Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-16, 09:27   #1981
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
O jakieś nowości Z czystka ladanowego i kadzidłowca? Pierwszy raz słyszę, przetestuj i koniecznie zdaj relację A ta betina cukrowa to jakiś nawilżacz?
Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
jak pachnie ten z kadzidłowca?
na te hydrolaty skusiłam się po otrzymaniu próbek z kadzidłowca używam od 4 dni, pierwsze wrażenia to cudny zapach taki orientalny, żywiczny zauważyłam, że łagodzi zaczerwienienia, ściąga pory
Cytat:
Hydrolat z kadzidłowca posiada wysokie właściwości przeciwzapalne, sprzyja wzmocnieniu i regeneracji naczyń krwionośnych. Hydrolat ten posiada właściwości pielęgnacyjne: zapobiega podrażnieniom, łagodzi działanie drażniące środków powierzchniowo czynnych na skórę, zmniejsza działanie drażniące znanych składników „problematycznych”, takich jak substancje depilacyjne, zmniejsza podrażnienia, zaczerwienienia, swędzenia. Stosowany od dawna w medycynie Ajurwedyjskiej. Kraj pochodzenia to Somalia.
natomiast hydrolat czystka ladanowego czeka na swoją kolej
Cytat:
Mocny środek ściągający i wygładzający skórę. Szczególnie polecany do cery dojrzałej lub podrażnionej. Bardzo pomocny w walce z trądzikiem.

Ekologiczny hydrolat z czystka ladanowego otrzymywany jest droga destylacji z parą wodną liści labdanum, Cistus ladaniferus, Cistaceae.
betaina cukrowa to nawilżacz ma właściwości przeciwzmarszczkowe
Cytat:
Betaina to całkowicie naturalna niedrażniąca i nieuczulająca substancja która ma szeroki zakres zastosowań w kosmetyce. Jest to roślinny aminokwas (trimetyloglicyna) pozyskiwany z melasy buraka cukrowego o właściwościach pielęgnacyjnych. Nadaje się znakomicie do pielęgnacji skóry, włosów oraz produktów do higieny jamy ustnej.

Właściwości kosmetyczne

* Redukuje przeznaskórkową utratę wody i sprawia, że skóra staje się nawilżona, miękka i gładka.
* Zapewnia protekcję komórkową w preparatch z substancjami powierzchiowno czynnymi.
* Odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie i zapobiega ich elektryzowaniu.
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2009-11-16, 17:16   #1982
angel of sadness
Zadomowienie

Rano mieszam HA (z BU) z kremem nawilżającym, na to filtr, primer i podkład. Po dosłowanie chwili błyszczę się jak choinka.. a za jakiś czas podkład dosłownie spływa. Czy możliwe, że winowajcą jest HA? Czy może jednak za słbp nawilżam twarz przy retinoidach?
angel of sadness jest offline  
Stary 2009-11-16, 17:21   #1983
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Rano mieszam HA (z BU) z kremem nawilżającym, na to filtr, primer i podkład. Po dosłowanie chwili błyszczę się jak choinka.. a za jakiś czas podkład dosłownie spływa. Czy możliwe, że winowajcą jest HA? Czy może jednak za słbp nawilżam twarz przy retinoidach?
Angel, krem z HA i filtr to może być za dużo, dla mnie sam filtr to często za dużo i minerały mi zjeżdżają A retinoidy swoją drogą masakrę robią, niestety Jedynym kremem, na którym dotychczas ładnie leżał makijaż, był RoC.
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-11-16, 18:54   #1984
angel of sadness
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Angel, krem z HA i filtr to może być za dużo, dla mnie sam filtr to często za dużo i minerały mi zjeżdżają A retinoidy swoją drogą masakrę robią, niestety Jedynym kremem, na którym dotychczas ładnie leżał makijaż, był RoC.
dziękuję, za odpowiedź w ogóle to ja mam wrażenie, że HA nic nie robi i jakoś tak naturlna pielęgnacja mi nie podeszła za bardzo. Może to przez olejek myjący z BU, który chyba strasznie mnie zapycha

edit: Ten Roc, co to go Kamila na plodkowym chwaliła? Antioxidant (czy jakoś tak) z SPF 15?

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2009-11-16 o 19:02
angel of sadness jest offline  
Stary 2009-11-17, 09:16   #1985
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
dziękuję, za odpowiedź w ogóle to ja mam wrażenie, że HA nic nie robi i jakoś tak naturlna pielęgnacja mi nie podeszła za bardzo. Może to przez olejek myjący z BU, który chyba strasznie mnie zapycha

edit: Ten Roc, co to go Kamila na plodkowym chwaliła? Antioxidant (czy jakoś tak) z SPF 15?
Ja też zaliczam częściowy odwrót od naturalnej pielęgnacji - HA chyba zużyję jako żel do włosów, olejki mam nadzieję zużyć do maseczek, a innych rzeczy pozbyć się na Targowisku (całe szczęście nie mam tego wiele). Na pewno pozostanę przy hydrolatach - to chyba jedyna rzecz, z której nie chcę rezygnować.

RoC ten chwalony, dokładnie TEN. Są dwie wersje, do suchej i mieszanej cery
Stary 2009-11-17, 10:36   #1986
saming
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też zaliczam częściowy odwrót od naturalnej pielęgnacji - HA chyba zużyję jako żel do włosów, olejki mam nadzieję zużyć do maseczek, a innych rzeczy pozbyć się na Targowisku (całe szczęście nie mam tego wiele). Na pewno pozostanę przy hydrolatach - to chyba jedyna rzecz, z której nie chcę rezygnować.

RoC ten chwalony, dokładnie TEN. Są dwie wersje, do suchej i mieszanej cery
Ja też nie mam co zrobić z HA - mam wrażenie, że on mnie wysusza... nawet nie wiem do czego innego go zużyć.
Jedyne co lubię to olejek myjący (mam ten z BU), bo mnie nie zapycha i jest naprawdę łagodny, hydrolaty i olejki do włosów, i pozostanę chyba przy maseczce wulkanicznej z BU, bo mi niesamowicie łagodzi podrażnienia na twarzy, no i twarz nie jest taka czerwona już.
Reszta się na mnie nie sprawdza

saming jest offline  
Stary 2009-11-17, 11:47   #1987
86Paula
Zakorzenienie

hmm.. ja lubie naturalna pielegnacje ale zatesknilo mi sie do kremikow
no ale uzywam nadal, bo tak naprawde to nic mi nie szkodzi.
HA uzywam z olejami, kremami, w tonikach, dodaje do balsamu (ostatnio wiecej go uzywam bo wczesniej tylko do twarzy, mam zamiar jeszcze do wlosow wykorzystac)
zastanawiam sie teraz przy czym zostac jesli chodzi o demakijaz... lubie olejki z BU, podoba mi sie mydlo rassoul (czy jakos tak) EGM, i mydlo afrykanskie CS (na poczatku mi sciagalo skore ale teraz jest ok)
z hydrolatow nie zrezygnuje, uwielbiam.

mam pytanie, glownie do KKZJ- zrobilam tonik salicylowy 4% na Peg-u. stoi w lodowce (czy nie musi?) wytracaja sie igielki, czy przed kazdym uzyciem mam go lekko ogrzac? mam wrazenie, ze to nie wplynie dobrze na ta mieszanke.
86Paula jest offline  
Stary 2009-11-17, 11:54   #1988
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
mam pytanie, glownie do KKZJ- zrobilam tonik salicylowy 4% na Peg-u. stoi w lodowce (czy nie musi?) wytracaja sie igielki, czy przed kazdym uzyciem mam go lekko ogrzac? mam wrazenie, ze to nie wplynie dobrze na ta mieszanke.
kwas salicylowy sie wytrca trzeba dobrze wstrzasnac!
wydaje mi sie, ze nie powinien stac w lodowce.
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-11-17, 12:00   #1989
86Paula
Zakorzenienie

dzieki Rozi
86Paula jest offline  
Stary 2009-11-17, 14:44   #1990
KKZJ
Zadomowienie

Paula, Rozi dobrze mówi kw. salicylowy lubi się skrystalizować, a 4% to całkiem sporo jak na tonik, więc tym bardziej
podgrzej jeszcze raz, nic mu nie będzie, i bardzo intensywnie wymieszaj, igiełki powinny się rozpuścić
możesz też kapnąć odrobinę alkoholu jeśli tolerujesz
a, i trzymaj w temperaturze pokojowej
KKZJ jest offline  
Stary 2009-11-17, 14:50   #1991
86Paula
Zakorzenienie

moze i sporo ale chce wygonic swoje zaskorniki z nosa, a 2 % prawie nie dzialalo na nie.. wystawilam juz z lodowki, pozniej podgrzeje. alkoholu to sie jakos boje
dziekuje za odpowiedzi
86Paula jest offline  
Stary 2009-11-17, 15:00   #1992
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
moze i sporo ale chce wygonic swoje zaskorniki z nosa, a 2 % prawie nie dzialalo na nie.. wystawilam juz z lodowki, pozniej podgrzeje. alkoholu to sie jakos boje
dziekuje za odpowiedzi
Pauluś, salicylowy i kwasy w ogólności nie lubią siedzieć w lodówce

A Lysanelu próbowałaś? Na mnie tylko on dziala
evelinek_r jest offline  
Stary 2009-11-17, 15:19   #1993
86Paula
Zakorzenienie

nieee ja dopiero w tym, sezonie zaczelam przygode z kwasami, i stawialam na samorobne mieszanki bo te wszystkie kremy apteczne z kwasami jak dla mnie zdecydowanie za drogie. poprobuje z tym tonikiem, ogolnie jest duzo lepiej, bo policzki i broda wygladaja lepiej (choc moglyby jeszcze lepiej) ale nos chce jeszcze bardziej pokatowac bo marzy mi sie czysciutki od kiedy pamietam, zawsze mialam zaskorniki na nosie
86Paula jest offline  
Stary 2009-11-17, 16:56   #1994
curry
Zadomowienie

Cytat:
nieee ja dopiero w tym, sezonie zaczelam przygode z kwasami, i stawialam na samorobne mieszanki bo te wszystkie kremy apteczne z kwasami jak dla mnie zdecydowanie za drogie. poprobuje z tym tonikiem, ogolnie jest duzo lepiej, bo policzki i broda wygladaja lepiej (choc moglyby jeszcze lepiej) ale nos chce jeszcze bardziej pokatowac bo marzy mi sie czysciutki od kiedy pamietam, zawsze mialam zaskorniki na nosie
Mi na zaskorniki na nosie pomogl retinoid, BHA nie podzialaly za duzo, moze troche wybielily, ale czarne kropki nadal pozostaly. Tonik 4% BHA to nie za duzo? Zwykle chyba ma 2%?

curry jest offline  
Stary 2009-11-17, 17:16   #1995
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Mi na zaskorniki na nosie pomogl retinoid, BHA nie podzialaly za duzo, moze troche wybielily, ale czarne kropki nadal pozostaly. Tonik 4% BHA to nie za duzo? Zwykle chyba ma 2%?
Jaki retinoid?
Jeśli to SALIPEG, to można i dużo wyższe stężenia.
Stary 2009-11-17, 17:32   #1996
86Paula
Zakorzenienie

tak, jest to tonik na bazie Salipegu
86Paula jest offline  
Stary 2009-11-17, 17:40   #1997
curry
Zadomowienie

Cytat:
Jaki retinoid?
Jeśli to SALIPEG, to można i dużo wyższe stężenia.
Zorac, po 4 miesiacach intensywnego uzywania nie mam juz czarnych kropek tylko jasne, rozszerzone pory na ich miejscu

curry jest offline  
Stary 2009-11-17, 17:47   #1998
cotka
Zadomowienie

Cytat:
Zorac, po 4 miesiacach intensywnego uzywania nie mam juz czarnych kropek tylko jasne, rozszerzone pory na ich miejscu
Zazdroszcze. Ja wygladalam tak strasznie, ze przerwalam kuracje teraz znowu bede probowac
Stary 2009-11-17, 18:01   #1999
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Kropki na nosie też mam, ale bardziej mi przeszkadzają przebarwienia po pryszczach Mam nadzieję pozbyć się tego z pomocą Locacidu, ale za pierwszym razem (tydzień temu) go poniosło, 4 dni się łuszczyłam Jutro się paciam znowu...
Stary 2009-11-17, 18:05   #2000
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Zazdroszcze. Ja wygladalam tak strasznie, ze przerwalam kuracje teraz znowu bede probowac
Mi nadal cos wyskakuje na policzkach, ale raczej pojedynczo. Wole sobie nie przypominac jak wygladalam, placki malutkich ropnych krostek plus wszechobecne zaczerwienienia Dobrze, ze przypadlo to na okres wakacji

curry jest offline  
Stary 2009-11-17, 18:58   #2001
cotka
Zadomowienie

no wlasnie wygladalam tak jak napisalas i nie mialam sily tego znosic
Stary 2009-11-17, 19:41   #2002
kurtyzana
Raczkowanie

dziewczyny, możecie polecić coś skutecznego na naczynka (najlepiej z mazideł lub od Thanatosa, ponieważ tam niedługo będę się zaopatrzać )? używam od pewnego czasu olejku z salicylem naprzemiennie z tonikiem z kwasem mlekowym (mimo skłonności do naczynek) i zauważyłam, że coraz częściej występuje u mnie rumień. Stan naczynek popękanych nie zmienił się, za to buźka dzięki kwasom robi się gładka (pomijając skórki ) i jasna jak marzenie. Zrobiłam sobie ostatnio tonik z wodą różaną, aloesem i niacynamidem - na razie sprawuje się dobrze, ale nie rozjaśnia. mogę jeszcze rzec że po kwasach smaruję się czasem brevoxylem (dobrze zmniejsza u mnie zaskórniki) i on też potrafi mnie zburaczyć. serum z Q10 i olejkiem z rumianku rzymskiego na bazie oleju śliwkowego też nie rozjaśnia, choć tak na to liczyłam. co ciekawe spirulina czasem potrafi pięknie rozjaśnić i rozpromienić moją cerę, a czasem sprawia że na mojej twarzy pojawia się malowniczo wyglądający burak.
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

wymiankowy: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-11-17 o 19:43
kurtyzana jest offline  
Stary 2009-11-17, 20:54   #2003
braworka
Zakorzenienie

na NP znów jest dostępny olej herbaciany, ciężko dostępny jest, więc jakby ktoś potrzebowała, pamiętam że cathy go polecała.

braworka jest offline  
Stary 2009-11-18, 12:14   #2004
Nika0503
Zakorzenienie

Witajcie
przyznaję, że nie doczytałam jeszcze całego wątku, bo trochę tego dużo, ale zostało mi tylko 1/3 dołączam do Was kochane
Ja zaczęłam trochę nietypowo naturalną pielęgnację, bo zaczęłam od włosków. Półtora roku temu odstawiłam farby i od tego się zaczęło, potem przyszedł czas na minerałki i maseczki algowe. Hydrolaty poleciła mi moja kochana Pani aptekarka zaczęłam od oczaru i także od żelu oczarowego do skóry trądzikowej (jak znajdę to podam skład) - a teraz zamówienia z BU. Najpierw BU bo chyba najlepiej jest od tego zacząć najprościej. Dostałam wczoraj pierwszą paczuszkę z serum lemon, hydrolatem cytrynowym, olejem kokosowym i maseczką wulkaniczną. Serum już ukręciłam, wąchałam olej tamanu i zapach do przeżycia chyba - w serum pisałyście, że go nie czuć Hydrolat ma średni zapach, a olej kokosowy cudny kupiłam z myślą o włosach. Maseczkę zrobię chyba dzisiaj

No i tak się rozpędziłam, że kolejne zamówienie złożyłam, małe... - tonik PHA 6% , HA ale tą nową wersję (tą całkiem nową) i hydrolat oczarowy. Mam nadzieję, że będzie mi służyć ta pielęgnacja, stopniowo wszystko będę wprowadzać, chociaż - minerały są, kremów nie używam, tylko żelu oczarowego (najczęściej + jakiś olejek) , od jakiegoś czasu już hydrolaty więc teraz będzie wprowadzanie serum na noc
Mam cerę tłustą, z niespodziankami, najczęściej broda i okolice ust (według dermy - to nie jest trądzik hormonalny-mam je w normie wszystkie) Minerałki mi pomogły, ale ustabilizowała mi się po nich buźka po ok 2/3 miesiącach.

Trochę się rozpisałam ...
Nika0503 jest offline  
Stary 2009-11-18, 12:23   #2005
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Witaj Nika!
Wrzuć koniecznie skład tego żelu oczarowego i napisz skąd go wziąć
Stary 2009-11-18, 12:59   #2006
Nika0503
Zakorzenienie

Cytat:
Witaj Nika!
Wrzuć koniecznie skład tego żelu oczarowego i napisz skąd go wziąć

skład: Aqua , HAMAMELIS VIRGINIANA L. , ETHANOL, GLICERIN, CREMOGEN, SALICYD ACID, TRIETHANOLOAMIN, CRAMBOMER.

jest alkohol więc może wysuszać, ale od kąd dodaję kropelkę olejku jakiegoś, to mnie nie wysusza, nawilża ładnie - od tamtej pory go polubiłam. Kremy mnie różne zapychały, ale jeszcze będę testować, bo wiele ostatnio doczytałam - przez Was Żel mnie uratował jak zapchał mnie Pharmaceris

A ja go kupuję albo w aptece - ale to tylko Pani mi sprowdza na moje życzenie ale wcześniej go raz kupiłam w zielarskim zwykłym razem z hydrolatem
Nika0503 jest offline  
Stary 2009-11-18, 13:02   #2007
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Dzięki To będziemy czekać na relację, jak sprawują się na Tobie wynalazki z BU
Stary 2009-11-18, 13:40   #2008
EwaWalc
Raczkowanie

Dziewczyny, a jak Wam idzie kuracja "lukrecjowa"? Ja moge powiedzieć tak: efekt jest umiarkowany i podobny do telocapilu z Mazideł. Ani razu nie wyszła mi galaretka - obecnie zrobiłam wg przepisu jak w oryginale. Lekko się lepi, ale nie jakos specjalnie mocno.
EwaWalc jest offline  
Stary 2009-11-18, 14:07   #2009
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez EwaWalc Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak Wam idzie kuracja "lukrecjowa"? Ja moge powiedzieć tak: efekt jest umiarkowany i podobny do telocapilu z Mazideł. Ani razu nie wyszła mi galaretka - obecnie zrobiłam wg przepisu jak w oryginale. Lekko się lepi, ale nie jakos specjalnie mocno.
Mi galaretka wychodzi super, ale efekt też średni raczej. Po depilacji depilatorem (który BTW dużą część włosków mi urwał zamiast wyrwać) włoski odrosły, chociaż są cieńsze niż przedtem. Ale będę dalej próbować. Na okolice bikini nie zadziałało wcale

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-11-18, 14:16   #2010
alkaxy
biegam dla Zabawy

Mnie galaretka rzadko kiedy wychodzi.
Ale efekt mam spory - przy bikini właśnie bardzo mocno przetrzebiło włosy.
Na nogach też jest efekt - tym bardziej, że 2 pierwsze depilacje stosowałam tylko na 1 nogę, żeby porównać Tak wiem, wariatka ze mnie.
Cieńsze, gdzieś o 25 proc mniej. Na całkowity efekt nie liczę, ale jest i tak super.
Aha, stosuję chyba trochę inne stężenie niż wy, to z pierwotnego doświadczenia - jakoś 10-15 %. I przed akcją wizazową miałam od dobrej duszy z LU lukrecję, więc używam trochę dłużej.
alkaxy jest teraz online  
Zamknij wątek

Tagi
biochemia, kosmetyki mineralne, mineralne, naturalne, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości