Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-28, 17:30   #451
caya
Zakorzenienie

Dot.: sucha cera

ale sie wysuszyłam... czuje sie jakbym miała po prostu łuski albo gorzej: skorupe zamiast skóry i to na całym ciele chce już lato
caya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 19:03   #452
sylwiaa27
Przyczajenie

Dot.: Sucha, wrażliwa cera

A ja się dowiedziałam od kosmetyczki, która obejrzała moją skórę i orzekła że mam cerę mieszaną a mianowicie czoło, nos, broda cera tłusta a policzki wrażliwa i naczynka poleciła mi kosmetyki ale takie za 100 zł ale mnie na nie stać może znacie tańsze kosmetyki i ksuteczne?? piszcie
sylwiaa27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 11:54   #453
Emilia1
Zakorzenienie

oczywsice ze są tansze i skutecznie rowniez. a jaka firme Ci polecila?
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 22:59   #454
sylwiaa27
Przyczajenie

Hmm, tu będzie problem to operowała nazwami kosmetyków.... wiem tylko że pochodzą z niemiec i szwecji, a ja ostatnio wyczytałam że dobra jest Bielenda??
sylwiaa27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 18:07   #455
agusiaAA 19
Rozeznanie

skóra sucha, łuszcząca się POMOCY

mam nadzieje ze tutaj znajde rade albo pomoc. Dwa lata temu zachorowalam na łojotokowe zapalenie skory zostalam wyleczona ale po 2 tygodniach moja skora na czole i na skroniach przypominala łoske łuszczyla sie znowu wyladowalam u dermatologa tym razem lecznie odnioslo sukces i to byl koniec z chodzeniem do dermatologa. Lekarka pow ze mam cere naczynkowa nie wiedzialam co to oznacza zaczelam szukac kosmetykow dla niej znalazlam ale nie bylo dobrze skora byla wysuszona i podrazniona. w tym roku jest po prostu coraz gorzej mam ciagle zaczerwienienia skora jest sucha łuszczy sie na polikach jest sorsztka na czole wystepuja czerwone plamki a na nich jest łuszczaca sie skora ostatnio po chorobie na nosie i poliku pojawily sie czerwone duze plamy z sucha łuszczaca skora podejrzewalam ze to liszaje kupilam krem avene efekty sa ale mizerne nie wiem co mam juz zrobic czy to jakas choroba udac sie do lekarza prosze o pomoc
agusiaAA 19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 19:24   #456
sunbeam
Rozeznanie

Dot.: skora sucha, łuszczaca sie POMOCY

Moim zdaniem powinnaś udać się do dermatologa. On najlepiej poradzi, co możesz ze swoim problemem zrobić.
sunbeam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 20:23   #457
misia_bella
Zakorzenienie

Ja też radze udac się do dematologa.
Mam jeszcze pytanie. Jakich kosmetyków używasz na codzien?
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 23:30   #458
agusiaAA 19
Rozeznanie

uzywalam kremow avene do cery naczynkowej ale kupilam avene cicalfate do oczyszczania uzywam plynu miceralnego bioderma do skory nadwrazliwej nie wiem co mam jeszcze zrobic moze faktycznie powinnam udac sie do dermatologa
agusiaAA 19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 13:20   #459
lidka36
Przyczajenie

Cześć dziewczyny. Jak tak czytam te wasze wypowiedzi na forum to widze że nie jestm sama. Dużo z was ma problemy ze skórą. Ja sama nie wiem co talk dokładnie dolega mojej skórze. Skóra twarzy czerwieni sie czy to od zmiany temperatury czy emocji i nie moge sobie z tym poradzić. Do tego jest sucha i ostatnio dosyć często pojawiają się na niej pryszcze. Kiedyś dużo wyciskałam tych okropnych pryszczy i teraz mam blizny i czerwone plamki które mocniej widać na naturalnym świetle bądźgdy jest zimno. Mam też bardzo rozszerzone i widoczne pory. Nie wiem co można stosować na te pory przy tak wrażliwej skórze. Prosze pomóżcie mi bo już naprawde trace nadzieje że kiedykolwiek będę jeszcze miała ładną buźkę.
lidka36 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 16:22   #460
evi_motylek
Raczkowanie

jejku dobrze ze trafilam na ten watek nie bedzie potrzeby zakladac nbowego mam nadzieje ze autorka sie nie obrazi mam podobny problem ojawilo mi się na twarzy tez cos takiego czerwonego jakby trzoszke wypukła plamka na ktorej strasznie łuszczy sie skora teraz na calym ciele skora jest strasznie wysuszona swedzi a jak podrapie to nawet piecze co to moze byc ?? pomozcie wiem ze najlepiej bedzie jak wybiore sie do lekarza no ale wasza rada bedzie dla mnie rownie wazna
evi_motylek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 18:07   #461
Mary_Q
Zakorzenienie

dobra powracam tu....znajde realcje,zale sie i placze!

wiedz wyprobowalam:
e45
nanobase
lipobase

i lipka! ;( coraz wiecej zaskornikow,coraz bardzej sucha i luszczoca bolaca cera,ale za to swiecaca sie na czole pdo wplywem tych o to kosmetykow,a teraz wychodiz ladna pogoda wiec pierwsza rekacja na slonce zanim zcazne sie oplaac to czerwona buzia bolaca ,pare suchych czerownych plamek na policzku ;(,zmarszczka na czolee ;( o pokladzie nie ma mowy bo pomimo,ze czasme mi sie to czolo swieci to po nalozeniu podkladu wysusza sie na maksa i podkresla skorki (gg)chcoiaz dla mnie byl jakis czas super...i Najgorsze broda :/ syfki a raczej czerowne duze slady po syfkach ropnych no i ogolnie..cera naczynkowa raczej,cala jakas taka przebarwiona na czerewono,rozowe aj okropnie
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 15:10   #462
Ally83
Zakorzenienie

Dot.: suchy "placek" - pomocy!

A mnie zaraz wnerw totalny opanuje
Nie mogę się uporać od stycznia z tym czymś na szyi
W styczniu zrobił mi się suchy placek najpierw na powiece, potem pod okiem, by ostatecznie zadomowić się na szyi Byłam u dermatologa (i to nie raz), brałam Zyrtec, smarowałam Lipocremem, Bepantenem, teraz jakąś maścią robioną - i co??? I nic ! Załamać się idzie - wiosna nadchodzi, szyję się odkrywa, a tu placki suche Dermatolog najpierw powiedziała, że to może być od perfum - od tamtej pory nie psikam się na szyję; potem stanęło, że to może od kolczyków - fakt, niklowe mnie uczulają, ale ich nie noszę; potem, że to od proszku, płynu etc - od dawna używam tych samych. Ręcę już mi opadają. Te suche plamy niestety są humorzaste, potrafią zniknąć na kilka, kilkanaście dni, by znów przypomnieć o sobie pieczeniem, swędzieniem i zaczerwienieniem Teraz znowu je mam, od kilku dni, na dodatek cały czas unikam psikania się perfumami na szyję, noszenia kolczyków z niklem, nie zmieniam proszku, płynu, więc już nie wiem, co mam robić Buuuuuuuuuuuuuu

Edit. Na dodatek mam lekkie uczulenie na słońce, potrafi mi dekolt wysypać, ale po wypiciu wapna znika wysypka. Teraz jednak jest to niepodobne do zmian po słońcu Może zrobić sobie próby uczuleniowe??
Ally83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 15:48   #463
Mary_Q
Zakorzenienie

mi tez sie robia te suche placki neistety czesto tez czerwone i bolace zmiany alergiczne :|
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 14:08   #464
baja_86
Zakorzenienie

Mnie tez to coś dopadło, próbowałam sama się z tym uporać, stosowałam jakieś tłuste kremy, nie pomogło, potem sudokrem dobry na wszystko i też nic.
W końcu poszłam do apteki po coś innego i dostałam hydrocortisonum 0,5% i cutibaza- krem półtłusty ponoć dobry dla alergicznych chorób. Zobaczymy czy pomoże, dzisiaj dopiero zaczęłam stosować.
baja_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 14:24   #465
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
A mnie zaraz wnerw totalny opanuje
Nie mogę się uporać od stycznia z tym czymś na szyi
W styczniu zrobił mi się suchy placek najpierw na powiece, potem pod okiem, by ostatecznie zadomowić się na szyi Byłam u dermatologa (i to nie raz), brałam Zyrtec, smarowałam Lipocremem, Bepantenem, teraz jakąś maścią robioną - i co??? I nic ! Załamać się idzie - wiosna nadchodzi, szyję się odkrywa, a tu placki suche Dermatolog najpierw powiedziała, że to może być od perfum - od tamtej pory nie psikam się na szyję; potem stanęło, że to może od kolczyków - fakt, niklowe mnie uczulają, ale ich nie noszę; potem, że to od proszku, płynu etc - od dawna używam tych samych. Ręcę już mi opadają. Te suche plamy niestety są humorzaste, potrafią zniknąć na kilka, kilkanaście dni, by znów przypomnieć o sobie pieczeniem, swędzieniem i zaczerwienieniem Teraz znowu je mam, od kilku dni, na dodatek cały czas unikam psikania się perfumami na szyję, noszenia kolczyków z niklem, nie zmieniam proszku, płynu, więc już nie wiem, co mam robić Buuuuuuuuuuuuuu

Edit. Na dodatek mam lekkie uczulenie na słońce, potrafi mi dekolt wysypać, ale po wypiciu wapna znika wysypka. Teraz jednak jest to niepodobne do zmian po słońcu Może zrobić sobie próby uczuleniowe??
Ally- czy dermatolog powiedzial Ci, co to jest za choroba? Moim zdaniem cierpisz na atopowe zapalenie skory.
Przeczytaj, prosze objawy tu: http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...nia_sk%C3%B3ry
jesli chociaz czesc sie zgadza, to masz AZS, na ktore nie ma lekarstwa
Leczy sie jedynie objawy, czyli zalecza sie. Zazwyczaj lekami antyhistaminowymi (np. Zyrtec), a zmiany skorne- masciami i kremami zaw.sterydy.
Tak jak napisala baja86- bdb. dziala na to hydrocortisonum 0,5%- (mi b. pomogl), oprocz tego Elocom. Tylko trzeba pamietac, ze nie wolno za dlugo uzywac sterydow.
Kattarina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 15:23   #466
flybird
BAN stały

mi sie kiedyś taki placek malutki zrobił na policzku, to po prostu smarowałam wazeliną kosmetyczną i po dwóch dniach przeszło
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 15:26   #467
sylwia.gda
Wtajemniczenie

Polecam Nanobase. Nie znam nic lepszego.
sylwia.gda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 18:31   #468
natee
Zakorzenienie

Ja dostalam takich suchych placow na ramionach , zaczelo sie to powiekszac.Najpierw smarowalam kremami , potem w aptece dostalam cutibaze , od dermatologa dostalam lipo-baze i clotrimazolum , nic nie pomoglo.Od kilku dni zauwazylam nowe male plamki na szyji wiec pobieglam do innego dermatologa , tym razem na recepcie widnieje Zyrtec , masc Triderm i Elosan czy jakos tak (doczytac sie nie moge).Jutro ide wykupic , po kuracji dam znac.

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:51   #469
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natee
Elosan czy jakos tak (doczytac sie nie moge)
Elosalic może. steryd+kwas salicylowy
lub Elosone- sam steryd
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:18   #470
natee
Zakorzenienie

chyba to drugie

Stary 2007-04-03, 22:42   #471
Ally83
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ally- czy dermatolog powiedzial Ci, co to jest za choroba? Moim zdaniem cierpisz na atopowe zapalenie skory.
Przeczytaj, prosze objawy tu: http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...nia_sk%C3%B3ry
jesli chociaz czesc sie zgadza, to masz AZS, na ktore nie ma lekarstwa
Leczy sie jedynie objawy, czyli zalecza sie. Zazwyczaj lekami antyhistaminowymi (np. Zyrtec), a zmiany skorne- masciami i kremami zaw.sterydy.
Tak jak napisala baja86- bdb. dziala na to hydrocortisonum 0,5%- (mi b. pomogl), oprocz tego Elocom. Tylko trzeba pamietac, ze nie wolno za dlugo uzywac sterydow.
Nie stwierdziła AZS Powiedziała, że to uczulenie, tylko nie wiadomo na co Oglądałam zdjęcia na podanej przez Ciebie stronie i moje plamy są nieco inne, mają inną strukturę... Poczekam jeszcze, co powie mój dermatolog (do tej pory nie mogłam do niej pójść, byłam u innych), która jest bardzo dobrą specjalistką Jednak wizytę mam dopiero za 3 tyg.
Ally83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:08   #472
natee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
Elosalic może. steryd+kwas salicylowy
lub Elosone- sam steryd
to jednak Elocom.
Jestem zaniepokojona , bo Triderm to prawie to samo i ta sama firma , dlaczego dermatolog mialaby mi przepisywac prawie takie same kremy (i do tego oba ze sterydami)?
W dodatku wyczytalam , ze na suche zmiany (jak u mnie) powinnam dostac Elocom w pozstaci masci a nie kremu.
Jak myslisz Justy , co mam zrobic? Moze najpierw bede sie smarowa tylko Tridermem?

Stary 2007-04-04, 19:19   #473
baja_86
Zakorzenienie

Drugi dzień używam hydrocortisonum 0,5% i muszę przyznać, że pomaga. Już nie czuje tych suchych miejsc, jeszcze je trochę widać, ale jest znaczna poprawa.
baja_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 23:25   #474
Justy
Zakorzenienie

Moze najpierw bede sie smarowa tylko Tridermem
triderm ma sens, jeśli w grę wchodzi grzybica lub bakterie.
jeśli "tylko" alergia, to stosuje się sam steryd (np. elocom).
być może przy wyborze podłoża (maść czy krem) kelarz kierował się też dawką, jaka się wchlonie do krwi- z maści wchłania się większa dawka niż z kremu
Stary 2007-04-11, 21:18   #475
natee
Zakorzenienie

Po Tridermie widze poprawe , zostaly jedynie jasne odbarwione plamy , czy mozna je opalic ?

Stary 2007-04-11, 21:26   #476
lemka
Zakorzenienie

A czym się różni Lipobase od Nanobasy bo chciałam kupić sobie coś do nawilżania twarzy, która łuszczy się po kwasach(które już odłożyłam jakiś dobry miesiąc temu). Mam cerę mieszaną(tak myślę), skłonną do wyprysków i boję się zapchania.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Stary 2007-04-12, 09:11   #477
Justy
Zakorzenienie

ceną, składem, konsystencją. nanobaza ma więcej składników, w tym fizjologiczne dla skóry lipidy. ale jest droższa.
Stary 2007-04-12, 11:38   #478
lemka
Zakorzenienie

Dzięki Justy. Ale mi chodzi o to, która jest bardziej tłusta, a która lepiej nadaje się do cery trądzikowej, która się łuszczy?
Stary 2007-04-12, 12:29   #479
Justy
Zakorzenienie

nanobaza jest bardziej tłusta. jeśli chodzi o "odpowiedniość" dla skóry tłustej, to nie ma większej różnicy- obie mogą zatykać itd jak ktoś jest na to wrazliwy
Stary 2007-04-27, 23:39   #480
CzarnyElf
Zakorzenienie

Ostatnio zakupilam sobie Cetaphil(a wlasciwie wersje produkowana dla Wal-mart-takie same skladniki jak cetaphil-tylko ze tanszy) i o dziwo dziala-nie mam wiekszych problemow z cera-jest bardzo delikatny i bezzapachowy-swietnie nawilza buzie-wygladza i nie podraznia.Zmywam go platkiem kosmetycznym bez wody.Kilka dni temu mialam wysyp po testowaniu kremu i po uzyciu cetaphilu buzia juz jest zlagodzona.Stosowalam go tez bedac w gorach na wyjezdzie-gdzie moja cera zawsze warjuje i jest przesuszona-o dziwo tym razem byla w miare normalna.

Poddalam sie poszukujac kremu nawilzajacego-wszystko mnie podraznia albo zapycha.

Postanowilam zakupic tylko sprawdzony filtr i wiecej nic do twarzy nie bede uzywac.

Zakladam sobie tez filtr na prysznic-moze to tez pomoze-bo nie moge pozbyc sie wypryskow na plecach-mam je od wiekow i nie znikaja.

Mary Q-a probowalas Cetaphilu?moze odstaw wszytko czego uzywasz-kup Cetaphil i myj nim twarz raz dziennie bez wody-on tez nawilza takze nie musisz stosowac kremu w sumie-ja mam strasznie wrazliwa i skore na wszytko a u mnie sie na razie sprawdza.
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości