Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-28, 10:33   #961
karmeeela
Przyczajenie

Dot.: Sucha skóra :(

Też miałam ten problem, szczególnie zimą, ale pomogły peelingi i kremy nawilżające. Kupiłam też fluid z Maibelline i byłam zadowolona z efektu
karmeeela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 10:51   #962
caskada
Zakorzenienie

tez mam ten problem i wiem ze podklady w musie szkodza takiej cerze uwidaczniaja suche skorki ,z kremami tez juz mam totalny szal bo kazdy pomaga na chwile nawet dziecinne moze trzeba zaczac inaczej dbac o siebie zaczynajac od wewnatrzjakies tabletki ,litry wody
Stary 2010-04-28, 15:59   #963
Fisiasia
Rozeznanie

krem na naczynka by Ci sie bardziej przydal, niz krycie ich...
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:08   #964
Karolinitka
Zadomowienie

Ze skórą jednocześnie suchą i problematyczną ( w Twoim przypadku suche skórki i naczynka) jest zwykle najwięcej problemu, bo jednocześnie przydałoby się jej mocne krycie (dla mankamentów) i nawilżenie (dla dobrej kondycji skóry). I tu pojawia sie ten wczesniej wspomnainy problem, bo najcześciej jest tak, że mocno kryjący podkład mocno przesusza skórę i tym samym wpadamy w błędne koło. Dlatego na Twoim mijescu kupiłabym naprawde bardzo mocno nawilżający krem (zwykle najmocniej nawilżają te najdroższe- sprawdziłam) a potem zastanawiałabym się nad podkładem.

Ja osobiście też mam problem z lekko przesuszoną skórą (ale bez większych problemów) i używam podkładu, który również bardzo mocno nawilża. I tym samym mam dwa w jednym- cudowny makijaż i jednocześnie pielęgnację. Polecam_ Fluid Finish Kanebo
Karolinitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 17:03   #965
madzik1983
Przyczajenie

Dot.: Problemy z cerą suchą i wrażliwą z rozszerzonymi porami i zaskórnikami...

Hej Piorka22,ja mam 27 lat i problemy z cerą od kilku lat,a to za sprawą palenie papierosów,nieodpowiednie j diety,nigdy też nie lubiłam pić wody,zawsze herbata i kawka,w końcu powiedziłam stop i jest super!lepiej!Takża rada dla Ciebie dbaj o siebie od wewnątrz,a jeśli chodzi o ściągnietą szorską skóre to może być wynik odwodnienia,pij wiecej wody,możliwe że jesteś alergiczką,moja skóra stała sie nagle alergiczna ponieważ o nią nie dbałam,polecam serię Avene,
wpisz w wyszukiwarkę KWC,tam znajdziesz listę różnych kosmetyków o najlepszej nocie,polecam ten samoopalacz,wypróbowałam: )http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-67...rzy-w-zelu.htm,
Sama po sobie zauważyłam,że jak jem słodkośći to mam problemy z cerą,jedz dużo owoców i warzyw,od kiedy odstawiłam kiełbasę(2 lata nie jem),
moja cera jest nie do poznania
powodzenia
madzik1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:07   #966
gryngolasia
Przyczajenie

Dot.: Problemy z cerą suchą i wrażliwą z rozszerzonymi porami i zaskórnikami...

Hej. To mój pierwszy post ale wchodzę na wizaż od dawna.

Piorko22 może powinnaś sprawdzić, czy będzie lepiej po zmianie kosmetyków? Najlepiej naturalne lub apteczne. Mnie np. kremy Ziaji strasznie zapychają a wszystkie kremy Garniera, które miałam robiły mi coś złego. Może też zbadaj swoje kosmetyki do makijażu, one mogą powodować krostki i zaskórniki.
Polecam wypróbować picie codziennie, w czasie posiłku łyżkę lub dwie dobrego oleju lnianego lub z ogórecznika albo po prostu tabletki Biogal (ok. 6-7zł). Jest gdzieś o tym wątek. To takie nawilżanie od srodka. Działa, testowałam.
Oprócz tego może jakieś delikatne kwasy żeby pozbyć się zaskórników? Jakiś tonik z kwasami, Effaklar K?- dużo osób sobie chwali, ja nie używałam (mam mocniejsze środki...).
Może też wewnętrznie drożdże, wit.B, bratek (ale to może na początku wysypać).
madzik1983 ma rację; dieta jest ważna, też sprawdziłam na sobie.
Jeśli woda Cię wysusza to ogranicz jej stosowanie lub kiedy możesz przemywaj twarz wodą przegotowaną/mineralną/naparem z ziół.
Na pojedyncze krostki jest mnóstwo dupereli, z tych prostych i tanich: olejek herbaciany, zielona glinka, maść cynkowa, sudocrem.
Mam nadzieje, że choć trochę pomogłam
Pozdrawiam
gryngolasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:33   #967
madzik1983
Przyczajenie

Hejka Karolinko
ja jak czegoś potrzebuje to szukam w KWC czyli kosmetyk wszechczasów,tam są najlepsze z najlepszych a to mój faworyt specjalnie dla Ciebiedrogi ale wartohttp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2766-opis-Clinique-Dewy-Smooth-Anti-Aging-Makeup-SPF-15.htm
madzik1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 17:00   #968
Karolina2701
Przyczajenie

Dziewczyny dziękuję za wszystkie rady...jestem właśnie w poszukiwaniu najlepszego kremu dla siebie a,że niedawno zmieniłam środowisko i mieszkam teraz w usa to nie bardzo wiem jakie mazidła wybierać...a moja skóra niestety zareagowała źle na tutejszy klimat ;/ jeszcze raz dziękuję! ;*
Stary 2010-05-15, 12:46   #969
piorka22
Przyczajenie

Dot.: Sucha skóra- wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny Również dziękuję za wszystkie sugestie dotyczące pielęgnacji cery jak moja
Mam nadzieję, że niedługo uda mi się je wcielić w życie, jak dotąd odkładałam wszystko z myślą, że synek troszke podrośnie i będę miała wiecej czasu, a tu jak na złość jest go coraz mniej
piorka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 13:36   #970
akrolinka
Raczkowanie

ja mam cere bardzo suchą (łuszczące sie czoło, nos, zwłaszcza zimą;/), a dodatkowo mam cere wrazliwa i naczynkową;/.

stosuje:
-mleczko do demakijażu z ziaji hlc
-tonik z wapniem z ziaji hlc
-krem nawilżajacy ziaja hlc,
-krem biolipidowy(tłusty) z ziaji hlc

i sudockrem na noc aby przybladzic policzki.
stosuję tez od czasu do czasu olej rycynowy masuję sobie nim twarz, rano twarz jest mieciutka i nawilżona.

zazywam tez capivit hydrocontrol, a prócz łykania czasem rozcinam kapsułki i zawartosc wklepuje w twarz, naprawdę skóa cudownie nawilżona.

martwi mnie to że zrobiła mi si epłytka bruzda wargowo nosowa;/. nie wiem czy to od przesuszenia czy od mimiki;/. wyglądam paskudnie;/. mam nadzieję, że to tylko skutek przesuszenia;/.

no i zaczynam sie zdrowo odzywiać- witamina b5, ryby...
Stary 2010-05-19, 15:52   #971
Mmmdoll
Przyczajenie

Witajcie!

Też mam podobne problemy z cerą: jest megasucha, wrażliwa i mam pootwierane naczynka. Jakiś czas temu przechodziłam niedaleko mojego bloku koło sklepu kosmetycznego no i weszłam na chwilę. Sprzedawczyni poleciła mi dwa kremy: z rokitnikiem na dzień i kwasem hialuronowym na noc. Póki co jestem bardzo zadowolona z efektów, twarz mam nawilżoną, nie piecze. Firma nazywa się Synesis - podobno to nowy producent polski.
Mmmdoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 13:15   #972
Maaczek
Rozeznanie

Żel do bardzo suchej skóry

Cześć dziewczyny, prosiłabym żebyście poleciły mi jakieś żele do bardzo suchej skóry, które rzeczywiście ją nawilżają. Używałam na prawdę wielku kosmetyków do mycia twarzy z dopiskami " nawilżające " i tak dalej, niestety nic nie pomogło ... Skóra po myciu jest ściągnięta, po nałożeniu kremu jest lepiej, ale po kilku godzinach znów czuje takie ściągnięcie że ledwo ruszam twarzą. Niektóre z tych żeli wręcz wysuszyły moją cerę jeszcze bardziej, więc co byście mi poleciły ?
Maaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:15   #973
natee
Zakorzenienie

Dot.: Żel do bardzo suchej skóry

ja polecam Cetaphil, mozna go uzywac na powierzchni calego ciala, daje ulge suchej skorze, dermatolog mi to zalecila uzywac i sprawdza sie doskonale.

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:59   #974
koniarka
Raczkowanie

Dot.: Żel do bardzo suchej skóry

Ja mampytanie troszkę z innej beczki. No bo skoro sucha skóra twarzy to i głowy... jak ją pielęgnujecie? Macie takie problemy jak z twarzą, czy natura obeszła się z wami łagodnie? Ja mam tak, że jak zaczyna mi się "sypac" twarz to i na głowie mam masakre :/ macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
koniarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:08   #975
spoczko_loczko
Raczkowanie

Dot.: Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY.

a ja mam dla was bardzo fajny krem/maść z apteki to najzwyklejszy krem z witaminą A kosztuje ok. 3zł tubka więc możecie spróbować drogie to to nie jest w końcu, mojemu chłopakowi, który ma strasznie suchą skóre bardzo on pomógł...bardziej polecam krem, ponieważ maść jest już (moim zdaniem) zbyt tłusta...
spoczko_loczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:13   #976
Mantisa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
Ze skórą jednocześnie suchą i problematyczną ( w Twoim przypadku suche skórki i naczynka) jest zwykle najwięcej problemu, bo jednocześnie przydałoby się jej mocne krycie (dla mankamentów) i nawilżenie (dla dobrej kondycji skóry). I tu pojawia sie ten wczesniej wspomnainy problem, bo najcześciej jest tak, że mocno kryjący podkład mocno przesusza skórę i tym samym wpadamy w błędne koło. Dlatego na Twoim mijescu kupiłabym naprawde bardzo mocno nawilżający krem (zwykle najmocniej nawilżają te najdroższe- sprawdziłam) a potem zastanawiałabym się nad podkładem.

Ja osobiście też mam problem z lekko przesuszoną skórą (ale bez większych problemów) i używam podkładu, który również bardzo mocno nawilża. I tym samym mam dwa w jednym- cudowny makijaż i jednocześnie pielęgnację. Polecam_ Fluid Finish Kanebo
dla suchej skory z naczynkami swietny jest podklad MARY KAY. Firma ma podklady podzielone na te do cery suchej i tlustej. Ten do suchej dobrze kryje (naczynka) ale nie wysusza. Ma w swoim skladzie witC dobrze działająca na skore.

Znam wiele zadowolonych z tego podkładu dziewczyn. Sama uzywam podkladu dla cery tlustej i jest to najlepszy podklad jaki mialam w zyciu

No i fajne jes to ze zanim kupisz cos Mary Kay mozesz wyprobowac na skorze i dobrac kolor )
Stary 2010-06-28, 19:57   #977
sylwiasylwia99
Przyczajenie

a ja drogie dziewuszki mam problem z dobraniem toniku! wiem ze zmywac buźke powinnam żelem tonikiem mleczkiem na to krem.. ale moja cera jest na to zbyt wrażliwa. nacodzien uzywam do cery tylko korektora na syfki bo jestem młodą osobą a pudry i podkłady mnie zapychają wiec wszystko odstawiłam. Postanowilam wiec ze zakupie tylko dwufazowy płyn z ziaji do oczu tonik i dobry krem. Żele tez odpadają bo ich efekt oczyszczający pojawia sie u mnie pod postacią nagłego wysypu krostek krosteczek kaszaków wągrów itp itd. no ale czyms by wypadało chociaz ten korektor zmyć. Zakupie tonik z dermiki albo nawilżający do cery suchej i normalnej albo Delikatny tonik hipoalergiczny do cery bardzo wrażliwej. nie wiem jednak który bedzie lepszy i prosze o pomoc. Oczywiscie zgodnie z wątkiem mam cere suchą .. a no i jeszce kwestia kremu! podkradam siostrze physiogel który stwierdzila ze jest bezsensu dla niej bo nie widzi róznicy w zwykłej nivei. Jest okey nawet bardzo okey ale interesowałoby mnie cos podobnego w niższej cenie. Czy macie jakies pomysły? Czekam na odpowiedź! Całuje gorąco wizażanki!
sylwiasylwia99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 07:42   #978
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez sylwiasylwia99 Pokaż wiadomość
nacodzien uzywam do cery tylko korektora na syfki bo jestem młodą osobą a pudry i podkłady mnie zapychają wiec wszystko odstawiłam. Postanowilam wiec ze zakupie tylko dwufazowy płyn z ziaji do oczu tonik i dobry krem. Żele tez odpadają bo ich efekt oczyszczający pojawia sie u mnie pod postacią nagłego wysypu krostek krosteczek kaszaków wągrów itp itd. no ale czyms by wypadało chociaz ten korektor zmyć. Zakupie tonik z dermiki albo nawilżający do cery suchej i normalnej albo Delikatny tonik hipoalergiczny do cery bardzo wrażliwej. nie wiem jednak który bedzie lepszy i prosze o pomoc.
A może wybrałabyś się do dermatologa albo kosmetyczki na poradę? Bo jak piszesz problem to nie tylko sucha skóra ale też wypryski.
Wiesz akurat tonic to nie zmyje ci dobrze buzi bo nie do tego służy tylko do wyrównania ph skóry, ze zmywaniem ma bardzo małe inklinację. Jeśli nie pasują Ci żele do mycia skóry, spróbuj proszek do mycia z Decler - to firma która się specjalizuje w kosmetykach do alergicznej skóry, sama go mam i jest super. Proszek miesza się z małą ilością wody w twoim przypadku używałabym przegotowanej lub mineralnej, emulgujesz go na twarzy i zmywasz. I na to tonic na pewno
Mnie np pasuje do demakijażu twarzy płyn miceralny dermiki, możesz też spróbować z Clareny płyn do demakijażu oczu.
Stary 2010-07-02, 11:57   #979
Magda_123
Przyczajenie

Dot.: sucha skora??

Hej dziewczyny mam problem 3 dni temu skorzystalam z ladnej pogody i postanowilam sie poopalac.. posmarowalam twarz kremem z filtrem,ale ze jestem glupia to nie sciaglam okularow przeciwslonecznych i teraz wygladam jak panda.. moja skora jest przesuszona,na wardze wyskoczyla mi opryszczka ii te odbite okulary mnie dobijaja eh ;/ jestem tu po raz pierwszi i baardzo prosze o jakies rady-co mam zrobic,by znily odbite okulary,skora nie byla taka sucha ?
Magda_123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:38   #980
malwus20
Wtajemniczenie

Tez mam cerę suchą i na dodatek naczynkową( naczynek widocznych nie mam ale mam rumień na policzku, trawły wieć juz zapobiegam póki sie da)

Moge polecić krem nawilżający na dzień/na noc do cery naczyniowej firmy Mincer AA.Jest bardzo fajny szczególnie dla cer alergicznych i wrażliwych.Ja ma po nim skórę gładziutką i aksamitna i cena też jest przystepna.
Używam tez mleczka i toniku do cery naczyniowej, czasem do suchej.
I raz w tygodniu peeling enzymatyczny, i taki polecam wszystkim forumowiczkom które mają wrażliwa, suchą i naczyniową cerę.Inne po prostu złuszcząją za głęboko, szczególnie jak trzeba je rozprowadzic na skorze i wręcz rozcierasz okrężnymi ruchami, natomiast peelig enzyamtyczny aplikujesz na twarz i zmywasz po 10 min bez żadnego pocierania skóry.
Dwa razy w tygodniu maseczka nawilżająca bądź odżywcza.

Mmmdol
Nie wiem ile masz lat ale kremów z kwasem hialuronowym nie polecam paniom poniżej 30 roku życia, ten składnik jest wprawdzie silnie nawilżający ale zalecany po 30 roku życia kiedy zaczynają sie pojawiać zmarszczki( w formie wstrzyknięć) ale na skórę również.
malwus20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:18   #981
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malwus20 Pokaż wiadomość
Tez mam cerę suchą i na dodatek naczynkową( naczynek widocznych nie mam ale mam rumień na policzku, trawły wieć juz zapobiegam póki sie da)

Moge polecić krem nawilżający na dzień/na noc do cery naczyniowej firmy Mincer AA.Jest bardzo fajny szczególnie dla cer alergicznych i wrażliwych.Ja ma po nim skórę gładziutką i aksamitna i cena też jest przystepna.
Używam tez mleczka i toniku do cery naczyniowej, czasem do suchej.
I raz w tygodniu peeling enzymatyczny, i taki polecam wszystkim forumowiczkom które mają wrażliwa, suchą i naczyniową cerę.Inne po prostu złuszcząją za głęboko, szczególnie jak trzeba je rozprowadzic na skorze i wręcz rozcierasz okrężnymi ruchami, natomiast peelig enzyamtyczny aplikujesz na twarz i zmywasz po 10 min bez żadnego pocierania skóry.
Dwa razy w tygodniu maseczka nawilżająca bądź odżywcza.

Mmmdol
Nie wiem ile masz lat ale kremów z kwasem hialuronowym nie polecam paniom poniżej 30 roku życia, ten składnik jest wprawdzie silnie nawilżający ale zalecany po 30 roku życia kiedy zaczynają sie pojawiać zmarszczki( w formie wstrzyknięć) ale na skórę również.
kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, z tym że jego produkcja zwalnia się ok 25 r.ż. to nieprawda, że nie jest polecany do młodej skóry - jeśli skóra go potrzebuje, to skorzysta z HA dostarczanego z zewnątrz (w kremach, żelach hialuronowych z BU), jesli nie - nie skorzysta.
jest kilka rodzajów kwasu hialuronowego (małocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy), które mają inne funkcje - inne wypełniają zmarszczki (i są używane np w mezoterapii), a inne nawilżają i chronią przed wolnymi rodnikami, a prewencja jest przecież najważniejsza.
ja polecam żele hialuronowe z Biochemii Urody
Stary 2010-07-06, 14:07   #982
malwus20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, z tym że jego produkcja zwalnia się ok 25 r.ż. to nieprawda, że nie jest polecany do młodej skóry - jeśli skóra go potrzebuje, to skorzysta z HA dostarczanego z zewnątrz (w kremach, żelach hialuronowych z BU), jesli nie - nie skorzysta.
jest kilka rodzajów kwasu hialuronowego (małocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy), które mają inne funkcje - inne wypełniają zmarszczki (i są używane np w mezoterapii), a inne nawilżają i chronią przed wolnymi rodnikami, a prewencja jest przecież najważniejsza.
ja polecam żele hialuronowe z Biochemii Urody
Wiem że to składnik wystepujący w skorze ale wydaje mi sie że sie troche orientuje w tym jaki krem w jakim wieku i z czym bo jestem po studium kosmetycznym.Nie mam tak ogromnej wiedzy ale na ten temat troche posiadam.Mam 21 lat i jak powiedziałam mojej sorce która pracuje w salonie że używam kremu z kwasem hialuronowym to powiedział że absolutnie jest mi on teraz niepotrzebny wiec go odłożyłam mimo tego ze miałam sucha skórę.A sama wywnioskowałam że jak teraz bede uzywac takiego kremu to jaki bedzie dla mnie dobry po 30, chyba tylko te dla kobiet ok 40 r.ż
malwus20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 10:04   #983
hauuu
Wtajemniczenie

Bardzo sucha skóra

Witam, wiem, że podobnych wątków było multum, ale nie znalazłam w nich odpowiedzi dla siebie. Mam skórę bardzo suchą, alergiczną, atopową. Co jakiś czas robią mi się takie suche placki - aktualnie mam na nosie od ciągłego smarkania. Nic nie da się z tym zrobić... Piling nie pomaga, kremy także Wszystkie kremy jakie używam działają tylko chwilę po nałożeniu a potem znowu czuje ściągnięcie. Jak już znajdę w miarę dobry krem to skóra się przyzwyczaja i muszę go zmieniać. Do tej pory używałam:
- różne serie dla alergików typu Atopra - tylko uczuliły
- krem z wit A - pomaga ale za tłusty na co dzień
- maśc z nagietkiem - super ale za ciężka
- maście robione na receptę - uczulają
- lipobaza - super ale za słaba
- nanobaza - do tej pory najlepsza, ale skóra się przyzwyczaiła
- żel hialuronowy plus olejki - na dzień fajne ale słabe nawilżenie
- cetaphil - za słaby i z czasem uczulił
-próbowałam różnych loreali czy innych garnierów ale zawsze kończyło się uczuleniem

Dodam, że nie myje twarzy wodą, a jeśli już po każdym kontakcie z wodą używam toniku lub hydrolatu aloesowego. Nie wystawiam twarzy na słońce. Mam sporo zaskórników, ale nie wiem jak powinnam oczyszczać moją cerę. Mam sporo naczynek.

Czy ktoś miał może podobny problem i się z nim jakoś uporał? Będę wdzięczna za pomoc.
hauuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:57   #984
Trah
Rozeznanie

cześć kobietki,
nie radze sobie ze swoją buzią, a raczej skórą twarzy, dlatego zwracam się do Was o pomoc.

problem wygląda następująco:
mam 23 lata, skórę mam suchą, wrażliwą o jasnym kolorze z piegami
staram się prawidłowo pielęgnować swoją twarz, tzn. oczyszczać, tonizować i nawilżać, ale niestety nie zawsze jest to możliwe.
bardzo często po umyciu twarzy np. pianką Iwostin moja skóra jest cała czerwona, bardzo sucha. kiedy stosuję preparat rzadziej, problem nie powtarza się tak często.
po każdym toniku jakiego używałam (garnier, ziaja, la roche) miałam czerwoną twarz.
jeżeli chodzi o krem to problem jest bardzo dziwny i dla mnie męczący, ponieważ czasami jest wszystko ok, a czasami zaczyna mnie wszystko piec, skóra robi się czerwona i zaczyna mi się robić bardzo gorąco.
używałam kosmetyków physiogel, pharmaceris, iwostin, la roche, ziaja, olay i niestety, ale problem mam ze wszystkimi firmami. np. teraz używałam kremu ziaja, przez około miesiąc wszystko było ok, a teraz znowu zaczynam mieć czerwoną, piekącą twarz. o kremach na noc już nie wspominam, ponieważ bardzo często budzę się w nocy i muszę je zmyć, bo tak piecze mnie twarz. wiem, że krem na noc do podstawa pielęgnacji, bardzo lubię swoją twarz, kiedy jest odżywiona, ale nie potrafię znaleźć odpowiedniego preparatu dla siebie.

ze swoim problem byłam u dermatologa (cztery lata temu), pani poinformowała mnie, że mam wrażliwą buzie i mam próbować wszystkiego. tylko mnie najprościej w świecie nie stać na kupno kremu za 50zł, żebym po 3 użyciach go odstawiła.

może powinnam wykonać jakieś badania?
pomóżcie co robić!
Trah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 21:47   #985
malwus20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
cześć kobietki,
nie radze sobie ze swoją buzią, a raczej skórą twarzy, dlatego zwracam się do Was o pomoc.

problem wygląda następująco:
mam 23 lata, skórę mam suchą, wrażliwą o jasnym kolorze z piegami
staram się prawidłowo pielęgnować swoją twarz, tzn. oczyszczać, tonizować i nawilżać, ale niestety nie zawsze jest to możliwe.
bardzo często po umyciu twarzy np. pianką Iwostin moja skóra jest cała czerwona, bardzo sucha. kiedy stosuję preparat rzadziej, problem nie powtarza się tak często.
po każdym toniku jakiego używałam (garnier, ziaja, la roche) miałam czerwoną twarz.
jeżeli chodzi o krem to problem jest bardzo dziwny i dla mnie męczący, ponieważ czasami jest wszystko ok, a czasami zaczyna mnie wszystko piec, skóra robi się czerwona i zaczyna mi się robić bardzo gorąco.
używałam kosmetyków physiogel, pharmaceris, iwostin, la roche, ziaja, olay i niestety, ale problem mam ze wszystkimi firmami. np. teraz używałam kremu ziaja, przez około miesiąc wszystko było ok, a teraz znowu zaczynam mieć czerwoną, piekącą twarz. o kremach na noc już nie wspominam, ponieważ bardzo często budzę się w nocy i muszę je zmyć, bo tak piecze mnie twarz. wiem, że krem na noc do podstawa pielęgnacji, bardzo lubię swoją twarz, kiedy jest odżywiona, ale nie potrafię znaleźć odpowiedniego preparatu dla siebie.

ze swoim problem byłam u dermatologa (cztery lata temu), pani poinformowała mnie, że mam wrażliwą buzie i mam próbować wszystkiego. tylko mnie najprościej w świecie nie stać na kupno kremu za 50zł, żebym po 3 użyciach go odstawiła.

może powinnam wykonać jakieś badania?
pomóżcie co robić!
Moim zdaniem masz wrażliwą ale i alergiczna cerę bo z tego co piszesz to już róznych kosmetyków uzywałaś.
Próbowałaś uzywać kosmetyków dla alergików kupionych w aptece?? Zazwyczaj sa bezzapachowe i tylko takie Ci polecam bo wychodzi na to ze uczulają Cie byc może składniki, barwniki, zapach..trudno powiedziec dokładnie co.
Ewentualnie polecam też zrobic testy alergiczne(tzw.pyłkowe) i chemiczne i w Twoim wypadku te chemiczne byłyby najlepsze.
Stary 2010-09-09, 21:54   #986
Nolley
Wtajemniczenie

Osobiście polecam wszystkim krem Humektan - jest boski. Nie zrobił mi jeszcze nic złego (!) - nie podrażnil, nie uczulił, nie zapchał. Jest lekki i bezzapachowy. Jedyne co robi, to nawilża

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 22:00   #987
Trah
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez malwus20 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem masz wrażliwą ale i alergiczna cerę bo z tego co piszesz to już róznych kosmetyków uzywałaś.
Próbowałaś uzywać kosmetyków dla alergików kupionych w aptece?? Zazwyczaj sa bezzapachowe i tylko takie Ci polecam bo wychodzi na to ze uczulają Cie byc może składniki, barwniki, zapach..trudno powiedziec dokładnie co.
Ewentualnie polecam też zrobic testy alergiczne(tzw.pyłkowe) i chemiczne i w Twoim wypadku te chemiczne byłyby najlepsze.
przede wszystkim dziękuję Ci za odpowiedź
nie, nie używałam kosmetyków dla alergików z apteki, ponieważ są one drogie (tak poinformowała mnie farmaceutka) i nie było próbek. testy robiłam: pokarmowe i inhalacyjne.
chemiczne robi się z krwi?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Osobiście polecam wszystkim krem Humektan - jest boski. Nie zrobił mi jeszcze nic złego (!) - nie podrażnil, nie uczulił, nie zapchał. Jest lekki i bezzapachowy. Jedyne co robi, to nawilża
w aptece można go kupić?
a co na noc używasz?
Stary 2010-09-09, 22:01   #988
Nolley
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość

w aptece można go kupić?
a co na noc używasz?
tak, w aptece.
Używam go na dzień obowiązkowo i czasami na noc, na zmianę z kremem Bambino

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 22:05   #989
Trah
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
tak, w aptece.
Używam go na dzień obowiązkowo i czasami na noc, na zmianę z kremem Bambino
po bambino to ja się budzę z rozpalonym ryjkiem i czuje jakby spływał cały ze mnie jak woda
Stary 2010-09-10, 08:32   #990
SdC
Zakorzenienie

Mnie dermatolog po kuracji, która wysuszała, zapisała dwa kremy nawilżające - Aqualan L i Ceralan. Oba kosztują ok. 13 zł - dostępne w aptece. Na obu jest też napisane, że do wrażliwej i alergicznej skóry, a Ceralan nawet do atopowej, więc krzywdy nie powinien Ci zrobić .
SdC jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
okropna cera, problemy z cerą, skóra sucha, sucha cera, sucha skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości