PABA - piękna i szybka opalenizna dla bladolicych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-24, 11:41   #1
Layila
Zadomowienie

PABA - piękna i szybka opalenizna dla bladolicych?

Od jakiegoś czasu poszukuję środka, dzięki któremu mogłabym się opalić. Mój typ urody to zima - typowa królewna śnieżka - i niestety moja skóra nie opala się WCALE. PO 2 tygodniach w tropikach wróciłam jako jedyna biała jak córka młynarza, nie było absolutnie żadnego śladu po opaleniźnie. Przez ostatnie 3 dni nie stosowałam filtrów, tak z ciekawości, by zobaczyć czy choć odrobinę zbrązowieję. Otóż nie - nie pojawił się nawet rumieniec po 3-dniowym przebywaniu w ponad 45-stopniowym upale. Zero reakcji skóry na promieniowanie. W tej sytuacji wydaje mi się, że mam po protu zaburzenia pigmentacji (mam b.dużo pieprzyków).

Wyczytałam w internecie, że w przypadku zaburzeń pigmentacyjnych skóry, np. bielactwa, stosuje się duże dawki PABA, który wzmaga pigmentację. Polecany jest on także w przypadku przedwczesnego siwienia. Kilka osób pisało, że błyskawicznie się opalili przyjmując PABA i to przy niewielkiej ekspozycji na słońce .

Znalazłam preparat, który zawiera 500 mg PABA i przymierzam się do jego zakupu, ale wcześniej chciałam zasięgnąć opinii od osób, które być może stosowały tę metodę. Nie chcę obie zrobić krzywdy - zależy mi na delikatnym zbrązowieniu, bo mam niestety trądzikową cerę i wszelkie niedoskonałości na takim przeraźliwie bladym licu źle wyglądają (a ja wyglądam na chorą ). Czy ktoś stosował duże dawki PABA i zauważył różnicę w prędkości/intensywności uzyskiwania opalenizny? Czy są jakieś skutki uboczne?
Layila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 13:51   #2
Fisiasia
Rozeznanie

Talking Dot.: PABA - piękna i szybka opalenizna dla bladolicych?

niestety ja nic na ten temat nie wiem, ale mam podobny problem co Ty, wiec posledze ten watek
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:47   #3
Layila
Zadomowienie

Dot.: PABA - piękna i szybka opalenizna dla bladolicych?

Mam nadzieję, ze ktoś się znajdzie, kto próbował tego "wynalazku". Moja koleżanka z USA twierdzi, że ona i jej koleżanki wcinają to na okrągło, bo dzieki temu duzo szybciej się opalają. No ale ja się trochę obawiam, co prawda to tylko witamina B, ale dawka jest duża. Oczywiście wypróbowałam już wszystkie inne metody, soki marchwiowe, beta-karoten w duuuużych dawkach i nic. Chciałabym złapać tylko taki herbatnikowy odcień skóry, żeby nie straszyć przezroczystością- absolutnie nie zależy mi na efekcie skwarka.

Ze strony Różańskiego:

"Niektórzy lekarze do dziś twierdzą, że PABA przywraca prawidłowe zabarwienie skóry i włosów w przebiegu bielactwa - Vitiligo i siwienia. Hamuje ponoć wypadanie włosów.Za granicą są w obrocie handlowym liczne preparaty mineralno-witaminowe zawierające PABA, zalecane przy chorobach włosów, skóry i paznokci. Podawanie doustne witaminy H1 ludziom i zwierzętom niewątpliwie pobudza mikroflorę jelitową i jej aktywność do syntezy innych witamin.
PABA chroni przed skutkami promieniowania ultrafioletowego UV i radioaktywnego, zwłaszcza skórę.
Wskazania: choroby skóry (wypryski - eczema, liszaj rumieniowaty, sklerodermia, bielactwo, kolagenozy, łuszczyca, pęcherzyca - Pemphigus, także inne skórne natury autoimmunologicznej związanej z odbarwieniem lub przerostem tkanek), łysienie, siwienie włosów, zgorzel gazowa, riketsjozy (np. gorączka Gór Skalistych, dur plamisty, czyli tyfus, gorączka guzkowa), bezpłodność."

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-05-25 o 15:54
Stary 2009-05-25, 21:08   #4
skrytka
Raczkowanie

Nie jestem pewna czy przy zaburzeniach pigmentacji i dużej liczbie pieprzyków i plamek opalanie się za wszelką cenę jest dobrym pomysłem. Taka skóra może być potencjalnie zagrożona jakimiś niedobrymi zmianami w obrębie tych pieprzyków.
Może lepiej poszukać jakiegoś dobrego kosmetyku samoopalającego, albo wcinać marchewkę?
Stary 2009-05-27, 16:43   #5
Layila
Zadomowienie

Problem polega na tym, że moja skóra w ogóle nie broni się przed słońcem Opalenizna o efekt obronny, którego u mnie nie ma. I właśnie dlatego jestem zagrożona nowotworem, bo promieniowanie wręcz dewastuje moją skórę, a ona na to nie reaguje...
Stary 2009-05-27, 19:34   #6
lucy lu
Raczkowanie

ciekawe ,nie slyszalam o tym...na angielskim ebayu paba jest latwo dostepna ....pozniej poczytam wiecej na ten temat....a Ty znalazlas jakies informacje w necie ? to moglby byc dobry sposob na ochrone skory w lecie ....na ebayu wyglada na to,ze jest to jakis suplement diety i sprzedawany jest w dawce 500mg ,wiec napewno nie szkodzi w takiej ilosci skoro jest ogolno dostepny .... a Twoja kolezanka w jakiej ilosci bierze to cudo?
lucy lu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 21:13   #7
Fibi02
Przyczajenie

też słyszałam dobre opinie o PABA od sportowców...znalazłam na necie
producent:Solgar PABA 500mg oraz producent NOW FOODS PABA 500mg same bez niczego... z tym że jeszcze nie znalazłam dopiero ze 4 apteki w BB przeszłam i nie znalazłam, ale zauważyłam że coraz wiecej aptek sprowadza produkty firmy SOLGAR może jak któraś z Was znajdzie w swojej miejscowości w aptece da znać na forum,ja także będę dalej poszukiwać i wrazie czego napiszę
Fibi02 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości