Czym zlikwidować bruzdy na paznokciach? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-19, 10:52   #91
ananonda191
Zadomowienie

Dot.: podłużne bruzdy + brzydki kształt = pomocy!

oczywiście, że działają! (oczywiście te które mają coś w sobie co może działać), bo macierz to ten biały księżyc jest! i jak się smaruje paznokcie lakierem z witaminami to te witaminy idą właśnie tam do tego księżyca, i tak samo jak się smaruje oliwkami, to witaminki tez tam się kieruja. Oczywiście nie zregeneruje się sama płytka, bo ona jest martwa, ale w macierzy sie wszystko regeneruje i tworzy sie nowy tylko zdrowy paznokieć bez problemów już. A paula przedstawia tu jakieś skrajne poglądy i wciska kit. :/
ananonda191 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:35   #92
pannajadowita
Raczkowanie

GG do pannajadowita
Dot.: podłużne bruzdy + brzydki kształt = pomocy!

wlasnie - bez przesady ;/ cos te odzywki musza dawac, ze wszyscy je kupuja, gdyby nie dzialaly producenci by juz dawno zbankrutowali i nigdy wiecej nie zobaczylybysmy odzywek na rynku.

i skoro odzywka sie nazywa odzywka, to znaczy ze odzywia, moze nie w taki sposob w jaki by niektorzy chcieli, ale moze miec tez chyba niezauwazalne efekty?
pannajadowita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 22:03   #93
diabolama
Raczkowanie

wygładzanie płytki

hej
płytki moich paznokci nie są gładkie, lecz mają delikatne pionowe bruzdy. Jakiś miesiąc temu postanowiłam je wypolerować. Od około 2 tygodni paznokcie bardzo często mi się zahaczają no i widoczne jest, że są słabsze.
Podejrzewam, że mogłam je osłabić właśnie przez to polerowanie...
Zastanawiam się, co mogłabym zrobić, żeby te paznokcie wzmocnić? Jaką odżywkę zastosować? Co o tym myślicie?
Stary 2009-02-06, 22:45   #94
jacamilla
Przyczajenie

Dot.: wygładzanie płytki

skrzyp?
jacamilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 23:17   #95
La Monica
La Moderatoiure

Polecam niezawodnąwyszukiwarkę.
Były już akie tematy.

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:23   #96
diabolama
Raczkowanie

dziękuję maxitips
skorzystam z Twojej kompleksowej porady mam nadzieję, że to to wzmocni moje pazurki

niestety w sklepie internetowym LCN przesyłka kosztuje prawie 18zł gdzie jeszcze można dostać tą odżywkę? bo na allegro jej nie znalazłam

Edytowane przez diabolama
Czas edycji: 2009-02-08 o 15:34
diabolama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 18:51   #97
barakuda83
Przyczajenie

Jak zapłacisz przelewem to koszt przesyłki wyniesie około 13 zł
Tylko musisz im wypełnić formularz żeby mieć hasło i login - wtedy jest taniej
Mnie na poczatku zamurowało jak zobaczyłam ceny
Ale spoko - dostałam hasło i login do sklepu i kupuję po cenach hurtowych
barakuda83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:36   #98
juchaa
Raczkowanie

jak usunąć bruzdy na paznokciach?

Drogie forumowiczki chciałam Was zapytać czy można jakoś zlikfidować brudzdy na paznokciach??Otóż przy wicinaniu skórek zachaczyłam o paznokiec i teraz tak dziwnie mi on rośnie czy da się jakoś to naprawić?pozdrawiam
juchaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:55   #99
Tholie
Raczkowanie

Dot.: jak usunąć bruzdy na paznokciach?

oj chyba zachaczyłaś o macierz a takie uszkodzenie jest najczsciej trwałe Jeśli już teraz paznokieć rośnie z wadą to kicha, chyba ze poprostu go zarysowałaś a paznokieć rośnie zdrowy
Tholie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 09:10   #100
juchaa
Raczkowanie

no niestety rośnie z wadą koleżanka poradziła mi abym go spiłowała i wygładziła polerką ale to nie pomoże mi na dłużej bo paznokieć urośnie i dalej będzie taki jak przedtem..
juchaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 09:42   #101
Albertyna
Zakorzenienie

Niestey, jezeli uszkodziłas macierz, to poptakach- bedzie taki rósł.
Wselkie wyrównywania pomogą, jak sama napisałaś na krótki czas,bo paznokieć i tak bedzie odrastał z bruzda
Stary 2009-04-10, 22:20   #102
SiNafay
Raczkowanie

No to może ja się wypowiem.Parę lat temu miałam ten sam problem z paznokciami po tipsach,wyrównywałam je bloczkiem do polerowania raz w miesiącu (niezbyt mocno) i po około 10-12 miesiącach bruzdy zniknęły a paznokcie rosły zdrowe i proste bez żadnych wad.Trwało to sporo czasu ale chyba warto spróbować
SiNafay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:47   #103
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SiNafay Pokaż wiadomość
No to może ja się wypowiem.Parę lat temu miałam ten sam problem z paznokciami po tipsach,wyrównywałam je bloczkiem do polerowania raz w miesiącu (niezbyt mocno) i po około 10-12 miesiącach bruzdy zniknęły a paznokcie rosły zdrowe i proste bez żadnych wad.Trwało to sporo czasu ale chyba warto spróbować
Gwarantuję Ci, że to nie od polerowania Nie tylko od mechanicznych urazów mogą się pojawić takie bruzdy na paznokciach, czasem przyczyna tkwi wewnątrz. Możliwe, że miałaś niedobór witamin z gr B (to również jest przyczyna bruzd na paznokciach) i w międzyczasie został on po prostu uzupełniony.
Stary 2009-04-10, 22:58   #104
SiNafay
Raczkowanie

Ja tylko wypowiedziałam swoją opinię patrząc na własne obserwacje,a co do witaminek to raczej bym w to nie wierzyła,ponieważ w tamtym czasie nie brałam żadnych witaminowych suplementów a odżywiałam się tak,że hmmm jakby to powiedzieć efekt-anemia+awitaminoza :P Dlatego wydaje mi się,że to jednak od wyrównywania pomalutku płytki paznokcia Teraz też stosuję tą metodę,ponieważ kiedy doprowadziłam już swoje paznokcie do "ładu i składu" znów pokusiłam się na sztuczne na parę lat i od nowa robota :P
SiNafay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 16:34   #105
bunka
Przyczajenie

Czym zlikwidować bruzdy na paznokciach?

Witam!
Właściwie od zawsze mam problem z paznokciami. Są miękkie, często się rozdwajają i mają nieładny kształt. Jak wiadomo, kształt płytki można nieco skorygować, można wzmocnić paznokcie preparatami typu Skrzypovita, jednak mój największy problem polega na tym, że na paznokciach mam takie poprzeczne bruzdy. W związku z tym nie mogę ich malować na ciemne kolory, bo wtedy widać takie paskudne rowki.
Trudno mi zdefiniować dokładnie ten problem. To są tak jakby wgłębienia i one w dodatku się rozdwajają. Kilka lat temu ktoś załatwił mi od kosmetyczki jakiś lakier-cud, po którym ten problem zniknął - paznokcie stały się mocniejsze i przede wszystkim gładkie, bez tych bruzd. Jednak nie mam już kontaktu z tą osobą i nie pamiętam nazwy tego preparatu. Czy znacie coś, co mogłoby mi pomóc?
bunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 18:00   #106
La Monica
La Moderatoiure

Dot.: Czym zlikwidować bruzdy na paznokciach?

Łączę wątki

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:46   #107
iv85
Raczkowanie

Drogie Dziewczyny, proszę o pomoc

Mam na dużych palcach u stóp poprzeczne bruzdy. Przez jakiś czas chodziłam w ciut za małych butach (wiem, że to nieodpowiedzialne ale były takie śliczne...).

Macierz nie jest uszkodzona, gdyż paznokcie odrastają bez bruzd. Na codzień mam frencz na paznokciach, ale jasny lakier kiepsko pokrywa nierówności, wygląda to średnio. Wiem, że do ślubu (2 miesiące) paznokcie nie odrosną, a mam buty z odkrytymi palcami.

A teraz pytanie, czy używając polerki/pikniczka nie osłabię paznokci, nie chciałabym, żeby skończyło się to grzybicą... Akryle i żele odpadają, mam ładne paznokcie, nie potrzebuję ich więc na dłuższą metę. Z góry dzięki
iv85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:55   #108
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Możesz spróbować lakierów podkładowych do paznokci pod nazwą - ridge filler. Są to lakiery, które służą do wyrównywania właśnie takich problemowych bruzd. Jak się nie uda pozostaje jednak żel lub akryl. Nie wiem czemu uważasz, że taka masa odpada z paznokcia. Dobrze położony produkt, przez dobrą stylistkę na pewno nie odpadnie
madziulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 23:21   #109
iv85
Raczkowanie

madziulkaa, dziękuję za odpowiedź
Pisząc "odpada" miałam na myśli, że ROZWIĄZANIE z akrylami/żelami odpada, gdyz mam naturalnie ładne paznokcie i szkoda by mi było je niszczyć, tym bardziej, że bruzdy mam już na ok. połowie długości dwóch paznokci Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś żeby nałożyć akryl trzeba było część paznokcia spiłować. Czy istnieje jakaś metoda, która się z tym nie wiąże?
Czytałam o ridge filler Inglot i miał średnie noty, wolałabym coś lepszego, możesz polecić konkretny kosmetyk? Kupiłam dziś polerkę, ale boję się jej użyć, nie wiem czy fizyczne spłycenie bruzd nie zniszczy mi paznokci.

Edytowane przez iv85
Czas edycji: 2009-06-05 o 23:22 Powód: lit.
Stary 2009-06-05, 23:57   #110
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Nie polecałabym spiłowywania bruzd. Przepiłujesz sobie w tym miejscu płytkę i będzie miała inny odcień. Możliwe, że nawet zwykły lakier mleczny będzie miał problem to przykryć.
Pod akryl czy żel płytkę się lekko matowi, nie piłuje. Rozumiem o co Ci chodzi. Masz ładną płytkę paznokcia, nie chcesz niepotrzebnych zabiegów, z którymi się łączysz na długo.
Poleciłabym Ci wyrównanie płytki paznokciowej warstwą bezbarwnego żelu, ew akrylu. Wyrównane tak, że nie będziesz widzieć granicy gdzie się zaczyna paznokieć a kończy masa. Jednorazowo, do zrośnięcia. Bruzda zniknie, a paznokcie będziesz mogła sobie malować bez obaw. Ot wymyśliłam
Stary 2009-06-07, 14:01   #111
iv85
Raczkowanie

madziulkaa, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź

Mam nadzieję, że będę w najbliższym czasie we Wrocławiu, bo jak rozumiem masz swój salon

Bruzd więc nie ruszam, jeszcze raz wielkie dzięki!
Stary 2009-06-07, 16:00   #112
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Nie ma za co
Zapraszam do nas, ja stópek nie robię więc oddam Ciebie pod skrzydła którejś mojej dziewczyny. Daj wcześniej mi znać to im przedstawię sytuacje
Stary 2009-09-16, 19:21   #113
agnesss25
Zadomowienie

Smile Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez kroofka119 Pokaż wiadomość
ja mam taki sam problem bo chociarz"bruzdy" sa male to jednak sa ;/
z tym ze ja nigdy nie uderzylam sie w paznokiec ale mam taki okropny nalog od dziecka ze obgryzam skorki wokol paznokci i to chyba przez to... mije paznokcie bylyby bez tego naprawde swietne bo sa bardzo twarde nie lamią sie ani nie rozdwajaja
hej dziewczyny
Tak naprawde to bruzdy i wszelkie nierownosci nie sa objawem jakis chorob czy braku witamin.w wielu wypadkach jest to efekt nie robienia peelingu paznokcia....na paznokciu osadza sie duzo obumarłych komorek, i akumuluje sie i wskutek tego powastaja takie bruzdy czy nierownosci.Wystarczy wziac oliwke i polerke do paznokci i wypolerowac dokladnie paznkocia, wszelkie nierownosci (jesli nie sa naprawde wynikiem chorob czy braku witamin)na pewno znikna.
Wiele mnoich klientek nie wierzy wlasnym oczom, gdy przychodza na manikiur z bruzdami i wychodza bez nich ....
agnesss25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 12:56   #114
wilczex
Zadomowienie

Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

A mój problem jest trochę inny. Tez mam takie fale na paznokciach, ale nie mogą być od obcinania skórek, bo rosną takie nawet jak dłuuuugo nie obcinam skórek. Jest ich dużo, są głębokie i na wszystkich palcach rąk. ( do tego się rozdwajają i łamią). Trwa to już dobry rok, jak nie więcej. Nic nie pomaga, żadne skrzypy, capivit a +e, belissa - nic. Wkurzać się już zaczynam.

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:34   #115
EK_
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny!

Podłączę się z moim problemem. Od jakiegoś czasu na 3 moich paznokciach mam małe punktowe wgłębienia, które sprawiają, że powierzchnia paznokcia nie jest gładka i brzydko wygląda. Czy to przez brak jakiejś witaminy? Załączam poglądowe zdjęcie:

Poza tym na kciuku (na którym też mam te punktowe wgłębienia) po lewej stronie pojawiło się jasne przebarwienie części płytki, mimo czekania i obcinania nie znika. Nie miałam żadnego urazu. Wygląda to tak:

Pomóżcie, bo strasznie to wygląda, a dbam o higienę...

Edytowane przez EK_
Czas edycji: 2009-12-03 o 14:38
EK_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:57   #116
201610041047
Konto usunięte

Jesteś pewna że nie podważyłaś niczym tego kciuka ani niczym nie nacisnęłaś? kiepsko to wygląda
ja bym Ci poradziła delikatnie wypolerować, pomalować utwardzaczem i jeść jakieś witaminki ale to przebarwienie to nie wiem
201610041047 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 23:53   #117
EK_
Przyczajenie

Niczym nie podważyłam ani nic mi nie spadło na palec... Pojawiło się samo. A jakie witaminy polecasz?

Dziękuję za odpowiedź Cukierko!
Stary 2009-12-06, 01:00   #118
201610041047
Konto usunięte

z mojego doświadczenia: wyciąg ze skrzypu (albo skrzypovita), cynk, belissa
tyle że nie wszystko na raz oczywiście ja brałam na zmianę. no i efekt jakoś po 2miesiącach.
201610041047 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 02:41   #119
EK_
Przyczajenie

Dziękuję Ci raz jeszcze! Spróbuję z tymi witaminami.
Stary 2009-12-06, 22:02   #120
wilczex
Zadomowienie

A jaaaaa???!!!! ;(

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości