Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-05, 14:49   #721
West__
Raczkowanie

Dot.: Sucha skóra twarzy. Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, najpierw kupiłam krem odżywczy na noc do cery przesuszonej firmy iwostin - bardzo natłuszczał, ale niebardzo pomógł.:/ na dzień używam kremów z filtrami iwostinu lub LPR, są one dosyć ciężkie i nawilżające. Jednak suche placki były nadal. Dopiero po porządnym peelingu i maseczce silnie nawilżającej pozbyłam się suchej skory. Dodam, że mam cere mieszaną. Tak więc gdzieś od 1,5 miesiaca nakładam sobie maseczkę nawilżającą na twarz gdzieś 3 razy w tygodniu (w zalezności od potrzeb) i już tego problemu nie mam. Czasami zostawiam ja na noc. Podkładu używam cały czas. Ja poleciłabym Ci maseczkę Bielendy Beauty Milky Pudding Mleczny i jakiś peeling drobnoziarnisty nawilżający, np. fajny jest Miraculum Szybki Efekt. W sumie to powinnam uzywać peelingu enzymatycznego, jednak te z drogerii mają słabe działanie jak dla mnie, dlatego używam drobnoziarnistego.
mam sobie zrobic peeling? ale wlasnie od codzinnego peelingu zrobila mi sie taka sucha skora nigdy wczesniej nie mialam tego problemu..a maseczke robisz co jaki czas? a wlasnie jakiego podkładu uzywasz?i jak mialas problem z sucha skora to bylo to widac po nalozeniu podkladu?
West__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 17:28   #722
waaampirek
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Stare komórki wychodzą na wierch właśnie po 28 dniach... po tygodniu nie ma jeszcze co złuszczac.

no tak, ale to nie jest tak, że co 28 dni zrzucamy całą skórę , tylko codziennie dzielą się nowe komórki, a stare obumierają
waaampirek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 22:14   #723
West__
Raczkowanie

no i dalej jak była tak jest sucha skóra no i co tu robic?ile jeszcze czekac? nie chce uzywac tlustych kremow bo pozniej mi wychodza syfy .
Stary 2009-01-06, 08:44   #724
waaampirek
Organizatorka

po peelingu nałożyć maseczkę nawilżającą lub grubszą warstwę kremu, no i uzywać kremu nawilżającego rano, wieczorem i w ciągu dnia jesli to mozliwe, a na takie mrozy jak teraz to bez tłustego ciężko się obejść
Stary 2009-01-06, 10:08   #725
honey pie
Raczkowanie

ja ostatnio spróbowałam olejku migdałowego. Fajnie się zachowuje na skórze. Bardzo ją zmiękcza, a nie tylko natłuszcza. Po niedługim czasie jakby stapia się ze skórą. A do tego - na przemian - używam kremu AA takiego z algami. No i jak było tragicznie, tak teraz muszę przyznać, że jest poprawa
honey pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:41   #726
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Cytat:
Napisane przez West__ Pokaż wiadomość
mam sobie zrobic peeling? ale wlasnie od codzinnego peelingu zrobila mi sie taka sucha skora nigdy wczesniej nie mialam tego problemu..a maseczke robisz co jaki czas? a wlasnie jakiego podkładu uzywasz?
Pisałaś, że używałaś żelu 3w1 Garniera Czysta Skóra. Jest to kosmetyk silny, przeznaczony dla cery problemowej, z trądzikiem. Silnie oczyszcza skórę, pewnie za często go używałaś i dlatego wysuszył. Ja proponuję Ci peeling do cery suchej, bardzo fajny jest drobnoziarnisty w saszetce firmy Miraculum z serii Szybki Efekt - oczyszcza i nawilża. Teraz sama używam drobnoziarnistego z daxa do cery suchej i tez nie narzekam. Nie kazdy peeling wysusza. Własciwie powinnam polecic Ci enzymatyczny, ale te drogeryjne maja baardzo słabe działanie... Dlatego wolę drobnoziarnisty...
Ja teraz używam podkładu mineralnego w pudrze z L'oreala ale nie polecam na mrozy także mną sie nie sugeruj. Wiem, że powinnam zmienić podkład na taki, który będzie barierą ochronną przed warunkami atmosferycznymi, ale za bardzo lubie ten L'oreala.
Cytat:
i jak mialas problem z sucha skora to bylo to widac po nalozeniu podkladu?
no pewnie, ze tak :/ suche placki na twarzy :/ i straszne uczucie suchosci na brodzie. teraz musze uzywac maseczki praktycznie co 2-3 dni, żeby wyglądać ok.
może kup sobie dodatkowo jakiś krem ochronny na zimę, m.in. flos lek, dax mają je w swojej ofercie. a jaką masz cerę? suchą?
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:48   #727
1141655
Zakorzenienie

Ja ze swojej strony mogę polecić dwie mocno nawilzające maseczki,które u mnie się sprawdziły

1. z daxa z migdałami http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7780
2. L'Bioticca http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25963

Stosuje je co drugi dzien, nakladam na całą noc.

te dwie mi pomagaja , zeby sterczacych suchych skórek na czole nie było
Dodatkowo raz w tygodniu robię peeling, i to co odstaje czasem się zdziera Oraz stosuje krem kozie Mleko nawilżający
Od tego czasu nie mam problemów z suchymi skórkami,a skóra nie jest przesuszona

aaa i jeszcze dopisze, bo zapomniałam .
Buzię myję pianką rival de loop z rossmana z ogórkiem ,i nic a nic nie sciąga mi skóry. Niestety..wycofują ją chyba, dobrze, że zrobiłam zapas

Może to co napisałam, komuś pomoże

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach

Edytowane przez 1141655
Czas edycji: 2009-01-06 o 11:07
1141655 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:35   #728
_Emi_
Zakorzenienie

West, to czego w końcu uzywasz?
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 15:12   #729
West__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Pisałaś, że używałaś żelu 3w1 Garniera Czysta Skóra. Jest to kosmetyk silny, przeznaczony dla cery problemowej, z trądzikiem. Silnie oczyszcza skórę, pewnie za często go używałaś i dlatego wysuszył. Ja proponuję Ci peeling do cery suchej, bardzo fajny jest drobnoziarnisty w saszetce firmy Miraculum z serii Szybki Efekt - oczyszcza i nawilża. Teraz sama używam drobnoziarnistego z daxa do cery suchej i tez nie narzekam. Nie kazdy peeling wysusza. Własciwie powinnam polecic Ci enzymatyczny, ale te drogeryjne maja baardzo słabe działanie... Dlatego wolę drobnoziarnisty...
Ja teraz używam podkładu mineralnego w pudrze z L'oreala ale nie polecam na mrozy także mną sie nie sugeruj. Wiem, że powinnam zmienić podkład na taki, który będzie barierą ochronną przed warunkami atmosferycznymi, ale za bardzo lubie ten L'oreala.
no pewnie, ze tak :/ suche placki na twarzy :/ i straszne uczucie suchosci na brodzie. teraz musze uzywac maseczki praktycznie co 2-3 dni, żeby wyglądać ok.
może kup sobie dodatkowo jakiś krem ochronny na zimę, m.in. flos lek, dax mają je w swojej ofercie. a jaką masz cerę? suchą?
teraz mam sucha po uzywaniu tego garniera zrobila sie taka sucha nie koniecznie w dotyku ale jak naloze podklad to widze te suche skorki i wyglada to bardzo nieestetycznie.
a ten podkład co uzywasz to fajny?a jak sie sprawdzal na suchej skorze?
Stary 2009-01-06, 15:14   #730
West__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
West, to czego w końcu uzywasz?
teraz staram sie myc twarz raz dziennie wieczorem albo co 2 dzien no i zawsze na wieczor nakładam krem z garniera ten czerwony dla cery suchej. i to tyle a cos nie tak?
Stary 2009-01-06, 15:21   #731
West__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić dwie mocno nawilzające maseczki,które u mnie się sprawdziły

1. z daxa z migdałami http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7780
2. L'Bioticca http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25963

Stosuje je co drugi dzien, nakladam na całą noc.

te dwie mi pomagaja , zeby sterczacych suchych skórek na czole nie było
Dodatkowo raz w tygodniu robię peeling, i to co odstaje czasem się zdziera Oraz stosuje krem kozie Mleko nawilżający
Od tego czasu nie mam problemów z suchymi skórkami,a skóra nie jest przesuszona

aaa i jeszcze dopisze, bo zapomniałam .
Buzię myję pianką rival de loop z rossmana z ogórkiem ,i nic a nic nie sciąga mi skóry. Niestety..wycofują ją chyba, dobrze, że zrobiłam zapas

Może to co napisałam, komuś pomoże
a ta maseczka z migdałami to ponoc zapycha niektorych. a jak jest u ciebie? wyskakuja ci po niej pryszcze? i jak ja uzywasz?zmywasz po jakims czasie czy tylko nakladasz na noc?ja nie mam calej skory suchej tylko pod oczami jakby na policzkach z gory i na brodzie i podklad brzydko wyglada na takiej twarzy
Stary 2009-01-06, 15:24   #732
_Emi_
Zakorzenienie

Hmm. Na duże przesuszenia nie wiem czy pomoze ale musisz czekac. Albo zapytaj w aptece, mi pomogły babki.
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 15:25   #733
1141655
Zakorzenienie

Cytat:
a ta maseczka z migdałami to ponoc zapycha niektorych. a jak jest u ciebie? wyskakuja ci po niej pryszcze? i jak ja uzywasz?zmywasz po jakims czasie czy tylko nakladasz na noc?ja nie mam calej skory suchej tylko pod oczami jakby na policzkach z gory i na brodzie i podklad brzydko wyglada na takiej twarzy
nie nie zapycha
to tez zalezy od tego jaka masz cere.. ja mam raczej normalna wiec sklonnosci do zapychania za duzej tez nie mam

nakladam ja na noc i tak zasypiam ona sie szybko wchlania a sucha skóre mam na gorze czoła czasem i nosie wiec tak to u mnie wygląda

Stary 2009-01-06, 15:30   #734
West__
Raczkowanie

Cytat:
nie nie zapycha
to tez zalezy od tego jaka masz cere.. ja mam raczej normalna wiec sklonnosci do zapychania za duzej tez nie mam

nakladam ja na noc i tak zasypiam ona sie szybko wchlania a sucha skóre mam na gorze czoła czasem i nosie wiec tak to u mnie wygląda
i po jakim czasie uzywania poprawila ci sie cera?nie byla sucha juz
Stary 2009-01-06, 15:38   #735
1141655
Zakorzenienie

Cytat:
i po jakim czasie uzywania poprawila ci sie cera?nie byla sucha juz
teraz już nie mam z tym problemu, ale jak wystąpiły suche skórki, od razu zastosowałam moj zestawik - Peeling + maseczke na noc i rano , przy nakladaniu podkładu nic się już nie odznaczało,
teraz już profilaktycznie stosuję mój zestaw :P i nic się nie dzieje złego

Stary 2009-01-06, 16:02   #736
West__
Raczkowanie

Cytat:
teraz już nie mam z tym problemu, ale jak wystąpiły suche skórki, od razu zastosowałam moj zestawik - Peeling + maseczke na noc i rano , przy nakladaniu podkładu nic się już nie odznaczało,
teraz już profilaktycznie stosuję mój zestaw :P i nic się nie dzieje złego
to jaki peeling i maseczke stosujesz?jakbys mogla jeszcze raz napisac i co ile to stosowac?
Stary 2009-01-06, 16:29   #737
1141655
Zakorzenienie

najpierw robie peeling http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7779 ten
potem na noc maseczka nr 1. ta z migdalami

i tak co 2-3 dni
a raz na jakis czas,jak mam czas za dnia ,nigdzie nie wychodze to nakladam maseczke nr 2 i sobie tak siedze w niej

Stary 2009-01-09, 21:27   #738
Siris88
Rozeznanie

okropnie przesuszona skóra - help!

hej
piszę w sprawie mojego odwiecznego problemu, jakim jest koszmarnie przesuszona skóra na całym ciele.
Nie chodzi tutaj nawet o uczucie szorstkości - nie, po prostu wszędzie mam białawe pęknięcia, teraz jak jest zima to po prostu KOSZMAR, bo zdarza się, że nawet kawałki skóry odpadają - masakra. Same się domyślacie jak fatalnie się z tym czuję...
Próbowałam wielu kosmetyków - jak narazie najlepsze efekty dał czerwony garnier, ale słyszałam, że nie powinno się używać długo tego samego kremu, bo skóra się przyzwyczaja i przestaje to być efektywne.
Wiele dziewczyn poleca używanie oliwki dla dzieci - pomyślałam, że też spróbuję. Tylko, że oczywiście nie wiem jak... Czy wysmarować się przed myciem czy po myciu? Na mokre ciało, czy na suche? Czy na to coś jeszcze?
Pomóżcie mi proszę ;D

Siris88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 21:43   #739
Paulinax123
Zadomowienie

Dot.: okropnie przesuszona skóra - help!

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
hej
piszę w sprawie mojego odwiecznego problemu, jakim jest koszmarnie przesuszona skóra na całym ciele.
Nie chodzi tutaj nawet o uczucie szorstkości - nie, po prostu wszędzie mam białawe pęknięcia, teraz jak jest zima to po prostu KOSZMAR, bo zdarza się, że nawet kawałki skóry odpadają - masakra. Same się domyślacie jak fatalnie się z tym czuję...
Próbowałam wielu kosmetyków - jak narazie najlepsze efekty dał czerwony garnier, ale słyszałam, że nie powinno się używać długo tego samego kremu, bo skóra się przyzwyczaja i przestaje to być efektywne.
Wiele dziewczyn poleca używanie oliwki dla dzieci - pomyślałam, że też spróbuję. Tylko, że oczywiście nie wiem jak... Czy wysmarować się przed myciem czy po myciu? Na mokre ciało, czy na suche? Czy na to coś jeszcze?
Pomóżcie mi proszę ;D
wydaje mi się, że na wilgotne ciało
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 00:16   #740
Fresa
Zakorzenienie

Cytat:
hej
Pomóżcie mi proszę ;D
Polecam wizytę u dermatologo, bo twoja skóra przede wszystkim potrzebuje dobrej maści leczniczej, a dopiero w dlaszej kolejności kosmetyku pielęgnacyjnego.
Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 17:02   #741
Justy
Zakorzenienie

oilatum/oillan do mycia
lipikar baume/eucerin/xerialine do smarowania
ogórecznik/tran/olej z wiesiołka do łykania.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 19:33   #742
waaampirek
Organizatorka

Cytat:
hej
Pomóżcie mi proszę ;D

też mam ten problem ;/
stosuję oliwkę w żelu Johnson&Johnson na wilgotne ciało i też garniera czerwonego na suchą. Jak już jest tragedia to krem z wit. A (z apteki). Ostatnio słyszałam, że taka sucha skóra może być objawem problemów z tarczycą, więc chyba wybiorę się na badanie poziomu hormonów tarczycy
Stary 2009-01-12, 07:33   #743
princessaa11
Raczkowanie

no przyszedł mi kremik la roche posay nutric 5% ) po paru dniach stosowania skóra poprawiła się, odstawiłam na jakiś czas peeling enzymatyczny, na mrozy stosowałam krem na zime z avonu, do mycia twarzy używam żelu bez wody z physiogel no i muszę przyznać nie mam już suchej skorupki na twarzy;p więc polecam mi pomogło, jeszcze gdzie nie gdzie widać suchość, ale przynajmniej mam komfort że nie mam tarki na twarzy;/ wytrwałości dziewczyny! nie zmieniajcie czesto specyfików poczekajcie na rezultaty kilka dni
princessaa11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 10:36   #744
Alucardd
Raczkowanie

Witam
Mam podobny problem.
Policzki troche pieka, sa zaczerwienione i gorace.
Najbardziej pod koniec dnia. Gdy rano wstane jest ok, zero sciagniecia i zaczerwienienia. Z upływem dnia sie to nasila. miesiac temu uczulilem sie na iwostin sensitia, po odlozeniu tego kremu te objawy ustapily. Lecz teraz znowu wracaja, a stosuje rzadko krem nivea, ten z niebieska nakretka, tlusty.Wczoraj zauwazylem ze miejscamy mi sie skóra troche luszczy.
Co zrobic?
Alucardd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 15:25   #745
Ana75
Przyczajenie

http://www.sylveco.pl/index.php?brzo...-z-betulina,58 - spróbuj cena niewieka- a warto.
Mi sie przesuszłaa skóra na nogach.. teraz jest juz ok
Ana75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 15:29   #746
Ana75
Przyczajenie

ja robie sobie peeing z loreal a potem smaruje kremem Sylveco:
http://www.sylveco.pl/index.php?strona-glowna,32 -ogladnijcie sobie ich strone i poczytajcie. wszystko jest naturane ja pommo mojego uczuenia uzywam w duzych iosciach
Ana75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:14   #747
West__
Raczkowanie

A ja od jakiegos czasu uzywam wody Avene i smaruje kremem z garniera do suchej twarzy czerwonym i myje twarz zelem do higieny intymnej i stan mojej cery sie poprawil znikaja zaczerwienienia i bardziej sie nawilza.
Stary 2009-01-14, 04:23   #748
jedza333
Raczkowanie

ja tylko tak dla wsparcia napiszę, że jedyną ofiarą zimy nie jesteś. To również mój odwieczny problem. Pozostało tylko czekać do wiosny
I dużo pić! bo to jedyna rzecz która łagodzi ten przykry stan

pozdrawiam ^^
Stary 2009-01-14, 15:47   #749
LouLou25
Zakorzenienie

Mnie oliwka jeszcze bardziej wysusza, polecam balsamy apteczne np Vichy Lipidiose,
Emolium, Iso Urea, natluszczaja nie zapychajac skory, oprocz tego nawilzaja, lepiej sie wchlaniaja i odzywiaja dluzej, napewno lepsze od zwyklej oliwki.
Poza tym nawilzacz powietrza lub od biedy mokry recznik na kaloryfer

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 17:37   #750
West__
Raczkowanie

hm dziewczyny powiedzcie mi co ja mam zrobic z ta skorą?ogolnie jest juz nawilizona i nie jest sucha ale jak nakladam podklad to brzydko to wyglada zbiera sie podklad i widac suche skorki nigdy tak nie mialam moze powinnam sie wybrac do kosmetyczki co proponujecie?
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości