Wróć   Forum Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-08, 14:50   #1
redakcja
(ro)BOT

Smaczny profil redakcja
Smaczne przepisy1
Moda dla dojrzałych kobiet

Niezależnie od wieku kobiety chcą być modne. I bardzo dobrze! Z wielką przyjemnością podpowiadamy, które z tegorocznych trendów pasują kobietom dojrzałym. czytaj więcej

Edytowane przez KasiaT
Czas edycji: 2009-05-13 o 14:40
redakcja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:53   #2
dusia139
Wtajemniczenie

Dot.: Moda dla dojrzałych kobiet

Bardzo fajny artykuł. Lubię, gdy kobieta w każdym wieku o siebie dba, a propozycje są ciekawe
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:20   #3
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Wkurza mnie trend postarzania kobiet 50letnich Artykuł jest o paniach po pięćdziesiątce, a zdjęcie choć sympatycznej pani, ale około siedemdziesiątki Trochę wyobraźni droga redakcjo

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-05-12 o 23:18
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:00   #4
Weroniczkaaa
Raczkowanie

No ktoś tu oszalał! Ta sympatyczna pani na zdjęciu jest po siedemdziesiątce a artykuł o pięćdziesiątkach!! Proszę sie bardziej przykładać do swojej pracy!!!!!
Stary 2009-05-13, 14:39   #5
KasiaT
Redaktor

Przede wszystkim proszę o spokój. Zapewniam, że nie oszalałam, a i wyobraźni mi nie brakuje Artykuł, choć jest również odpowiedzią na przykładowe listy od 55-cio i 59-latki dotyczy, jak już sam tytuł wskazuje, kobiet dojrzałych. W naszym odczuciu przesympatyczna Pani na zdjęciu ma 60 kilka lat, a 60-latki są również adresatkami tego artykułu. A trend postarzania kogokolwiek? Przecież mój tekst zawiera masę porad na odmłodzenie wizerunku

Pozdrawiam serdecznie
KasiaT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 21:11   #6
arrachnee
Zakorzenienie

Bardzo dziwny tekst. Do jednego worka wrzucone zostały wszystkie kobiety, które skończyły pięćdziesiąt lat. Ubrania pokazane w tekście skierowane są raczej do pań 50+, zdjęcie przedstawia kobietę sporo starszą - zdecydowanie 70+ jak nie więcej.
Zdecydowanie należałoby oddzielić kobiety pracujące od kobiet w wieku emerytalnym. Inny styl życia, inne potrzeby.
Wydaje mi się, że tekst napisała osoba, która naprawdę niewiele wie o modowych potrzebach kobiet dojrzałych - o rozmiarówce, figurze, stanie skóry. Zaproponowane ubrania nadają się właściwie tylko dla bardzo szczupłych kobiet - nie tylko ze względu na krój,ale i rozmiarówkę, jaką można znaleźć w wymienionych sklepach.

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 08:51   #7
pauulkax
Przyczajenie

Niestety, ale moim zdaniem także owa sympatyczna Pani ze zdjęcia ma najwyżej 60 lat; zobaczycie, jak Wy będziecie wyglądały w jej wieku... ;-)
pauulkax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:34   #8
alicjajar86
Przyczajenie

Te ciuchy są przeznaczone dla pań które maja figure. Są szczupłe. Nie ma co się oszukiwać wiekszosc Pań w tym wieku są grupsze i nic nie mogą dla siebie znalesc eleganckiego. Dla takich Pań są worki. Mówie to z doświadczenia mojej mamy (ma 60 lat, rozmir 52). W zadnej z tych rzeczy nie wyglądała by dobrze. Czekam na propozycje dla puszystych pań koło 60 - siątki a nie w rozmoarze S.
alicjajar86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:08   #9
kundel
Przyczajenie

Z wyborem ubrań nie mam kłopotów, bo jestem w rozmiarze S. le makijaż? Tu mam wielkie problemy, wszystkie nowoczesne trendyv w makijażu wymagają młodej i bezproblematycznej skóry. Czy po pięćdziesiątce skazana jestem na nijaki babciny makijaż? Proszę o rady!
Myślę, że temat będzie coraz bardziej naglący, bo coraz więcej zadbanych kobiet dobiega do 50, a na razie nadążają za tym tylko kosmetyki pielęgnacyjne!
kundel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 11:26   #10
miszka52
Raczkowanie

GG do miszka52

Zaglądam tu czasem, czy może pojawią się jakieś nowe wskazówki dla szerszego grona pań dojrzałych - mniej lub bardziej. Dziwię się tym, które oburzają się, że kobieta na zdjęciu ma ok. 70-tki. No i co z tego? Nie to jest problemem. Nie wydaje mi się bowiem, żeby akurat jej pasował ten strój, bo nie wygląda w nim elegancko... Raczej jakby wyciągnęła na chybił-trafił coś z szafy swojej wnuczki. Nie uważam, żeby te "ciuszki" ( bo inaczej ich nazwać nie można - pasowały dojrzałym paniom, które szczególnie powinny zwracać uwagę na jakość materiału, krój i fason. Młodość ma to do siebie, że w każdej (prawie) szmatce wygląda wdzięcznie i świeżo. Tego samego nie można powiedzieć o pani ubranej w dziwczyńskie ciuchy, odsłaniające przywiędłą skórę i inne mankamenty właściwe temu wiekowi.
Wszystkie elementy stroju powinny być dobrane szcególnie starannie, aby kobieta dojrzała wyglądała elegancko i modnie. I to wcale niezależnie od tego czy jest jeszcze czynna zawodowo, czy już nie.
A ten artykuł rozczarował mnie skąpą i mało różnorodną ilością przykładów. Ubrania przedstawione na zdjęciach do niczego nie zainspirują kogoś, kto szuka porady jak się ubrać stosownie do figury (przecież dojrzałe kobiety to nie zasuszone staruszki, tylko przeważnie panie w rozmiarach od 44 wzwyż), jak dobrać do siebie elementy stroju, by tworzyły harmonijną całość. Ta publikacja zaledwie musnęła powierzchownie temat, niewiele pomagając osobom, do których została zaadresowana. Dlatego wypatruję rozwinięcia, dalszego ciągu... No i jakoś nie moge się doczekać. Szkoda... Bo temat - rzeka... mógłby więc popłynąć...
Pozdrawiam... i czekam dalej

Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2009-05-20 o 11:28
miszka52 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:03   #11
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KasiaT Pokaż wiadomość
Przede wszystkim proszę o spokój. Zapewniam, że nie oszalałam, a i wyobraźni mi nie brakuje Artykuł, choć jest również odpowiedzią na przykładowe listy od 55-cio i 59-latki dotyczy, jak już sam tytuł wskazuje, kobiet dojrzałych. W naszym odczuciu przesympatyczna Pani na zdjęciu ma 60 kilka lat, a 60-latki są również adresatkami tego artykułu. A trend postarzania kogokolwiek? Przecież mój tekst zawiera masę porad na odmłodzenie wizerunku

Pozdrawiam serdecznie
No niestety pytanie samo wskazuje, że chodzi o kobiety mieszczące się w przedziale wiekowym 50-59 lat, a odpowiedź sugeruje, że kobiety dojrzałe to mieszczące się w tym przedziale wiekowym.

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
Zaglądam tu czasem, czy może pojawią się jakieś nowe wskazówki dla szerszego grona pań dojrzałych - mniej lub bardziej. Dziwię się tym, które oburzają się, że kobieta na zdjęciu ma ok. 70-tki. No i co z tego? Nie to jest problemem.
To jest problem i nie pisałam w kontekście tylko tego artykułu. Moja mama mieści się w tym przedziale wiekowym i wiem jak wygląda ona i jej koleżanki. 50-latki pokazywane są w mediach jak 60/70latki, a 60latki jak 70/80latki, a żeby było jeszcze śmieszniej to kobiety po 40 są odmładzane i wyglądają jak 30latki. Okolice 50tki to trudny okres dla kobiety, a jeszcze się je dobija sugerując, że w ciągu jednej dekady postarzały się o dwie, czy trzy.
Tym bardziej, że pani w wieku 50 lat i 70 lat, to często matka i córka

Co do propozycji ubrań, nie uważam, żeby były złe. Sukienki a'la princesski wyglądają ładnie na kobietach w każdym przedziale wiekowym, ogólnie ciuchy które są pokazane w artykule. Raczej problemem jest figura, ale w którym wieku to nie jest problem
Stary 2009-05-20, 12:33   #12
arrachnee
Zakorzenienie

Po menopauzie zwyczajnie zmienia się figura - mało która kobieta zachowuje wyraźne wcięcie w talii, wszystkie mają wystający brzuszek. Większość kobiet w tym wieku ma obwisłe ramiona, których nie chce eksponować. Metabolizm już też nie ten, więc kobiety 50+, które mieszczą się w rozmiarach poniżej 42, to naprawdę mniejszość. Z czasem rozmiar raczej się jeszcze powiększa.
Po raz kolejny o zdjęciu kobiety umieszczonym w artykule. Oczywiście kobiety różnie się starzeją, ale moja Mama (trochę po sześćdziesiątce) i jej koleżanki tak nie wyglądają. Moja Babcie wyglądała porównywalnie w wieku mniej-więcej 75-u lat.

Porady modowe dla kobiet poniżej 50ki są podzielone na dekady: mamy propozycje dla nastolatek, 20-latek, 30-latek, 40-latek. Jak już kobieta skończy te pięćdziesiąt lat to już się nie zmienia? Nie wyobrażam, żeby moja Mama i moja Babcia (85) ubierały się tak samo.

Trend postarzania trochę "inspirowany" jest naszą ulicą. Niestety duża część kobiet 60+, czyli w wieku emerytalnym kompletnie przestaje się interesować własnym wyglądem. Same siebie klasyfikują jako "kobiety przezroczyste" - niezauważalne i ignorowane przez otoczenie.

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:35   #13
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Smaczny profil AgaZ
Smaczne przepisy13

Drogie Panie
Przecież ten tekst nie traktuję o doborze stroju do konkretnej figury, ale o trendach letnich, które możemy z powodzeniem dopasować również do kobiet dojrzałych.
To, czy Pani ma rozmiar 34 czy 44, czy ma lat 50 czy 70 - nie jest tematem tego artykułu. Chodzi generalnie o trendy.
Kwestia doboru stroju, fasonu to już rzecz bardzo indywidualna. Dla nas najważniejsze było przesłanie - kobieta dojrzała nie może zapominać również o modzie. nie dajmy się zaszufladkować, że kobieta dojrzała, to kobieta smutna i buro-szara, czy nosząca namiot zamiast seksownej sukienki.
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:48   #14
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Porady modowe dla kobiet poniżej 50ki są podzielone na dekady: mamy propozycje dla nastolatek, 20-latek, 30-latek, 40-latek. Jak już kobieta skończy te pięćdziesiąt lat to już się nie zmienia? Nie wyobrażam, żeby moja Mama i moja Babcia (85) ubierały się tak samo.
Dla mnie to dowód na to, że osoby zajmujące się modą czy też stylizacją po prostu nie mają pomysłów na osoby powyżej 50 lat, więc wrzucają wszystko do jednego wora
Stary 2009-05-21, 18:55   #15
krysia99
Przyczajenie

Przykłady stroju dla 50+ są takie bez wyrazu. Takie mono... ,oprócz jednej sukienki w kwiaty.Kochane Koleżanki ożywiajcie się kolorami i wzorami;drobne kwiatki.groszki i inne cudeńka.Zakładajcie biżuterię na szyję, ręce i dużo się uśmiechajcie.Do gładkich ubiorów - kolorowe torebki i apaszki, i nie głoście wszem,że stuknęło Wam tyle i tyle lat. Umiar we wszystkim wskazany,poradzić się można córki albo przyjaciółki/życzliwej oczywiście/,dobrać sobie kolorystycznie i śmigać w Polskę.Przecież to najpiękniejszy środek życia- nie marudzić proszę i do dzieła drogie Panie!!!Kochajmy więcej siebie!!!
krysia99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 10:00   #16
kajbor
BAN stały

Drogie Wizażanki!!!
Niebawem w Katowicach na ulicy 3 maja 19 zostanie otwarte nowe Studio Artystyczne w którym będzie można kupić unikatową odzież dzianinową, dodatki oraz upominki. Studio będzie mieściło się w drugiej oficynie. Otwarcie planowane jest na styczeń 2010.
Serdecznie zapraszam!!!
kajbor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:54   #17
sweet_family
Przyczajenie

Nie wiem czemu wrzucacie wszystkie do wora jednego pod tyt. nie wiadomo ile ma lat ale jest stara.
chcialam zaprzeczyc, poniewaz to sprawa dbania o siebie, sprawa genetyki jak wygladamy..
Pewnie,ze sa miejsca takie jak dlonie na zewnatrz i czesto, gesto szyja kiedy ew. mozna okreslic wiek ..ale to wszystko da sie ukryc ..a sylwetka i twarz nie zawsze pokazuja na kalendarz.Mam 60 lat- szczupla budowe ciala i dbam o siebie .
Zdjecie tej pani w kapeluszu wskazuje moim zdaniem na 80 lat.
Starosc ..w pojeciu sprzed 50 lat jest straszna ale teraz ..tylko trzeba miec troche milosci od innych..potrafic zadbac o siebie i nie stwarzac wrazenia smiesznej 25latki w ubiorach ...
Niekoniecznie musi to byc moda dla 70latki...rownie dobrze czuje sie w zwyczajnej ponadczasowj sukience ...
sweet_family jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:47   #18
miszka52
Raczkowanie

GG do miszka52

Eee... na razie nic specjalnie ciekawego tam nie widzę... Trochę zdjęć atrakcyjnej - przyznaję - kobitki w różnych konfiguracjach sytuacyjnych, ale treści przydatnych dla kogoś szukającego rady, trochę mało.

Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dojrzałe kobiety, moda dla dojrzałych kobiet, porady stylisty

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości