rozszerzona matematyka i angielski strasznie mnie kusi) i ew. VIII na matematyczno-j瞛ykowy (profil bardzo fajny, ale boje si 瞠 poziom nie jest zbyt wysoki ) z profili ktore mnie interesuj jest te menad瞠rski w II, ale jakos nie wiem czy chc tam i嗆... du穎 znajomych tam sie uczy (co nie jest plusem). VI lo z kolei bardzo fajnie sie prezentuje (z tego co mowi nauczyciele i uczniowie), ale tutaj z kolei nie ma profili, kt鏎e by mnie interesowa造 (przy biol-chemie ew. mog豉bym sie zastanowi, ale wola豉bym do I, a profilu z rozszerzonym j瞛ykiem i matematyk tu nie ma ) No i nie wiem co mam robi Pom騜cie!
zastan闚 si co tak na prawd Ci interesuje i jakie masz szanse na dostanie si do wymarzonych szk馧, ju teraz mo瞠sz to oszacowa wszystko da si pogodzi - rly je郵i wiesz, 瞠 masz szanse si dosta to pr鏏uj a jak si dostaniesz to pewnie sobie poradzisz ewentualnie troch wi璚ej popracowa b璠ziesz mia豉 ale jaka satysfakcj wtedy b璠ziesz mia豉 kolegi brat uwa瘸, 瞠 5LO to ma taki s豉by poziom, wpisa je na ostatnim miejscu i si zdziwi np poziom okaza si wy窺zy ni zak豉da.. a czemu tak bardzo zale篡 Ci na Iwszym?

"postaw sobie cel tak wysoki , 瞠 jak go osi庵niesz to a usi康ziesz z wra瞠nia"

apollinka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 12:55   #18
karolka1008
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 279
GG do karolka1008

ja polecam XI LO
jestem absolwentk, ale trafi豉m tam przez przypadek i ani chwili nie 瘸這wa豉m
dzieje si bardzo du穎, a przynajmniej si dzia這. Dyrekcja jest ca趾iem otwarta na inicjatywy uczni闚, nauczyciele w porz康ku, du瘸 cz窷 oczywi軼ie
ci庵le mam wra瞠nie, 瞠 poziom nauczania wzrasta, szko豉 troszczy si o ucznia, pomaga a przynajmniej 'za moich czas闚' teraz po remoncie, nie by豉m w 鈔odku ale przypuszczam, 瞠 niestety szko豉 straci豉 sw鎩 artyzm.
Ja wynios豉m z tej szko造 du穎. Polecam
karolka1008 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 14:29   #19
broadwaydream
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 985

Skoro nie ma 瘸dnej r騜nicy mi璠zy III, VI L.O, a XIV, X, to dlaczego absolwenci (przynajmniej z mojego rocznika) mieli 鈔ednio matury pozdawane na 60% (podstawa), 40% (rozsz.) i stresowali si przez ca造 okres rekrutacji (g堯wnie do szk馧 wy窺zych bia這stockich), podczas gdy m鎩 rocznik spokojnie dostawa si na UW, UJ, PW, SGH, gdzie, jak wiadomo, progi s nieco wy窺ze (a 鈔ednia maturalna w mojej, matematycznej klasie, z tego te przedmiotu, wynosi豉 70% z rozsz., 90% podstawy - cho fakt, t drug zdawa造 tylko 2os.). No by mo瞠 tylko m鎩 rocznik by tak wybrakowany, ewentualnie moi znajomi, nie wiem.

Ja polecam VI, jestem par 豉dnych lat po sko鎍zeniu szko造, 豉two nie by這, ale do dzi wspominam te lata z 貫zk w oku. 字ednio co dwa miesi帷e robimy sobie zjazd klasowy (na kt鏎y bez problemu zapraszamy by造ch belfr闚 i bawimy si razem z nimi), a ludzie, kt鏎ych pozna豉m w Zygmuncie s dla mnie rodzin i przyjaci馧mi i wiem, 瞠 zawsze mog na nich liczy.
broadwaydream jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 18:51   #20
Ija
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 551

Cytat:
Napisane przez apollinka Poka wiadomo嗆
zastan闚 si co tak na prawd Ci interesuje i jakie masz szanse na dostanie si do wymarzonych szk馧, ju teraz mo瞠sz to oszacowa wszystko da si pogodzi - rly je郵i wiesz, 瞠 masz szanse si dosta to pr鏏uj a jak si dostaniesz to pewnie sobie poradzisz ewentualnie troch wi璚ej popracowa b璠ziesz mia豉 ale jaka satysfakcj wtedy b璠ziesz mia豉 kolegi brat uwa瘸, 瞠 5LO to ma taki s豉by poziom, wpisa je na ostatnim miejscu i si zdziwi np poziom okaza si wy窺zy ni zak豉da.. a czemu tak bardzo zale篡 Ci na Iwszym?
No w豉郾ie po g喚bszym zastanowieniu dochodz do wniosku, ze mam 2 mo磧iwo軼i:
1. profil medyczny
2. profil z rozszerzona matematyk i angielskim

Zale篡 mi na I dlatego, 瞠 je郵i p鎩d na profil medyczny to bior pod uwag, 瞠 w przysz這軼i b璠 chcia豉 i嗆 na medycyn, czyli potrzebna mi dobrze zdana matura. Poza tym z tych 'najlepszych' lice闚 (I-III) I ma najlepsz opinie (w鈔鏚 moich znajomych i nauczycieli), ucz si tam moi znajomi, m闚i, 瞠 jest ci篹ko (ale nigdzie nie jest lekko), ale 瞠 ludzie s naprawd w porz康ku.

Dzisiaj by豉m na dniach otwartych w VI i musz wam powiedzie, ze jestem pozytywnie zaskoczona. Wiadomo jaka opinie ma to liceum, ale naprawd s tam fajni ludzie, sam budynek szko造 ma 鈍ietny klimat... Og鏊nie naprawd bardzo mi si podoba這.

Policzy豉m w豉郾ie ile mniej wi璚ej mog mie punkt闚 (zale積ie od tego jak p鎩dzie mi egzamin i czy wyci庵n oceny) i wysz這 mi, 瞠 mog mie od 156 do 176 punkt闚 (te 176 to naprawd MEEEGA optymistyczna wersja) wi璚 nie jest 幢e, ale nie wiem jakie by造 progi w tamtym roku i boj si, ze te 156 to mo瞠 by jednak troch zbyt ma這 do I
Ija jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 19:24   #21
gofrowana
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 319

Oczywi軼ie, 瞠 jest r騜nica np mi璠zy I/II/III/IV/VI LO, a IX/X/XII /XIII/XVI czy XIV.
Kolosalna. Znajd sobie najnowszy ranking bia這stockich lice闚, kt鏎y jest tworzony ze wzgl璠u na wyniki matury. Zdaje si na porannym by. Wiem, 瞠 w ostatnim roku I LO by這 jedynym liceum w Bia造mstoku, gdzie 100% os鏏 zda這 matur, za najgorzej wypad這 XIV i IX LO, w kt鏎ym a 39 os鏏 nie zda這 matury. W takich rankingach wida jaki jest poziom w poszczeg鏊nych szko豉ch.

Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem si na wymarzone dzienne studia na pa雟twow uczelni, za po tych gorszych ma這 kto si dostaje tam gdzie chcia.

Tak, wiem, nie mo積a generalizowa - zdarzaj si wyj徠ki, ale to s naprawd wyj徠ki

Edytowane przez gofrowana
Czas edycji: 2010-03-17 o 19:26
gofrowana jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-17, 21:59   #22
apollinka
Rozeznanie

GG do apollinka

Cytat:
Napisane przez gofrowana Poka wiadomo嗆
Oczywi軼ie, 瞠 jest r騜nica np mi璠zy I/II/III/IV/VI LO, a IX/X/XII /XIII/XVI czy XIV.
Kolosalna. Znajd sobie najnowszy ranking bia這stockich lice闚, kt鏎y jest tworzony ze wzgl璠u na wyniki matury. Zdaje si na porannym by. Wiem, 瞠 w ostatnim roku I LO by這 jedynym liceum w Bia造mstoku, gdzie 100% os鏏 zda這 matur, za najgorzej wypad這 XIV i IX LO, w kt鏎ym a 39 os鏏 nie zda這 matury. W takich rankingach wida jaki jest poziom w poszczeg鏊nych szko豉ch.

Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem si na wymarzone dzienne studia na pa雟twow uczelni, za po tych gorszych ma這 kto si dostaje tam gdzie chcia.

nie by豉bym tak mocno wierz帷a w te rankingi te lepsze uczelnie naciskaj na dobre wyniki matur, cisn, i jak kt鏎a Wiza瘸nka na w徠ku matury z matematyki 2010 napisa豉 瞠 nauczyciele s豉biej t逝macz -> uczniowie id na korki -> dobrze zdaj matur wi璚 wydaje mi si, 瞠 w tych og鏊niakach korki to taki nieoficjalny przymus ale ju kilka lat temu sko鎍zy豉m LO wi璚 mo瞠 mi si tylko tak zdawa

Stary 2010-03-17, 23:20   #23
gofrowana
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 319

Cytat:
nie by豉bym tak mocno wierz帷a w te rankingi te lepsze uczelnie naciskaj na dobre wyniki matur, cisn, i jak kt鏎a Wiza瘸nka na w徠ku matury z matematyki 2010 napisa豉 瞠 nauczyciele s豉biej t逝macz -> uczniowie id na korki -> dobrze zdaj matur wi璚 wydaje mi si, 瞠 w tych og鏊niakach korki to taki nieoficjalny przymus ale ju kilka lat temu sko鎍zy豉m LO wi璚 mo瞠 mi si tylko tak zdawa
no bez przesady, nie ka盥y tam chodzi na korki, ja sko鎍zy豉m IV LO i wi瘯szo嗆 klasy na korki nie chodzi豉
gofrowana jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-18, 09:26   #24
apollinka
Rozeznanie

GG do apollinka

Cytat:
no bez przesady, nie ka盥y tam chodzi na korki, ja sko鎍zy豉m IV LO i wi瘯szo嗆 klasy na korki nie chodzi豉
nie twierdz ja sko鎍zy豉m V LO i nie by豉m w 篡ciu na 瘸dnych korepetycjach a z mojej klasy chodzili tylko Ci kt鏎zy s豉bi byli i im si nie chcia這 wynosi z lekcji ale s造sza豉m co nieco i teraz korki s w modzie- na zasadzie - Ty chcesz zda matur nie bior帷 korepetycji i dosta si na dobre studia?

Stary 2010-03-18, 20:08   #25
NatalkaNatalka
Przyczajenie

aa jaka jest atmosfera , chodzi mi o ludzi itd, np. w IV czy V lo ?
Stary 2010-03-18, 22:55   #26
apollinka
Rozeznanie

GG do apollinka

Cytat:
dla mnie moje V LO to ju nie jest obecne V LO.. za du穎 nauczycieli poodchodzi這, i to takich nauczycieli legend wi璚 szko豉 dla mnie straci豉 sw鎩 urok, niestety ale u mnie atmosfera by豉 dobra

Stary 2010-03-19, 11:11   #27
NatalkaNatalka
Przyczajenie

aha , dzieki
Stary 2010-03-19, 12:44   #28
trynosz
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 160

Cytat:
W IV , przynjamniej za moich czasow ;p, byli super nauczyciele. Czasami bywalo ciezko, ale mam co wspominac. Raz na jakis czas sa rozne fajne imprezy szkolne, ludzi tez wspominam bardoz milo
trynosz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-19, 12:56   #29
ejMala
Zakorzenienie

Smaczny profil ejMala
Smaczne przepisy1
GG do ejMala

Cytat:
Napisane przez trynosz Poka wiadomo嗆
W IV , przynjamniej za moich czasow ;p, byli super nauczyciele. Czasami bywalo ciezko, ale mam co wspominac. Raz na jakis czas sa rozne fajne imprezy szkolne, ludzi tez wspominam bardoz milo
a ja wr璚z odwrotnie. nauczyciele jak nauczyciele, r騜ni si trafiaj, ale uczniowie... kompletnie nie moje towarzystwo
Stary 2010-03-19, 13:24   #30
Wyrak
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 18 583
Wpisy w blogu: 8
Smaczny profil Wyrak
Smaczne przepisy1

Cytat:

Bez przesady - na pewno czesciej, niz po slabszych, ale wg mnie nie "bez problemu" i z pewnoscia nie jakas przygniatajaca wiekszosc

Cytat:
No ale jesli cisna i zmuszaja uczniow do podwyzszenia kwalifikacji z danego przedmiotu, to chyba o to chodzi?
Problem pojawia sie w momencie, gdy nauczyciele wymagaja, jednoczesnie nie uczac.

Cytat:
nie twierdz ja sko鎍zy豉m V LO i nie by豉m w 篡ciu na 瘸dnych korepetycjach a z mojej klasy chodzili tylko Ci kt鏎zy s豉bi byli i im si nie chcia這 wynosi z lekcji ale s造sza豉m co nieco i teraz korki s w modzie- na zasadzie - Ty chcesz zda matur nie bior帷 korepetycji i dosta si na dobre studia?
Teraz? Od dobrej dekady i dluzej sa juz w modzie hehe.

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: http://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
6lo, bia造stok, bia造stok liceum, licem, vi lo

Nowe w徠ki na forum Szko豉 i matura

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a