Cera mieszana - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-05, 12:35   #31
lonlyeye
Przyczajenie

Dot.: jaki podkład dla cery tłustej i trądzikowej???

Ja kupiłam sobie podklad Mattitude Margaret Astor i jestem zadowolona. Zarówno z kremem pod jak i aplikowany bezposrednio na skórę nie przesusza i ladnie jedwabiscie matuje.
Ps. Mam skórę tłustą
lonlyeye jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 05:27   #32
marika_lol
Raczkowanie

GG do marika_lol

ja aktualnie mam Lancome Teint Idole Ultra, konsystensja dziwna, jakas nieprzylepna, jak farbka plakatowa, uzywalam Lirene matujacego, ale swiecilam sie strasznie, ogolnie dopiero od jakiegos czasu sie tak swiece, nie wiem czy to przyczyna zmiany klimatu, czy zlego kremu, ale strasznie mi to przeszkadza, po paru godzinach od nalozenia podkladu i pudru matujacego twarz moja twarz wyglada jak ze szkla.....

jak ktos zna jakis swietny podklad, bardzo wytrzymaly, dajcie znac
marika_lol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 10:24   #33
__Madzia__
Raczkowanie

Czesc

ja sie zastanawiam nad podkladem avene, la roche lub vichy, ale nie wiem ktory bedzie dla mnie najodpowiedniejszy. Obecnie uzywam dermacolu, ale strasznie mnie zapycha.
Stary 2008-04-06, 15:04   #34
dorotta50
BAN stały

Anuscha, bardzo ważne żebyś nie nakładała za dużo matujących produktów - cera tłusta wymaga bardzo dużego nawilżenia- więc nietłusta pioelęgnacja - nie wiem ile masz lat - ale moja propozycja:

zestaw do codziennej pielęgnacji - żel do mycia i emulsja nawilżająca Velocity z Mary Kay dla młodej skóry / ok.140 zł razem starcza na ok pół roku/ lub
przeciwstarzeniowa seria dla skóry mieszanej i tłustej Time Wise Mary Kay / żel do mycia i emulsja nawilżająca/ plus 24 godz serum -2 buteleczki - łącznie ok 368 zł - tez na ok pół roku/
a dla dojrzałej skóry Time Defiance Artistry / Amway/ - 4 produkty za cenę ok 700 zł starcza na cały rok

i dopiero na tak pielęgnowaną twearz podkłąd beztłuszczowy Artistry / od 2 lat nowa ich generacja/ - ok 90 zł - jest bardzo rzadki z dozownikiem, wystarcza cieniutka warstwa - świetnie i skutecznie kryje, nie pogrubia skóry, idealnie matuje i skóra się wogóle nie świeci, nie potrzeba pudrów sypkich ani żadnych baz, ani korektorów. i najwazniejsze - nie wysusza.

Ja używam na zmianę z podkładem beztłuszczowym Mary Kay od 2 lat teraz jeszcze wymieniam z podkładem mineralnym - ale to juz kaprys.
Wcześniej pisałam - nie kupujcie na Allegro, nie ma sie pewności co do ważności kosmetyku nie masz możliwości go zwrócić jak nie podpasuje, a najwazniejsze - w domu możesz wypróbować i dobrać wszystko do swojej skóry - konsultantka np Mary Kay ma wszystko i daje gwarancje.
A za podkład beztłuszczowy Artistry gwarantuję zadowolenie - jest bdb - z perfumeryjnych - tylko ostatni Kanebo dawał podobne efekty.
dorotta50 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:27   #35
Talitali
Przyczajenie

jaki puder???

bardzo bym Cie prosiła o pomoc.mam problemy z cera czyli tradzikurzywam podkładu z soray scenicznego matyjący jest oktylko nie wiem jaki byłby dobry podkład w przestepnej cenie czyli 20,30 zL dodam ze jestem nastolatka cierpliwie czekam na odpowiedz
Talitali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:32   #36
ulka01
Raczkowanie

To chodzi Ci wreszcie o podklad czy puder?
skoro jestes nastolatka to nie powinien byc Ci potrzebny podklad,a juz zwlaszcza na tradzik, lepiej pojsc do dermatologa,wyleczyc i dopiero bawic sie w malowanie.

poza tym multum watkow + KWC oczywiscie.
Stary 2008-07-02, 16:04   #37
wysoka blondynka
Raczkowanie

Dot.: jaki puder???

Cytat:
Napisane przez Talitali Pokaż wiadomość
bardzo bym Cie prosiła o pomoc.mam problemy z cera czyli tradzikurzywam podkładu z soray scenicznego matyjący jest oktylko nie wiem jaki byłby dobry podkład w przestepnej cenie czyli 20,30 zL dodam ze jestem nastolatka cierpliwie czekam na odpowiedz
o matko, samo słowo "sceniczny" przywodzi mi na myśl coś strasznie ciężkiego i zapychającego. Sprawdź sobie składy, proszę

Jeśli chodzi o puder, to ja - przy skłonności do wyskakiwania tego i owego - używam tylko mieszanki skrobia+jedwab. I to mogę polecić.
Stary 2008-07-05, 14:31   #38
sandy90q
Przyczajenie

ja uzywam under twenty puder w cenie około 12 zł.
sandy90q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 15:58   #39
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

idealny podkład, cera trądzikowa

niedługo szkoła a moja twarz wygląda gorzej niż przed samymi wakacjami(ale to pewnie przez te ziołka które łykam). no ale na prawde wyglądam fatalnie a moje podkłady mi tego nie kryją a ja wstydze sie wychodzic z tyloma krostami
dlatego postanowilam ze do czasu kiedy stan cery sie nie porawi zakupie jakis dobrze kryjacy podklad. tylko sie wogole zastanawiam czy sa takie. bo jak narazie wszystkie podklady ktore kupywalam nie dawaly efektu.
mam cere tłusta, trądzikowa, swiecącą sie. czy mozecie polecic mi jakis podklad dla mlodej cery ktory nie zatykal by mi porów? i zeby byl tez dostepny w drogeriach(bo mieszkam w malym miasteczku)
bardzo prosze o pomoc
samotna w sieciiiiiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:02   #40
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari
Dot.: idealny podkład, cera trądzikowa

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
niedługo szkoła a moja twarz wygląda gorzej niż przed samymi wakacjami(ale to pewnie przez te ziołka które łykam). no ale na prawde wyglądam fatalnie a moje podkłady mi tego nie kryją a ja wstydze sie wychodzic z tyloma krostami
dlatego postanowilam ze do czasu kiedy stan cery sie nie porawi zakupie jakis dobrze kryjacy podklad. tylko sie wogole zastanawiam czy sa takie. bo jak narazie wszystkie podklady ktore kupywalam nie dawaly efektu.
mam cere tłusta, trądzikowa, swiecącą sie. czy mozecie polecic mi jakis podklad dla mlodej cery ktory nie zatykal by mi porów? i zeby byl tez dostepny w drogeriach(bo mieszkam w malym miasteczku)
bardzo prosze o pomoc

wyszukiwarka + KWC = odpowiedź

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:10   #41
Queen
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
wyszukiwarka + KWC = odpowiedź
Dokładnie. Takich wątków jest już kilkadziesiąt, warto poszukać zanim założy się kolejny.
Pozdrawiam.

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:10   #42
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

szukałam i cięzko bylo mi cos znaleźć
Stary 2008-08-23, 16:23   #43
kaaSkaa
BAN stały

Ja bym ci poleciła Dermacol żeby zakryć te niespodzianki, u mnie żaden korektor nie sprawdza się lepiej a do tego jest dość tani (koło 10zł). Niestety często ciężko jest go dostać, ale możesz popytać w takich mniejszych sklepikach kosmetycznych Nie napisałaś też ile chcesz przeznaczyć na ten podkład ? Z tych droższych dobry jest Lasting Performance Max Factora oraz Colorstay Revlona i podobno chociaż nie próbowałam osobiście Dermablend Vichy. Z tych tańszych polecam Kolastyne Satin Make-up chociaż z matowaniem bez pudru się nie obejdzie
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:24   #44
swistakoi
Raczkowanie

Wiesz co ja też mam problem z trądzikiem (choć ostatnio dzięki Bogu mniejszy).
Używam pudru Maybelline Wonder Finish-ma płynną konsystencje, więc nie zatyka porów a przy tym świetnie kryje niedoskonałości. Polecam

swistakoi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:57   #45
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

absolutnie nie dermacol . fakt bardzo kryje ale bedzie powodowal nowe wypryski tym bardziej ze masz z imi problem. ja uzywaam loreala infailible i swietnie spie spisywal. ladnie kryl nie robil maski + skrobia narazie mi sie cera poprawila wiec przerzucilam sie na lirene city matt ktory swietie tez radi sobie i matuje jak mam jeszcze troche lepsza cere( max 2 pryszczole ) to dream matt musse( tak to sie pisze?) lub fresh matt maybelline nie zapychaja porow fajnie matuja i w dotyku sie ma taka mila skore a nie tlusta
Stary 2008-08-23, 16:59   #46
ejaj
Zadomowienie

GG do ejaj

Ja bym Ci poleciła Synergena (podkład, puder, korektor). Wszystkie razem sprawdzają sie super. Odzielnie myślę, że też. Korektor bardzo dobrze kryje, podkład również. Świetnie sie sprawdza właśnie na cerze tłustej. Sama mam mieszana, a na mój wiecznie świecący się nos musze uzywac Synergenu, bo inaczej to tragedia

•.¸♥¸.•

[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 19:15   #47
lovetrap
Przyczajenie

Arrow Dot.: idealny podkład, cera trądzikowa

Polecam Ci podkład Colorstay Revlona. Mam go i muszę przyznać, że bardzo dobrze kryje niedoskonałości. Od niedawna używam też pudru mineralnego z L'oreala i moja cera po nim stała się o niebo lepsza
Stary 2008-08-23, 20:12   #48
Queen
Wtajemniczenie

Proszę:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=tr%B1dzikowa
to tylko kilka przykładowych wątków. Jest ich wiele.

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 04:14   #49
kaaSkaa
BAN stały

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
absolutnie nie dermacol . fakt bardzo kryje ale bedzie powodowal nowe wypryski tym bardziej ze masz z imi problem. ja uzywaam loreala infailible i swietnie spie spisywal. ladnie kryl nie robil maski + skrobia narazie mi sie cera poprawila wiec przerzucilam sie na lirene city matt ktory swietie tez radi sobie i matuje jak mam jeszcze troche lepsza cere( max 2 pryszczole ) to dream matt musse( tak to sie pisze?) lub fresh matt maybelline nie zapychaja porow fajnie matuja i w dotyku sie ma taka mila skore a nie tlusta
No dobrze, ale powiedzmy sobie szczerze że ciężko by było znaleźć podład/korektor który jednocześnie doskonale zakrywałby niespodzianki i nie zatykał porów
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 08:47   #50
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Z Dermacolem łatwo przesadzić jeśli się nie ma wprawy w makijażu. Polecam dobrze kryjący korektor (może być Dermacol, ale punktowo!) i lekki, nie dający efektu maski podkład. Podkład nie może zatykać porów bo powstaje błędne koło: ukrywamy pryszcze pod grubą warstwą podkładu, a w rezultacie powstaje ich coraz więcej więc znowu ukrywamy. I tak w kółko.

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 21:56   #51
nikola102
Przyczajenie

Również mam cerę trądzikową i poszukuję dobrze kryjącego podkładu, który nie zatykałby porów w cenie ok 30- 40 zł. Co poradzicie ?
nikola102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 23:04   #52
olgaa01
Przyczajenie

Ja myślę, że powinnaś użyć jakiegoś antybakteryjnego podkładu, aby nie pogorszyć stanu cery, a na to jakiś matujący puder. Ja osobiście jestem zadowolona z pudru antybakteryjnego Manhatana, bo dobrze kryje to co mi wyskoczy, a ewentualnie użyje korektora, ale to żadko..
olgaa01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:37   #53
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

kupiłam sobie podkład antybakteryjny Soaray, zobaczymy jak sie spisze
Stary 2008-08-28, 12:29   #54
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

ma jeszcze takie pytanko: jeśli nie mozna znaleźć idealnego koloru podkładu pasującego do cery to lepiej kupić jaśniejszy czy ciemniejszy od koloru cery? który bedzie lepiej krył?
Stary 2008-08-28, 13:01   #55
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Na pewno nie ciemniejszy bo staje się bardzo widoczny na twarzy. Bardziej naturalnie wygląda podkład ciut jaśniejszy od koloru cery, ale tylko ciut. Efekt kryjący nie zależy moim zdaniem od odcienia podkładu.

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:42   #56
Justyna002233
Przyczajenie

mam pytanie czy używając pudru zakryje bardzo lekkie przebarwienia koło nosa i na czole ?
Justyna002233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 18:18   #57
anitkamyyy
Raczkowanie

jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Witam!Jeśli macie cerę tłustą i mieszaną, z którą nie potraficie bądź nie potrafiłyście sobie poradzić, a znalazłyście odpowiednie kosmetyki to piszcie! dzielmy się swoimi doświadczeniami aby uczyć się na wspólnych błędach i ich już więcej nie powtarzać. Czekam na wasze odpowiedzi
anitkamyyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 23:02   #58
anitkamyyy
Raczkowanie

Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Moim ostatnim odkryciem był podkład Pierre Rene skin balance. Do najlżejszych nie należy ale jak na swoją niską cenę bardzo dobrze kryje i dość długo utrzymuje się na twarzy.
W połączeniu z bazą pod makijaż utrzymuje się przez całą nocną imprezę z naprawdę małymi poprawkami czasami nawet bez poprawek
Stary 2009-05-23, 13:29   #59
kamalaska
BAN stały

vichy dermablend i cienie isadora na bazie joko cosmeticks vichy-70 zl, cienie-50, baza -10 zl

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

doraznie creme puff do tlustej cery nie nadaja sie polskie mazidla za dychacza,zaraz sie zaswiecisz

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5364
kamalaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 16:40   #60
anitkamyyy
Raczkowanie

Ja akurat używam bazy Dax cosmetics Cashmere secret, jestem z niej bardzo zadowolona. Nie mam szczęścia do pudrów w kamieniu, żaden do tej pory mi zbytnio nie pasował. Za to bardzo chwale sobie cienie do powiek Inglot.
Odpowiedz

Tagi
podkład kryjący

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości