Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-16, 11:44   #4651
capuccino
z innej bajki

Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Nie umiem już żyć bez frakcji . To mój poranny niezbędnik !
Ja ją chciałam na wieczory/późne popołudnia, bo po co wtedy filtr kłaść pod makijaż. Tylko czemu oni mają tak mało rzeczyw ofercie? Nic nie wybrałam dla siebie oprócz tej frakcji, a przesyłka wyjdzie mi drożej niż ona sama (na długo starcza 10g?). Z mazideł wzięłabym parę rzeczy jeszcze i dochodzi kolejna przesyłka.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-16, 12:55   #4652
gatilla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Ja ją chciałam na wieczory/późne popołudnia, bo po co wtedy filtr kłaść pod makijaż. Tylko czemu oni mają tak mało rzeczyw ofercie? Nic nie wybrałam dla siebie oprócz tej frakcji, a przesyłka wyjdzie mi drożej niż ona sama (na długo starcza 10g?). Z mazideł wzięłabym parę rzeczy jeszcze i dochodzi kolejna przesyłka.
Ja nie używam filtrów.
Moja frakcja jest z Mazideł, i szczerze powiedziawszy te grudki jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają. Może jednak skuś się na nią, jak masz ochotę na inne rzeczy z Mazideł ?
A na ile starcza... ??? Trudno mi okreslić dokładnie, ale jest b. wydajna, bo nakłada się jej niewiele
gatilla jest offline  
Stary 2011-09-16, 13:00   #4653
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Ja nie używam filtrów.
Moja frakcja jest z Mazideł, i szczerze powiedziawszy te grudki jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają. Może jednak skuś się na nią, jak masz ochotę na inne rzeczy z Mazideł ?
A na ile starcza... ??? Trudno mi okreslić dokładnie, ale jest b. wydajna, bo nakłada się jej niewiele
Tylko, że ja mam cerę naczynkową a ktoraś z dziewczyn wspominała, że te grudki mogą ją podrażniać.

Jak to jest z olejkiem arganowym? Znalazłam na jakiejś stronie taki droogi 30ml za ok 60 zł i pisało że do cery problemowej, tłustej, a na innej wyczytałam, że do suchej...

*
*

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2011-09-16 o 13:09
capuccino jest offline  
Stary 2011-09-16, 14:22   #4654
agkz
Raczkowanie

Wydaje mi się, że argan jest uniwersalny a największą jego zaletą jest to, że super dla cer dojrzałych.

Capuccino, jeśli chciałabyś zamówić 2 frakcje sojowe z Naturalisa (jedną dla mnie) i mogłybyśmy poczekać z wysyłką wymianek to koszty wysyłki rozłożyłyby się na nas dwie Jeśli chcesz możemy kontynuować ten pomysł na PW.
agkz jest offline  
Stary 2011-09-16, 14:55   #4655
gatilla
Rozeznanie

Cytat:
Tylko, że ja mam cerę naczynkową a ktoraś z dziewczyn wspominała, że te grudki mogą ją podrażniać.

Jak to jest z olejkiem arganowym? Znalazłam na jakiejś stronie taki droogi 30ml za ok 60 zł i pisało że do cery problemowej, tłustej, a na innej wyczytałam, że do suchej...
No to fakt, musisz uważac w takim razie i lepsza będzie ta z Naturalisa.
Co do arganowaego, to tak jak pisze agkz jest uniwersalny. Ja go uzywam albo w serum ekspresowym na twarz, dekolt i szyję albo samego na zmarchy nad ustami
gatilla jest offline  
Stary 2011-09-16, 15:17   #4656
capuccino
z innej bajki

Cytat:
No to fakt, musisz uważac w takim razie i lepsza będzie ta z Naturalisa.
Co do arganowaego, to tak jak pisze agkz jest uniwersalny. Ja go uzywam albo w serum ekspresowym na twarz, dekolt i szyję albo samego na zmarchy nad ustami
Na zmarchy? Hmmm...Może pod oczy by mi się nadał? Coś mam wysuszoną skórę od jakiegoś czasu, jakby mi się postarzyła . Używam jakiejś drugiej albo 3 już próbki kremu Chanel Sublimage eye i wcale mi się nie widzi. Niby gęsty, tłusty, ale nie zauważam dnia następnego super nawilżenia. Lepszą mam jak czasem smaruję pod oczy Celestial Lush'a. A cena tego kremu Chanel poraża- ok 500 zł. Spodziewałam się cudów, na szczęście zapłaciłam za próbki 1/5 tego. Zastanawiam się, co by pod oczy teraz kupić (wczoraj grzebałam w necie i do niczego zbytnio nie doszłam). Tylko czy te olejki nie będą migrować do oczu? Pewnie tak .

Super lista mi urosła na półprodukty .

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-16, 15:43   #4657
gatilla
Rozeznanie

Cytat:
Na zmarchy? Hmmm...Może pod oczy by mi się nadał? Coś mam wysuszoną skórę od jakiegoś czasu, jakby mi się postarzyła . Używam jakiejś drugiej albo 3 już próbki kremu Chanel Sublimage eye i wcale mi się nie widzi. Niby gęsty, tłusty, ale nie zauważam dnia następnego super nawilżenia. Lepszą mam jak czasem smaruję pod oczy Celestial Lush'a. A cena tego kremu Chanel poraża- ok 500 zł. Spodziewałam się cudów, na szczęście zapłaciłam za próbki 1/5 tego. Zastanawiam się, co by pod oczy teraz kupić (wczoraj grzebałam w necie i do niczego zbytnio nie doszłam). Tylko czy te olejki nie będą migrować do oczu? Pewnie tak .

Jak używam go z żelem HA to pod oczy też daję
gatilla jest offline  
Stary 2011-09-16, 16:30   #4658
agkz
Raczkowanie

Ja argan uwielbiam, stosuję czasem na mokrą skórę spryskaną hydrolatem, czasami na to jeszcze HA, albo niekoniecznie. Fajny jest na włosy oraz na dłonie np. takie jesienno-zimowe przesuszone. Idealny do zabrania na wyjazd na narty.
Całe życie borykałam się z tłustą skórą, obecnie dochodzę w końcu do normalności, ale o dziwo ten olej super się wchłania nawet w przypadku takich cer.
Od koleżanki, która ma wybitnie suchą cerę wiem, że olej ten jest dla niej prawdziwym wybawieniem.
agkz jest offline  
Stary 2011-09-16, 16:34   #4659
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Jak używam go z żelem HA to pod oczy też daję
Zamówiłam już jakieś "fasolki" pod oczy.

Na mnie żel hialuronowy zbytnio dobrze nie działa. Lekko wysusza. Próbowałam go ponownie po jakimś czasie, zmieszałam z olejkiem i nałozyłam na twarz. Wszystko było ok, ale następnego dnia czułam, że mam przesuszoną skórę. Zrobiłam tak 2x i było to samo. Gdy dawałam sam olejek (używam z orzechów laskowych, ze śliwki lub macerat z kasztanów), to następnego dnia tego nie czułam...

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez agkz Pokaż wiadomość
Ja argan uwielbiam, stosuję czasem na mokrą skórę spryskaną hydrolatem, czasami na to jeszcze HA, albo niekoniecznie. Fajny jest na włosy oraz na dłonie np. takie jesienno-zimowe przesuszone. Idealny do zabrania na wyjazd na narty.
Całe życie borykałam się z tłustą skórą, obecnie dochodzę w końcu do normalności, ale o dziwo ten olej super się wchłania nawet w przypadku takich cer.
Od koleżanki, która ma wybitnie suchą cerę wiem, że olej ten jest dla niej prawdziwym wybawieniem.

A Twoja cera łatwo się zapycha?

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-16, 16:36   #4660
agkz
Raczkowanie

Dosyć łatwo, nie bardzo mogę stosować kremy drogeryjne, właśnie z tego powodu. Nie umiem jednak dokładnie i precyzyjnie określić co mnie zapycha. Argan akurat nie, za to olej tamanu zapycha mnie koncertowo.
agkz jest offline  
Stary 2011-09-16, 16:48   #4661
capuccino
z innej bajki

Kurczę, a ja na samym początku (kwiecień) codziennie używałam olejki i to nie oszczędzałam. Po jakimś czasie odciskałam chusteczką, czasem nawet nie (jeśli nie musiałam się pokazywać nikomu, poza domownikami). Nic mi się nie działo, a teraz czasem wychodzą mi takie malutkie krosteczki na policzkach (ale nie swędzą ani nie są czerwone). Możliwe, że to od olejów? Nagle zaczęły mnie zapychać?

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-16, 18:01   #4662
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

ja dostałam kaszki na czole i na skroniach-albo tamanu albo arganowy

agabil1 jest offline  
Stary 2011-09-16, 19:55   #4663
capuccino
z innej bajki

Moja zlazła- odpukać. Po 2 miesiącach . Najśmieszniejsze, że to raczej nie od kosmetyku, bo nawet zdarzało mi się nie smarować czoła parę dni (wiem, błąd, ale chciałam, żeby to zlazło) a to dalej było . Zawsze zdarzało się parę takich maleństw widocznych pod światło na czole, ale przez te 2 miesiące miałam tego pełno bleeee. Opisywałam to tutaj nawet, radziłam się, od czego to może być.

Pisałam do ZSK w sprawie oleju słonecznikowego i mają go na magazynie, Pani napisała, że czeka na przepakowanie. Zaczekam sobie więc i wezmę go, bo pisze w opisie, że jest lekki. Stosowałabym go na zmianę z tymi cięższymi... Choć kusi mnie jeszcze migdałowy, z pestek moreli i ten arganowy. Tylko co za dużo to niezdrowo chyba i co najwyżej skuszę się na jeden z tych (chętnie posłucham głosów). Znowu problem, który nie zapcha.

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-17, 00:30   #4664
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Kurcze, weszłam właśnie poszukać, skąd mogła mi się wziąć kaszka + dużo zaskórników zamkniętych na zawnętrznej stronie policzków, a ostatnio używałam oleju arganowego... może to właśnie jest odpowiedź?

I przy okazji - strasznie mi włosy wypadają i przekopuję forum biochemiczne w poszukiwaniu remediów. Może wypróbowalyście coś skutecznego? Sprawiłam sobie słynną szczotkę Tangle Teezer i rzeczywiście do włosów kręconych ze skłonnością do splątywania się jest świetna, ale mimo to włosy wyłażą...
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-09-17, 09:22   #4665
BothSides
Rozeznanie

Pisałąm kilka dni temu na wątku jakimś, ale moim niezawodnym sposobem na wypadające włosy jest olejek rozmarynowy. Nie wiem czy u wszystkich tak zadziała, ale u mnie już po 1 użyciu połowę mniej włosów na szczotce. Zazwyczaj na noc do porcji oleju bazowego (ostatnio rumiankowy, ale wiele innych się nada) dodaję kilka kropli rozmarynowego i wcieram dość mocno w czerp. Zostawiam na noc. Albo do porcji szamponu po prostu dokraplam ze 4 krople. Pomógł mi, kiedy przetestowałam już chyba wszystko, więc polecam.
BothSides jest offline  
Stary 2011-09-17, 09:26   #4666
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Kurcze, weszłam właśnie poszukać, skąd mogła mi się wziąć kaszka + dużo zaskórników zamkniętych na zawnętrznej stronie policzków, a ostatnio używałam oleju arganowego... może to właśnie jest odpowiedź?

I przy okazji - strasznie mi włosy wypadają i przekopuję forum biochemiczne w poszukiwaniu remediów. Może wypróbowalyście coś skutecznego? Sprawiłam sobie słynną szczotkę Tangle Teezer i rzeczywiście do włosów kręconych ze skłonnością do splątywania się jest świetna, ale mimo to włosy wyłażą...
u mnie na policzkach takie czarne kropki-wągry, okropność. Tylko w tym samym czasie zaczęłam tamanu i arganowy więc w sumie nie wiem.

Na wypadanie włosów, oprócz działań od środka polecam wcierki-ze skrzypem polnym, pokrzywą, piperyną, jabłkami i winogronami.

Też mam tangle teezer, fajna jest

agabil1 jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:27   #4667
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Cytat:
Kurza stopa od ok. miesiąca stosuje krem własnorobiony z olejem arganowym i też mam kaszkę na czole . Nie posądzałam o.arganowego bo wcześniej stosowałam serum Renew z BU gdzie argan jest w składzie i wszystko było ok. Może nie od każdego producenta sprawia klopot
Stary 2011-09-17, 16:10   #4668
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Kurza stopa od ok. miesiąca stosuje krem własnorobiony z olejem arganowym i też mam kaszkę na czole . Nie posądzałam o.arganowego bo wcześniej stosowałam serum Renew z BU gdzie argan jest w składzie i wszystko było ok. Może nie od każdego producenta sprawia klopot
a skąd jest twój? Mój argan jest z ZSK, tamanu z mazidel

agabil1 jest offline  
Stary 2011-09-17, 16:19   #4669
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Może ta kaszka od przekarmienia skóry? Były tu takie głosy, że takie krosteczki mogą być czasem powodem.

Co do producentów to sama mam takie dziwne wrażenie, że po maceracie z kasztanów (ZSK) mi coś wyskakuje, a po orzechowym (mazidła) nie . Parę razy to zaobserwowalam. Przez to używam go rzadziej i jakoś ogólnie wolę mazidła . Chyba wezmę mazidlany przy okazji zakupów ten macerat... Olej z pestek arbuza (ZSK) też mi jakoś nie podszedł. Niby lekki, a jakiś taki dziwny.

A jeszcze mam pytanie. Czy ktoś z naczynkowców lub mających cienie pod oczami próbował ekstraktu/maceratu z arniki? Daje to coś? Znalazłam trochę droższy, kupiłabym, ale ma niską dość ocenę (3 na 5 gwiazdek), no i aż 50ml. Nie wiem czy przyda mi się aż tyle. W razie czego podam link do tego produktu. Wspominają tam coś o zasinieniach... Nie pisze nic o rozdrabnianiu kosmetyku, za to widziałam chyba na EcoSPA (albo ZSK?) macerat z arniki i tam pisało, żeby używać ok 15-20%.

*
*

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2011-09-17 o 16:20
capuccino jest offline  
Stary 2011-09-17, 17:04   #4670
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
a skąd jest twój? Mój argan jest z ZSK, tamanu z mazidel
Nommm z ZSK .
Z drugiej strony rozmawiałam wczoraj o arganie z panią ze zdrowekosmetyki.com.pl , który ma w swojej ofercie miedzy innymi olej arganowy i mówiła , że wiele klientek skarży się na uczulenie od tego oleju . Puściłam informację mimo uszu ale teraz widzę , że tarka na moim czole to może być jego sprawka.

Cytat:
Może ta kaszka od przekarmienia skóry? Były tu takie głosy, że takie krosteczki mogą być czasem powodem.
Nie można wykluczyć jednak nasilenie zaobserwowałam na intensywnym urlopie gdzie nie bardzo był czas na mazianie czasem leciał sam filtr , olej jojoba , czasem cetaphil , emolium a faktem jest że wtedy zaczęłam na dobre stosować mój krem z arganem .
Stary 2011-09-17, 17:35   #4671
KarolajnaQ19
Przyczajenie

kupilam serum Lemon z BU, mam cerę tłustą , chcę używac go BEZ kw. hialuronowego , czy moze mi się zapchac od tego serum cera? ;>
KarolajnaQ19 jest offline  
Stary 2011-09-17, 20:35   #4672
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
u mnie na policzkach takie czarne kropki-wągry, okropność. Tylko w tym samym czasie zaczęłam tamanu i arganowy więc w sumie nie wiem.
Cytat:
Mój arganowy obecny jest z NP. odniosłam wrażenie, że pomógł odrobinę na zmarszczki pod oczami (na ile jest to możliwe ) i zaczęłam używać na resztę twarzy.
Z tym, że mam masę takich zaskórników zamkniętych, pod światło wygląda to po prostu paskudnie.

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Pisałąm kilka dni temu na wątku jakimś, ale moim niezawodnym sposobem na wypadające włosy jest olejek rozmarynowy. Nie wiem czy u wszystkich tak zadziała, ale u mnie już po 1 użyciu połowę mniej włosów na szczotce. Zazwyczaj na noc do porcji oleju bazowego (ostatnio rumiankowy, ale wiele innych się nada) dodaję kilka kropli rozmarynowego i wcieram dość mocno w czerp. Zostawiam na noc. Albo do porcji szamponu po prostu dokraplam ze 4 krople. Pomógł mi, kiedy przetestowałam już chyba wszystko, więc polecam.
Dziękuję! Nie próbowałam tego! A właśnie olejek rozmarynowy pojawia się często w wątkach, przez które się przebijam. (Puszczą mnie z torbami i to foliowymi te fora i sklepy)
Olej nakładam tylko na włosy, nie na skalp, na początek spróbuję dodawać do szamponu.

Cytat:
Na wypadanie włosów, oprócz działań od środka polecam wcierki-ze skrzypem polnym, pokrzywą, piperyną, jabłkami i winogronami.:
Znalazłam Twój przepis na wcierkę do włosów opartą na wodzie brzozowej. Kupiłam właśnie (wczoraj rano, pod wpływem porady) wodę pokrzywową, mam też ekstrakt z jabłka, ale pozostałych składników nie mam. Sądzisz, że wystarczy na początek jeśli dodam do wody pokrzywowej tego ekstraktu z jabłka?

Probowałyście może robić peeling aspirynowy skóry głowy? Właśnie czytam wątek na Laboratorium Urody.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-09-18, 11:22   #4673
ksenka
Zadomowienie

Chetnie bym sobie zrobila taki peeling ale jakos sie boje
ksenka jest offline  
Stary 2011-09-18, 11:24   #4674
Ishani
Zadomowienie

hejka,mam pytanie, zamówiłam sobie krem z ZSK o takim składzie:
Składniki fazy olejowej (20%) A
3% MGS 1.4 g
2% alkohol cetylowy 0.9 g
1% monostearynian glicerolu 0.5 g
3% macerat z dziurawca 1.5 ml
11% olej z pachnotki 5.4 ml

Składniki fazy wodnej B (73%)
4% D-pantenol 75% 1.5ml
5% mocznik 2.3 g
2% witamina B3 0.9 g
2% gliceryna 0.9 g
60% hydrolat z aloesu/szałwiowy 27 ml

Faza C
7% - ekstrakt przeciwtrądzikowy (liposomy) - 3.2 g

oczywiście trzeba samemu wymieszać, i dlatego też żeby uniknąć zapchania, chciałabym coś pozmieniać w tych składnikach. Na pewno zamiast B3 zastosuję ekstrakt z centella asiatica, jeszcze zastanawiam się nad gliceryną - czy ona na prawdę może zapychać, czy nie, zdania są podzielone Mogę zamiast niej zastosować żel hialuronowy, albo naturalny czynnik nawilżający/jedwab hydrolizowany?
Z góry dzięki
Ishani jest offline  
Stary 2011-09-18, 12:48   #4675
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

A ja swego czasu zastanawiałam się co mnie zapycha ale o o.arganowym nie pomyślałam
Za to teraz maziam się olejkiem wspaniałym i z róży rdzawej.Ten drugi to coś niesamowitego!żaden olej nie zostawił mi do tej pory skóry tak gładkiej, miękkiej i w ogóle nie tłustej
Stary 2011-09-18, 17:36   #4676
--Olka--
Zakorzenienie

Koleżanka sprezentowała mi ekstrakt z pokrzywy (zamówiła za dużo) i nie za bardzo wiem czy będzie dla mnie odpowiedni. Jakoś nie doczytałam się nigdzie, żeby ktoś go stosował. Mam cerę trądzikowo&naczynkową, wiele produktów ją zapycha albo podrażnia. Myślicie, że nie powinno mi zaszkodzić dodawanie szczypty tego ekstraktu do serum na noc? (ha+macerat z kasztanowca+najczęściej olej kocankowy)
Stary 2011-09-18, 18:59   #4677
lumtecua
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KarolajnaQ19 Pokaż wiadomość
kupilam serum Lemon z BU, mam cerę tłustą , chcę używac go BEZ kw. hialuronowego , czy moze mi się zapchac od tego serum cera? ;>
niestety tak - jeśli tamanu ci szkodzi to moze powodowac zaskórniki. ale możesz spróbować. dosyc dobrze leczy wykwity. jest tez dobry punktowo
lumtecua jest offline  
Stary 2011-09-19, 15:18   #4678
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:

Znalazłam Twój przepis na wcierkę do włosów opartą na wodzie brzozowej. Kupiłam właśnie (wczoraj rano, pod wpływem porady) wodę pokrzywową, mam też ekstrakt z jabłka, ale pozostałych składników nie mam. Sądzisz, że wystarczy na początek jeśli dodam do wody pokrzywowej tego ekstraktu z jabłka?
polecałabym choć jeden ekstrakt zawierający cynk i krzem (pokrzywa, skrzyp polny)

Jabłko masz z mazidel?

agabil1 jest offline  
Stary 2011-09-21, 09:45   #4679
tova1
Zakorzenienie

Cytat:

Cappucino, na wysuszoną skórę pod oczami i malutkie zmarszczki fajny jest krem pod oczy z Joppy. Bardzo ładnie nawilża i delikatnie natłuszcza. U mnie sprawdził sie tylko na noc, bo pod makijaż się nie nadaje - rozmazuje mi się korektor.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Dziewczyny, co polecacie do suchej skóry u małego dziecka (1,5 roku). Jakiś konkretny olej lub mieszanka olei? Mała ma trochę wysuszoną skórę a te oliwki dla dzieci mają fatalne składy. Próbowałam ją smarować olejem z orzechów laskowych, oliwką z oliwek z kiepskim efektem. Wczoraj wypróbowałam niewielkie ilości oleju arganowego, całkiem niźle zadziałał, ale wyskoczyło jej kilka krostek. Macie jakieś sprawdzone receptury?
U mnie olej arganowy rewelacyjnie sprawdza się na suche skórki przy paznokciach, końcówki włosów (całe włosy nie bo bardzo go trudno zmyć i mocno przetłuszcza włosy), dodaję też 2 kropelki oleju do serum z SN i taką emulsję wklepuję wieczorem pod krem (ale nie codziennie, bo argan lekko mnie zapycha).
tova1 jest offline  
Stary 2011-09-21, 10:03   #4680
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tova1 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny, co polecacie do suchej skóry u małego dziecka (1,5 roku). Jakiś konkretny olej lub mieszanka olei? Mała ma trochę wysuszoną skórę a te oliwki dla dzieci mają fatalne składy. Próbowałam ją smarować olejem z orzechów laskowych, oliwką z oliwek z kiepskim efektem. Wczoraj wypróbowałam niewielkie ilości oleju arganowego, całkiem niźle zadziałał, ale wyskoczyło jej kilka krostek. Macie jakieś sprawdzone receptury?
U mnie olej arganowy rewelacyjnie sprawdza się na suche skórki przy paznokciach, końcówki włosów (całe włosy nie bo bardzo go trudno zmyć i mocno przetłuszcza włosy), dodaję też 2 kropelki oleju do serum z SN i taką emulsję wklepuję wieczorem pod krem (ale nie codziennie, bo argan lekko mnie zapycha).
tova a próbowałaś namaścić małą na mokrą skórę -taką prosto z wanny czy spod prysznica -oliwką Hipp ? U mnie daje taka metoda dużo lepsze efekty niż na skórę wytartą ręcznikiem

Tagi
biochemia, kosmetyki mineralne, mineralne, naturalne, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości