Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-04, 22:59   #4741
paradiso perduto
Zakorzenienie

Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Chciałam spytać użytkowniczki naturalnych szamponów w typu babydream i inne w tej kategorii -urozmaicacie je sobie czymś? Co można dodać do szamponu, poza olejkami eterycznymi?Oleje się raczej nie rozpuszczą, pewnie można witaminy i ekstrakty, coś jeszcze, bezpośrednio na włosy? Keratyna i te sprawy ?
Ja dodaję co mam akurat pod ręka np. nawilżacz cukrowy, ceramidy, elastyna itp - często zmieniam "dodatki", ale nie wiem czy to dobrze
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-10-06, 15:14   #4742
Ishani
Zadomowienie

Dzięki, zatem będę eksperymentować ^^
Btw. muszę się pochwalić,że zrobiłam swój 1szy korektor mineralny w 'kreeemie' z masełek i olejów, tralala ;D
Ishani jest offline  
Stary 2011-10-06, 17:16   #4743
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dzięki, zatem będę eksperymentować ^^
Btw. muszę się pochwalić,że zrobiłam swój 1szy korektor mineralny w 'kreeemie' z masełek i olejów, tralala ;D
Fiu, fiu Gratulacje Jak tak dalej pójdzie, to może i ja kolorówkę wymienię na samorobioną

I jak to wyszło?
Stary 2011-10-08, 15:21   #4744
capuccino
z innej bajki

Dziewczyny, czy mąka kokosowa:
http://www.efavit.pl/pl/p/Maka-kokosowa-180-g/60

będzie miała takie same działanie, jak np olej kokosowy? W sensie, że olej kokosowy ma duże predyspozycje do zapychania porów... Jak myślicie?

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-08, 18:14   #4745
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mąka kokosowa:
http://www.efavit.pl/pl/p/Maka-kokosowa-180-g/60

będzie miała takie same działanie, jak np olej kokosowy? W sensie, że olej kokosowy ma duże predyspozycje do zapychania porów... Jak myślicie?
A gdyby jej dać do maseczki aspirynowej?co z tego wyjdzie?denerwuje mnie osypywanie się aspiryny a z jogurtem czy śmietaną nie daje takiego efektu
Stary 2011-10-08, 22:38   #4746
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A gdyby jej dać do maseczki aspirynowej?co z tego wyjdzie?denerwuje mnie osypywanie się aspiryny a z jogurtem czy śmietaną nie daje takiego efektu
a próbowałaś aspirynę dodawać do zelu do mycia twarzy? Bo ja robiłam tak, że wyciskałam trochę żelu do mycia twarzy na dłoń i do tego dosypywałam odrobinę kwasu salicylowego i o nakładałam na skórę na kilka-kilkanaście minut. Może z aspiryną też by się tak dało?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-10-11, 17:25   #4747
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a próbowałaś aspirynę dodawać do zelu do mycia twarzy? Bo ja robiłam tak, że wyciskałam trochę żelu do mycia twarzy na dłoń i do tego dosypywałam odrobinę kwasu salicylowego i o nakładałam na skórę na kilka-kilkanaście minut. Może z aspiryną też by się tak dało?
Nie próbowałammam żel BD, może to pomoże a ta mąka to nie najlepszy pomysł nie?
Stary 2011-10-12, 18:48   #4748
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja maseczkę aspirynową gdy zaczyna zasychać, pryskam termalką. Dzięki temu trzyma się skóry nieco lepiej.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-10-13, 22:40   #4749
Katrina93
Rozeznanie

Hej dziewczyny!

Mam takie może trochę głupie pytanie.
Generalnie jestem w posiadaniu 2 olei: jojoba oraz tamanu i tak zastanawiałam się ostatnio którego lepiej używać na dzień, a którego na noc.
Mam cerę mieszaną, trochę przesuszoną i gdzieniegdzie mam krostki.
Maluję się minerałami, jeśli ma to jakieś znaczenie.
Będę wdzięczna za pomoc
Katrina93 jest offline  
Stary 2011-10-14, 12:11   #4750
agkz
Raczkowanie

Jak dla mnie olej tamanu jest cięższy i niestety śmierdzi... choć mój TŻ uważa, ze pachnie sianem Poza tym mnie akurat bardzo zapycha, więc polecam sparawdzenie, czy nie będziesz miała z ni tego samego problemu.
agkz jest offline  
Stary 2011-10-14, 12:46   #4751
Katrina93
Rozeznanie

Sianem? Mnie to przypomina maggi :S
Póki co nic nie wskazuje na to żeby miałby mnie zapychać.
Chyba bd stosować na noc, bo jak powiedziałaś jest cięższy, a do tego boję się że pędzle przesiąkną mi jego zapachem :/
Katrina93 jest offline  
Stary 2011-10-14, 12:54   #4752
ksenka
Zadomowienie

Na dzien chyba lepszy jojoba a na noc tamanu tylko oczywiscie nie sam tylko w polaczeniu z innym olejem lub zelem hialuronowym
ksenka jest offline  
Stary 2011-10-14, 13:13   #4753
Katrina93
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Na dzien chyba lepszy jojoba a na noc tamanu tylko oczywiscie nie sam tylko w polaczeniu z innym olejem lub zelem hialuronowym
Dziękuję za odpowiedź
Katrina93 jest offline  
Stary 2011-10-20, 21:05   #4754
Plurabellle
Zadomowienie

Mam ochotę zrobić sobie coś nieco przecistarzeniowego i "ożywczego" do twarzy, bo mam taką zmęczoną skóre (no i lata lecą).
Zastanawiam się nad wzbogaceniem rossmanowego Gesichts und Körpercreme takimi składnikami jak:
- Q10+E z EcoSpa (aczkolwiek krem zawiera już wit E...)
- ekstrakt z Centella Asiatica
- olejowa wit C
- HA?

Jak myślicie?
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-10-20, 21:18   #4755
martysek
Zadomowienie

Cytat:
Na zmarchy? Hmmm...Może pod oczy by mi się nadał? Coś mam wysuszoną skórę od jakiegoś czasu, jakby mi się postarzyła . Używam jakiejś drugiej albo 3 już próbki kremu Chanel Sublimage eye i wcale mi się nie widzi. Niby gęsty, tłusty, ale nie zauważam dnia następnego super nawilżenia. Lepszą mam jak czasem smaruję pod oczy Celestial Lush'a. A cena tego kremu Chanel poraża- ok 500 zł. Spodziewałam się cudów, na szczęście zapłaciłam za próbki 1/5 tego. Zastanawiam się, co by pod oczy teraz kupić (wczoraj grzebałam w necie i do niczego zbytnio nie doszłam). Tylko czy te olejki nie będą migrować do oczu? Pewnie tak .
Capuccino, a próbowałaś Holy Crow z Silk Naturals albo Perfecting Eye Cream z Joppy?
martysek jest offline  
Stary 2011-10-20, 21:35   #4756
capuccino
z innej bajki

No właśnie "Holly Crow!" miałam ok rok temu i fajnie natłuszczał. Ten z Joppy mam teraz, używam od ok 1,5 tygodnia i jakoś specjalnie nie jestem zadowolona. Lepiej nawilżoną skórę pod oczami mam po użyciu kremu do twarzy z Lusha. Po tym z Joppy jest ok po posmarowaniu, a po przebudzeniu nie czuję nawilżenia. Wręcz widzę od jakiegoś czasu, że mam tam przesuszoną skórę Boję się więc o zmarszczki. Dziś natrafiłam na inf. o opuncji figowej i sprawię sobie przy najbliższym przypływie gotówki taki olejek. Będę stosować na noc.

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-21, 03:48   #4757
tova1
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie "Holly Crow!" miałam ok rok temu i fajnie natłuszczał. Ten z Joppy mam teraz, używam od ok 1,5 tygodnia i jakoś specjalnie nie jestem zadowolona. Lepiej nawilżoną skórę pod oczami mam po użyciu kremu do twarzy z Lusha. Po tym z Joppy jest ok po posmarowaniu, a po przebudzeniu nie czuję nawilżenia. Wręcz widzę od jakiegoś czasu, że mam tam przesuszoną skórę Boję się więc o zmarszczki. Dziś natrafiłam na inf. o opuncji figowej i sprawię sobie przy najbliższym przypływie gotówki taki olejek. Będę stosować na noc.
Może spróbuj mojego patentu - 2-3 kropelki olejku arganowego (ja mam z helfy) dokładnie rozetrzyj w dłoni, wklep pod oczy, odczekaj kilka minut (nawt 10) i dopiero wklep na to krem z Joppy.
tova1 jest offline  
Stary 2011-10-21, 19:04   #4758
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Dziś natrafiłam na inf. o opuncji figowej i sprawię sobie przy najbliższym przypływie gotówki taki olejek
Sama stosowałam jakiś inny olejek pod oczy, ale wysuszył mi skórę Nie wiem czemu.

Łojej, rzeczywiście ta opuncja droga
Stary 2011-10-21, 22:18   #4759
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez tova1 Pokaż wiadomość
Może spróbuj mojego patentu - 2-3 kropelki olejku arganowego (ja mam z helfy) dokładnie rozetrzyj w dłoni, wklep pod oczy, odczekaj kilka minut (nawt 10) i dopiero wklep na to krem z Joppy.

Nie mam oleju arganowego. Jak kupię tą opuncję to spróbuję nałożyć krem Joppy, sprawdzę, czy jest potrzeba.

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Sama stosowałam jakiś inny olejek pod oczy, ale wysuszył mi skórę Nie wiem czemu.

Łojej, rzeczywiście ta opuncja droga
A jaki stosowałaś, że wysuszył?

No trochę...Chociaż jak znalazłam taki za 45 zł (albo 44), tam jest 50ml, więc stosowany tylko pod oczy (na noc) starczy na dłuuugo, o ile się nie przeterminuje.

Apropo...Po wątku "oleje, hydrolaty" lista mi urosła. Spisuję wszystko na kartce i powoli będę realizować, od najpotrzebniejszych. Szkoda tylko, że to "porozrzucane" po sklepach i trzeba za wysyłki dokładać, a za to już by jakiś ekstrakt/olej był.

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-25, 12:16   #4760
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki stosowałaś, że wysuszył?
W domu mam: z pestek malin, roży piżmowej, orzecha włoskiego, wiec to był ktoryś z tych, Wydaje mi się, że malina, ale spróbuje jeszcze raz w różnych konfiguracjach

Jak się budzę, dosłownie pustynia pod oczami i widać takie pionowe kreski

Cytat:
No trochę...Chociaż jak znalazłam taki za 45 zł (albo 44), tam jest 50ml, więc stosowany tylko pod oczy (na noc) starczy na dłuuugo, o ile się nie przeterminuje.
Właśnie

Cytat:
Apropo...Po wątku "oleje, hydrolaty" lista mi urosła. Spisuję wszystko na kartce i powoli będę realizować, od najpotrzebniejszych. Szkoda tylko, że to "porozrzucane" po sklepach i trzeba za wysyłki dokładać, a za to już by jakiś ekstrakt/olej był.
Oj jest porozrzucane niestety Chociaż cieszę się, że w EcoSpa można odebrać osobiście w Warszawie i że do sklep z resztkami ZSK jest blisko. Zawsze coś

Robię teraz naturalisowe zakupy i dobiłam z koleżanką do darmowej przesyłki, a lista wciąż rośnie Kupowanie w sieci to zgubne jest

Własnie zastanawiam się nad tym arganowym... Miałam kiedyś olejek Galenic i byłam bardzo zadowolona - skóra była nawilżona naprawdę długo.
Stary 2011-10-25, 13:05   #4761
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Własnie zastanawiam się nad tym arganowym... Miałam kiedyś olejek Galenic i byłam bardzo zadowolona - skóra była nawilżona naprawdę długo.
Polecam olej arganowy(z ZSK) kładziony na mokrą skórę . Stosuję od tygodnia pod filtr. Nareszcie przestałam się świecić . Podkład do konca dnia pozostaje matowy .

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-25 o 13:06
grazkako jest offline  
Stary 2011-10-25, 17:58   #4762
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Polecam olej arganowy(z ZSK) kładziony na mokrą skórę . Stosuję od tygodnia pod filtr. Nareszcie przestałam się świecić . Podkład do konca dnia pozostaje matowy .
Ja mam tak po orzechu włoskim, ale pod oczy to wszystko wydaje się za słabe. Albo na razie po prostu potrzebuje więcej czasu na zadziałanie.
Stary 2011-10-25, 18:06   #4763
coldold
Proszkonizatorka

Ja z mamą aktualnie używamy pod oczy eliksiru z Synesis, o którym pisała Agabil i jak na razie jesteśmy bardzo zadowolone
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2011-10-26, 18:25   #4764
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja z mamą aktualnie używamy pod oczy eliksiru z Synesis, o którym pisała Agabil i jak na razie jesteśmy bardzo zadowolone
Myślałam nad nim...A jak z wydajnością? I czy probowałaś go na twarz dawać, nie tylko pod oczy?

Na razie będę się smarować olejkami tymi co mam i zobacze. Wczoraj nałożyłam pod oczy Flavo C, a po jakimś czasie orzecha włoskiego z jakimiś dodatkami i nie obudziłam się z bardzo suchą skórą, trochę ściągniętą, ale lepiej juz - dziś za to nałożę wiecej orzecha
Stary 2011-10-26, 18:41   #4765
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Myślałam nad nim...A jak z wydajnością? I czy probowałaś go na twarz dawać, nie tylko pod oczy?

Na razie będę się smarować olejkami tymi co mam i zobacze. Wczoraj nałożyłam pod oczy Flavo C, a po jakimś czasie orzecha włoskiego z jakimiś dodatkami i nie obudziłam się z bardzo suchą skórą, trochę ściągniętą, ale lepiej juz - dziś za to nałożę wiecej orzecha
Wydajny jest nieziemsko, na twarz go nie nakładałam, bo mi szkoda
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2011-10-29, 00:17   #4766
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mam ochotę zrobić sobie coś nieco przecistarzeniowego i "ożywczego" do twarzy, bo mam taką zmęczoną skóre (no i lata lecą).
Zastanawiam się nad wzbogaceniem rossmanowego Gesichts und Körpercreme takimi składnikami jak:
- Q10+E z EcoSpa (aczkolwiek krem zawiera już wit E...)
- ekstrakt z Centella Asiatica
- olejowa wit C
- HA?

Jak myślicie?
Gesichts- und Körpercreme jest doskonałą bazą. Można go użyć nawet w stężeniu 50% (da się łatwo zagęścić roztopionym masłem). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby emulsja na nim się rozwarstwiła. Z wit. C i koenzymem+wit.E nie powinno być problemu, z centellą - trudno powiedzieć; dodatek żelu HA w stężeniu 10% powoduje okropne "rolowanie", więc nie polecam.

Edit: przyczyna rolowania jest najprawdopodobniej inna.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-30 o 17:34
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2011-10-29, 21:30   #4767
Joasia Be
Rozeznanie

Pod oczami u mnie ok, ale zawsze zimą zmagam się ze zmarszczką na prawo od ust, która mi się pogłębia wraz z wiekiem i nadaje twarzy stary, poważny wygląd. Okropnie podkreślają ją podkłady z Meow i CdL Pixie, więc przestałam używać. I tu moje pytanie - co z kosmetyków pielęgnacyjnych Joppy, Pure Luxe lub innych minerałkowych firm byście mi poleciły na tę zmarszczkę? Dodam jeszcze, ze mam strasznie zapychającą się cerę. Z góry dziękuję
Stary 2011-10-30, 01:13   #4768
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gesichts- und Körpercreme jest doskonałą bazą. Można go użyć nawet w stężeniu 50% (da się łatwo zagęścić roztopionym masłem). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby emulsja na nim się rozwarstwiła. Z wit. C i koenzymem+wit.E nie powinno być problemu, z centellą - trudno powiedzieć; dodatek żelu HA w stężeniu 10% powoduje okropne "rolowanie", więc nie polecam.
Dziękuję za informację!
Z HA dam spokój w takim razie, a centellę - sprawdzę i napiszę.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-10-30, 17:32   #4769
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację!
Z HA dam spokój w takim razie, a centellę - sprawdzę i napiszę.
Edit: Znalazłam przyczynę rolowania i nie jest nią HA . Niedługo spróbuję go znowu dodać.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2011-10-30, 17:55   #4770
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Edit: Znalazłam przyczynę rolowania i nie jest nią HA . Niedługo spróbuję go znowu dodać.
O!
Jeszcze nie robiłam nic z tym kremem, może wieczorem (czyt. w nocy) coś zdziałam.
Plurabellle jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
biochemia, kosmetyki mineralne, mineralne, naturalne, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości