Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-03, 14:43   #691
_Emi_
Zakorzenienie

Dot.: Sucha skóra twarzy. Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
i wydłubywać z wlosów płatki suchej skóry, bleee
zdarza się Bądź cierpliwa
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:55   #692
West__
Raczkowanie

no to skoro mam zezygnowac z oczyszczania to czym zmywac podkład?musze jakims zelem zmywac. no a nie ma dobrych podkładów ??
no i jak dziewczyny te ktore mialyscie z tym problem wyszlyscie z tego?juz podklad ladnie wyglada na waszej buzi? bo u mnie dalej widac sucha skore i wloski pod oczami zwlaszcza..
West__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:57   #693
West__
Raczkowanie

to jaka byście polecały pilęgnacje twarzy w takim przypadku?oczywiscie mowie o codziennej pielegnacji chociazby wieczorem.??
Stary 2009-01-03, 16:37   #694
_Emi_
Zakorzenienie

Jakis delikatny zel do mycia buzia, do cery wrazliwej. Ja uzywam pianki Loreala HappyDerm. Jest bardzo delikatna. A nie mozesz najpierw tego wyleczyc a dopiero potem uzywac podkladu? Podklad moze tylko podraznic teraz.
Stary 2009-01-03, 17:12   #695
Gofrzyca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Gdy mi się cera wysusza w zimie to smaruje sie na noc kremem Bambino albo Garnier taki mały czerwony do suchej skóry.
kurcze dopiero mnie teraz oświeciło który Garnier
Cały czas miałam przed oczami ten w tubce do rąk A tamten ulubiony krem mojej mamy, która ma suchą skóre własnie Tylko jak ja się nim smarowałam to miałam wrażenie, że spływa mi z twarzy więc używałam go raz na jakiś czas jak mi na nosie skóra się przesuszała.
Tak więc polecam go jaknajbardziej.

Cytat:
Napisane przez West__ Pokaż wiadomość
no to skoro mam zezygnowac z oczyszczania to czym zmywac podkład?musze jakims zelem zmywac. no a nie ma dobrych podkładów ??
no i jak dziewczyny te ktore mialyscie z tym problem wyszlyscie z tego?juz podklad ladnie wyglada na waszej buzi? bo u mnie dalej widac sucha skore i wloski pod oczami zwlaszcza..
tak jak juz mowiłam powoli wszystko wróci do normy, troszkę cierpliwości
Ja niedawno zuzyłam dwa opakowania pianki bodajże clean& clear. Dosyc dobrze się sprawowała, tylkoze moja skóra bardzo szybko się przyzwyczaja do takich rzeczy i musze często zmieniać.
To ten specyfik http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3328
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:17   #696
West__
Raczkowanie

Cytat:
Jakis delikatny zel do mycia buzia, do cery wrazliwej. Ja uzywam pianki Loreala HappyDerm. Jest bardzo delikatna. A nie mozesz najpierw tego wyleczyc a dopiero potem uzywac podkladu? Podklad moze tylko podraznic teraz.
zawsze uzywalam podkladu i bylo ok nigdy nie mialam takiego problemu. no nie wiem a moze do ksometyczki wybrac sie na cos myslalam kiedys o peelingu kawitacyjnym o oczyszczeniu ot moze od razu to zrobic i pozniej jakas maseczke??
a ta pianka co uzywasz to codziennie rano i wieczorem?
Stary 2009-01-03, 17:20   #697
West__
Raczkowanie

Cytat:
tak jak juz mowiłam powoli wszystko wróci do normy, troszkę cierpliwości
Ja niedawno zuzyłam dwa opakowania pianki bodajże clean& clear. Dosyc dobrze się sprawowała, tylkoze moja skóra bardzo szybko się przyzwyczaja do takich rzeczy i musze często zmieniać.
To ten specyfik http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3328
no tak mam nadzieje ze wroci do normy a ja mam w domu jakis garnier czerwony taki do suchej skory i uzywalam go kilka razy moze zaczac uzywac go codziennie na noc? tylko nakladac od razu na twarz czy moze uzywac jakiegos delikatnego zelu?
Stary 2009-01-03, 17:21   #698
West__
Raczkowanie

a moze uzywac tego zelu do higieny intymnej? czytalam tu gdzies na wizazu ze on jest dobry do mycia twarzy ze nie podraznia ze nawilza i ze oczyszcza z zanieczyszczen to moze tym codziennie wieczorem myc twarz?i zmywac podklad? co o tym sadzicie moze ktos uzywal?
Stary 2009-01-03, 17:22   #699
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
zawsze uzywalam podkladu i bylo ok nigdy nie mialam takiego problemu. no nie wiem a moze do ksometyczki wybrac sie na cos myslalam kiedys o peelingu kawitacyjnym o oczyszczeniu ot moze od razu to zrobic i pozniej jakas maseczke??
a ta pianka co uzywasz to codziennie rano i wieczorem?
Powiem Ci raz a porządnie: ogranicz się do wszelkich zabiegó do czasu, az Twoja skora nie wroci do normy. Zadnych peelingow a juz na pewno nie u kosmetyczki.
Tak, uzywam rano i wieczorem.
Stary 2009-01-03, 17:33   #700
Gofrzyca
Zakorzenienie

Cytat:
a moze uzywac tego zelu do higieny intymnej? czytalam tu gdzies na wizazu ze on jest dobry do mycia twarzy ze nie podraznia ze nawilza i ze oczyszcza z zanieczyszczen to moze tym codziennie wieczorem myc twarz?i zmywac podklad? co o tym sadzicie moze ktos uzywal?
żartujesz prawda??
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:20   #701
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi o Lactacyd Femina. Do skory wrazliwej jak znalaz ale nie wiem dobrze zmyje podkad. Mozesz sprobowac.
Stary 2009-01-03, 23:21   #702
Madam Coco
Rozeznanie

Może delikatny peeling enzymatyczny (żeby 'zdjąć te skórki suche') + gruba warstwa kremu nawilżającego/natłuszczającego. Ja tak robiłam, ale to dosyć ryzykowne, bo możesz tym pogorszyć tylko stan swojej cery. Myślę, że jeżeli koniecznie chcesz podkład, to przed jego nałożeniem nałóż dobry nawilżacz, a wręcz 'natłuszczacz', odczekaj chwilkę i nałóż niewielką ilość podkładu, dosłownie odrobinkę + zmatowić możesz pudrem omijając miejsca, gdzie Ci łuszczy skóra. Tylko, jeżeli masz bardzo wysuszoną skórę (a ja wiem coś o tym) to po kilku minutach znów możesz mieć na twarzy jeden wielki strup/łuskę.
Stary 2009-01-04, 01:27   #703
_Emi_
Zakorzenienie

Wprowadziłam Cię w błąd. To nie był Alantan tylko Dermosan http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...poltlusty.html. Był super i baardzo dobrze nawilza.
Stary 2009-01-04, 13:30   #704
West__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
żartujesz prawda??
nie nie zartuje czytałam tu gdzies na wizazu i od 2 dni zmywam nim twarz wieczorem i fajnie nawilza on ponoc ma tam jakis skladnik wlasnie delikatny itd.
Stary 2009-01-04, 13:41   #705
_Emi_
Zakorzenienie

Ok. I smaruj sie dermosanem na noc.
Stary 2009-01-04, 14:09   #706
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Też miałam ten problem, a wszystko przez wpływ pogody - skóra sie wysusza! Ja miałam wręcz placki suchej skóry na twarzy - baardzo nieestetyczne.:/ Naiwnie zainwestowałam w kremy nawilżające i natłuszczające nieodpowiednie do mojego typu cery - nie pomogło. Oświeciła mnie znajoma kosmetyczka. Otóż jedyne co nam pomoże to maseczka silnie nawilzająca. Świetna jest Bielenda Beauty Milky, ale chyba ja wycofują ze sklepów Teraz używam Miraculum Szybki Efekt i tez jestem zadowolona. Zauważyłam, że pomagają mi maseczki z mocznikiem (patrz na "Urea" w składzie). Generalnie chodzi o to, że Twoja skóra nie zmieniła natury (nie stała się np. z mieszanej sucha), a jedynie odwodniła się. Zastosuj więc kurację silnie nawilżającymi maseczkami, nawet codziennie, aż do widocznej poprawy. Tłuste kremy Ci nie pomogą - jedynie doraźnie, a i tak mogą Cię zapchać. Pozdrawiam
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 14:51   #707
West__
Raczkowanie

Cytat:
Ok. I smaruj sie dermosanem na noc.
a co ta maść?
pomaga?
Stary 2009-01-04, 14:54   #708
West__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Też miałam ten problem, a wszystko przez wpływ pogody - skóra sie wysusza! Ja miałam wręcz placki suchej skóry na twarzy - baardzo nieestetyczne.:/ Naiwnie zainwestowałam w kremy nawilżające i natłuszczające nieodpowiednie do mojego typu cery - nie pomogło. Oświeciła mnie znajoma kosmetyczka. Otóż jedyne co nam pomoże to maseczka silnie nawilzająca. Świetna jest Bielenda Beauty Milky, ale chyba ja wycofują ze sklepów Teraz używam Miraculum Szybki Efekt i tez jestem zadowolona. Zauważyłam, że pomagają mi maseczki z mocznikiem (patrz na "Urea" w składzie). Generalnie chodzi o to, że Twoja skóra nie zmieniła natury (nie stała się np. z mieszanej sucha), a jedynie odwodniła się. Zastosuj więc kurację silnie nawilżającymi maseczkami, nawet codziennie, aż do widocznej poprawy. Tłuste kremy Ci nie pomogą - jedynie doraźnie, a i tak mogą Cię zapchać. Pozdrawiam
no i jak pomogly sie rozne maści? wyleczylas? to co konkretnie byś mi polecila zebym sobie kupila i uzywala? bo ja sie nie znam na tym i ty uzywalas podkładow czy czekalas az wyleczy ci sie buzia?
Stary 2009-01-04, 14:55   #709
_Emi_
Zakorzenienie

Krem póltłusty. Mnie pomogła bo przesuszeniach od mrozu. Wejdx w KWC i sama zobacz
Stary 2009-01-04, 14:55   #710
_Emi_
Zakorzenienie

Krem póltłusty. Mnie pomogła bo przesuszeniach od mrozu. Wejdx w KWC i sama zobacz
Stary 2009-01-04, 15:02   #711
_Emi_
Zakorzenienie

dubel

Edytowane przez _Emi_
Czas edycji: 2009-01-04 o 15:04
Stary 2009-01-04, 19:42   #712
waaampirek
Organizatorka

ja mam skórę ogólnie suchą, tłustych kremów nie lubię używam nawilżających, ale ostatnio kupiłam krem Zimowa ochrona Kolastyny i muszę przyznać, że się sprawdza.

A czy mógłby mi ktoś polecić dobry podkład do suchej cery (średniokryjący, nawilżający, w rozsądnej cenie) ?
waaampirek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:43   #713
waaampirek
Organizatorka

a miejscowo na suchą skórę krem z wit. A do kupienia w aptece za ok 3zł
Stary 2009-01-04, 19:57   #714
princessaa11
Raczkowanie

hej dziewczyny!! ja też borykam się z tym samym problemem kupiłam już 3 kremy i żaden nie pomógł, teraz czekam na kolejny z la roche posay(czy jak to tam się pisze) z lipidami. spróbuje jeszcze jakieś maseczki skoro piszecie, że to pomaga. Miałam jakąś z lirene ale zastosowałam 2 razy i nic to nie dało. Ja teraz o podkładzie mogę tylko pomarzyć;/ zima to najgorszy okres dla skóry(
princessaa11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:12   #715
waaampirek
Organizatorka

ja używam teraz podkładu rimmel renew&lift generalnie się sprawdzał, niby jest do skóry dojrzałej, ale nie sadzę żeby podkład za trzydzieści parę złotych miał jakieś porażające właściwości odmładzające, natomiast jego niewątpliwe zalety to gęsta, lekko tłusta konsystencja i to że na suchej skórze nie robią się smugi.
Ale cały czas szukam czegos lepszego
Stary 2009-01-04, 20:59   #716
_Emi_
Zakorzenienie

Hmm no ja nie mam suchej skóry, używam podkładów do mieszanej skory a teraz Revlon Custom do kazdego ro dzaju skóry ale dla Was to bedzie chyba zbyt lekki. Moze nawilżający z Oriflame?
Stary 2009-01-04, 21:07   #717
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Prawidłowo peeling powinien być wykonywany co 28 dni... te wszystkie chwyty na opak.że codziennie czy w innym przedziale czasowym to ściema. Nie wolno tak często robić peelingu. Proces rogowacenia naskórka i ponownego jego odbudowania trwa 28 dni... po tym czasie można zrobić peeling... po nim koniecznie użyć kremu natłuszczającego. w czasie regeneracji naskórka po 28 dniach powinno się wykonywać kolejny peeling. Oczywiście nie trzeba takiej dokładności.. ja robie co miesiąc. Częsciej nie można gdyś ściera się ten zdrowy, świeży naskórek.
Przy cerze suchej powinnas używać peelingów enzymatycznych lub drobnoziarnistych, inne będą zbyt mocne.
Na codzień stosuj tłuste kremy do twarzy, nie używaj mocnych podkładów, pudrów itp.
Nie stosuj toników i innych kosmetyków na bazie alkoholu,bo to dodatkowo przesuszy ci skóre

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:16   #718
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Prawidłowo peeling powinien być wykonywany co 28 dni... te wszystkie chwyty na opak.że codziennie czy w innym przedziale czasowym to ściema. Nie wolno tak często robić peelingu. Proces rogowacenia naskórka i ponownego jego odbudowania trwa 28 dni... po tym czasie można zrobić peeling... po nim koniecznie użyć kremu natłuszczającego. w czasie regeneracji naskórka po 28 dniach powinno się wykonywać kolejny peeling. Oczywiście nie trzeba takiej dokładności.. ja robie co miesiąc. Częsciej nie można gdyś ściera się ten zdrowy, świeży naskórek.
Przy cerze suchej powinnas używać peelingów enzymatycznych lub drobnoziarnistych, inne będą zbyt mocne.
Na codzień stosuj tłuste kremy do twarzy, nie używaj mocnych podkładów, pudrów itp.
Nie stosuj toników i innych kosmetyków na bazie alkoholu,bo to dodatkowo przesuszy ci skóre
Tak, tak. Masz racje,że skóra tworzy nowy naskórek co 28 dni ale uważam, że peeling robiony raz w tygodniu jest ok aby zluszczyc stare komórki, zapewnic skórze lepsze dotlenienie, lepsze wchłaniane się składników zawartych w kremach. Nawet sucha skóra może go robic raz w tygodniu ale enzymatyczny najlepiej.
Stary 2009-01-05, 11:35   #719
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Cytat:
no i jak pomogly sie rozne maści? wyleczylas? to co konkretnie byś mi polecila zebym sobie kupila i uzywala? bo ja sie nie znam na tym i ty uzywalas podkładow czy czekalas az wyleczy ci sie buzia?
Tak jak pisałam, najpierw kupiłam krem odżywczy na noc do cery przesuszonej firmy iwostin - bardzo natłuszczał, ale niebardzo pomógł.:/ na dzień używam kremów z filtrami iwostinu lub LPR, są one dosyć ciężkie i nawilżające. Jednak suche placki były nadal. Dopiero po porządnym peelingu i maseczce silnie nawilżającej pozbyłam się suchej skory. Dodam, że mam cere mieszaną. Tak więc gdzieś od 1,5 miesiaca nakładam sobie maseczkę nawilżającą na twarz gdzieś 3 razy w tygodniu (w zalezności od potrzeb) i już tego problemu nie mam. Czasami zostawiam ja na noc. Podkładu używam cały czas. Ja poleciłabym Ci maseczkę Bielendy Beauty Milky Pudding Mleczny i jakiś peeling drobnoziarnisty nawilżający, np. fajny jest Miraculum Szybki Efekt. W sumie to powinnam uzywać peelingu enzymatycznego, jednak te z drogerii mają słabe działanie jak dla mnie, dlatego używam drobnoziarnistego.
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 12:08   #720
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Cytat:
Tak, tak. Masz racje,że skóra tworzy nowy naskórek co 28 dni ale uważam, że peeling robiony raz w tygodniu jest ok aby zluszczyc stare komórki, zapewnic skórze lepsze dotlenienie, lepsze wchłaniane się składników zawartych w kremach. Nawet sucha skóra może go robic raz w tygodniu ale enzymatyczny najlepiej.
Stare komórki wychodzą na wierch właśnie po 28 dniach... po tygodniu nie ma jeszcze co złuszczac.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości