Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-19, 11:05   #541
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: sucha skóra

Też mam suchą skórę i długi czas smarowałam się kremami nawilżającymi, które właściwie nic nie dawały...wypróbowałam naprawdę mnóstwo, zarówno tych aptecznych jak i ogólnie dostępnych, w końcu zaczęłam używać kremów tłustych lub półtłustych, szczególnie z ziaji. Stale na mojej półce jest Kozie Mleko 2 do tego inne kremiki o nieco lżejszej konsystencji na dzień. Skóra nie jest już taka sucha jak była, poza tym robiłam ten sam błąd co Ty i pillingowałam niemal codziennie twarz, co straaaaasznie ją podrażniło. Teraz pilling robię raz na tydzień lub dwa (SVR z mocznikiem). Jak tylko siedzę w domu co kilka godzin nakładam warstwę kremu i wklepuję, albo pozostawiam do wchłonięcia....moja skóra wszystko "spija". Pod oczy z kolei stosuję kremik AA z witaminami A, E i D-panthenolem -jest mocno tłusty. Poza tym do zmywania używam mleczka i toniku do suchej cery, nigdy nie myję buzi wodą. Kiedyś męczyłam ją tymi preparatami do mycia twarzy, ale są to straszne wysuszacze...brr. No i poza tym trzeba dużo pić.
Powodzenia dziewczyny
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 07:21   #542
Jutka84
Przyczajenie
 
Avatar Jutka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 22
Dot.: sucha skóra

Od zawsze mam problem z suchą skórą . Używałam wile produktów ale nie wiele pomagały. Jakiś czas temu skóra strasznie zaczeła się łuszczyć, wiec poszłam do dermatologa. Dał mi taki dziwny krem w tubce do twarzy i maske witaminową robioną w aptece do ciała. Ten krem pomóg od razu. Skóra już się nie łuszczy, ale niestety sucha skóra pozostała. Mam problem z dobranie odpowiedniego kremu. A czego wy używacie???
Jutka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:26   #543
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra

ja mam suchą i alergiczną skórę i jedynymi kremami, które przynoszą mi ulgę a zarazem nie podrażniają są Lipobase - na dzień i na noc- i Nanobase- pod oczy i jako maseczka w 'awaryjnych' sytuacjach. są na bazie parafiny i wazeliny,a tylko te składniki mogą odpowiednio natłuścić moją skórę - kremy nawilżające wchłanają się w zastraszającym tempie i po pół minucie nic już z nch nie zostaje na skórze a parafina daje taką fajną, tłuściutką kołderkę krórą uwielbiam. warto spróbować, bo nie są drogie - lipobase-ok 14 zł a nanobase-30zł za 30g
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 19:18   #544
miooodeek
Przyczajenie
 
Avatar miooodeek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Niebo
Wiadomości: 18
Dot.: sucha skóra

oj dziewczynki moje kochane... mi już nic nie pomaga... nawet kupiłam ten krem z koziego mleka i nic... na noc smaruje buzie maścią witaminową i tez nic nie pomaga... i nawet sie pomalować nie mogę... pod oczami mam ładna skórę ale najgorsza jest na policzkach i na czole... na czole to jest masakra...
__________________
white angel
miooodeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:45   #545
Lya.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 059
Dot.: sucha skóra

miałam ten sam problem, i zaczęłam używać zwykłego kremu nivea do twarzy. Pierwsze trzy razy sporą warstwę nałożyłam. Pomogło, ale muszę codziennie rano i wieczorem smarować
Lya. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 09:55   #546
miooodeek
Przyczajenie
 
Avatar miooodeek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Niebo
Wiadomości: 18
Dot.: sucha skóra

krem nivea tez nic nie pomaga stosowałam go kremu natłuszczające tez nic...
__________________
white angel
miooodeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:30   #547
Implicite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sroda Wlkp.
Wiadomości: 74
Dot.: sucha skóra

....

Edytowane przez Implicite
Czas edycji: 2013-04-03 o 18:43
Implicite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 11:32   #548
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sucha skóra

ja również mam ten sam problem
Bardzo pomógł mi krem biolipidowy z Ziaji, skóra przestała się tak łuszczyć (oczywiscie polecam jeszcze krem nawilżający oraz peeling enzymatyczny z tej serii) oraz tabletki z ogórecznikiem Biogal. Polecam również maseczke ze słodkich migdałów i miodu z Dax Cosmetics
Niestety tej zimy centralne ogrzewanie i zimne powietrze na dworze spowodowały, ze moja skóra na policzkach stała się cieńka, nadwrażliwa, zaczęła piec i czerwienić się, dlatego zaczęłam używać równiez kosmetyków na rumień do cery naczynkowej, troche pomogło
Oczywiscie wszystkie kosmetyki, jak również podkłady i pudry muszą być dobrze nawilżające
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:33   #549
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez Implicite Pokaż wiadomość
ostatnio używam kremu z Biodermy z serii Hydrabio, przez pierwsze 3 tygodnie super, później tak jakby cera już się przyzwyczaiła, ale skóra nie jest już taka "naciągnięta", warto spróbować
ja bardzo chwalę sobie tonik z tej serii, ale zastanawia mnie, po co do kremu dodali alkoholu???
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 09:46   #550
moni11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: sucha skóra

Ja mam również suchą i wrazliwą skórę twarzy i dlatego używam kermu wiesiołkowego z wit. E tylko z firmy FARMIX, a na noc maść DERMOVIT (zastosowanie: skóra sucha, zrogowaciała i łuszcząca się) - oba produkty dostępne tylko w aptekach za sumę ok. 20 zł. POLECAM!!!
moni11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:04   #551
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: sucha skóra

Ja również do niedawna miałam ten sam problem. Przeszukiwałam rózne fora w poszukiwaniu kremu, który by mi pomógł. I jest: Stiefel PHYSIOGEL krem hipoalergiczny do pielęgnacji twarzy i całego ciała. Zalecany jest do skóry wrażliwej, skóry suchej, skóry alergiczne, wrażliwej skóry dzieci i niemowląt. Przez pierwszy tydzień używałam go rano i wieczorem, teraz już tylko na noc mi pomógł. Oprócz tego od miesiąca łykam Capivit HC i jest ok! Jestem zadowolona z efektów. Krem zamówiłam w aptece, kosztował mnie 34 zł z groszami, pozdrawiam
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 12:43   #552
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sucha skóra

ja łykam Biogal od 2 tygodni. Ze względu na to, ze jem już tabletki ze skrzypem i pokrzywą które zawierą dzienne zapotrzebowanie witamina A, nie mogę już łykać Capivitu Hydrocontrol Ale za to dostarczam swojemu organizmowi dwa razy większa dawkę oleju z ogórecznika niż ta, która zawarta jest w Capivicie
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:04   #553
kiiiinia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 112
Dot.: Re: sucha cera

Cytat:
Napisane przez magot Pokaż wiadomość
dzieki wszystkim za porady!!!! widze ze temat powszechny, problem w tym, ze ja juz uzywalam wszystkich aptecznych masci i kremow, dzialaja na mnie przez pare dni i potem od nowa jest zle, sprobuje z maseczkami; tak w ogole to moj syn jest alergikiem i wydalam na niego mase pieniedzy zeby natluscic jego suche atopowe cialko, uczulala go nawet oliwa z oliweki niestety tez nie dzialaly zadne masci z apteki, zastanawiam sie czy problemy skorne tego typu (moje) nie wynikaja z uzywania kosmetykow o strasznym, chemicznym skladzie nazywane naturalnymi, obejrzalam sobie dzisiaj strony, ktore podala jedna z wizazanek na forum, w chemikaliach rakotworczych i uszkadzajacych bariere ochronna skory prym wiedzie clairol, l'oreal, revlon, lierac i niestety te same skladniki maja kosmetyki ziaja, pozdrawiam wszystkichbr......

witaj mam taki sam problem ostatnio kupiłam kosmetyki z AAHelp do cery atopowej są naprwde super
__________________
mariwari
kiiiinia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:58   #554
Gasiu
Raczkowanie
 
Avatar Gasiu
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rugby / UK
Wiadomości: 45
GG do Gasiu
Dot.: Re: sucha cera

Witam,
Ja tez mam doscy spory problem z sucha skora i tez nie wiem co mi moze pomoc. Uzywalam roznych kremow. Niestety zadne mi nie pomogl. Najgozej jest jak naloze podklad. Moja skora zaczyna schodzic i jest strasznie zaczerwieniona, szczegolnie na policzkach. Moj makijaz nie ma prawa przetrwac caly dzien, bo juz po paru godzinach zaczyna robic sie czerwona a moj podklad znika. Zostaje tylko w niektorych miejscach i dosyc brzydko to wyglada. Na poczatku myslam, ze to wina podkladow. Ale chyba raczej nie. Dodam jeszcze, ze mieszkam w Anglii, wiec moj dostep do Polskich kosmetykow jest baaardzo ograniczony.
Pozdrawiam i porsze o pomoc!
Gasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:00   #555
kiiiinia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 112
Dot.: sucha skóra

polecam kosmetyki z AA Help do skóry bardzo suchej i atopowej
__________________
mariwari
kiiiinia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 17:45   #556
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: sucha skóra

ja ten problem wyleczyłam kremem i mleczkiem Tilia ze stajni doktor Ireny Eris (apteczne, bardzo tanie kosmetyki). Dermatolog nie potrafiła pomóc, wizażowe rady nie pomagały, twarz mnie wręcz bolała, nie mogłam się malować, nie mogłam używać wody i wszystko zniknęło dzięki tym świetnym kosmetykom. Polecam gorąco, zresztą KWC wystawia im bardzo wysokie noty! Teraz używam kremu bambino na noc i nawilżającej Tili na dzień Twarz jak marzenie jeśli chodzi o poziom nawilżenia i natłuszczenia Bambino sprawdza się również rewelacyjnie jak widzę. Na prawdę żaden drogi i apteczny specyfik (bo sklepowe zupełnie już wykluczam) nie potrafiły pomóc, a ukojenie przyniosły te cudowne specyfiki
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 22:31   #557
Tequila Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila Sunrise
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 100
Dot.: sucha skóra

Warto zastosować zabiegi nawilżające u kosmetyczki, najlepiej całą serię. Można przy okazji wizyty zapytać o profesjonalne kremy, które będą nadawać się do pielęgnacji w domu. Nie myć skóry wodą z kranu...nie używać żeli do mycia twarzy, do demakijażu stosować nawilżające mleczka i toniki. No i nawilżanie od wewnątrz też jest ważne - trzeba duuuużo pić
Tequila Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:39   #558
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sucha skóra

Nie polecam kremu Bambino Zawiera tlenek cynku i bardzo łuszczyła mi się skóra jak go używałam No i pory mi się bardzo rozszerzyły.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 20:45   #559
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: sucha skóra

A jaki jest stan waszej skóry na ciele, też się tak przesusza?
Czy pijecie dużo wody w ciągu dnia?
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 21:24   #560
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sucha skóra

ja na ciele nie zauważyłam Może jest sucha, bo od czasu do czasu smaruje się balsamem, ale ogólnie nie narzekam,za to z twarzą jest tragedia
Cały czas skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta, łuszczy się okropnie, a jak się delikatnie pomaluje, to wyglądam jakbym miała tony pudru na sobie
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 21:33   #561
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: sucha skóra

A ja chyba właśnie za małe piję wody,bo nie tylko na twarzy mam suchą skórę ale na ciele też. Na twarz nakładam na noc krem Ziaja oliwkowy- niezły tłuścioszek, ale dobry na wysuszoną skórę bo jak rano wstaje wygląda już zupełnie inaczej i nie mam problemu z nałożeniem podkładu, a na ciałko szukam wciąz idealnego balsamu, który by dobrze nawilżał skórę, niestety narazie nie znalazłam większość nawilża przez pare godzin i później skóra wygląda tak samo jak przed nałożeniem balsamu próbowałam oliwki ale strasznie swędzi mnie po niej skóra Pozdrawiam
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 09:13   #562
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: sucha skóra

Bo może problemem jest woda, tak jak u mnie. W Irlandii jest tak straszna woda,że jak zaeaz po kąpieli nie posmaruję się balsamem to potem mogę sobie pisać na nogach. I tak samo włosy, są suche i szorstkie.
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:44   #563
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: sucha skóra

Ja polecam myć się mydłem OILATUM, miałam tak suchą cerę, że niekiedy wyglądałąm na twarzy jak ryba- pełno łusek.
Można je kupić w aptece kosztuje ok 20 zł, ale naprawdę warto.
Krem tylko NIvea używam bo każdy inny mnie uczula
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:04   #564
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: sucha skóra

Potwierdzam! Cała seria kosmetyków Oilatum jest świetna.
A mnie uczulają tylko kosmetyki Nivea
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 18:29   #565
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Nie polecam kremu Bambino Zawiera tlenek cynku i bardzo łuszczyła mi się skóra jak go używałam No i pory mi się bardzo rozszerzyły.
u mnie takie objawy nie wystąpiły. mam cerę mieszaną ze straszną skłonnością do okresowych przesuszeń i właśnie Bambino idealnie wysusza jakieś przedokresowe niespodzianki, a jednocześnie idealnie nawilża i natłuszcza. Nie zauważyłam rozszerzonych porów ani innych problemów, wręcz przeciwnie: same zalety. Chyba nie tylko mnie służy jak widać po pięnych recenzjach KWC. Ale wiadomo, każdemu coś innego pomaga...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 18:42   #566
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: sucha skóra

mam okropnie przesuszoną skórę na policzkach, miejscami nawet takie wysuszone, czerwone podrażnienia?
smaruję Alantanem i widzę poprawę ;-)
natomiast nos, broda, czoło mam z tendencją do przetłuszczania.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:11   #567
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: sucha skóra

Zdecydowanie krem ziaja oliwkowy lekka formuła, wreszcie żadne suche skórki nie psują mi makijażu, skóra nawilżona.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 08:43   #568
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mam okropnie przesuszoną skórę na policzkach, miejscami nawet takie wysuszone, czerwone podrażnienia?
smaruję Alantanem i widzę poprawę ;-)
natomiast nos, broda, czoło mam z tendencją do przetłuszczania.
Ja własnie też mam coś podobnego Policzki są podrażnione i zaczerwienione i czasami bardzo pieką.
Nie jestem pewna co to może być. Czy mogłabyś wkleić zdjęcie swoich policzków? chciałabym zobaczyć czy mam to samo
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 14:06   #569
Ijegrina
Raczkowanie
 
Avatar Ijegrina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 201
Dot.: sucha skóra

również mam bardzo suchą skórę. zawsze miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego kremu ale wreszcie dotarłam do tego czego szukałam.
Teraz używam kremów odżywczych na dzień i na noc z Yves rocher a przed nimi zawsze wklepuję w twarz cienką warstwę nawilżającego kremu Iwostin na bazie wody termalnej ( podobny do Avene, jednak o połowę tańszy ). Iwostinu używam również w ciagu dnia gdy np. siedzę przed kompem.
Do mycia twarzy używam delikatnego żelu i toniku nawilżającego ( Garnier taki różowy lub toniku na bazie wody termalnej )
Zawsze tez zabieram ze soba butelkę wody a w domu litrami piję zieloną herbate. Był tez czas że brałam capivit hydro control, pomagał ale brakowało mi systematyczności.
Co do makijażu, zawsze pod lekki podkład kładę bazę nawilżającą lub też podkład mieszam z ta bazą.
W ogole mam bzika na punkcie nawilżania swojej suchej skóry, gdyż przez wykonywany zawód jestem narażona na ciagłe przesuszenia.
zawsze tez sprawdzam skład kosmetyków aby szczegolnie te myjace nei zawierały SLS ani alkoholu bo srodki te sa silnie wysuszajace i drazniace.
Ijegrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 17:06   #570
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: sucha skóra

Też mam suchą skórę na twarzy i na dodatek mam też rogowacenie mieszkowe.Jak myslicie czy mozna uzywać podkładów czy lepiej unikać tego?
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12




jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.