leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 19:54   #1
gemmini29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 210

leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne


Witam,
Proszę Was o radę, bo od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mam niecałe 20 lat i nigdy nie miałam trądziku, moja cera zawsze była czysta i w b.dobrym stanie, kiedy cokolwiek się pojawiło, można to było zapisać w kalendarzu.
Od pewnego czasu biorę leki hormonalne - mam zespół policystycznych jajników. Pierw na wywołanie okresu brałam duphaston - na mojej skórze absolutnie żadnych niespodzianek. Od jakiś 3 miesięcy lekarz zmienił mi tabletki -microgynon (jedna tabletka codziennie, przez 7dni)- i tu się zaczął problem, na mojej twarzy (konkretnie okolica T) zaczęły wyskakiwać niemiłe niespodzianki, które baardzo długo się goją i nie wyglądają najlepiej, otóż pierw robi się bolący gózek, który straszliwie rośnie i boli ;/ potem skóra na nim jakby pęka i pozostaje 'goły' naskórek...
Używam wszelkich żeli, kupiłam dziś maść cynkową żeby jakoś się tego pozbyć.
Czy możliwe jest,że takie zmiany na skórze pojawiją się po lekach hormonalnych?? Czy powinnam poprosić lekarza o zmianę tabletek??
a może odstawić je na następny miesiąc i zobaczyć jak skóra zareaguje?

Proszę o pomoc
gemmini29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 12:26   #2
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 502
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

mozesz jeszcze poczekac miesiac i jak nie bedzie prawidlowej reakcji, cofania sie zmian - zmiana tabletek na inny typ hormonow.
Widze ze lek jest wskazywany jako minimalnie dzialajacy androgennie, moze jestes jednak specyficznym przypadkiem.

Wiesz... jestes pierwszym przypadkiem jak znam, ktory ma pcos i nie mial problemow z cera... na jakiej podstawie okreslono pcos? Brak miesiaczki moze byc wywolany inna jednostka chorobowa niz pcos...
dida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:43   #3
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

Cytat:
Napisane przez gemmini29 Pokaż wiadomość
Od jakiś 3 miesięcy lekarz zmienił mi tabletki -microgynon (jedna tabletka codziennie, przez 7dni)- i tu się zaczął problem, na mojej twarzy (konkretnie okolica T) zaczęły wyskakiwać niemiłe niespodzianki
Wiesz gemmini, nie wiem jak to ma się akurat do Twojego przypadku ale mi dwa lata temu dermatolog przepisała właśnie microgynon ze względu na problemy z cerą.. i po nim zamiast skóra się poprawić to zaczęły pojawiać mi się strasznie niemałe "niespodzianki" więc szybko odstawiłam i .. przeszło
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 10:17   #4
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 818
GG do kasia083
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

a ja miałam odwrotnie - zawsze miałam pełno syfków na buzi, a po microgynonie trochę mi się to uspokoiło. Ale sama nic nie odstawiaj, bo możesz sobie tylko zaszkodzić. Przy następnej wizycie powiedz lekarzowi o tym pogorszeniu cery
A teraz jak ci coś takiego wyskoczy, to przecieraj te miejsca wodą utlenioną - tak często jak to możliwe i aż do zagojenia. Woda utleniona na prawdę przyspiesza gojenie takich paskudztw
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 11:29   #5
gemmini29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 210
pcos stwierdzil lekarz endokrynolog na podstawie badan...a co do zmian skornych to kupilam masc cynowa i zdziala cuda wszystko wysuszyło i już prawie nie ma śladu po 'niespodziankach', postanowiłam ze na czerwiec odstawie lek (i tak skonczylo mi sie opakowanie ) a przy nastepnej wizycie..najprawdopodobni ej pod koniec miesiaca..zglosze endokrynologowi problem. Pozdrawiam i dziekuje
gemmini29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:37   #6
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

witam, ja stosowalam microgynon i z doswiadczenia wiem ze efekty sa dopiero po ok 4-6 miesiacach ciaglego stosowania. obecnie juz pol roku nie biore tabletek i mam nawrot potwornego tradziku wiec zaczynam brac spowrotem.Wiec moze warto poczekac pozdrawiam
6paula9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 09:33   #7
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

Ja mam tak samo! I zaczynam sie naprawde martwic

Czy taka reakcja organizmu miesci sie jeszcze w normach czy powinnam juz rozwazac jakas zmiane?

Otoz biore Yasmin juz 3 opakowanie , czuje sie po nich tak jak bym zazywala witamine c- wiec zadnych problemow ale...
1) podczas przerwy z odstawienia nie mam zadnych problemow z cera- jest sliczna i bez wypryskow ( wow )
2) natomisat kiedy zaczynam zazywac tabletki co dzien tworza mi sie nowe krostki, i to tak w kolko , cera wyglada brzydko

Dlaczego wybralam yasmin - bo mial wplynac na tradzik. I teraz jesli jest taka reakcja organizmu czy powinnam to jeszcze przeczekac bo jest szansa ze sie zamieni czy rozwazac opcje zmiany tabletek na inne?

Przy pierwszym opakowaniu nie zrobilam przerwy z odstawienia, wiec mialam narazie tylko jedna (po 2, teraz biore 3) czy to moglo wplynac na takie zachowanie organizmu?
Czy ktos mial moze podobnie?
Madzikson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 08:45   #8
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

Z tego co wiem to pigulki roznia sie skladem i zawartoscia hormonow wiec moga troche inaczej dzialac na skore ale ja kilka razy nie robilam przerwy i raczej nic ze strony cery sie niedzialo niepowiem ze mialam idealna cere ale kilka drobnych niespodzianek przed 7dniowa przerwa to raczej standard na naprawde widoczne efekty trzeba poczekac ok 6miesiecy i tak tez bylo w moim przypadku wiec troszke cierpliwosci a bedzie dobrze!!!
6paula9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 13:09   #9
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: leki hormonalne,a trądzik-zmiany skórne

gemmini29,
nie odstawiaj sama leków, bo zrobisz sobie krzywdę. Zażyj tabletki do końca, lekarz powinien dobrać nowe. Niestety, tak jak w moim przypadku, metodą prób i błędów. Udało się dopiero za trzecim razem. Pamiętam, że tabletkach Cilest w ciągu miesiąca wypadła mi spora ilość włosów, miałam koszmarne problemy z cerą, przetłuszczała mi się skóra głowy. W końcu doktor zalecił osławioną Diane, ileż ja się nasłuchałam od osób postronnych, że przytyję, że wąsy mi wyrosną itd... Efekt był taki, że nie przytyłam ani grama, a cera była nieskazitelna. Brałam je przez dwa lata.
Cierpliwości.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.