Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-17, 16:51   #2581
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Hmm, mgielka to jest mysl - ide przekopac watek.
Ja akurat marcepanu nie trawie ale trudno - jesli ma dzialac, to niech bedzie, skoro kocanke przezylam i tamanu swojego czasu, to i marcepan mnie moze nie dobije
Zerknij też na przepisy na mazidłach

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
śliwkowy pachnie wypisz wymaluj marcepanem.. ale na dłuższą metę (mnie) męczył okropnie (po fali początkowych zachwytów nad olejem, który w koncu pachnie )
Przeżyłam kocankę, tamanu, neem i jeszcze pewnie parę śmierdziuchów to marcepan mi niestraszny (jeść go uwielbiam ciekawe jak z zapachem będzie )
Bardziej obawiam się emu śmierdziucha

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline  
Stary 2010-02-17, 16:55   #2582
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Śliwkowy fajny jest, ale trzeba marcepan lubić, ja lubię Nie pamiętam jak zużyłam olejek, na pewno nie na pysk, bo tłusty A emu ciekawa jestem
Agusia, może za jakiś czas zrobimy zamach zakupowy na Profarm?
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2010-02-17, 18:11   #2583
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Śliwkowy fajny jest, ale trzeba marcepan lubić, ja lubię Nie pamiętam jak zużyłam olejek, na pewno nie na pysk, bo tłusty A emu ciekawa jestem
Agusia, może za jakiś czas zrobimy zamach zakupowy na Profarm?
Nie za bardzo się to chyba opłaci To już lepiej kupić w ☠☠☠☠☠☠☠ i odebrać sobie gdzieś w Wawie Wyjdzie podobnie cenowo albo i nawet taniej No chyba że chcesz coś czego akurat nie mają hehe

Jakby ktoś poszukiwał kremu z bursztynem i miodem z Bielendy to TU jest tani, mają sporo produktów w ofercie więc można w więcej rzeczy się na raz zaopatrzyć oszczędzając na wysyłce

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline  
Stary 2010-02-17, 18:17   #2584
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
mnie nie tyle brązuje, co na pomarańczowo robi
jak będę do Ciebie wysyłać paczkę, to mogę Ci kilka kropli dać, bo ja się do niego nie przekonam (też kombinowałam z balsamami z jego udziałem, ale nei dość że u mnie wychodził pomarańczowo, to jeszcze brudził okropnie ubrania
to już chyba z dwojga złego wolę czerwony olej palmowy

śliwkowy pachnie wypisz wymaluj marcepanem.. ale na dłuższą metę (mnie) męczył okropnie (po fali początkowych zachwytów nad olejem, który w koncu pachnie )
Mozesz podesłać wypróbuje bo mój zapał trochę osłabł,ale szampon potwierdzam rewelka,tylko jeszcze go udoskonale
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-02-17, 23:42   #2585
Agunia_S
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olifka007 Pokaż wiadomość
hydrolat oczarowy z domieszką panthenolu i gliceryny

o to ciekawe...
chętnie bym spróbowała
A w jakich ilościach dodajesz panthenol i glicerynę?
Do 60 ml buteleczki dodałam po kilka dosłownie kropel. Max. 6-7.

Frakcję sojową do zmatowienia twarzy też używam, ale raczej tylko na miejsca mające tendencję do sporego przetłuszczania.

EmilaDz78 - wow, chylę czoła przed Twoim raczkowaniem w temacie

Mnie się hydrolat oczarowy kończy. Kocanki nie dam rady
Czy któraś z Was wie, który hydrolat jest na bazie gluconolactonu. Czy może można dodać go po prostu do jakiegokolwiek hydrolatu? Bo mam taką informację, że dzięki temu nie trzeba stosować kremów z filtrem.
Agunia_S jest offline  
Stary 2010-02-18, 09:37   #2586
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Śliwkowy fajny jest, ale trzeba marcepan lubić, ja lubię
nie trzeba nie wezmę marcepanu do ust, ale wąchać mogę

Uwielbiam olej śliwkowy, już mu peany na biochemii odśpiewałam
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-02-18, 10:22   #2587
Anecka
Zakorzenienie

Nie wiem co sie ostatnio dzieje, ale od chyba okolo 1,5 msc dawalam puder bambusowy z jedwabiem na twarz w celu zmatowienia (?) no i z poczatku byl super, a teraz doslownie po 4-5h mam taki niewyobrazalny blysk, ALE skory nie mam tlustej bardzo, po prostu sie MEGA SWIECI Cos czuje ze to po prostu cera mi kaprysi. Nie mam jej czym nawilzyc, stosuje teraz jakis krem z drogerii zwykly, ale z dnia na dzien sie coraz bardziej boje bo ma on caprylic na 3 miejscu w dluuuuuuuuuuugim skladzie.. poki co dopiero 2 dni go uzywam, niby nawilza, ale sama nie wiem.. po multifrucie to juz na drugi dzien mialam nową skórę

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2010-02-18, 11:06   #2588
vril
Zakorzenienie

Anecka teraz taki okres - byly ostre mrozy, teraz plucha w okolicach 1*C, w dodatku zmienilas krem, wiec skora sie zmienia, inaczej reaguje.
Ja w swoim kremie mam capryle na drugim miejscu w skladzie i jest git
Zmien puder, odstaw na jakis czas bambus, a kremowi daj czas zeby zaczal dzialac, kilka dni, to za malo, by w pelni odczuc jego nawilzajace dzialanie.
vril jest offline  
Stary 2010-02-18, 11:20   #2589
pati23
Raczkowanie

Kurcze dziewczyny, wczoraj któraś z was wstawiała tutaj link do filmiku odnośnie bibułek matujących. Chyba, że mi się wątki pomyliły bo nie mogę tego znaleźć. Kojarzycie coś Bo mam pytanko czy myślicie, że to jest coś takiego ?
pati23 jest offline  
Stary 2010-02-18, 11:28   #2590
vril
Zakorzenienie

Ja wstawialam ale na watku o trikach Tak, chodzi o te cienkie bibulki, do kupienia w sklepie papierniczym, do pakowania prezentow, itp.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-02-18 o 11:29
vril jest offline  
Stary 2010-02-18, 11:59   #2591
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ja wstawialam ale na watku o trikach Tak, chodzi o te cienkie bibulki, do kupienia w sklepie papierniczym, do pakowania prezentow, itp.
Dziękuję chyba dzisiaj skoczę do papierniczego, bo niestety moja skóra znowu się świeci jak psu ..... a było już tak dobrze
pati23 jest offline  
Stary 2010-02-18, 12:08   #2592
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny, wczoraj któraś z was wstawiała tutaj link do filmiku odnośnie bibułek matujących. Chyba, że mi się wątki pomyliły bo nie mogę tego znaleźć. Kojarzycie coś Bo mam pytanko czy myślicie, że to jest coś takiego ?
saz essence tanie - kolo 8zl za 100 chyba

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2010-02-18, 13:33   #2593
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
saz essence tanie - kolo 8zl za 100 chyba
Dzięki za cynk, napewno je obejrzę. Widzę że mają plastikowe opakowanie to by się nadawało póżniej do uzupełniania jak bibuła z papierniczego okaże się bardziej opłacalna i tak samo dobra.
pati23 jest offline  
Stary 2010-02-18, 14:06   #2594
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wiedzma86 Pokaż wiadomość
Coś dla fanek mydełek z glinkami, glinek i innych fajnych rzeczy
Kocham ten sklep

http://www.sklep.mydelko.pl/index.php
Skusiłam się po wypowiedzi wiedzmy na małe zakupy.
Z racji tego, że mój obecny stan fizjologiczny nie pozwala na wiele eksperymentów , a dzieją się ze mną cuda (na dekoldzie i skroniach zaskórniki i kaszka trądzikowa jakby), zdecydowałam się na glinkę czerwoną, zieloną i mydełko z czerwoną glinką.
O ile działanie glinki znam bo jak dotąd zaopatrywałam się w aptece o tyle mydełko to dla mnie nowość i w oczekiwaniu na magiczne rhassoul z egm rzuciłam się na to czerwone właśnie i jestem zachwycona.Mydełko fajnie się pieni i dobrze oczyszcza.Pory jakby się nieco zmniejszyły.Pierwszy dzień trochę ściągało, ale chyba już się przyzwyczaiłam, bo jest ok. Po umyciu spryskuję jeszcze buzię termalką.Odkroiłam kawałek jak dziewczyny robią i używam tego kawałeczka.Pachnie troche cytrusowo jak dla mnie.Dodam, ze nie mam porównania do innych mydełek więc narazie to mój namber łan (zobaczymy rhassoul).Poza tym paczuszka przyszła do mnie w trzy dni od zamówienia.

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-02-18 o 14:08
papeteria jest offline  
Stary 2010-02-18, 14:17   #2595
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)

GG do Olencjaaa

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ukręciłam na szybko szampon na bazie produktów z Eco Spa jestem zachwycona.Skład:
-baza szamponowa(bez SLS i innych syfów)
-glinka rassult
-hydrolat rozmarynowy
-olejek cappaiba
Glinkę rozrobiłam z hydrolatem do konsystencji gęstej śmietanki dodałam do bazy,wymieszałam i dołączyłam kilka kropel olejku cappaiba(właściwości bakterio i grzybo bójcze)

Szampon pienił się fajnie ale delikatnie,skóra głowy na granicy z czołem wreszcie się nie łuszczyła ,włosy super tylko muszę popracowac nad zapachem bo hydrolat rozmarynowy mi podjeżdza-może olej ze sliwki?
a ja ostatnio kupiłam w Naturalnym Pięknie glinkę marokańską bo pisało, że nadaje się jako szampon do włosów
a teraz widzę, że nic dziwnego, że nie dałam rady umyć nią włosów
będę musiała ją z czymś zmieszać hmm

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline  
Stary 2010-02-18, 14:17   #2596
pati23
Raczkowanie

Ale kusicie tymi mydełkami. Ja z racji zaciskania pasa testuję teraz Białego Jelenia i jeszcze chcę się zaopatrzyć w mydełko siarkowe. Jak będą be to się zajmę tymi cudami co proponujecie. Moje plecy to w tej chwili masakra i mam ochotę na nie położyć bardzo bardzo mocny kwas
pati23 jest offline  
Stary 2010-02-18, 14:31   #2597
agneiw
Raczkowanie

Dla mnie z naturalnej pielęgnacji objawieniem okazała się wychwalana już tu frakcja sojowa z Naturalisa. Pierwsze podejście (jeszcze jak była z grudkami) mnie zniechęciło, juz sama nie wiem nawet czemu, ale drugie - mmmm. NIC tak nie matuje mojej błyszczącej się trądzikowej cery. Dodatkowo pomaga przy zimowym przesuszu. HIT HIT HIT!!!

Nie widziałam, żeby ktoś tu za to wspominał o bezbarwnej pomadce Yes to Carrots, C Me Smile. (TAKA) Wersja miętowa to moja ukochana, gdyż jako jedyna ma smak miętowy (nie tylko zapach!) i daje takie fajne uczucie chłodu (jak to olejek miętowy) CUDO po prostu.

Poza tym, patent domowy, zaslyszany na inny forum i u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, tylko jakos w necie nic nie znalazlam na ten temat. Chodzi o gorczycę białą - łyżka ziaren gorczycy zalana pol szklanki wrzątku, zostawic do ostygnięcia i myjadło do twarzy gotowe. Robi się z tego taki śliski płyn, używam go nawet do... (uwaga...) zmywania makijażu! Nawilża, nie ściąga buzi, goi ranki, oczyszcza i zwęża pory. Jeśli zalejemy mielone ziarenka, to może je wykorzystać jako peeling (ale jest dosc gruby, chyba ze macie jakos super zmielone te ziarnka, ja mielę w młynku do kawy i wychodzą ciut grube, może niektorych podrażnić). Polecam chociaż spróbować, dla cery problematycznej, z rozszerzonymi lub zanieczyszczonymi porami może okazać się to rewelacją (u mnie tak jest.)
agneiw jest teraz online  
Stary 2010-02-19, 09:51   #2598
bociek1709
Raczkowanie

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:m ur:
Jesteście straszneDoszłam do 35 strony i złożyłam zamówienia w BU, Mazidłach, NP i Naturalisie . A to koniec miesiąca i debet mi się zwiększył koszmarnie Boję się czytać dalej

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
Dla mnie z naturalnej pielęgnacji objawieniem okazała się wychwalana już tu frakcja sojowa z Naturalisa. Pierwsze podejście (jeszcze jak była z grudkami) mnie zniechęciło, juz sama nie wiem nawet czemu, ale drugie - mmmm. NIC tak nie matuje mojej błyszczącej się trądzikowej cery. Dodatkowo pomaga przy zimowym przesuszu. HIT HIT HIT!!!

Nie widziałam, żeby ktoś tu za to wspominał o bezbarwnej pomadce Yes to Carrots, C Me Smile. (TAKA) Wersja miętowa to moja ukochana, gdyż jako jedyna ma smak miętowy (nie tylko zapach!) i daje takie fajne uczucie chłodu (jak to olejek miętowy) CUDO po prostu.

Poza tym, patent domowy, zaslyszany na inny forum i u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, tylko jakos w necie nic nie znalazlam na ten temat. Chodzi o gorczycę białą - łyżka ziaren gorczycy zalana pol szklanki wrzątku, zostawic do ostygnięcia i myjadło do twarzy gotowe. Robi się z tego taki śliski płyn, używam go nawet do... (uwaga...) zmywania makijażu! Nawilża, nie ściąga buzi, goi ranki, oczyszcza i zwęża pory. Jeśli zalejemy mielone ziarenka, to może je wykorzystać jako peeling (ale jest dosc gruby, chyba ze macie jakos super zmielone te ziarnka, ja mielę w młynku do kawy i wychodzą ciut grube, może niektorych podrażnić). Polecam chociaż spróbować, dla cery problematycznej, z rozszerzonymi lub zanieczyszczonymi porami może okazać się to rewelacją (u mnie tak jest.)

Ooooooo a ta gorczyca to taka sklepowa jak do ogórków???

Boszszszeee, pójdę z torbami

bociek1709 jest offline  
Stary 2010-02-19, 15:22   #2599
kasiaen1
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
n

Ooooooo a ta gorczyca to taka sklepowa jak do ogórków???

dzisiaj będę testowała, dam Ci znać czy taka do ogórków nic nie zrobiła..
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-02-19, 16:18   #2600
agneiw
Raczkowanie

tak, taka najzywklejsza, spozywcza. (musztarde sie robi z gorczycy )
żółte ziarenka takie, tylko nie dajcie za mało wody i koniecznie zalać wrzątkiem, bo inaczej będzie piekło (!)
ale ja zmywam tym nawet makijaż oczu, wiec jak sie dobrze przyrzadzi to nie ma obaw . ja uzywam tego na platkach kosmetycznych (uzywam tak jakbym mleczka uzywala) - jesli chodzi o ta wodę, no a odcedzone zmielone ziarenka to plaluchami jak to peeling. mozna tez niezmielone, wtedy samą wodę wykorzystać.

(Kasiaen1, mam nadzieję, że Ci podpasuje, to może nie wyjdę na jakąś dziwaczkę )
agneiw jest teraz online  
Stary 2010-02-19, 17:08   #2601
Agunia_S
Raczkowanie

Cytat:
tak, taka najzywklejsza, spozywcza. (musztarde sie robi z gorczycy )
żółte ziarenka takie, tylko nie dajcie za mało wody i koniecznie zalać wrzątkiem, bo inaczej będzie piekło (!)
ale ja zmywam tym nawet makijaż oczu, wiec jak sie dobrze przyrzadzi to nie ma obaw . ja uzywam tego na platkach kosmetycznych (uzywam tak jakbym mleczka uzywala) - jesli chodzi o ta wodę, no a odcedzone zmielone ziarenka to plaluchami jak to peeling. mozna tez niezmielone, wtedy samą wodę wykorzystać.

(Kasiaen1, mam nadzieję, że Ci podpasuje, to może nie wyjdę na jakąś dziwaczkę )
a jaką to ma konsystencję po przygotowaniu?
Agunia_S jest offline  
Stary 2010-02-19, 17:29   #2602
agneiw
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agunia_S Pokaż wiadomość
a jaką to ma konsystencję po przygotowaniu?
taka "śliska woda" (dlatego uzywam na platku kosmetycznym)

aha, jak sie zalewa kranówą, to taka właśnie sliska woda, ale jak użyję oligoceńskiej to jest bardziej "żelowate"

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2010-02-19 o 17:30
agneiw jest teraz online  
Stary 2010-02-19, 17:40   #2603
pastereczka
Organizatorka

można też w ten sposób i w tym celu przygotować siemię lniane

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2010-02-19, 18:04   #2604
agneiw
Raczkowanie

oczywiście, jednak myśle, ze dzialanie siemienia moze byc inne, nie jestem pewna czy mialoby wlasciwosci myjące?
agneiw jest teraz online  
Stary 2010-02-19, 19:24   #2605
One_LoVe
Zakorzenienie

Ile frakcji sojowej kładzie się jedno razowo na buzię?
Kupiłam 10ml i nie wiem czy to nie za mało - w sensie, że starczy mi tylko na kilka użyć.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2010-02-19, 19:45   #2606
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
oczywiście, jednak myśle, ze dzialanie siemienia moze byc inne, nie jestem pewna czy mialoby wlasciwosci myjące?
przede wszystkim leczy ranki i nawilza skóre, a i na włosy super

na tym forum kilka przepisow nawet na zel do wlosow
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...sy,t11245.html

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2010-02-20, 09:35   #2607
magtru
Rozeznanie

Bardzo ciekawy wątek! Po raz kolejny przeglądam ofertę na BU i chyba zaczną zakupy. Powoli przerzucam się na zdrowsze ( mniej szkodliwe ) kosmetyki. Od czasu przeczytania watku Patenty na bycie naj używam pilingu z kawy na uda i pośladki, od czasu do czasu wit. C lub krem z wit. A pod oczy, żel pod prysznic i balsam do ciała Rossmana- Babydream.
Mam zamier zamówić puder bambusowy i używać jako bazy pod podkład ( na razie tradycyjny, ale w planach mineralny), oraz jakąś oczyszczajacą maseczkę...
magtru jest offline  
Stary 2010-02-20, 09:41   #2608
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
przede wszystkim leczy ranki i nawilza skóre, a i na włosy super

na tym forum kilka przepisow nawet na zel do wlosow
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...sy,t11245.html
mmm... ciekawe jak dotąd stosowałam siemie, ale na zatwardzenia dodajac do jogurtu .
Trzeba go wykorzystac tez na inne sposoby bo zapas w domu spory.

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-02-20 o 09:45
papeteria jest offline  
Stary 2010-02-20, 15:56   #2609
kasiaen1
Zadomowienie

bardzo fajny jest ten patent z gorczycą, będę chyba stosowała jakiś czas (jeśli ma zwężać pory choć minimalnie to i kwas siarkowy jestem w stanie stosować )- dobrze zmył makijaż, zdziwiłam się, że nawet z tuszem nieźle sobie poradził, aczkolwiek dzisiaj rano posmarowałam się jako tonikiem po myciu babydreamem i tak jest o wiele lepiej dla mnie. Za jakiś czas napiszę jak po dłuższym używaniu
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-02-20, 16:37   #2610
pastereczka
Organizatorka

co myslicie o tm? warto kupic??
http://pl.strawberrynet.com/skincare.../93800/#DETAIL

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
biochemia, kosmetyki mineralne, mineralne, naturalne, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości