zmiany! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-01, 15:36   #1
aanik
Raczkowanie

zmiany!

Kochane wizażanki,
Niedawno, po 2 latach wyglądania tak samo, postanowiłam zmienić coś w swoim wyglądzie. Przede wsyzstkim zrezygnowałam z prostownicy i zapuściłam trochę włosy. Jak dla mnie to zmiana na plus, bo męczyło mnie to ciągłe prostowanie(dziń w dzień, przez 2 lata!). Nie muszę chyba pisać w jakim stanie są teraz moje włosy. Przez ostatni czas nosiłam raczej ktrótkie i dość mocno wycieniowane fryzurki(co chyba nie wyło dobrym rozwiązaniem, bo moje kudełki mają skłonność do falowania i puszenia się ). Teraz zależy mi najbardziej na tym, by je zregenerować. Wypróbowałam już kilka porad z wątku o pielęgnacji loków i fal. No i wiem już, że czas wyrzucić z łazienki wszystkie 'cudowne' kosmetyki naszpikowane silikonami .

Kolejną zmiana to nowy kolor włosów . Mój naturalny to dość jasny, popielaty blond, czyli taki mysi. Trochę nijako się w nim czułam.

Wiem, że w doradzaniu jesteście niezawodne, dlatego mam nadzieję, że ocenicie, czy zmiany idą w dobry kierunku. Byłabym także wdzięczna za sugestie dotyczące makijażu. Na co dzień nie maluję się zbyt mocno, używam tylko tuszu, podkładu i pudru.

A i jeszcze jedno: mogłybyście ocenić na ile wyglądam lat i na którym zdjeciu doroślej? Mam z tym mały problem

Piersze zdjęcie jest z wakacji zeszłego roku, a drugie obecne(troszkę niewyrażne). W tej chwili niestety nie mam lepszych fotek. W ogóle mam bardzo mało swoich zdjęć, bo raczej unikam aparatu

oto moja mała metamorfoza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2749.jpg (25,5 KB, 234 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie006.jpg (51,6 KB, 267 załadowań)
aanik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:27   #2
aanik
Raczkowanie

Dot.: zmiany!

Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że jestem latem.
Myślę o przefarbowaniu włosów na jakiś ciemny, ciepły blond. Teraz mam na głowie złocisty szatyn garniera, który się dość szybko sprał i wyszły takie rudawe kłaki .
Stary 2009-06-01, 20:37   #3
aanik
Raczkowanie

Kurczę szkoda, że nikt nie może mi pomóc... chociaż żeby określić mój wiek. Mam z tego powodu spore kompleksy, chciałabym wiedzieć jak inni mnie widzą.
Pozdrawiam!
Stary 2009-06-01, 20:50   #4
marcela23
Raczkowanie

wg mnie zmiana bardzo fajna

wydaje mi sie ze masz 18 - 20 lat
marcela23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 23:55   #5
Ewcia17
Raczkowanie

Też bym dała od 18 do 20 lat i na drugim zdjęciu mi sie bardziej podobasz i raczej doroślej. Niewiem co ci poradzić, mi sie teraz bardzo podoba. Podkreśl te loczki, bo bardzo ci pasuja. Może jeszcze poliki np. kuleczkami bronzującymi.Hmm.. jest ślicznie, nie musisz wiele zmieniać
Ewcia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:17   #6
Semele
Raczkowanie

Tak. Ja też myślę że w drugiej fryzurce ładniej wyglądasz Dłuższe włosy Ci służą nie wiem co tu dużo zmieniać- może poczekaj aż trochę te włosy odrosną? Skoro piszesz że z wycieniowanymi włosami masz probelm to może teraz ja jakoś podrównaj? Zawsze to bedzie jakas zmiana i zobaczysz które bardziej Ci pasują??
Bardzo dobrze że odstawiłaś prostownicę!
Wg mnie doroslej na 2 zdjęciu. Na tym drugim wyglądasz na 18- 19 lat
Stary 2009-06-02, 16:38   #7
aanik
Raczkowanie

Dziękuję Kochane ;*
mam 20 lat(niedawno skończone) i zawsze wydawało mi się, że wyglądam na młodszą niż jestem. Dawno nikt mi nie mówił, na ile lat mnie widzi, wiec postanowiłam spytać.

Tak w ogóle jak miałam 17 lat dawli mi jakieś 14 . No ale od tego czasu też się trochę zmieniło.

Włosy zamierzam dalej zapuszczać. Może za jakiś czas trochę podetnę, ale bez żadnych radykalnych zmian
Stary 2009-06-02, 17:40   #8
Mia1612
Raczkowanie

Hej Ta druga fryzurka z grzywką ładnie podkreśla rysy Twojej twarzy, ale zastanawiam się, czy nie wyglądałabyś dobrze bez grzywki? Twarz byłaby wtedy ładniej wyeksponowana (i te śliczne oczy! ) i jeżeli nie masz kompleksów na punkcie zbyt wysokiego czoła, radziłabym wypróbować gładkiego kucyka. I zapuść włosy, tylko w między czasie je dobrze odżywiaj Ja też jestem typem lata i z doświadczenia wiem, że mi akurat nie pasują ciepłe odcienie na włosach.. Chociaż u Ciebie na 2 zdjęciu wygląda to nadzwyczaj dobrze Nie chciałabyś wrócić do swojego popielatego kolorku? Ja przez 2 lata farbowałam na jasny blond, ale stwierdziłam, że wracam do natury (przynajmniej jak narazie ). Pozdrawiam serdecznie
Mia1612 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 17:57   #9
aanik
Raczkowanie

raczej nie mam zbyt wysokiego czoła (może nawet trochę za niskie). A co do grzywki... to lubie się w niej i już od paru lat nie mogę bez niej żyć . Gdy zaczesuję włosy do tyłu, czuję się tak dziwnie... taka goła na twarzy . Na pewno wrócę jeszcze kiedyś do swojego naturalnego koloru włosów, póki co chcę trochę poeksperymentować . Odżywiać je na pewno będę, zakupiłam dziś Wax Moc Natury
Stary 2009-06-02, 19:39   #10
viorica23
Raczkowanie

A Ty się przejmujesz ze wyglądasz młodo?
Ja mam 24 lata a na tym forum dawali mi nawet 16 I jestem z tego powodu bardzo szczesliwa bo przeciez lepiej wygladac na młodą niż na starą babę Prawda?

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Aha i na drugim zdjęciu wyglądasz doroślej ale dałabym Ci max 19 lat
viorica23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:01   #11
aanik
Raczkowanie

Nie no, nie przejmuję się aż tak, ale dobrze jest wyglądać chociaż na 18, by nie być gnębionym o dowód. Ja się na 20 latek nie czuję, bo jeszcze niedawno miałam naście i wydawało mi się to wiele fajniejsze
Stary 2009-06-04, 14:37   #12
ktosia1
Wtajemniczenie

GG do ktosia1

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie006braz.jpg (50,9 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie006fiolet.jpg (50,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie006jasne.jpg (51,6 KB, 39 załadowań)

"Love of beauty is Taste. The creation of beauty is Art." -Ralph Waldo
ktosia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 15:55   #13
bubblegun
Raczkowanie

skoro jesteś latem to wystrzegaj sie słonecznych, złocistych odcieni blondu, bo uwydatnią tylko twoja lekko różową cere(też taką mam i w kurczaczkach korzystnie nie wyglądałam). Chłodnym typom tak jak lato pasuja zgaszone, popielate kolory.Także blond jest ok byle był chłodny.
pozdrawiam
Stary 2009-06-04, 19:54   #14
aanik
Raczkowanie

kurczę, chyba pierwszy raz widzę siebie w czerwonych włosach, no i w takim jasnym blondzie .
Podoba mi się ten brąz z pierwszego zdjęcia
widziałabym siebie też w czymś takim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg normal_55382119_10.jpg (23,9 KB, 26 załadowań)
Stary 2009-06-06, 19:27   #15
aanik
Raczkowanie

Trochę tęsknię za grzyweczką i prostymi włosami ;(.

A i znalazłam coś takiego: taki etap przejściowy, miałam swój popielaty blond trochę przyciemniony, no i trochę dłuższą fryzurkę, ale prostą. (przepraszam, że jakoś zdjęcia beznadziejna). W ogóle jestem strasznie niefotogeniczna i na każdym zdjęciu wychodzię inaczej(na tym chyba najbardziej podobnie do siebie)
Jestem prawie pewna tego, że jestem latem... Do tego ta skłonność do czerwienienia się ;( ... ale czy na pewno lepiej w zminiejszych kolorach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie000aa.jpg (24,8 KB, 79 załadowań)
Stary 2009-06-06, 21:43   #16
Emilkaa92
Raczkowanie

W dłuższych włosach wyglądasz lepiej, no i bardzo ładnie Ci w w kolorze na drugim zdjęciu.
W tych 2 pozostałych kolorach wygladasz trochę nijako.

Masz śliczne oczy!
Emilkaa92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 22:23   #17
aanik
Raczkowanie

Zimne kolory tez sa fajne. Nie mówię,że masz chodzić w jakims szarym jak myszka.Daje Ci kilka przykładów jasnych blondów popielatych. A kiedy z moja różową cerą pare lat temu zrobilam sobie sloneczny blond to uzyskałam efekt świnki pigi.Na tym ostatnim zdjęciu które dałaś kolor włosów Ci pasuje. Aha i jest Ci lepiej w długich włosach

Hmm, tak sobie myśle.. a może rudy?

Bardzo podoba mi się rudy,
nie wiem tylko czy będzie mi pasował
te blondy są oki, bardziej bym się widziała w 3 pierwszych - ciemniejszych . Tak w ogóle zaczynam dostrzegać u siebie jakieś 2centymetrowe odrosty, więc czas coś ze sobą zrobić. Z jednej strony chciałabym mój naturalny kolor, albo zbliżony do niego(bo nie trzeba martwić się ciągłym farbowaniem i odrostami, a moje włosy są dość zniszczone), a z drugiej chciałabym coś innego... ech .

Co do włosów to zapuszczam i jestem zadowolona . Wcześniej nie istniały dla mnie włosy dłuższe niż do ramion, jak już miałam trochę za 'długie' to zaraz szłam do fryzjera. Teraz nie byłam już od jakiś 5 miesięcy, o matko!

a taki rudy mi sie podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg l_2f9959cd5cc37975b5923bcdfd409c11.jpg (42,3 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-08-12 o 13:54 Powód: post pod postem
Stary 2009-06-22, 19:58   #18
aanik
Raczkowanie

Właśnie zafarbowałam włosy farbą loreal casting.
Miało być caffe latte, a wyszło jak wyszło... strasznie ciemno, aż się przestraszyłam. Myślę, że mi nie pasuje, do tego brwi wydają się za jasne do tego kolorku. Mam nadzieję, że chociaż trochę się spierze .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_1565352.jpg (17,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie003a.jpg (40,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie005.jpg (33,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie015.jpg (34,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie022.jpg (39,4 KB, 23 załadowań)
Stary 2009-06-22, 20:22   #19
mineralka91
Raczkowanie

wg. mnie bardzo ładnie ci w tym kolorku
mineralka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 18:38   #20
aanik
Raczkowanie

Dawno nie pisałam nic w swoim wątku, ale czas skrobnąć coś jeszcze . Mam mały dylemat, a chciałabym doprowadzić swoją metamorfozę do końca i zostać przy jednej opcji . Ostatnio trochę mi się pozmieniało na głowie. Farbnęłam włosy tym castingiem, który sprał się do rudobrązowego(jak na zdjęciach), a teraz przypomina taki jakby ciemny blond. Niestety dostrzegam już pierwsze odrosty, no i nie wiem co z tym robić. Chciałabym niedługo wybrać się do frzyjera żeby przefarbować się na kolor zbliżony do naturalnego(chociaż podoba mi się w farbowanych, ale jakoś nie mam siły do ciągłych farbowań i odrostów). Wiem, że mój naturalny popielaty blond jest dość nijaki, nieraz słyszałam, że jest szary, albo mysi. Właściwie to nie przeszkadza mi to, bo myślę, że pasuje do mojej jasnej cery i oprawy oczu. Z jednej strony chciałabym do niego wrócić, a z drugiej... fajnie czasem poeksperymentować z czymś innym.
Druga sprawa to kształt fryzury. Przez długi czas prostowałam, nosiłam dość krótką, wycieniowaną fryzurę z grzywką. Dobrze się tak czułam, ale strasznie zniszczyło mi to włosy(ostatnio jak byłam podciąć końcówki fryzjerka powiedziała mi, że moje włosy są gdzieniegdzie spalone ). Teraz włosy mi trochę podrosły i ich nie prostuję. Nie wiem czy nie powinnam zapuścić grzywki, właściwie od dzieciństwa ją mam(z przerwą na gimnazjum), jak byłam młodsza włosy mi się nie podkręcały i było oki, poźniej prostowałam. Właściwie ponad połowę życia chodziłam z grzywką i trochę dziwnie się bez niej czuję. Wiem, że nie jest mi aż tak niezbędna, bo raczej nie mam wysokiego czoła, no ale nie wiem zawsze wydawało mi ię bez niej pusto...Teraz jeśli chodzi o grzywkę to bez wyprostowania wygląda strasznie, taka jakby podkręcona na wałek do połowy czoła(gdy po wyprostowaniu mam ją do brwi). Także nie wiem, co z tą grzywką - przyzwyczaiłam się i lubię ją, ale z drugiej strony nie chcę jej tak ciągle prostować. Moje włosy są z natury falowane i puszące się, więc staram się podkreślać ich skręt, no i staram się nawilżać. Ostatnio praktykuję metodę, która polega na suszeniu włosów z głową w dół i w gniataniu odżywki(niestety nie mogę wrzucić zdjęcia by pokazać, jak to wygląda, bo nie posiadam w tej chwili aparatu no, ale to coś jak z avatauru). Jak będę mogła to dodam aktualną fotkę, ale teraz dla rozpoznania mogę zrzucić takie:

1- rok temu, mój naturalny popielaty blond, wyprostowane włosy(grzywka mi się lekko zwichrowała )
2 - jakiś niecały miesiąc temu, lekko pofalowane, rudobrązowe ze spiętą grzywką(wiem, że brwi troszkę za jasne, ale henna się sprała i nie było okazji poprawić )
3 - wyprostowana grzywka, lekko pofalowane włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2834.jpg (124,8 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC10110a.jpg (61,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC10122.jpg (143,2 KB, 44 załadowań)
Stary 2009-08-10, 22:09   #21
aanik
Raczkowanie

Eh, nikt nie pomoże?
Ja przez te metamorfozy się już zakręciłam
Stary 2009-08-11, 11:52   #22
aanik
Raczkowanie

nikt nie chce doradzić, no trudno
idę zafarbić się na swój natural
najwyżej będę płakać, że wyszłam na szaro
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości