metamorfoza jednoskrzydłej - fryzura, kolory... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-09, 01:50   #1
elionka
Raczkowanie

GG do elionka

metamorfoza jednoskrzydłej - fryzura, kolory...

Witam wszystkie wizażanki. (:

Postanowiłam troszkę pozmieniać w moim wizerunku. Zawsze wydawałam się sobie taka "bez wyrazu".

Chciałabym też zamaskować mankamenty typu maksymalnie wydłużona twarz, wysokie czoło i pełne, workowate policzki.

Na początek prosiłabym o potwierdzenie moich wątpliwości na temat typu kolorystycznego - moim zdaniem jestem jesienią.
Proszę o opinię specjalistek. (:

Oto odpowiedzi na pytania:

1. Jak się opalasz - słońce chwyta mnie dość mocno, jednak najpierw na czerwono. Dopiero po kilku dniach jestem lekko brązowawa, ale nie na długo.

2. Kolor oczu - oczka brązowe, ciemne (niemalże czarne) obwódki. Brwi i rzęsy ciemne i grube.

3. Piegi - nigdy wcześniej nie zauważyłam u siebie piegów, ale w tym roku słoneczko poczęstowało mnie kilkoma - rudawo brązowymi, ledwie widoczne, ciepłe.

4. Cera - nie mam rumieńców, cera raczej ciepła (tak mi się wydaje), jest dość jasna, jednak do bladości jej daleko. (:

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, pod słońce przebłyski rudawe. Teraz mam jeszcze dodatkowy rudawy nalot po szamponetce.

6. Kolor ust - taki raczej niezdecydowany... Nie umiem go nazwać. Widoczny na zdjęciu.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle czuję się we wszelkich jaskrawych, ostrych kolorach. Czerń w makijażu też raczej mi nie służy. Lubię ciepłe zielenie, czerwienie i brązy... No i czerń w ubiorze. Jestem od niej uzależniona i nie umiem obiektywnie ocenić czy mi w niej dobrze. Wolę kolory raczej złamane, niezbyt jasne i nasycone.

Na początek chciałabym uporządkować trochę na głowie - koloryzacja tymczasowa + cięcie.

Jak narazie wybór padł na rudość. Orzech laskowy Casting Creme Gloss najprawdopodobniej. Boję się trochę, bo niektóre z Was pisały, że wychodzi totalna marchewa, inne że b. ciemny a część była zadowolona. Mnie przekonał do takiego wyboru ten post: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1953 chciałabym uzyskać zbliżony odcień, tylko nie wiem jak będzie wyglądał przy mojej średniej karnacji.
Myślicie że Casting dobrze wyjdzie na moim obecnym kolorze?

Sprawa druga - cięcie. Moje włosy są cienkie, bardzo podatne na wilgoć i stylizację, mogę z nimi robić wszystko. Podczas deszczu momentalnie się falują.
Na codzień są dość proste, wywijające się przy końcach. Chciałabym radykalnej zmiany, ale nie wiem czy krótkie cięcia sprawdzą się przy moim typie włosów (bez prostownicy!) i ksztłacie twarzy.

Bardzo proszę o pomoc! (:

Mam nadzieję, że zdjęcia w różnym oświetleniu dużo ułatwią. (:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecia wizaz.jpg (70,8 KB, 354 załadowań)
elionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:55   #2
elionka
Raczkowanie

GG do elionka
Dot.: metamorfoza jednoskrzydłej - fryzura, kolory...

podbijam. (:
Stary 2009-05-11, 21:50   #3
moniaa5478
Rozeznanie

GG do moniaa5478

Moim zdaniem bardzo ładnie Ci w dłuższych włosach (tak jak na pierwszym zdj.) i ten kolorek

moniaa5478 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 22:09   #4
invissible
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do invissible

Ja uważam, że o niebo lepiej wyglądasz bez grzywki - na drugim zdjęciu jest super!
Moze rozważ czesanie sie z grzywka do góry, jeśli koniecznie chcesz ją mieć. Ale wydaje mi się, ze bez niej jest ładniej.
invissible jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:51   #5
elionka
Raczkowanie

GG do elionka

Hehe, zawsze wydawało mi się, że zdecydowanie lepiej mi w grzywce... może to przyzwyczajenie...

Daję zdjęcia porównawcze, bo tamto z opaską było od góry i wyglądałam korzystniej. xD Przepraszam, że taka zmarnowana i zapuchnięta ale sobie choruję i przesypiam całe dnie.

Myślicie, że będzie mi pasował kolor z pierwszego postu?
Może doradzicie jakąś fryzurkę?
Zastanawiam się też jaki typ okularów słonecznych by do mnie pasował i ogólnie jaki mam kształt twarzy i typ kolorystczny?
Stary 2009-05-13, 14:53   #6
elionka
Raczkowanie

GG do elionka

Zapomniałam o zdjęciach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecia wizaz 2.jpg (66,9 KB, 142 załadowań)
Stary 2009-05-15, 21:47   #7
elionka
Raczkowanie

GG do elionka

znów podbijam.

Przepraszam, że tak często ale zależy mi na ekspresowych radach. W następnym tygodniu zamierzam iść do fryzjera a nie mam pojęcia co ze sobą zrobić.
Stary 2009-07-02, 10:27   #8
invissible
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do invissible

Nie wiem, czy wątek nadal aktualny, ale kolor ten z 1 lub 2 zdjecia w 1 poście.
I nadal wydaje mi się, że bez grzywki jest lepiej. Ale najlepiej z grzywką zaczesaną do góry.

Co do okularów - myślę, że pasowałyby Ci muchy, ale musisz przymierzyć rózne kształty, bo tak na odległosć to ciężko powiedziec.
invissible jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 11:03   #9
pcynesia
Rozeznanie

Zdjecie nr 2 z pierwszego postu podoba mi sie najbardziej i wlasnie tak bym Cie widziala, z grzywka zaczesana do gory (buzia jest wtedy taka jasna ). Kolorek taki jak na tym zdjeciu tez bylby moim zdaniem dla Ciebie odpowiedni. A co do fryzurki to moze by pocieniowac wlosy na calej dlugosci? Mysle, ze moze byc fajnie
pcynesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 11:07   #10
elionka
Raczkowanie

GG do elionka

Wątek nadal aktualny - wciąż szukam pomysłu na siebie.

Tymczasowo mam włosy do ramion wycieniowane żeby troszkę odżyły (były krótsze ale już im się sporo urosło i teraz jestem w tym etapie przejściowym, którego nie umiem ogarnąć...).

Kolorek ze zdjęcia został zrobiony, uzyskałam efekt pogłębienia koloru naturalnego.

Załączam zdjęcie tuż po tej wstępnej metamorfozie. (niestety za słabe światło, żeby zobaczyć różnicę w kolorze)

Wiem, że nie posłuchałam się rad, ale nadal wydaje mi się, że gorzej mi z odsłoniętym czołem. Mam wrażenie, że moja twarz ciągnie się w nieskończoność. Może dlatego, że 2 zdjęcie zostało zrobione z góry jakoś to w miarę wygląda. Proszę żebyście dobierały patrząc raczej na drugą partię zdjęć, mimo że moja twarz wygląda jakby ktoś mnie pobił (takie uroki chorowania ;p). Nie lepiej z grzywką?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA48569.jpg (134,2 KB, 44 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości