Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-06, 08:24   #421
Akszeinga
Zadomowienie

Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Nie ma za co .Tylko pamiętaj aby brac ją regularnie bo inaczej nie będzie efektu.

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 08:46   #422
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Hej!
Mnie sie rowniez wydaje ze sucha ,szorstka skora czesto popekana spowodowana jest nadmiernym wysuszeniem. Oczywiscie powodow moze byc wiele ale przy owczesnym ogrzewaniu, chlodzie na dworze, wietrze i zmiennosci tempertatur, ma sie pewne sklonnoscie do wysuszania ust. Mialam tak dwa dni temu. Co zrobilam :
1. Skrecilam ogrzewanie w pokoju
2. Zanim szlam spac wietrzylam przez 5 minut pokoj
3. Smarowalam usta kremem z bardzo duza czestoliwoscia
..... pomoglo
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:48   #423
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Nie ma za co .Tylko pamiętaj aby brac ją regularnie bo inaczej nie będzie efektu.
Dobrze-będę pamiętała
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 09:00   #424
mimbi
Zakorzenienie

Dot.: sucha cera

A moze po prostu powedruj do dermatologa? Dokladnie obejrzy Twoja cere i zaproponuje Ci odpowiednia, dobrana do Twojego stanu skory, pielegnacje. Pewnie tez dostaniesz jakies doustne rzeczy do lykania. Z sucha skora nie ma zartow, zwlaszcza teraz, kiedy na dworze mroz, a w domach centralne ogrzewanie.
Na podraznienia po chusteczkach polecam Ci Baby Cream Bubchen - ma cynk, wiec bieli skore, ale specjalnie przeznaczony jest dla niemowlecej pupci, chroni przed podraznieniem od pieluszek - sama stosowalam go pod nos i uwazam ze ma rewelacyjne dzialanie.
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 17:15   #425
asicaaa89
Przyczajenie

Męsk sucha skóra

Pisze tutaj jak wiadomo potrzebuje pordy a raczej porady potrzebuuje moj facet zawsze ma tak jak sie ogoli buzie wysypie mu pelno krosteczke ktore wysyszaja sie i znikaja ale problem oprucz tego lezy w tym ze jesli posmaruje skrore powiezmy nivea to po 15 minutach juz same suche miejsca bardzo widoczne jest n to akis fajny <w miare tani> kremik, lek lub cos takiego ???
Stary 2007-02-21, 15:24   #426
caya
Zakorzenienie

po prostu ciągam mame żeby ze mną poszła (bo wiesz moge niby powędrować ale przepisze mi jakiś drogi specyfik a ja go po prostu nie kupie...) no ale bezskutecznie. Więc trzeba sobie radzić na razie bez dermatologa.
jak na razie pomaga mi krem głeboko nawilżający z naturals z avonu aloes i awokado na noc
caya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 16:31   #427
mimbi
Zakorzenienie

No ja akurat nie mam najlepszego zdania o Avonie i pewna jestem, ze wiekszosc Wizazanek z sucha skora mysli podobnie jak ja. Produkty apteczne i przeznaczone do suchej, atopowej skory, a nie Avon o skomplikowanym i dosc ryzykownym skladzie.
Stary 2007-02-21, 21:18   #428
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Sprobuj-nic nie tracisz-ja trzymam tonik w lodowce i rano spryskuje twarz i przecieram wacikiem az jest czysty-i czuje sie tak samo jak bym myla woda-nawet lepiej bo tonik nie wysusza tak jak woda-widze wielka roznice-twarz nie jest tak sciagnieta
Zgadzam sie w 100%. Naprawde dziala. Chociaz jak mam wielkiego lenia to uzywam delikatnych, nawilzajacych pianek do mycia twarzy. Oczywiscie po uprzednim bardzo uwaznym przeczytaniu skladu
mariolasl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 23:49   #429
maga48
Raczkowanie

mi nic nie pomagało, dopóki nie wypróbowałam vichy, ale działa na mnie tylko thermal fix 2.Wczesniej, obowiązkowo przemywam tonikiem nivea do cery suchej i wrażliwej
maga48 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 20:17   #430
caya
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
No ja akurat nie mam najlepszego zdania o Avonie i pewna jestem, ze wiekszosc Wizazanek z sucha skora mysli podobnie jak ja. Produkty apteczne i przeznaczone do suchej, atopowej skory, a nie Avon o skomplikowanym i dosc ryzykownym skladzie.
zdążyłam sie przekonać jak wielka jest nienawiść Wizażanek do Avonu mnie osobiście Avon nie uraził a nie. Jeden żel do mycia twarzy był po prostu żałosny i poszedł do śmieci :P

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w 100%. Naprawde dziala. Chociaz jak mam wielkiego lenia to uzywam delikatnych, nawilzajacych pianek do mycia twarzy. Oczywiscie po uprzednim bardzo uwaznym przeczytaniu skladu
Działa? to ja chyba zaczne moją buzie orać i przekopywać ;| Wtedy bedzie nawilżona i wypielęgnowana. Bo jakoś nie sprawdziła mi sie ta metoda, mimo że wytrwale próbowałam. Dawno mnie tak buzia nie szczypała :P

Cytat:
Napisane przez maga48 Pokaż wiadomość
mi nic nie pomagało, dopóki nie wypróbowałam vichy, ale działa na mnie tylko thermal fix 2.Wczesniej, obowiązkowo przemywam tonikiem nivea do cery suchej i wrażliwej
miałam próbke LRP Nutritic (ten biolopidowy 5%) i jedyne co odczułam to... potworne szczypanie :P Czuje sie ... dziwna :P
Stary 2007-02-22, 20:31   #431
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez caya Pokaż wiadomość
zdążyłam sie przekonać jak wielka jest nienawiść Wizażanek do Avonu mnie osobiście Avon nie uraził a nie. Jeden żel do mycia twarzy był po prostu żałosny i poszedł do śmieci :P
Ja nie mowie, ze caly wizaz prowadzi antyavonowa krucjate, tylko ze zwykle produkty tej firmy do twarzy nie wszystkim sluza. Sama stosuje tylko niektre kosmetyki Planet Spa i do stop, ale jesli komus sluzy krem do twarzy to mu po cichu zazdroszcze, bo wolalabym kupic krem za 15 zl i sie z niego cieszyc, niz taki za 100zl, na jakie jestem skazana.
Stary 2007-02-22, 21:45   #432
Tity
Zakorzenienie

Piszecie, żeby używać wód rermalnych, ale właściwie woda na twarzy normalnie wyciąga wilgoć ze skóry. Ja zużyłam jedną dużą butlę wody i zmarszczki na moim czle pogłębiły się i czoło jest jakby sciągnięte. Być może za dużo tego psikałam na twarz, ale boję się znów zacząć używć sprayu. Aha a uzywłam wody z La Roche.
Tity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 22:46   #433
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Piszecie, żeby używać wód rermalnych, ale właściwie woda na twarzy normalnie wyciąga wilgoć ze skóry. Ja zużyłam jedną dużą butlę wody i zmarszczki na moim czle pogłębiły się i czoło jest jakby sciągnięte. Być może za dużo tego psikałam na twarz, ale boję się znów zacząć używć sprayu. Aha a uzywłam wody z La Roche.
Z moja skora dzialo sie to samo, mialam skore mocno sciagnieta.
Stary 2007-02-22, 23:35   #434
CzarnyElf
Zakorzenienie

Co do wod termalnych to mialam jedna z Evian-strasznie mi sciagnela skoreJednak po tonikach nawilzajacych nie mam sciagnietej.
Teraz moje oczyszcanie wyglad tak:
zmywam twarz mleczkiem bez uzycia wody dla niemowlat-Klorane
na to tonik nawilzajacy
Stary 2007-02-23, 07:58   #435
mimbi
Zakorzenienie

Pytanie tylko, jak uzywacie wody termalnej. Nalezy ja psiknac, chwile odczekac i zetrzec wacikiem. Wtedy dziala. Jesli zostawiacie ja na skorze do wyschniecia to faktycznie - wtedy wysusza.
Ja obecnie robie taki myk, ze psikam sie woda na nalozony na twarze zel Physiogel i scieram to wszystko razem. Skora jest miekka i nawilzona jak nigdy dotad.
Stary 2007-02-23, 08:33   #436
Tity
Zakorzenienie

W programie "Salon piękności" dziewczyny mówiły, że nawet nie każdej cerze potrzebny jest tonik. Ja należę zdecydowanie do tych osób. Zawsze myłam twarz wodą, teraz będe tylko jakimiś preparatami oczyszczającymi i co jakiś czas pillingiem bo i mam białe grudki pod skórą, więc moją twarz ciężko pielęgnować. A narazie używam do oczyszczania twarzy Avonu Solutions do suchej cery i jestem zadowolona bo ma lekką konsystencję i jest delikatny. Na oczyszczoną buzię zawsze nakładam krem....a mimo to nie jest idealnie. Zwłąszcza na tym nieszczęsnym czole, które jest suche i na brodzie i dole policzków na których od czasu do czasu coś wyskakuje.
Stary 2007-02-23, 10:11   #437
florka
Raczkowanie

Ja miałam bardzo suchą skórę. Nie mogłam używać podkładów, bo ciągle łuszczyła mi się skóra (przy nosie i na policzkach). Zaczęłam brać Omegę3, a oprócz tego na noc smarowałam twarz Juvitem C. Teraz nie mam problemów w cerą, żadnych przesuszonych skórek. Jestem bardzo zadowolona.
Pzdr.
Florka.
florka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 12:44   #438
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Pytanie tylko, jak uzywacie wody termalnej. Nalezy ja psiknac, chwile odczekac i zetrzec wacikiem. Wtedy dziala. Jesli zostawiacie ja na skorze do wyschniecia to faktycznie - wtedy wysusza.
Wlasnie tak robilam, a mimo to mialam skore sciagnieta.
Stary 2007-02-23, 15:02   #439
caya
Zakorzenienie

Cytat:
Ja obecnie robie taki myk, ze psikam sie woda na nalozony na twarze zel Physiogel i scieram to wszystko razem. Skora jest miekka i nawilzona jak nigdy dotad.
mimbi wiesz może czy przeważnie w aptekach mają próbke physiogelu? no bo ja raz prosiłam, facet nie miał Oo i ide do innych aptek szukać dopiero.. hoho ;P aha i ile kosztuje ??

Cytat:
W programie "Salon piękności" dziewczyny mówiły, że nawet nie każdej cerze potrzebny jest tonik. Ja należę zdecydowanie do tych osób. Zawsze myłam twarz wodą, teraz będe tylko jakimiś preparatami oczyszczającymi i co jakiś czas pillingiem bo i mam białe grudki pod skórą, więc moją twarz ciężko pielęgnować. A narazie używam do oczyszczania twarzy Avonu Solutions do suchej cery i jestem zadowolona bo ma lekką konsystencję i jest delikatny. Na oczyszczoną buzię zawsze nakładam krem....a mimo to nie jest idealnie. Zwłąszcza na tym nieszczęsnym czole, które jest suche i na brodzie i dole policzków na których od czasu do czasu coś wyskakuje.
wątroba?
a ja powiem szczerze że po prostu nie lubie toników. Mama powtarza że tonik to podstawa itd a ja po prostu toników nie toleruje.
Uzywasz toniku Avon Solutions czy mleczka do oczyszczania?? bo nie napisałaś (albo ja nie zrozumiałąm ) w kazdym razie mleczko (jeżeli o nie chodzi) jest faktycznie bardzo delikatnie... tylko że pachnie jak dentysta ^^ co mi osobiście nie przeszkadza, bo zawsze mi sie podobał ten zapach

Cytat:
Wlasnie tak robilam, a mimo to mialam skore sciagnieta.
Nie wszystko dla wszystkich mi nie podchodzi mycie bez wody. ZUO

Edytowane przez caya
Czas edycji: 2007-02-23 o 15:27
Stary 2007-02-23, 19:00   #440
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wszystko dla wszystkich mi nie podchodzi mycie bez wody. ZUO
W pelni sie zgadzam, dlatego zrezygnowalam z uzywania wod i jestem szczesliwsza
Stary 2007-02-23, 19:07   #441
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
W pelni sie zgadzam, dlatego zrezygnowalam z uzywania wod i jestem szczesliwsza
Ja tez
Tylko wczoraj robialm sobie peeling no i musialm uzyc wody ale uzylam przegotowanej.Peeling zazwyczaj robie tylko raz na tydzien.
Stary 2007-02-23, 21:16   #442
Tity
Zakorzenienie

Cytat:
wątroba?
Tzn, że to może być spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby? Co prawda mam czasami z nią problemy, np wczoraj nałykałam się kapsułek z tranem i było mi po nich strasznie nie dobrze. Nie jem dużo mięsa, głównie drobiowe, dużo warzyw, ale niestety mało owoców.
I do kogo pójść z takim problemem? Do gastrologa? Lub co jeść w takim przypadku?
A używam tego kremu oczyszczającego z Solutions
Stary 2007-02-23, 21:47   #443
caya
Zakorzenienie

takie białe krostki pod skórą których nie da sie wycisnąć to własnie chora wątroba. najlepsza na to jest dieta.
nie jeść:
tłustych rzeczy tzn mięsa, jakichś ciężkostrawnych potraw itp
nabiału, a przynajmniej ograniczać
mąki, jak wyżej

a jeśc:
dużo warzyw, owoców, marchewa jest dobra na wątrobe i seler chyba też no jakieś naturalne rzeczy głównie
możesz sobie zbadac cholesterol
i zakupić książke nie pamietam jak sie nazywa niestety
a to dlatego ze jak pójdziesz do zwykłego lekarza to on Ci chyba na to dużo nie poradzi :P tak więc dieta. A jak i dieta nie bedzie skutkować to u kosmetyczki... ale to boli bo sie to nakłówa i wyciąga jakoś ojejku

przepraszam za offtopa
żeby nie było to spytam co sądzicie o Nutritic'u LRP??
Stary 2007-02-23, 22:42   #444
radioheadka
Zadomowienie

jezeli masz sucha skore takze na calym ciele, to moga to byc problemy hormonalne-niedobor estrogenu...
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 22:50   #445
CzarnyElf
Zakorzenienie

Ja tez mam te biale kropki
miesa nie jem duzo-glownie drobiowe-jem sporo warzyw-duzo owocow-jablka pomarancze itp
Maki wogole-nabial bardzo rzadko
A ciagle je mam.
moze dlatego ze tutaj w Usa-to nic nie jest naturalne-wszystko prawie nafaszerowane chemia
Stary 2007-02-23, 23:03   #446
caya
Zakorzenienie

może może no ale trzeba sie tego pozbyć, dla zdrowia chociażby. A u Ciebie dużo osób to ma? bo jak mówisz że prawie nic nie jest naturalne.. ?
Stary 2007-02-23, 23:19   #447
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
może może no ale trzeba sie tego pozbyć, dla zdrowia chociażby. A u Ciebie dużo osób to ma? bo jak mówisz że prawie nic nie jest naturalne.. ?
Moj TZ je to samo co ja i takich krostek nie ma.
Ale ja odkad pamietam zawsze je mialam-szczegolnie po uzyciu tresciwszych kremow.
Moje kolezanki z pracy nie maja a prawie codziennie jedza taco bell albo inne fast foody,a ja staram sie odzywiac zdrowo a krostki jak sa tak sa-peelingi troche pomagaja
Stary 2007-02-24, 21:44   #448
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
mimbi wiesz może czy przeważnie w aptekach mają próbke physiogelu? no bo ja raz prosiłam, facet nie miał Oo i ide do innych aptek szukać dopiero.. hoho ;P aha i ile kosztuje ??
Nie wiem, czy sa probki Physiogelu. Wiem, ze kiedys byly probki Physiogelu szamponu, ale jak jest z emulsja to nie wiem. Na pewno sa miniaturki Cethapilu, to ponoc podobne, ale sama jeszcze nie probowalam. Mam miniaturke, moze zabiore sie za niego po skonczeniu Physiogelu?
Physiogel zmywacz kosztuje ok.25zl.
Stary 2007-02-24, 22:24   #449
Tity
Zakorzenienie

Cytat:
takie białe krostki pod skórą których nie da sie wycisnąć to własnie chora wątroba. najlepsza na to jest dieta.
nie jeść:
tłustych rzeczy tzn mięsa, jakichś ciężkostrawnych potraw itp
nabiału, a przynajmniej ograniczać
mąki, jak wyżej

a jeśc:
dużo warzyw, owoców, marchewa jest dobra na wątrobe i seler chyba też no jakieś naturalne rzeczy głównie
możesz sobie zbadac cholesterol
i zakupić książke nie pamietam jak sie nazywa niestety
a to dlatego ze jak pójdziesz do zwykłego lekarza to on Ci chyba na to dużo nie poradzi :P tak więc dieta. A jak i dieta nie bedzie skutkować to u kosmetyczki... ale to boli bo sie to nakłówa i wyciąga jakoś ojejku

przepraszam za offtopa
żeby nie było to spytam co sądzicie o Nutritic'u LRP??
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. W życiu bym sama nie wpadła na to, że to od wątroby. Trochę zmienię dietę, czytalam jeszcze, że trzeba jesć dużo błonnika, także polecam płatki owsiane na mleku Suchej cerze napewno też pomogą.
Stary 2007-02-27, 00:49   #450
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
mam białe grudki pod skórą
Watek o tym znajdziesz tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17713
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości