Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-12, 14:29   #841
jachmal
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Sucha, czerwona skóra, świecenie się twarzy, pory

Ok, czyli mamy żel, tonik, krem nawilżający i capivit. Teraz co i jak?

Rano umyć twarz żelem, potem wacik z tonikiem, potem krem i do pracy. Jak wrócę z pracy to chciałbym się odświeżyć - przemyć twarz, ale czym? Wieczorem przed spaniem, to samo co rano + capivit. Może tak być? Czy jakaś inna kolejność?

Jutro kupie żel nivea, capivit, krem nivea nawilżający, nie wiem tylko jaki tonik. Co polecacie?

Dzięki.
jachmal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:40   #842
dzika_kaka
Zakorzenienie

Dot.: Sucha, czerwona skóra, świecenie się twarzy, pory

ja bym jeszcze dorzuciła w ciągu dnia jakąś wodę termalną dla lepszego nawilżenia cery, np. Avene ma bardzo dobrą wodę w sprayu. psikasz, czekasz aż się trochę wchłonie i resztę delikatnie zbierasz chusteczką. naprawdę świetne rozwiązanie na letnie upały.

dzika_kaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:48   #843
asik123456789
Zakorzenienie

No wiec rano tak jak napisales, wieczorek tez caly zestaw. Po poludniu niby nie powinno sie maltretowac skory od nowa, bo mozna ja przesuszyc. Ale ja tak czasem robie Tylko ze ja mam makijaz wiec musze go jakos zmyc, a Ty nie potrzebujesz. Ogolnie to polecam kupic plyn miceralny, i po poludniu przemys nim twarz na waciku i na to krem. Jesli nie masz wymagajacej skory to mozesz uzywac plynu miceralnego do mycia twarzy rano w poludnie i wieczorem. Zamist zelu i toniku. Wiele dziewczyn sobie chwali. Jest delikatny i napewno znikna podraznienia i suchosc skory. Ale minusem jest to ze nie ma uczucia swiezosci. Dlatego ja pozostaje przy zelu i toniku Z kremem musisz uwazac bo niektore sa tluste i bedzesz sie swiecil. Ja to zawsze przypudruje ale faceci maja problem Dlatego mysle ze moze warto kupic jakis krem z meskiej pielegnacji? One sa tak zrobione zeby nie bylo problemu A przed zakupem radze poczytac KWC Pozdrawiam Aha...w poludnie mozesz sie tez odswiezyc mleczkiem do demakijazu Jest delikatne i wystarczy wacikiem przetrzec twarz.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:49   #844
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Aha...w poludnie mozesz sie tez odswiezyc mleczkiem do demakijazu Jest delikatne i wystarczy wacikiem przetrzec twarz.
Apropo mleczka, po nim się chyba toniku powinno użyć. Resztki mleczka które zostają na skórze? Fe.

Autorze, może powinieneś zmienić żel? Taki dzieciaczkowy Babydream jest w Rossmannie, wielka butla(500ml) za około 7zł. Bez SLS, z wyciągiem z rumianku.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-13 o 21:51
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 00:15   #845
asik123456789
Zakorzenienie

I myslisz ze facet wie co to SLS? O skore trzeba dbac. Nawilzanie jest najwazniejsze. Po mleczku moze byc tonik ale nie musi jesli kogos nie denerwuje uczucie "pomleczkowe".
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 01:01   #846
martaikuba1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jachmal Pokaż wiadomość
Witam,

Rano myje twarz żelem(nivea for men), po chwili mam suchą i czerwoną skórę, miejscami się łuszczy(tam gdzie były jakieś wypryski). W ciągu dnia, skóra robi się tłusta, świeci się, widać pory na nosie, na policzkach, czarne punkciki, które się świecą. Wrócę do domu, myje twarz żelem, wieczorem przed spaniem też żelem.

Chciałbym lepiej wyglądać. Co można na to poradzić?

Dziękuję.
Wypróbuj może kosmetyków aptecznych przeznaczonych do skóry przesuszonej z problemami np. emolium . Używasz żelu do mycia twarzy - podpytaj w aptece o ten żel - bardzo dobre nawilża i łagodzi podrażnienia. Daj znać czy pomogło.
martaikuba1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:59   #847
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martaikuba1 Pokaż wiadomość
Wypróbuj może kosmetyków aptecznych przeznaczonych do skóry przesuszonej z problemami np. emolium . Używasz żelu do mycia twarzy - podpytaj w aptece o ten żel - bardzo dobre nawilża i łagodzi podrażnienia. Daj znać czy pomogło.
O przypomniało mi się! Może jako krem- Humektan? Hm?

Cytat:
I myslisz ze facet wie co to SLS?
Mam nadzieję Jeśli nie, to odsyłam na forum biochemiczne. Biochemia kosmetyczna się w życiu przydaje

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-14 o 14:04
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:48   #848
Baby14
Zakorzenienie

Dot.: bardzo sucha skóra twarzy i ciała :(

A masło kakaowe z Ziaji się nada?

Kurczę nigdy nie miałam problemów z suchą skórą ,a teraz to już masakra jest. Ręce , nogi , brzuch , plecy , twarz. Doslownie wszystko. :O I jeszcze najgorsze jest to ,że przy tym skóra robi się taka biała i brzydko to wygląda.
Wiecie może co jest tego powodem ? A nie brakuje mi czasem jakiejś witaminy?
Baby14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:15   #849
fashionismypassion
Wtajemniczenie

Przy suchej skórze znakomicie sprawdzają się konsystencje oleiste. Doskonałym nawilżaczem dla wysuszonej i zmęczonej skóry jest najprostsza i wszędzie dostępna oliwa z oliwek lub jej krajowy odpowiednik - nasz polski olej rzepakowy.

Ja stosuję oliwę jako zamiennik z zakupioną w drogerii oliwką do ciała z serii BD. Skuszona pozytywnymi opiniami na forum, zakupiłam buteleczkę oliwki BD dla siebie. Oliwki używam od kilku lat jako podstawowy nawilżacz, po codziennej kąpieli/prysznicu. Rano nakładam moją ulubioną Bambino lub wspomnianą BD i pozwalam jej się wchłonąć, a nadmiar wycieram ręcznikiem, aby nie poplamić ubrania.

Wieczorem stosuję zamiennie oliwę z oliwek lub oliwkę drogeryjną, w zależności od potrzeb. Oliwa jest "cięższa", więc znakomicie radzi sobie z przesuszoną skórą, zarówno latem jak i zimą. Nakładam ją na lekko wilgotną skórę, a nawet dodaję do kąpieli. Pozwalam jej się wchłonąć i jeśli skóra tego wymaga, dodatkowo wsmarowuję kilka kropel w dłonie, łydki tam gdzie skóra jest narażona na większe wysuszenie. Oliwa jest bardzo wydajna i wystarczy naprawdę niewielka ilość by nawilżyć całe ciało.

Oliwę z oliwek/olej rzepakowy wykorzystuję do sporządzenia mojego ulubionego peelingu, jako maskę na włosy, na skórę twarzy jako składnik odżywczej maseczki lub samodzielnie. Dla mnie jest to znakomity naturalny kosmetyk o, którego dobroczynnym działaniu przekonały się już Włoszki, Hiszpanki, Greczynki, gdzie oliwa jest podstawowym produktem kulinarno - pielęgnacyjnym.

Jednak samo nawilżanie skóry od zewnątrz nie wystarczy, warto pić dużo wody!!! Skórze należy dostarczać nawilżenia nie tyko balsamami, kremami, ale zwłaszcza pijąc wodę - codziennie w ilości min. 1,5 l.

Ja od kiedy wypijam duże ilości wody, zauważyłam poprawę w wyglądzie mojej skóry, a dodatkowe nawilżanie od zewnątrz sprawia, że naprawdę dobrze czuję się we własnej skórze .

Pozdrawiam!

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2009-08-08 o 18:18
fashionismypassion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:16   #850
marekkk2323
Przyczajenie

Skóra sucha & błyszcząca się - prośba o radę

Witam
Moja cera to cera sucha (tzn uczucie suchości skóry towarzyszy mi za dnia praktycznie przez cały czas) i zarazem ciągle błyszcząca oraz "tłuszcząca się". Prosiłbym o pomoc w dobraniu kremów na ten rodzaj przypadłości. Obecnie używam LRP Effaclar M na dzień (nawilżający oraz matujący, żeby skóra aż tak bardzo się nie świeciła) oraz na noc LRP Hydrapshase Legere (żeby ją w nocy mocno nawilżyć). Drugi krem spełnia swoją rolę bardzo dobrze, pierwszy... trochę mniej - tzn matuje, ale za to uczucie suchej skóry ciągle mi dokucza. Dodatkowo twarz myję żelem z Ziaji CalmaHLC i czasem na noc stosuję sam Panthenol.
Czy możecie mi poradzić jakich kremów do takiej cery używać? O ile do tego na noc jestem przekonany, to szukałbym czegoś matującego ale zarazem też bardziej nawilżającego na dzień. Nie będę ukrywał też, że chciałbym znaleźć coś w ten sam deseń jeśli chodzi o działanie, ale z trochę niższej półki cenowej (o ile to możliwe).
Proszę o pomoc & pozdrawiam w te słoneczne dni
marekkk2323 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 13:12   #851
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Skóra sucha & błyszcząca się - prośba o radę

A więc nawilżaj skórę od wewnątrz - stosuj kapsułki hydro z olejem z ogórecznika, do diety włącz kwasy omega 3 oraz zrdowe oleje roślinne - olej z wiesiołka, czy dyni Powinno pomóc. Suplementy diety dają jednak widoczne rezultaty po upływie kilku tygodni Tak na szybko możesz wykonać mezoterapię nawilżającą - pomoże od razu. U kosmetyczki wykonasz zabiegi dotleniające i nawilżające naskórek.
Stary 2009-08-22, 16:54   #852
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dot.: Skóra sucha & błyszcząca się - prośba o radę

Możliwe,że masz cerę mieszaną.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 01:12   #853
annak88
Przyczajenie

Dot.: Cera sucha z wypryskami. Cera sucha i trądzik

też mam już tego dość.. mam cere mieszana z trądzikiem. Skóra się przesusza bo używam zeli i kremow na wypryski a pozniej produkuje 2razy wiecej łoju i pojawiają się kolejne..Oszaleć można! żeby było ciekawiej nie mogę używać kremów nawilżających bo zawsze zatykaja mi pory i pojawia sie wszystkiego jeszcze wiecej. Dermatolog nie pomogl. Macie jaks rade?
annak88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:34   #854
matimmm
Przyczajenie

bardzo sucha skóra zawsze

powiem na wstępie że nie wiem czy to dobry temat tutaj ale jak nie to się coś wymyśli hehe więc mam taki problem mam suchą skórę tylko na policzkach a w tkz. strefie T tłustą i zawsze na noc wklepuje tam krem i zawsze piecze i strasznie jest skóra sucha smaruje Dove normalnym kremem i co mam zrobić lepszy krem kupić czy co polecacie? (nie pamiętam żebym miał jeszcze normalna skórę tam)
matimmm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:10   #855
a50t
Przyczajenie

Ja również miałam problem z przesuszeniem mojej trądzikowej skóry. Używałam różnych drogeryjnych kosmetyków przeciwtrądzikowych i zamiast mi pomagać tylko pogarszały stan mojej twarzy. Okazało się że mam trądzik kosmetyczny - metodą prób i błędów doszłam do tego że zapychają mi pory oleje mineralne(paraffinum liquidum, petrolatum i inne), silikony i propylen glykol wszechobecny w tonikach. Zaczęłam używać jako toniku hydrolatów z Mazideł, naparów z rumianku, zielonej herbaty albo szałwi, a na noc smaruje twarz kremem Babydream Extrasensitiv z cynkiem. Po kilku tygodniach twarz zmieniła się nie do poznania. Jedyną rzeczą jaka mi pozostała to mnóstwo blizn po rozdrapanych i wyciskanych wypryskach
a50t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:57   #856
Czarna018
Rozeznanie

Tak czytam i sama niewiem od czego ja moge miec ten trądzik...dziewczyna u góry pisała że od pasty do zębów...uczulona na fluor masakra !!!
pisaliście tez ze moze za ostro przyprawia sie niektóre potrawy...albo złe kosmetyki no kurde sama niewiem... nawet dokładnie niewiem jaka mam cere...sucha nie i tłustą tez nie wydaje mi sie ze mieszana...wypryski mam na czole i brodzie.
tak jak pisaliscie zeby wybrac sie do dermatologa u mnie w miescie raczej nie ma dobrego dermatologa chyba ze prywatnie ale kto ma na to kase jak ja nawet nie pracuje...maialm zel duac antybiotyki ale nic dalej tak samo...podkłady uzywam z dobrej firmy za podkład daje 40zł. kiedys uzywałam podkład za 5zł z firmy sensiQue ... watpie zeby bylo to przez podkład. kremy na noc to maść cynkowa albo smaruje nivea. i nic takiego pecjalnego tez nie robie z cerą. bede przeszukiwala wątki o trądziku moze znajde cos ciekawego...zeby to cholerstwo wyleczyć bo mam tego dosyć

Myślę nad ścięciem grzywki ...

Staram się zrzucić parę kg...

Tęsknie za słoneczkiem. Czekam na piękną wiosnę.
Czarna018 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 12:20   #857
ala
Raczkowanie

Dot.: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Koleżanka wyżej ma rację bo samej to można sobie jedynie zaszkodzić dlatego lepiej na początek zasięgnąć porady specjalisty żeby dowiedzieć się co jest podłożem całego problemu. Według mnie spowodowane jest to brakiem witamin, więc żeby skóra odżyła i odzyskała promienność warto korzystać z zabiegów typu -witaminowa moc. Robią go też w villa parku, zabieg jest zupełnie bezpieczny, zawiera witaminę C więc nic Ci nie grozi
ala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:45   #858
n-nika
Zadomowienie

Dot.: Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Cytat:
Napisane przez nielle Pokaż wiadomość
wierz mi lub nie, ale dla mnie na takie problemy pomaga zwykly krem nivea..smaruję grubą warstwę na noc..i rano po problemie

kiedyś lekko posmarowałam sobie kremem Niveą pod oczy i strasznie mnie piekły, to chyba nie jest dobry krem pod oczy, szczególnie jeśli ktoś ma wrazliwe...
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:13   #859
Justy
Zakorzenienie

Dot.: strasznie wysuszona skóra pod oczami

mocne wysuszenie skóry, łuszczenie, pieczenie może być objawem alergii. jeśli ssmarowanie łagodnymi środkami odżywczymi (np. maść okulistyczna VitA POS, zawiera wit.A, jest bez recepty), warto pokazać się lekarzowi.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:26   #860
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Również mam skórę bardzo (naprawdę bardzo) suchą i wrażliwą, bez kremu nie nie jestem w stanie normalnie funkcjonować jednak na jednym (tylko jednym!) policzku pojawiają mi się krostki od czasu do czasu mniej więcej od roku. Gdy przebywam na słońcu, krostki zupełnie znikają, natomiast po solarium pojawiają się ze wzmożoną siłą Po sterydach wszystko przechodzi błyskawicznie, ale nie interesuje mnie takie leczenie objawowe

Byłam dzisiaj u dermatologa i stwierdził zmiany łojotokowe (czy to możliwe przy tak suchej skórze, czasem mam wrażenie, że ona żadnego sebum nie produkuje). Przepisał mi cała torbę leków, antybiotyk doustny, tabletki przeciwgrzybicze (tego już zupełnie nie rozumiem ), 2 maści antybakteryjne (dzień i noc). Nie bardzo był chętny odpowiadać na moje pytania mimo, że byłam na prywatnej wizycie. Oględnie dowiedziałam się tylko, że tak bywa czasem przy suchej skórze.

Czy któraś z Was orientuje się, czy takie leczenie jest prawidłowe? Obawiam się, że te wszystkie maści jeszcze bardziej wysuszą mi skórę, jeśli to w ogóle możliwe
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 21:31   #861
SdC
Zakorzenienie

Sucha skóra i krem nawilżający

Szukałam ostatnio podkładu, bo mój mimo że dobry trochę mi się znudził i chciałam coś nowego wypróbować . W każdej drogerii pytają, jaki mam rodzaj skóry. Po leczeniu dermatologicznym jest sucha jak pieprz - nie czuję nawet, że ją myję, bo woda znika, a uczucie ściągnięcia jest straszne. Dlatego muszę stosować krem nawilżający (Iwostin) po każdym umyciu - rano i wieczorem. Po wypróbowaniu masy podkładów do cery suchej, zastanawiam się czy nie powinnam celować w te do mieszanej, które matują? Podkłady do cery suchej nie radzą sobie z kremem - świecę się strasznie, a bez kremu nie da rady. Dodatkowo mam małe przebarwienia i czasem jednak coś wyskoczy, a te podkłady nie kryją zbytnio. I stąd moje wątpliwości. Lubię mieć mat i ładnie wyrównany kolor. Jak myślicie?
SdC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 22:24   #862
_Emi_
Zakorzenienie

Dot.: Sucha skóra i krem nawilżający

Ja mam cerę mieszaną i bywała bardzo przesuszona. Na noc nakładam mocno nawilżający krem, rano nakładam nawilżająco matujący i na to podkład matujący. Ale sprawdza się to wtedy, gdy regularnie nawilżam skórę bo niestety podkład taki może ją dodatkowo wysuszyc. Dlatego jeśli chcesz matujący podkład musisz tą skórę najpierw nawilzyc, sprawic by nie była taka ściągnięta.

Albo znajdz podkład regulujący czyli nawilżający suche partie a matujące tłuste
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:48   #863
SdC
Zakorzenienie

Ja używam kremu nawilżającego na noc i na dzień, więc cały czas ma nawilżenie . Ściągnięta jest zaraz po myciu . A jakiego kremu nawilżająco-matującego używasz?
Stary 2009-09-23, 13:50   #864
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ja używam kremu nawilżającego na noc i na dzień, więc cały czas ma nawilżenie . Ściągnięta jest zaraz po myciu . A jakiego kremu nawilżająco-matującego używasz?
Więc coś jest z Twoim żelem do mycia twarzy. Ja używam żelu Tea tree z oriflame i na szczęcie nie wysusza a do tego nie musze używac toniku Ale używałam równiez Pianki z Loreala i żelu odświeżającego z Nivea i tez byl ok

Używam kremu Nivea visage young, ponieważ nawilża i matuje ale tak w sam raz, że mogę spokojnie nałożyc podkład.
Stary 2009-09-23, 14:03   #865
SdC
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Więc coś jest z Twoim żelem do mycia twarzy. Ja używam żelu Tea tree z oriflame i na szczęcie nie wysusza a do tego nie musze używac toniku Ale używałam równiez Pianki z Loreala i żelu odświeżającego z Nivea i tez byl ok

Używam kremu Nivea visage young, ponieważ nawilża i matuje ale tak w sam raz, że mogę spokojnie nałożyc podkład.
Nie używam żelu do mycia twarzy . Dermatolog zrobiła mi super skuteczną kurację i super wysuszającą . Twarz mam myć mydłem dla dzieci, a potem przecierać tonikiem na bazie alkoholu, więc skórę mam jak pieprz. Dlatego muszę ją bardzo bardzo nawilżać i pojawia się mój problem z podkładem - po prostu chciałam zmatowić skórę po użyciu kremu . I nie wiem czy używanie takiego do cery mieszanej będzie odpowiednim pomysłem .
Stary 2009-09-23, 14:27   #866
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie używam żelu do mycia twarzy . Dermatolog zrobiła mi super skuteczną kurację i super wysuszającą . Twarz mam myć mydłem dla dzieci, a potem przecierać tonikiem na bazie alkoholu, więc skórę mam jak pieprz. Dlatego muszę ją bardzo bardzo nawilżać i pojawia się mój problem z podkładem - po prostu chciałam zmatowić skórę po użyciu kremu . I nie wiem czy używanie takiego do cery mieszanej będzie odpowiednim pomysłem .
A to już wszystko jasne
Do cery mieszanej ok ale czy nie wysuszy lub czy nie będzi epodkreślac suchych skórek?
Natomiast jeśli byłby nawilżający to nie wiadomo czy by nie zapchał. No nie poradzę zbyt wiele bo ja zwykle zaopatruję się w matujące lub neutralne czyli ani matujące ani nawilżające. Chyba musisz próbowac
Stary 2009-10-01, 20:28   #867
Sawanna888
Przyczajenie

Ja do twarzy używam kremu od firmy Astellas-Nanobase, poleciła mi go koleżanka i musze powiedzieć, że działa świetnie. Nawilża i regeneruje skóre
Sawanna888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 13:47   #868
moniek
Raczkowanie

GG do moniek
Dot.: Krem, podkład do cery bardzo suchej

Dziewczyny podbijam wątek.

Tak się zastanawiam, czy do cery suchej nie nadawał by się puder brązujący?

O to chodzi, że moja jest baaardzo sucha. Po zastosowaniu podkładu po kilku godzinach pojawiają się tak jakby plamy, nie wiem, czy to nie są liszaje .

Jeśli któraś z Was ma wypróbowany sposób na to, aby zimą nie chodzić jak trup przy suchej cerze to niech się wypowie
Stary 2009-10-20, 15:12   #869
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Tak, możesz stosować bronzer ale nakładaj go zawsze na nawilżona oraz zabezpieczona podkładem cerę. Jeżeli naskórek się nie łuszczy puder ładnie ożywi koloryt skóry Do cery stosuj więc nietłuste kremy do cery odwodnionej oraz lekkie podkłady np. w musie, piance
Paola28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 08:26   #870
anefka
Przyczajenie

Zima na dobre jeszcze sie nie zaczela, wiec nie wiem jak bedzie z moja cera. Poki co jest w stanie naprawde dobrym. Od dluzszego czasu uzywam na noc kremu Ziaja nawilzajacego a na dzien Pharmaceris N kojaco-nawilzajacy do cery naczynkowej. A co do pudru, to tylko i wylacznie Ziemie Egipska, ktora sprawdza sie super! Ma jakies mineraly i czuje ze buzka jest taka gladziutka. Nie wiem czy na zime nie powinnam stosowac podkladu.. narazie zaden sie nie sprawdzil, no zobaczymy. A co Wy zamierzacie sroga zima?
anefka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości