Czym zlikwidować bruzdy na paznokciach? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-08, 13:50   #31
agness86
Zakorzenienie

Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Ale to nie jest lakier, tyko taki płyn w buteleczce z pędzelkiem Nie szczypie
agness86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:55   #32
kroofka119
Raczkowanie

eeeeeeeeno jak nie lakier i nie szczypie to ja sie musze powaznie zastanowic a z ktorego numeru? i jaka nazwa konkretnie? wielkie dzieki
kroofka119 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 14:04   #33
agness86
Zakorzenienie

W aktualnym katalogu tego nie ma, trudno mi powiedzieć kiedy będzie Ale jak będe coś wiedziała dam znaćmUa
agness86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 14:16   #34
kroofka119
Raczkowanie

jeszcze raz dzieki jestes boska
kroofka119 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:20   #35
Papi_12
Przyczajenie

Red face Pofalowana płytka paznokcia :(

Moje pytanie dotyczy pofalowanej płytki paznokcia. Mam bardzo pofalowane paznokcie i jest to nie wygodne. Chciałabym mieć paznokcie gładki jak moje koleżanki! I tu pojawia się moje pytanie... Co mam robić żeby mieć gładkie pazurki???
Papi_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:39   #36
chiqita
Raczkowanie

Wink Dot.: Pofalowana płytka paznokcia :(

z takimi pytaniami to do ko0smetyczki ale ja chyba mam odpowiedz...jest to odrzywka marki killys preparat wyrównujący płytkę...niewiem czy na mnie on zadziałałponiewarz ja mam równą płytkę ale wiem że paznokcie po nim są gładkie.ale mam do iego równiez zastrzezenia ponieważ szybko gęstnieje ale przez 1 miesiąc możesz go używać.....życzę dobrych efektów!!
chiqita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 07:39   #37
bro
Raczkowanie

Dot.: Pofalowana płytka paznokcia :(

chiqito, to jest właśnie forum pytania do kosmetyczki..
papi a co dokładnie rozumiesz pod "pofalowane" ? że są takie pobruzdowane wzdłuż czy w poprzek? bo jeśli tylko wzdłuż to jest to normalne i wystarczy je lekko wyrównać polerką, możesz też używać odżywek czy lakierów wyrównujących, jeśli w poprzek to najprawdopodobniej jest to przyczyną uszkodzonej macierzy paznokcia czyli miejsca gdzie zachodzą podziały komórkowe i paznokieć wzrasta, może za głęboko wycinasz skórki? albo pazurek uległ jakiemuś mechanicznemu urazowi? takie paznokcie są też charakterystyczne dla niektórych chorób(ale tu zakładam,że nie chorujesz czy nie chorowałaś bo wtedy lekarz by ci o tym pewnie powiedział)
Stary 2006-05-29, 07:45   #38
ToYa
Raczkowanie

Mam podobnie zwlaszcza paznokcie na kciukach- u mnie to jest wynikiem obgryzania - czyli jak to okreslila Bro "mechaniczny uraz" . Uzywam pilnikow wygladzajcych, ale problem powraca niestety..:-(
ToYa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 07:50   #39
boneca
Raczkowanie

GG do boneca

problem zniknal u mnie odkad zaczelam uzywac odzywek + utwardzacza do paznokci. dobrej marki. wydatek ok. 30 zl, ale sie oplaca, bo wynik piekny! powodzenia dziewczyny z tym problemem!

(ale... kazda jest inna. moze lepiej udac sie do kosmetyczki lub manicurzystki z tym problemem?...)

boneca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 09:26   #40
kamaO
Wtajemniczenie

A może tak dermatolog? Czasem z pozoru niewinnie wyglądające bruzdki mogą okazać się chorobą paznokci.
Stary 2006-05-29, 10:04   #41
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

Cytat:
Napisane przez kamaO
A może tak dermatolog? Czasem z pozoru niewinnie wyglądające bruzdki mogą okazać się chorobą paznokci.
najlepiej do dermatologa, ja tak zrobiłam bo też maiłam takie bruzdy ale poprzeczne a to z tego ze obgryzałam skorki czasami aż do krwi i pani dermatolog przepisała tabletki + krem "lotriderm"(sterydowy , wiec kazałą mi go używać tylko przez 2 tyg.) i jeszcze jeden krem nie pamietam nazwy ale chyba"Trivogen". Po tym wszystko wróciło do normy ale jak tylko zaczne obgryzać na nowo, pokazują sie bruzdy

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 11:14   #42
maszka4
Zadomowienie

GG do maszka4

Jeżeli są bardzo głębokie to warto udać się do specjalisty. a jeżeli aż tak koszmarnie nie wyglądają, to moożna użyć w tym celu polerki, albo nawet pierszą warstwę troszkę mocniejszym pilnikiem zetrzeć a poźniej wszytko ładnie wygładzić, i co miesiąc ten proces powtarzać, polerując tylko odrośniete bruzdy, częściej nie zalecam tego robić bo Twoja płytka może się mocno osłabić.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 13:00   #43
olasia
Zadomowienie

bruzdy???

ogaladam te wszystkie wasze slicznosci i taka mam chetke przedluzyc sobie paznokietki ale boje sie... no wlasnie i mam pytanko poniewaz czytajac watki czesto piszecie, ze przedluzanie wcale nie niszczy plytki, co najwyzej moze to zrobic sama klientka niewlasciwie usuwajaca tipsy, a ja jakis rok temu mialam robione pazurki akrylem i jak sobie przypomne to jak moje prywatne paznokcie potraktowane przy przygotowywaniu ich do akrylu to mnie az ciarki przechodza... pani kosmetyczka oprocz tego, ze matowila je tym blokiem to jeszcze robila mi gruboziarnistym pilnikiem jakies "bruzdy" ( o ktorych wy nie wspominacie ) ktore mialy na celu zapewnienie lepszej przyczepnosci akrylu ( nie wspomne, ze ten trzymal sie tydzien ) wiec moje pytanie czy wogole takie praktyki sa jezcze stosowane? a jesli tak to naprawde nie maja zadnego wplywu na uszkodzenie, co najmniej na oslabienie plytki?
bede dzwieczna ze odpowiedz
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 15:04   #44
olasia
Zadomowienie

Dot.: bruzdy???

hallo! moglby mi ktos odpowiedziec? chyba ze to tajemnica zawodowa
Stary 2007-04-10, 15:41   #45
guga1
Wtajemniczenie

jest caly watek otym jak wyglada taki zabieg, poszukaj

ale plytka powinna byc tylko zmatowiona i nie pilowana, bez robienia zadnych bruzd .
guga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:32   #46
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez guga1 Pokaż wiadomość
jest caly watek otym jak wyglada taki zabieg, poszukaj

ale plytka powinna byc tylko zmatowiona i nie pilowana, bez robienia zadnych bruzd .
Primer ma za zadanie zwiększyć przyczepność materiału do płytki a nie jakieś bruzdy.
Nie zapominaj , ze niedoswiadczona stylistka tez może zniszczyc pazurki nie tylko klientka zrywająca materiał z pazurka. Ty trafiłaś na niedoświadczoną - tylko współczuć
Pazurka matowi się pilnikiem 180 lub 240 delikatnie dotykając płytki , bez żadnych nacisków, tworzeniu rowków bruzd
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:16   #47
olasia
Zadomowienie

a jaaaaaa a ta kobitka jeszcze prowadzi szkolenia zawodowe
dzieki dziewczynki teraz przynajmniej nie dam sobie nic takiego zrobic ale jak widzicie trudno ocenic kto jest profesjonalista w tym co robi a kto nie, bo przeciez ktos kto uczy innych powinien wiedziec co robi i jaka wiedze przekazuje...
Stary 2007-04-10, 20:14   #48
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
a jaaaaaa a ta kobitka jeszcze prowadzi szkolenia zawodowe
dzieki dziewczynki teraz przynajmniej nie dam sobie nic takiego zrobic ale jak widzicie trudno ocenic kto jest profesjonalista w tym co robi a kto nie, bo przeciez ktos kto uczy innych powinien wiedziec co robi i jaka wiedze przekazuje...
No to nieźle....
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:46   #49
ptysza
Zadomowienie

Właśnie też mam taki problem, ale bruzdy są w poprezek i tylko na kciukach. Są może o roku, sama nie wiem. Powinam iść z tym do lekarza ale jakoś nie mogę się wybrać. Zaczęłam brać witaminy bo mam nadzieję, że to właśnie brak witamin a nie poważna choroba. Skórek nigdy nie wycinałąm, urazu w te palce też nie pamiętam. Zobaczę po kuracji witaminowej czy są jakieś zmiany.

Może są tu dziewczyny, które maja też taki problem, pytam bo wątek odgrzebałam stary
ptysza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 16:11   #50
kasia166
Przyczajenie

GG do kasia166

Hmmm, mam to samo na kciukach, ale u mnie dzieje sie to dlatego, że czasem przejade żle obcinaczek do skórek :/ i zrobie sobie w paznokietku tzw "dziure" wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak jest, lbo gdy paznokieć mi się rozdwoji to wtedy mam fale :P hehe, ale raczej staram się nad tym panować jednak radze Ci wybrać się do specjalisty z tym przypadkiem
kasia166 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:59   #51
La Monica
La Moderatoiure

Zawsze można spróbować użyć bloku polerskiego. Tylko trzeba się umieć nim posługwać Ew. spiłować fałdy bardzo delikatnie pilniczkiem.

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:30   #52
Milibili
Zadomowienie

Mam ten sam problem. Pofalowana płytka w poprzek, najmocniej widać to na kciukach i palcach wskazujących Niestety ten sam problem dotyczy paznokci stóp. Nigdy nie miałam problemów ze skórkami, żadnego urazu.

Czym to może być spowodowane??
Milibili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:04   #53
ptysza
Zadomowienie

własnie znalazlam :/ masakra

Bruzdy poprzeczne na paznokciu o różnej głębokości nazywane też są liniami Beau. Pojawiać się mogą w przebiegu chorób przewodu pokarmowego, układu krążenia, zakaźnych, gorączkowych, metabolicznych, a także w wyniku urazów komórek macierzy paznokcia np. podczas manicure. Dlatego też manicure powinno być wykonywane nie częściej niż raz w tygodniu, a skórka ochraniająca macierz paznokcia nie powinna być wycinana tylko zmiękczana odpowiednimi płynami do manicure i delikatnie odsuwana.

http://www.grabieniec.pl/pokaz_artyk...d_artykulu=344
Stary 2008-04-02, 16:58   #54
madzia686
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
własnie znalazlam :/ masakra

Bruzdy poprzeczne na paznokciu o różnej głębokości nazywane też są liniami Beau. Pojawiać się mogą w przebiegu chorób przewodu pokarmowego, układu krążenia, zakaźnych, gorączkowych, metabolicznych, a także w wyniku urazów komórek macierzy paznokcia np. podczas manicure. Dlatego też manicure powinno być wykonywane nie częściej niż raz w tygodniu, a skórka ochraniająca macierz paznokcia nie powinna być wycinana tylko zmiękczana odpowiednimi płynami do manicure i delikatnie odsuwana.

http://www.grabieniec.pl/pokaz_artyk...d_artykulu=344
O kurcze to mnie nastraszyłaś ptysza, u mnie to napewno jest spowodowane przez układ krążenia bo całe życie mam ręce i stopy lodowate
madzia686 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:01   #55
evvcia_
Wtajemniczenie

GG do evvcia_

Hej dziewczyny!
Ja miałam na jednym paznokciu straszne poziome fałdki, poradziłam sobie z nimi za pomocą polerki dwustopniowej polerki made in Rossman, która najpierw je delikatnie spiłowała a potem wygładziła. Co prawda efekt widać dopiero po trzech takich "zabiegach", ale w moim przypadku poskutkowało i wreszcie mam gładki pazurek

Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13

evvcia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 12:14   #56
madzia686
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja miałam na jednym paznokciu straszne poziome fałdki, poradziłam sobie z nimi za pomocą polerki dwustopniowej polerki made in Rossman, która najpierw je delikatnie spiłowała a potem wygładziła. Co prawda efekt widać dopiero po trzech takich "zabiegach", ale w moim przypadku poskutkowało i wreszcie mam gładki pazurek
Takie zabiegi starczaja na jakis czas, jesli ktos jest chory to to i tak sie odnowi:/ musze wybrac sie na ogolne badania, bo to ze cos mam z krazeniem to wiem napewno. a od jednej choroby zaczynaja sie drugie
madzia686 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 22:19   #57
asullka00
Zakorzenienie

Hej
ja tez mam taki problem,ze swojej głupoty
Około 5 miesięcy temu załozyłam sobie tipsy i mialam je takprzez 2 miesiace,po czym odczepiłam je i moje paznokcie były (i są nadal) w opłakanym stanie.Nie mogłam na nie patrzeć więc znowu załozyłam tispy i tydzien temu postanowił ze je sciagam i musze cos z nimi zrobic.Wszystkie paznokcie ladnie wyrownałam i wypiłowałam ale jednego mi ise nieudało
Moj paznokiec (palce wskazujący) jest jednym slowem OKROPNY! Mam zdartą płytke tzn w 2 miejscach na paznokciu tak mam ale jest to dosc duze .Jest pofalowany i strasznie zniszczony .Jak mi sie uda to wysle zdjecia.
Bardzo proszę pomozcie mi co mam z tym zrobic?
asullka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:31   #58
ptysza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę pomozcie mi co mam z tym zrobic?
proponuję zaczekać aż odrośnie
Stary 2008-04-05, 21:11   #59
ptysza
Zadomowienie

mój kciuk wygląda tak

na obu kciukach tak samo, i to tak rośnie i rośnie

na nowym paznokciu znowu sie pokaże taki garb też tak macie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokieć.jpg (121,9 KB, 268 załadowań)
Stary 2008-04-10, 15:53   #60
natafka
Przyczajenie

moj wyglada tak, i bardzo sie tego wstydze, mozliwe ze jest to zwiazane z choroba zoladka bo takowa posiadam, ale ciagle ludze sie ze tak nie jest. Nie robie nic z nimi, boje sie ze cos popsuje
natafka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości