Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-18, 21:50   #1
kucaa
Przyczajenie

Jak opóźnic okres <tabletki>???

mam takie pytanie czy mozna opóźnic okres?? zażywam tabletki antykoncepcyjne Cilest. Powiedzmy ze w czwartek powinnam wziąć ostatnią tabletke z 21, musze zrobić tygodniową przerwe i w tym czasie powinnam dostać okres! Ale bardzo mi zależy żeby dostać go w niedziele lub poniedziałek. Czy w takim przypadku moge rozpocząć następne opakowanie tabletek i przedłużyc cykl o 2 dni i zrobic tą przerwe dopiero od poniedziałku??

Jeżeli ,,tak,, to mam drugie pytanie: czy wtedy po tej przerwie powinnam dokonczyc opakowanie to drugie w ktorym znajdowało sie juz tylko19 tabletek, zrobic przerwe i wszystko wrociłoby do normy czy bede musiala juz zawsze dobierac tabletki z kolejnych opakowan zeby ich liczba wynosila 21????
kucaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:55   #2
v-x-n
Zadomowienie

Dot.: Jak opóźnic okres <tabletki>???

Ok, nie do końca rozumiem w jakich konfiguracjach proponujesz łykanie tabletek, ale:

a) jak zaczęło się opakowanie, to należy je skończyć
b) jedyny sposób na przesunięcie okresu to nie robienie przerwy, a zaczęcie od razu kolejnego opakowania. (czyli łykasz 21 tabletek i w dniu, w którym powinnaś zacząć przerwę zaczynasz kolejne opakowanie) - wtedy okres pojawi się dopiero podczas przerwy po tym drugim opakowaniu.

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2009-05-18 o 21:56 Powód: literówka się wkradła :)
v-x-n jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:57   #3
lady karen
Zadomowienie

Smaczny profil lady karen
Smaczne przepisy11

Cytat:
Napisane przez kucaa Pokaż wiadomość
mam takie pytanie czy mozna opóźnic okres?? zażywam tabletki antykoncepcyjne Cilest. Powiedzmy ze w czwartek powinnam wziąć ostatnią tabletke z 21, musze zrobić tygodniową przerwe i w tym czasie powinnam dostać okres! Ale bardzo mi zależy żeby dostać go w niedziele lub poniedziałek. Czy w takim przypadku moge rozpocząć następne opakowanie tabletek i przedłużyc cykl o 2 dni i zrobic tą przerwe dopiero od poniedziałku??

Jeżeli ,,tak,, to mam drugie pytanie: czy wtedy po tej przerwie powinnam dokonczyc opakowanie to drugie w ktorym znajdowało sie juz tylko19 tabletek, zrobic przerwe i wszystko wrociłoby do normy czy bede musiala juz zawsze dobierac tabletki z kolejnych opakowan zeby ich liczba wynosila 21????
Musi być 21 co najmniej, inaczej ich skuteczność spada. Także jak chcesz przesunąć okres to weź dwa opakowania pod rząd, całe (42 tabletki) i dopiero potem zrób przerwę.
lady karen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:14   #4
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kucaa Pokaż wiadomość

Tak, możesz opoznic okres. Wziac np. 2 tabletki z nowego opakowania i zrobic przerwe.
A po przerwie wziac te 19 tabletek i nie musisz dobierac by bylo ich 21.

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Musi być 21 co najmniej, inaczej ich skuteczność spada. Także jak chcesz przesunąć okres to weź dwa opakowania pod rząd, całe (42 tabletki) i dopiero potem zrób przerwę.
Bzdura. Nie musi byc ich 21 a wystarczy 14 I nie musi brac 2 opakowan.
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:35   #5
lady karen
Zadomowienie

Smaczny profil lady karen
Smaczne przepisy11

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Tak, możesz opoznic okres. Wziac np. 2 tabletki z nowego opakowania i zrobic przerwe.
A po przerwie wziac te 19 tabletek i nie musisz dobierac by bylo ich 21.

Bzdura. Nie musi byc ich 21 a wystarczy 14 I nie musi brac 2 opakowan.
Aż odkopałam ulotkę od swoich tabsów i wynika z niej, że jeśli weźmie się 20 tabletek(np w przypadku zagubienia jednej z nich - zagubioną należy zastąpić ostatnią), to przerwę trzeba zakończyć dzień wcześniej(dalej ma 7 dni, ale konczy sie dzień wczesniej). Jeśli zagubionych jest więcej (tzn. chcesz wziąć 19 lub mniej) należy zgłosić się do lekarza. Ponadto "im więcej kolejnych tabletek pominięto, tym większe jest ryzyko słabszego działania antykoncepcyjnego".
lady karen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:44   #6
v-x-n
Zadomowienie

Ja na necie już widziałam teorie o dzieleniu sobie opakowania tabletek na "przed" i "po" okresie i powiem tyle: ja ufam (w sumie ufałam, bo już nie biorę) tylko ulotce swoich tabsów. I lekarzowi. A na mojej ulotce jest napisane mniej więcej to, co napisała lady karen.
v-x-n jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:25   #7
ollencja
Zakorzenienie

wez teraz dwie, trzy tabletki wiecej

potem kup nowy listek 21

a te 19 traktuj jako opakowanie awaryjne, zapasowe
ollencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:08   #8
malatya
Raczkowanie

Możesz zrobić tak, że jeśli w czwartek weźmiesz ostatnią tabletkę z opakowania, to nie robisz 7 dni przerwy, tylko zaczynasz od razu następne opakowanie i najlepiej jeżeli weźmiesz je do końca, wtedy okresu nie dostaniesz wcale i później po kolejnym opakowaniu normalnie 7 dni przerwy i następne.

Swoją drogą, mój lekarz powiedział mi, że jeśli chciałabym przesunąć okres, albo "nie robić" go wogóle to mam do niego zadzwonić albo przyjechać i mi wszystko powie.

Może też tak zrób

18.05 - dieta + ćwiczenia= zrzucam 3 kg i ujędrniam brzuch, nogi i pupę

18.05 - dbam o cerę, włosy i całe ciało

Kocham

malatya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:34   #9
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Aż odkopałam ulotkę od swoich tabsów i wynika z niej, że jeśli weźmie się 20 tabletek(np w przypadku zagubienia jednej z nich - zagubioną należy zastąpić ostatnią), to przerwę trzeba zakończyć dzień wcześniej(dalej ma 7 dni, ale konczy sie dzień wczesniej). Jeśli zagubionych jest więcej (tzn. chcesz wziąć 19 lub mniej) należy zgłosić się do lekarza. Ponadto "im więcej kolejnych tabletek pominięto, tym większe jest ryzyko słabszego działania antykoncepcyjnego".
Nie będę się z Tobą kłocic ale uważam inaczej.

Zobacz. To jest sytuacja jak w przypadku zapomnienia tabletki z 3.tygodniu. Dzien w którym zapomniałas jest jednoczescnie pierwym dniem przerwy. Czyli wynika z tego,że po 14 tabletkach mozna tak zrobic.
Więc to drugie opakowanie, w którym zostanie 19 tabletek bez problemu można podpiąc pod zapomnienie w 3.tygodniu i wszystko jest ok.

Cytat:
Napisane przez malatya Pokaż wiadomość
Możesz zrobić tak, że jeśli w czwartek weźmiesz ostatnią tabletkę z opakowania, to nie robisz 7 dni przerwy, tylko zaczynasz od razu następne opakowanie i najlepiej jeżeli weźmiesz je do końca, wtedy okresu nie dostaniesz wcale i później po kolejnym opakowaniu normalnie 7 dni przerwy i następne.

Swoją drogą, mój lekarz powiedział mi, że jeśli chciałabym przesunąć okres, albo "nie robić" go wogóle to mam do niego zadzwonić albo przyjechać i mi wszystko powie.

Może też tak zrób
Nie rozumiem po co. Przeciez w ulotce jest wszystko napisane a czytac każdy umie.
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 00:32   #10
grizz
Rozeznanie

Dziewczyny pomóżcie,

po 2 blistrach tabletek antykoncepcyjnych i 2 okresach wypadało mi ważne wydarzenie więc postanowiłam opóznic okres i wziełam 3 tabletki z 3 blistra i robię przerwę(7dniową). O północy między 3 a 4 dniem nie brania tabletek dostałam okres. Mam zamiar dokończyć tą 7 dniową przerwę i teraz pojawia się pytanie czy po niej powinnam dokończy te 18 tabletek z 3 blistra i znów 7 dniowa przerwa na okres. Czy zacząć brać nowy blister z 21 tabletami?

dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam
Stary 2012-11-08, 09:15   #11
CheryCrush
Raczkowanie

Po pierwsze jedynym mądrym sposobem aby opóźnić okres jest nie robienie przerwy i przejście od razu do kolejnego blistra. nie można sobie wybierać o ile dni przesuwać okres i tyle brać tabletek (!!). No ale stało się, ja na twoim miejscu zaczęłabym nowy blister i brała normalnie 21 tabletek, bo kończenie teraz po przerwie 18 i znowu robienie przerwy może narobić bałaganu. no i więcej tak nie rób (!)
CheryCrush jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:01   #12
grizz
Rozeznanie

wiem, wiem, po prostu nie wiedziałam co zrobić, nie miałam internetu, dostępu do tel itp a nie chciałam mieć plamienia

miałam nawet pomysł, żeby właśnie robić tej przerwy tylko brać 2 blistry naraz, ale chyba bym tego nie zniosła, bo normalnie bardzo dobrze toleruje tab.anty. ale po tych 3dodatkowych miałam straszne migreny w nocy i trochę bołało mnie podbrzusze, myślę, że organizm dawał znać, że wiecej nie powinnam brać tylko robić przerwę
Stary 2012-11-08, 19:40   #13
Kaja-ja
Wtajemniczenie

GG do Kaja-ja

Ja wiem, że jedynym sposobem na przesunięcie okresu (nie koniecznie opóźnienie) jest skrócenie przerwy pomiędzy blistrami. Branie jednego opakowania za drugim po prostu nie wywoła krwawienia i tyle. Ale po następnym skończonym opakowaniu w czwartek, okres pojawi się tak jak poprzednio.
Ja kiedyś (jak brałam tabsy) tak zrobiłam: Okres wypadał mi jakoś piątek/sobota czyli weekend, co mi średnio pasowało (zazwyczaj wtedy widziałam się z chłopakiem ). Więc zgodnie z ulotką, skróciłam 7-dniową przerwę bodajże do 5-dni (jednorazowo). I okres dostawałam we wtorek, kończyłam w piątek - weekend "wolny" Po każdym następnym opakowaniu, normalna 7-dniowa przerwa.
Kaja-ja jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości