Kosmetyki mineralne Blusche - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-19, 14:10   #1381
Sissi_W
Rozeznanie

Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

też mam podkład od polskiego dystrybutora i skład taki sam jak Ty, bez krzemionki
w każdym razie podkład jest bardzo suchy i ściągający, czuję się w nim jakbym miała tynk na twarzy, a mam cerę mieszaną
Lorri dzięki za odpowiedź, nie będę kombinowała z mieszaniem bo jak faktycznie to nic nie da to zamiast jednego bezużytecznego podkładu będę miała dwa
Sissi_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:27   #1382
Chimita
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
też mam podkład od polskiego dystrybutora i skład taki sam jak Ty, bez krzemionki
w każdym razie podkład jest bardzo suchy i ściągający, czuję się w nim jakbym miała tynk na twarzy, a mam cerę mieszaną
Wiadomo - każdy ma swoje preferencje i różne podkłady mogą mu pasować
Mnie w każdym bądź razie Blusche odpowiada i jest moim numerem III w rankingu

Pozdrawiam
Chimita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:37   #1383
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Ja mam z polskiego sklepu i skład jest na opakowaniach taki (mam BIGa i drugie mniejsze - w pudełku):

INCI: titanium dioxide, mica, zinc, boron, iron oxides, magnesium stearate.

Możliwe, że po prostu nowe formuły w starsze pudełka pakują ? hmmm... miałam kiedyś sampla z ich strony kanadyjskiej (nowe formuły) i nie byłam zadowolona, podkład taki był..jakby "mączny", nie bardzo się trzymał.
Te z polskiego sklepu - super, aczkolwiek na stronie są podane te nowe składy
Skład produktu musi być taki sam jak na opakowaniu. Może po prostu polski sklep sprzedaje stare formuły, tylko nie zwrócili uwagi, że skład jest inny niż na stronie producenta.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-19 o 16:04
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:47   #1384
Poli Mana
Raczkowanie

A ta zmiana składu wpłyneła znacząco na jego działanie/konsystencje/trwałość?
Miałam stara wersje i własnie chciałam sobie zamowic bo mi się konczy ale widzę, że na stronie polskiego dystrybutora jest już nowy skład.
Mnie bardzo pasuje stara wersja, nie wiem czy dodatek krzemionki jest na plus czy na minus?
Bardziej sciaga i wsusza z zawartoscia krzemionki? Czy polepsza trwałość?
Mam cere mieszana.
Edit: Tak się zastanawiam. Swój 3 gramowy podkład też mam od polskiego dystrybutora, zamawiałam pod koniec grudnia. Więc nie wiem czy moj podkład jest po prostu w starych opakowaniach, czy dostałam jeszcze z zapasów starej formuły. Tak czy siak pytanie aktualne bo jestem ciekawa róznicy w formułach.

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-03-22 o 20:21
Poli Mana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:34   #1385
Sissi_W
Rozeznanie

to zależy od cery, mnie krzemionka strasznie suszy ale niektórzy nie mają takiego problemu

myślę że najlepiej będzie jak przed zakupem zapytasz sprzedawcę o skład, powinien wiedzieć co sprzedaje, może się okazać, że ma jeszcze towar jaki dostałaś w grudniu

a co do opakowania to Lorri ma rację, opis składu musi być taki sam jak zawartość pudełka, takie mamy w Polsce prawo
Sissi_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:09   #1386
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Mam mały problem z doborem koloru- wybrałam próbki Cappuccino i White Mocha. Cappucino jest nawet dobre, może ciut zbyt "zielone" White Mocha jest natomiast za ciemne. Interesują mnie próbki Irisch Creme i Colombian- porównanie swatchy. Może któraś z Was mogłaby zrobić zdjęcia tych kolorów?
Niestety próbki ze strony polskiego dystrybutora wyparowały....
maga.pol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:31   #1387
Kayako
BAN stały

Ja robiłam swatche i są w tym wątku.
Kayako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:59   #1388
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

wyszperałam, dzięki
Stary 2012-04-10, 20:44   #1389
Poli Mana
Raczkowanie

Ja dodam tylko, że Irish Creme porównujac z Capuccino jest żółty, cieplejszy i nieco ciemniejszy.
Stary 2012-04-11, 10:30   #1390
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Ja dodam tylko, że Irish Creme porównujac z Capuccino jest żółty, cieplejszy i nieco ciemniejszy.
dziękuję za informację
Stary 2012-04-14, 17:36   #1391
Iris
Raczkowanie

Cienie Blusche na zdjęciach w dolnych rzędach. Ręka nie moja
Od lewej: Lemon, Coco, Choco, Camelot, Envy, Chrome, Antique Silver, Smoke, Opal, Purple Iris, Magenta, Pewter, Taffy, Sunrise.

Róż tylko jeden: Berry Me (ostatni w górnym opisanym rzędzie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Meow,-Blusche-cienie1.jpg (50,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meow,-Blusche-cienie2.jpg (81,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meow-Blusche-cienie3.jpg (75,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg roze2.jpg (73,1 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez Iris
Czas edycji: 2012-04-14 o 17:37
Iris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 17:57   #1392
Poli Mana
Raczkowanie

Maga.pol Zaryzykowałas z Irish Creme? Czytałam przed chwilą, ze pasuje Ci Honest z BFB. Myslę, ze jak szukasz czegos nieco cieplejszego ale nie bardzo ciemnego to Irish Creme mozesz przetestowac. Jest deliktanie ciemniejszy, 1 -2 tony od Cappucciono ale zupełnie innej tonacji, jest ciepły tak jak Honest z BFB ale nie wpada tak jak on w delikatny róż a w ciepłą brzoskiwnie.

Pisałam do polskiego dystrybutora - pozbywaja sie starych zapasów dlatego nie maja jeszcze w ofercie podkładow z nowym składem. Wiec to rozwiewa watpliwosci pod katem składu.

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:00
Poli Mana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:42   #1393
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

No właśnie te żółcie i brzoskwiniowe tony nieco mnie odstraszają... Mam awaryjnie Whisper z BFB, jako coś ciemniejszego na lato. Dopóki nie pojawią się próbki Irish Creme raczej się nie zdecyduję (narazie są same opakowania 6g). Strasznie żałuję, że przy pierwszym zamówieniu nie wzięłam IC i Columbian... Co i raz zerkam na stronę dystrybutora, ale pewnie nieprędko się pojawią próbki.
Stary 2012-04-18, 16:39   #1394
ranka
Kici kici miau miau

aa.. napackalam sobie na twarz podklad Blusche i jestem w szoku jak dobrze kryje

i poki co jestem zadowolona.ale to pierwsze wrazenia

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez maga.pol Pokaż wiadomość
No właśnie te żółcie i brzoskwiniowe tony nieco mnie odstraszają... Mam awaryjnie Whisper z BFB, jako coś ciemniejszego na lato. Dopóki nie pojawią się próbki Irish Creme raczej się nie zdecyduję (narazie są same opakowania 6g). Strasznie żałuję, że przy pierwszym zamówieniu nie wzięłam IC i Columbian... Co i raz zerkam na stronę dystrybutora, ale pewnie nieprędko się pojawią próbki.
a nie lepiej zamowic ze strony kanadyjskiej?
11 kwietnia dostalam info ze wyslane i dzis dostalam
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 18:14   #1395
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Teoretycznie jest to rozwiązanie ale dla mnie średnio opłacalne, ponieważ jestem zadowolona z BFB i z cappuccino Swoją ciekawość wolę zaspokoić, jak już próbki zawędrują do Polski.
Stary 2012-06-06, 15:09   #1396
mileczka91
Przyczajenie

Hej, wiecie może dlaczego przy zakupach na stronie Blusche nie mam opcji dostawy za 3.75? Zamówiłam tylko próbki i pełnowymiarowy podkład w woreczku, więc teoretycznie powinnam mieć opcję tańszej przesyłki... Wyświetla się jedynie przesyłka za 9CAD.
mileczka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 13:04   #1397
201703061232
Konto usunięte

Orientujecie się kiedy będzie można zamawiać z blusche?
201703061232 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:00   #1398
alkaxy
biegam dla Zabawy

Dopiero dowiedziałam się o zmianie kolorów przed 2 lat
Wtedy pasował mi Brazilian zimą: i jasnością i stopniem żółci - był żółty, ale nie za mocno. Carmel Corneto było z tego co pamiętam za żółte już i za ciemne.
Czy Brazilian też po zmianie koloru zrobił się jaśniejszy i bardziej żółty? Czy któraś z was może ma porównanie do Lumiere (vv albo ff)? Z lumiere używam LMW FF, ale inne kolory też znam więc byłabym wdzięczna za porównanie.
Myślę też nad butter pecan - tylko boję się czy on już nie jest różowy.
Nie wiem czemu, ale sporo swatchy zniknęło z wątku.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2012-07-10 o 18:41
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 16:42   #1399
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu, ale sporo swatchy zniknęło z wątku.
Były problemy z serwerem.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-07-01, 00:27   #1400
Kleik
Raczkowanie

Witam pierwszy raz w wątku Przeczytałam ponad połowę, dotąd nie używałam minerałów. Mam do Was wielką prośbę w pomocy dobrania odcienia. Do tej pory używałam podkładu True Match i True Match Minerals w odcieniu W3. W lecie był idealny w zimie może odrobinę za ciemny. Teraz zastanawiam się nad odcieniem Brazilian. Doradziłybyście coś?
Kleik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 23:20   #1401
alkaxy
biegam dla Zabawy

Coś długo te przenosiny trwają. Mam nadzieje, że niedługo otworzą sklep spowrotem.
Pisałam już na wymianach, ale może tu lepiej - jakby ktoś chciał się pozbyć braziliana albo podobnych idcieni to proszę o PW.
Stary 2012-07-10, 00:05   #1402
201703061232
Konto usunięte

też mam nadzieję, że niedługo będzie można zamawiać. Cappucino mi się kończy
201703061232 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 18:01   #1403
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Dziewczyny mam pytanie dotyczące podkładów (od polskiego dystrybutora). Chodzi mi o porównanie dwóch dostępnych formuł (Full i Original Matte).
Czy faktycznie istnieje pomiędzy nimi zasadnicza różnica co do poziomu krycia?
I czy w przypadku składu wersji Original (Original Matte: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Silica, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine) krzemionka może powodować przesuszenie.
Dla porównania wklejam też skład wersji Full (Titanium Dioxide, Mica, Zinc Oxide, Boron Nitride, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine).
Stary 2012-07-15, 23:59   #1404
Lorri
Moderator

Cytat:
Dziewczyny mam pytanie dotyczące podkładów (od polskiego dystrybutora). Chodzi mi o porównanie dwóch dostępnych formuł (Full i Original Matte).
Czy faktycznie istnieje pomiędzy nimi zasadnicza różnica co do poziomu krycia?
I czy w przypadku składu wersji Original (Original Matte: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Silica, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine) krzemionka może powodować przesuszenie.
Dla porównania wklejam też skład wersji Full (Titanium Dioxide, Mica, Zinc Oxide, Boron Nitride, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine).
Ja mam te formuły zamawiane jeszcze z Kanady, ale to było dość dawno temu, składy się zgadzają z tymi dostępnymi w Polsce. Dawniej byłam wielbicielką najbardziej kryjącej formuły, po zmianach zupełnie przestała mi odpowiadać. Nakładana nawet w małych ilościach wyglądała bardzo nienaturalnie, stosowałam ją tylko jako korektor. Natomiast z formuły średnio kryjącej (Original) jestem bardzo zadowolona. Kryje wystarczająco, jest trwała, dobrze się prezentuje, mnie nie wysusza.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-17 o 23:25
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-16, 00:14   #1405
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja mam te formuły zamawiane jeszcze z Kanady, ale to było dość dawno temu, składy się zgadzają z tymi dostępnymi w Polsce. Dawniej byłam wielbicielką najbardziej kryjącej formuły, po zmianach zupełnie przestała mi odpowiadać. Nakładana nawet w małych ilościach wyglądała bardzo nienaturalnie, stosowałam ją tylko jako korektor. Natomiast z formuły średniokryjącej (Original) jestem bardzo zadowolona. Kryje wystarczająco, jest trwała, dobrze się prezentuje, mnie nie wysusza.
Dziękuję za odpowiedź
Swoją drogą ciekawy jest fakt, że na facebooku polskiego dystrybutora wisi info o nowej dostawie z Blusche- domyslam się, że będzie w takim razie zmiana składu
Stary 2012-07-16, 12:31   #1406
alkaxy
biegam dla Zabawy

Tak, tej starszej formuły mają ostatnie sztuki.
Zdobyłam próbki właśnie tej formuły, której ostatnie sztuki są u polskiego dystrybutora i faktycznie full jest dość ciężka, ale cieniutka jedna warstwa wygląda ok. Original można nakładać mniej ostrożnie, a krycie też jest dobre, to jest taki średnio-kryjący podkład.
Stary 2012-07-16, 13:45   #1407
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tak, tej starszej formuły mają ostatnie sztuki.
Zdobyłam próbki właśnie tej formuły, której ostatnie sztuki są u polskiego dystrybutora i faktycznie full jest dość ciężka, ale cieniutka jedna warstwa wygląda ok. Original można nakładać mniej ostrożnie, a krycie też jest dobre, to jest taki średnio-kryjący podkład.
A masz może porównanie tej starszej formuły Original z nowymi? Kiedyś do podkładów z krzemionką podchodziłam jak pies do jeża, dzięki Blusche już się nie obawiam przesuszenia, więc chętnie wypróbowałabym nowe wersje. Tylko nie wiem, czego się spodziewać. Która formuła będzie najbardziej zbliżona do tej starszej Original?

Nie zdziwiłabym się zresztą, gdyby po przeniesieniu sklepu pojawiły się kolejne zmiany w formułach.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-16, 15:11   #1408
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Mnie ta krzemionka powstrzymuje, bo swego czasu miałam próbki pudru wykończeniowego z Pixie (taki żółty proszek o dziwnej- "lejącej" konsystencji), który ją zawierał i po dwóch aplikacjach wysuszył mi skórę
Stary 2012-07-16, 20:14   #1409
Lorri
Moderator

Cytat:
Mnie ta krzemionka powstrzymuje, bo swego czasu miałam próbki pudru wykończeniowego z Pixie (taki żółty proszek o dziwnej- "lejącej" konsystencji), który ją zawierał i po dwóch aplikacjach wysuszył mi skórę
Myślę, że w podkładzie (przynajmniej w stosowanej przeze mnie formule) krzemionki jest mało. Ważne, żeby nie trzymać minerałów za długo na twarzy, bo i bez krzemionki mogą przesuszać. Druga sprawa to solidne nawilżanie.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-17, 19:44   #1410
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A masz może porównanie tej starszej formuły Original z nowymi? Kiedyś do podkładów z krzemionką podchodziłam jak pies do jeża, dzięki Blusche już się nie obawiam przesuszenia, więc chętnie wypróbowałabym nowe wersje. Tylko nie wiem, czego się spodziewać. Która formuła będzie najbardziej zbliżona do tej starszej Original?

Nie zdziwiłabym się zresztą, gdyby po przeniesieniu sklepu pojawiły się kolejne zmiany w formułach.
Ja mam tą najstraszą formułę i tą trochę nowszą, ale tej najnowszej nie mam. Chyba, bo mam kilka próbek z wymiany co do których nie jest pewna.Te najnowsze też nazywają się Original Matte i Full Matte? Jakby chociaż zmieniali nazwy to może szło by się połapać.

Teraz już w ogóle nie pokazuje strony Blusche. Może gdzieś otworzyli nową?
Odpowiedz

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości