Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-09, 19:07   #271
Szeri
Raczkowanie

Sucha cera, krem i syfki

Mój problem polega na tym, ze mam suchą cerę wymagającą intensywnego nawilżania. Nawilżam ją od jakiegos czasu, regularnie myję tonikiem, dokładnie zmywam makijaż, a wyskakują mi małe syfki (to nie uczulenie)...Myślę, ze to od nawilżania kremem...Mogłybyście mi coś poradzić jak zapobiec temu i oczyścić cerę? Chyba wybiorę się do kosmetyczki na oczyszczanie cery...
Szeri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:26   #272
agatka-a
Zakorzenienie

Dot.: Sucha cera, krem i syfki

a ja ci polecam wizyte u dermatologa, też miałam takie problemy i sie okazało że to łojotokowe zapalenie skóry :/
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:54   #273
Szeri
Raczkowanie

;p tych syfków jest tylko trochę...wyskoczyło i kilka, nie wiem czy to może być wynik zapalenia skóry...nie jestem cała obsypana pojde do kosmetyczki po tym jak wrocę z gór i jeśli tez mnie posle do dermatologa to pojde (nie lubie lekarzy...)
Stary 2006-02-09, 22:59   #274
Szeri
Raczkowanie

A może po prostu przegięłamz nawilżaniem :/ moze dla cery, która porzez długi czas nie byla specjalnie nawilżana wklepywanie kremu rano, wieczorem i czasami w niedzyczasie to za duzo...Może to to, bo moja cera zdaje się powierzchownie wręcz tłusta, ale szybko robi się znow sucha po kapieli... Ech, jak nawilżyć bardziej dogłębnie, czy to kwestia czasu?
Stary 2006-02-10, 00:22   #275
agatka-a
Zakorzenienie

też nie byłam, 2-3 krostki raz na jakiś czas

druga opcja to , że syfki mogą być od kremu, może być po prostu "zapychaczem"
Stary 2006-02-10, 08:02   #276
Szeri
Raczkowanie

A jak sprawdzić czy krem zapycha? Jakiego kremu warto w takim razie używać? Ja używam teraz avonu, kremó z serii Naturals (krawa cytrynowa i soja, oraz kremu na noc aloes i avocado)
Stary 2006-02-10, 08:15   #277
agatka-a
Zakorzenienie

przeczytaj prosze ten wątek króciutki jest a wiele się dowiesz

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...acze+w+kremach

bym ci pomogła znaleźć te komodogenne składniki ale nie znam składu kremów
Stary 2006-02-10, 10:24   #278
ewunia2
Zadomowienie

Wink Dot.: Sucha cera, krem i syfki

Może to być dobry trop, że krem właśnie Cie zapycha. Sama mam cerę suchą i to strasznie, za to ostatnio na policzku pojwiły mi się zaskórniki zamknięte i nijak się ich nie umiem pozbyć. Z autopsji wiem że taka skóra szybciej się starzeje i wymaga odżywianiai nawilżania nie tylko od zewnątrz. Pij dużo wody, bierz suplementy, wit.E. omegę.pestki dyni, naprawdę pomagają
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 10:36   #279
miiee
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Szeri
Mój problem polega na tym, ze mam suchą cerę wymagającą intensywnego nawilżania. Nawilżam ją od jakiegos czasu, regularnie myję tonikiem, dokładnie zmywam makijaż, a wyskakują mi małe syfki (to nie uczulenie)...Myślę, ze to od nawilżania kremem...Mogłybyście mi coś poradzić jak zapobiec temu i oczyścić cerę? Chyba wybiorę się do kosmetyczki na oczyszczanie cery...
Zmień krem. Ja też mam suchą cerę i do tego trądzikową na maxa. Używam kremu soraja "miód i mleko". Używam go na noc na dzień i to duże ilości. Nic mi nie wyskakuje. Co więcej znikają mi grudy i zaskórniki. Więc mogę ci polecić ten krem. Co do oszyszczania u kosmetyczki to możesz iść. Ale musisz mieć naprawdę dobrą i sprawdzoną, (mi jedna kosmetyczka kilka lat temu tak zakaziła cerę, że z trądzikiem walczyłam antybiotykami). Dodatkowo jeszcze zastanów się jak twoja cera reaguje na wyciskanie. Moja nie może być dotykana, bo się jedynie babra. Oczyszczanie nie jest zbytnio dobrym sposobem. Najważniejsza jest cierpliwość. Syfki same się wchłaniają. Może lepiej poczekać niż zabierać się za kalczenie buźki..?
miiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 17:46   #280
Szeri
Raczkowanie

Kaleczenie :/ ja myslałam, że kosmetyczka jakos kładzie coś na twarz, albo otwiera pory gorącym powietrzem,a nie wyciska :/// moze mi ktos opisac na czym polega dokladniej zabieg oczyszczania??
Stary 2006-03-19, 17:17   #281
anja00
Raczkowanie

Cera sucha, wrażliwa i paląca

Witam wszystkie Wizażanki!
Byłam przez tydz na zwolnieniu, więc codziennie czytałam forum, jednak nie wiem, gdzie powinnam dokleić moje pytanie
Jestem tu nowa, więc jak cos nie tak to przepraszam
Mam 25 lat, cerę wrażliwą, sucha, ze skłonnościami do naczynek, do tego palę
Jako nastolatka miałam problemy z trądzikiem-na to podziałały kwasy we wrocławskim gabinecie, jednak cera się uwrażliwiła i mam sporo problemów z nią.
Nie mam pojęcia jaką pielęgnację stosować. Prosiłabym o pomoc.
Ostatnio (mies temu) kupiłam krem Nutrologie 2 (jedynkę wypróbowałam u koleżanki-za słaba), jednak zauważylam teraz, że mam mnostwo zaskórników. Mimo że krem moim zdaniem jest "treściwy" to i tak mam już tylko połowę słoiczka. Używałam wcześniej Nanobasy i Cutibazy-skonczyły mi się i chciałam wypróbować inne kosmetyki. Dokupiłam do tego maseczkę nawilżającą Vichy Thermal Mask (jest ok). Podczas tego tygodniowego "uziemienia" wyczytałam wsród Waszych opinii, ze krem LRP Active C XL jest jak najbardziej wskazany w moim przypadku (zmarszczki mimiczne w okolicy nosa i ust oraz pod oczami). Kupiłam go 3 dni temu. Koloryt skóry faktcznie mam już jakby lepszy, ale moim zdaniem za słabo nawilża i za ok 10 min muszę posmarować Nutrologie2. Tylko jaki to ma sens? Czy mogę stosować 2 jednoczesnie? A może jakieś inne kremy? Do tej pory nie używałam nic pod oczy-smarowałam je Nanobasą i Cutobazą-ale to chyba za ciężkie, prawda? Kupiłam wiec LRP żel pod oczy Hydraphase, ale chyba nie nawilża mnie wystarczjąco, bo również za chwilę smaruję Vichy.
Proszę gorąco o jakiekolwiek wskazówki. Dodam, że nie używam niestety filtrów-po kwasach uzywalam, ale przestałam <wstyd> (teraz chciałam kupić LRP Anthelios SPF+60 lecz niestety mieszkam w takim mieście, ze w okresie zimowym filtrów niet)
Nie używam podkładów-nie lubię, a kolorki na twarzy zawdzięczam ziemi egipskiej (bardzo polecam).
Do mycia twarzy używam oliwki Babora i toniku głęboko oczyszczającego Ireny Eris Pharmaceris.
Proszę o wytknięcie błędów i wskazówki...
anja00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 17:29   #282
Maggie_90
Wtajemniczenie

Dot.: Cera sucha, wrażliwa i paląca

Ogólnie polecam serię Ivostin do cery wrażliwej przeciwtrądzikowa. Dobre są też kremy z Erisa, stosuję krem do cery suchej i wrażliwej, jest naprawdę dobry, a wczoraj kupiłam na naczynka, smaruję punktowo.
Cóż, więcej doradzić nie mogę.
Pozdrawiam.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post47604606
Maggie_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 17:37   #283
Justy
Zakorzenienie

dorzuć Omega-3 doustnie.
oraz porządne filtry- skórę wystarczająco niszczą papierosy- oszczędź jej (i naczynkom) chociaż UV. dodatkowo ze swoją suchą skórą jesteś w komfortowej sytuacji- większość kremów dobrze chroniących przed UV będzie ci pasowała.

"krem LRP Active C XL jest jak najbardziej wskazany w moim przypadku (zmarszczki mimiczne w okolicy nosa i ust oraz pod oczami). Kupiłam go 3 dni temu. Koloryt skóry faktcznie mam już jakby lepszy, ale moim zdaniem za słabo nawilża i za ok 10 min muszę posmarować Nutrologie2. Tylko jaki to ma sens? Czy mogę stosować 2 jednoczesnie?"
możesz. w tym przypadku jednak to trochę nieodpowiednia kolejność (filtry nakłada sie na koniec) ponieważ cerze naczynkowo-palącej dobrze robi wit.C proponuję poczytać wątki o Juvicie (10% wit.C w glicerynie)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 17:46   #284
anja00
Raczkowanie

Dziękuję za szybką odp, nie wiedziałam, że to tak szybko działa
Nie używałam jeszcze żadnej "całej serii" (moze najwyższa pora).
Chciałabym jednak wiedzieć co sądzicie o tej mojej kombinacji?
Czy ten Active C mogę używać?Co z kremem pod oczy?
Jak to ogarnąć?
Stary 2006-03-19, 17:51   #285
anja00
Raczkowanie

Już się biorę do czytania
A co do tej kolejności-to najpierw Nutrologie a potem Active C?
Stary 2006-03-19, 18:05   #286
anja00
Raczkowanie

Do Justy
czy mogę prosić o link do tej wit. C w glicerynie?
Nie mogę znależć...
Stary 2006-03-19, 18:17   #287
chocolatka
Zakorzenienie

Anja00, pewnie, że szybko działa

Witaj na wizażu

Wpisz proszę do wyszukiwarki słowo juvit, a wyskoczy Ci sporo wątków

I jeszcze coś dodam: poczytaj proszę o filtrach, może przekonasz się do ich stosowania - a naprawdę warto!
Pozdrawiam
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:53   #288
anja00
Raczkowanie

Dzięki Chcolatka
Już czytam, czytam, czytam i się oderwac nie mogę...
Niedługo będę stałym bywalcem aptek
Stary 2006-04-08, 14:23   #289
ola503
Przyczajenie

GG do ola503
Unhappy Sucha, wrażliwa cera

już nie wiem co robić... jestem bardzo młoda osobą a mam tak suchą skórę że szkoda gadać. Po każdym umyciu muszę szybciutko nałożyć warstwę kremu bo inaczej strasznie piecze. Na dodatek łuszczy mi sie szczególnie na czole, wygląda jak bym miała takie maleńkie zmarszczki. Co robić? na większośc kosmetyków jestem uczulona. Dodam że mam 15 lat. Pomóżcie pliska
ola503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 14:30   #290
agatka-a
Zakorzenienie

Dot.: Sucha, wrażliwa cera

musisz pic duzo wody, używać kremów silnie nawilżajacych , maseczek, unikać napojów moczopędnych (np. kawa)

mi pomaga krem Loreala Happyderm

ja mam podobny problem, z tym ze u mnie jeszcze pojawiąją się takie małe podskórne cysty, poszłam z tym do dermatologa i okazało się ze to łojotokowe zapalenie skóry....
Stary 2006-04-08, 14:37   #291
Weronika_
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Też mam ten problem, tylko że mi najbardziej schodzi skórka w okolicach nosa...
Ja narazie 'walcze' z tym tak -> rankiem i wieczorem myje twarz pianką (bo jest delikatna i nie wysusza zbytnio) akurat teraz z Under Twenty (zapomniałam ciągu dalszego ale jest w kolorach niebiesko zielonych >_^). Później niestety też musze koniecznie nawilżać - obecnie kremem Bambino ;D (tym z tlenkiem cynku). I nie jest źle Tylko niestety oprócz tego że wysuszona to mam wągry (ale to jeszcze jakoś przezyje) no i wypryski czy podrażnienia w kolorach czerwieni .... tak wiec czasami musze użyć podkładu. Przestawiłam się już z tych "profesjonalnych" na antybakteryjne żeby nie prowokować mojej cery, ale to nic nie daje. A gdy tylko przychodze do domu i zmywam - cera jest w bardzo złym stanie. Wcale nie jest nawilżona a jeszcze bardziej wysuszona, chociasz przed nałozeniem tego podkładu najpierw użyłam jakiegoś nawilżającego kremu...
No a przecież nie moge i nie chce ciągle nakładać tapety na twarz ... I to w też tak modłym wieku (16 lat)....

Nie wiem też co robić,ale wiem też jak wiele jest tu specjalistek - mam nadzieje ze one zdradzą swoje sposoby Podpinam się pod ten temat ^ ^
Weronika_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 14:38   #292
Milka19
Zakorzenienie

Stosuj kosmetyki, które są oprawcowane właśnie z myślą o osobach, które posiadają taką cerę jak Ty. Jakim żelem myjesz buzię? Może nie jest to produkt odpowiedni dla Ciebie.
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 14:42   #293
Milka19
Zakorzenienie

Wink Dot.: Sucha, wrażliwa cera

Ja bym nie stosowała tego żelu under twenty przy wrażliwej buźce. Żele zawierające sodium Laureth Sulfate nie należą do zbyt delikatnych, a o ile się nie mylę ten żel erisa właśnie zawiera ten składnik
Stary 2006-04-08, 14:46   #294
Weronika_
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja bym nie stosowała tego żelu under twenty przy wrażliwej buźce. Żele zawierające sodium Laureth Sulfate nie należą do zbyt delikatnych, a o ile się nie mylę ten żel erisa właśnie zawiera ten składnik
Nie używam żelu under twenty a pianke Właśnie tą pianke poleciła mi kosmetyczka, która jednak stwierdziła ze wcale nie mam suchej cery a całkowicie normalną tylko że ze skłonnością do wyprysków. Ale jak może ona nie być sucha skoro ciągle schodzą mi skórki .... ehh pogubiłam się już ...
Weronika_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 14:55   #295
Milka19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Weronika_
Nie używam żelu under twenty a pianke Właśnie tą pianke poleciła mi kosmetyczka, która jednak stwierdziła ze wcale nie mam suchej cery a całkowicie normalną tylko że ze skłonnością do wyprysków. Ale jak może ona nie być sucha skoro ciągle schodzą mi skórki .... ehh pogubiłam się już ...
No ale skoro Ci się łuszczy skóra i schodzą Ci suche skórki to chyba znaczy, że nie używasz odpowiednich kosmetyków oczywiście odpowiednich dla Twojego typu skóry. Ja kosmetyczką nie jestem, ale skoro ona Ci poleciła tą piankę... Z własnego doświadczenia moge tylko stwierdzić, że moja cera bardzo źle reaguje na żele zawierające sodium Laureth Sulfate. I właśnie niedawno znowu się to potwierdziło. Skończył mi się żel erisa do skóry wrażliwej (nie zawierał SLS) i kupiłam ostatnio żel kolastyny, a że mi się spieszyło to na skład nie spojrzałam no i teraz to mogę go tylko do mycia ciała używać. Za każdym razem jak umyje nim twarz, skóra jest tak niemiłosiernie ściągnięta (a w okolicy nosa, policzków i czoła łuszczy mi się strasznie), że nawet uśmiechnąć się nie mogę
Stary 2006-04-08, 15:50   #296
ola503
Przyczajenie

GG do ola503

hmm używam kremów z wit. a a twarz myje mydlem i wodą. Czy to może być przyczyną??
ola503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 15:56   #297
Milka19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ola503
hmm używam kremów z wit. a a twarz myje mydlem i wodą. Czy to może być przyczyną??
Jeśli jest to takie zwykłe mydło, to jak najbardziej jest ono bardzo szkodliwe. Nie zaleca się mycia twarzy mydłem, własnie dlatego, że bardzo wysusza skórę. Przerzuć się na jakieś delikatne żele do mycia twarzy, a na pewno zauważysz poprawę stanu skóry
Stary 2006-04-14, 23:05   #298
AASIULAA
Raczkowanie

GG do AASIULAA
Dot.: domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

ja kiedys zrobilam sobie maseczke ze samego miodu. chodzilam z nia kolo 20 minut i jakos po zmyciu bylam lekko zaniepokojona bo mialam dziwne zaczerwienienia na buzi, ktorych wczesniej nie mialam.
zarzucilam ta maseczke bo efekt jakis taki podejzany......
teraz sie smaruje ubita smietana mniam mniam, skora bardzo gladka i elastyczna........polecam
AASIULAA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 00:05   #299
ryba82
Zakorzenienie

Dot.: Re: domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

Cytat:
Napisane przez aally
Mi służy "maseczka" z jak najtłustszej śmietany. Posmaruj twarz grubą warstwą i potzrymaj 15 minut. po zmyciu tonik nawilżający i krem.
Powodzenia
Potwierdzam, a od siebie dodam, że mozna też zastosować maslankę bądź jogurt zamiast smietany. Jesli moja cera jest szczególnie sucha to dodaje do przetworu mlecznego kilka kropel oliwy z oliwek. Czasami też biorę dwie sztuki witaminy a+e i przecinam ją, a to co w srodku klade na buziolka na 15 minutek.
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 13:10   #300
Edycik3
Przyczajenie

sucha skóra- pytanie do Pani Kosmetyczki

Witam
Od dłuższego czasu mam problem z suchą skórą próbowałam już wielu kremów i nadal nic. Szczególnie uciążliwe są pęknięcia skóry w okolicach nosa i zaczerwienienia.Słyszałam o podobno dobrym kremie Vichy Nutrilogie 1 i 2, ale mam 25 lat i nie wiem czy będzie on odpowiedni do mojego rodzaju skóry.Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam Edycik3
Edycik3 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości