wyprawka dla stylistki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-02, 23:59   #1
sylvi_86
Zakorzenienie

Red face

wyprawka dla stylistki

Witam. wybieram sie niedlugo na kurs stylizacji paznokci i przedluzania metoda akrylowa. no i wlasnie po kursie wypadaloby zrobic zakupy i brac sie do roboty.zapewne powiedza mi tam co kupic ale mmoze Wy moje drogie powiecie mi ile moze taka "wyprawka" mnie kosztowac..tzn akryl,pedzle, pilniki itd.. bylabym wdzieczna za odpowiedzi..buziaki
sylvi_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 08:09   #2
Tholie
Raczkowanie

Dot.: wyprawka dla stylistki

mnie wyprawka taka podstawowa kosztowała 300zł ale to było dawno, a co kupić to Ci powidzą na kursie
Tholie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:12   #3
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Są firmy droższe i tańsze.. Zależy gdzie idziesz na kurs. Na pewno łatwiej Ci będzie pracować na kosmetykach ze szkolenia więc o wszystko wypytaj instruktora
madziulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:20   #4
Adulina
Raczkowanie

Różnie może koszt wyprawki się kształtować. Najlepiej zobacz na allegro. Wydaje mi się że nie mniej, niz 300,00 zł.
Adulina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:27   #5
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Allegro to nie jest dobry punkt zaopatrywania się w profesjonalne kosmetyki. Jak się na tym nie znasz, łatwo przyjdzie Ci wyrzucić pieniądze w błoto. Omów wszystko z instruktorem. Na pewno Ci doradzi
madziulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:42   #6
Madzzzia92
Rozeznanie

Dokładnie - instruktor Ci powinien pomóc
Madzzzia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:45   #7
byliczka
Zakorzenienie

Obstawiam że 300 zł to będzie trochę mało, ale na dobry początek możesz spróbować kupić jakieś tańsze a dobre produkty np. akryle są fajne z Ra Nails, od Dobrej Rady.. ale nie kupuj no name'ów na allegro. To strata pieniędzy.
Stary 2009-06-03, 16:11   #8
Albertyna
Zakorzenienie

Też nie wiem jakiej firmy produkty trzebaby kuoić żeby 300zł wystarczyło....
W SPN koszt takiej podstawowej okrojonej wersji to ok500-600zł.
Stary 2009-06-03, 18:22   #9
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

300zł to stanowczo za mało, ja za swój pędzel zapłaciłam 180zł, więc niedużo by mi zostało, gdybym miała do dyspozycji tylko te trzy stówki

Wbrew pozorom, to chyba nawet 800zł to wcale nie taka wielka kwota... w końcu nie tylko akryl i pędzel jest nam potrzebny a kopytko do skórek, płyny odtłuszczające, primery, waciki, formy, pilniki, polerki, gloss, minimalna ilośc ozdób, no i kolorowy akryl na kwiatuszki fiu fiu- troszkę tego jest.

No w każdym razie, te 600zł to według mnie minimum.
Weronika1010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:06   #10
byliczka
Zakorzenienie

Weroniko myśle że na dzień dobry ozdoby i kolorowe duperelki można sobie podarować.
Stary 2009-06-03, 19:25   #11
sylvi_86
Zakorzenienie

tak patrzac na eurofashion to firmy SPN pilniki pudry primer to wyszlo mi okolo 1000zl..troche sie juz rozgladalam i wiem ktore firmy wybierac a ktore unikac nie chce byc jedna z wielu "stylistek" na produktach z allegro co caly zestaw kosztuje tylko 350zl:P
Stary 2009-06-03, 19:29   #12
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Weroniko myśle że na dzień dobry ozdoby i kolorowe duperelki można sobie podarować.
Byli, oczywiście, że można sobie podarować... tylko z własnego doświadczenia wiem, co się ze mną działo, jak siedziałam u Joasi Rozwadowskiej po szkoleniu i wybierałyśmy potrzebne produkty
Ona mówiła- to możesz sobie darować- a ja na to- nie, nie, na pewno mi się przyda i ten kolorowy akryl- po ćwiczeniach chciałam mieć wszystkie jego kolory
Oczywiście, że jak ktoś ma ograniczony budżet, to nie ma zmiłuj i kupuje tylko tyle, na ile go stać. Ja jestem jednak zdania- być może mam taki charakter, że jeżeli się za coś zabieramy, to pełną parą i na prawdę na maxa. Nie wyobrażam sobie pracować na akrylu, nie mając podstawowej kolorówki, dobrego pędzelka, porządnego kopytka i ozdób, dzięki którym mogę poszaleć z efektami. Nie potrafię pracować na pól gwizdka dlatego moim zdanie, minimum, z jakim trzeba się liczyć przy akrylowej wyprawce, to własnie 600zł
Pozdrawiam
Stary 2009-06-03, 19:42   #13
sylvi_86
Zakorzenienie

a skoro juz o duperelkach mowa to skad wy je bierzecie? te z allegro moga byc?chodzi mi zarowno i jakies holo jak i brokat..bo na allegro dosc tanie sa takie rzeczy..tylko czy nie za tanie
Stary 2009-06-03, 19:49   #14
byliczka
Zakorzenienie

Weroniko ale ja Cię absolutnie rozumiem, bo sama na pierwsze zakupy wydałam grubo ponad tysiąc. Ale jeśli chodzi o podtsawowe produkty to wystarczy tyle żeby można było ćwiczyć technikę.. Takie jest moje zdanie. Bo dziewczyny zamiast skupić się na technice to walą miliony ozdób, sama tak robiłam i wiem jakie to ważne skupić się najpierw na budowie.
Stary 2009-06-03, 22:10   #15
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Weroniko ale ja Cię absolutnie rozumiem, bo sama na pierwsze zakupy wydałam grubo ponad tysiąc. Ale jeśli chodzi o podtsawowe produkty to wystarczy tyle żeby można było ćwiczyć technikę.. Takie jest moje zdanie. Bo dziewczyny zamiast skupić się na technice to walą miliony ozdób, sama tak robiłam i wiem jakie to ważne skupić się najpierw na budowie.
O tak!!! Słusznie prawisz!!!! Pierwsze ćwiczenia powinny służyć poprawnej technice pracy, pięknym smile, ładnym łuczkom itd. a nie zdobieniom samym w sobie
Ot i okropecna waznośc
Stary 2009-06-03, 22:38   #16
EMNE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
a skoro juz o duperelkach mowa to skad wy je bierzecie? te z allegro moga byc?chodzi mi zarowno i jakies holo jak i brokat..bo na allegro dosc tanie sa takie rzeczy..tylko czy nie za tanie

Wprawdzie częściej pracuje na żelu niż akrylu ale na temat ozdób mogę się chyba wypowiedzieć, bo są te same w obu technikach.

W przypadku wszelkich ozdóbek, brokacików, kamyczków i innych duperelków firma produkująca jest raczej nieważna i spokojnie możesz je kupowac na allegro. Wcześniej byliczka napisała ci już o sklepie Dobrej Rady - jej nick na allegro to "dekorynka", ponadto polecam też "jaapee" i własciwie jeszcze kilku innych tylko wypadli mi w tej chwili z głowy.
EMNE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 23:19   #17
sylvi_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EMNE Pokaż wiadomość
Wprawdzie częściej pracuje na żelu niż akrylu ale na temat ozdób mogę się chyba wypowiedzieć, bo są te same w obu technikach.

W przypadku wszelkich ozdóbek, brokacików, kamyczków i innych duperelków firma produkująca jest raczej nieważna i spokojnie możesz je kupowac na allegro. Wcześniej byliczka napisała ci już o sklepie Dobrej Rady - jej nick na allegro to "dekorynka", ponadto polecam też "jaapee" i własciwie jeszcze kilku innych tylko wypadli mi w tej chwili z głowy.
dziekuje
Stary 2009-06-10, 21:29   #18
cu.Kinia
Wtajemniczenie

GG do cu.Kinia

Ja tez niedlugo wybieram sie na kurs i przed zakupieniem produktow chcialam sie dowiedziec, co jest naprawde potrzebne, a co mozemy sobie darowac. Wiem, ze tego wszystkiego dowiem sie na kursie, ale jestem ciekawa tez opinii innych.
Slyszalam o czyms takim, jak lampa przejsciowa - do czego ona sluzy?
Jak myslicie, ile kolorow akrylu kupowac, zeby wystarczylo na takie podstawowe zdobienia? Jakies kwiatki, nie kwiatki. Bo co, jesli ktos sobie zazyczy kolor siaki i owaki, a ja nie bede miala?
cu.Kinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:54   #19
Madzzzia92
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Ja tez niedlugo wybieram sie na kurs i przed zakupieniem produktow chcialam sie dowiedziec, co jest naprawde potrzebne, a co mozemy sobie darowac. Wiem, ze tego wszystkiego dowiem sie na kursie, ale jestem ciekawa tez opinii innych.
Slyszalam o czyms takim, jak lampa przejsciowa - do czego ona sluzy?
Jak myslicie, ile kolorow akrylu kupowac, zeby wystarczylo na takie podstawowe zdobienia? Jakies kwiatki, nie kwiatki. Bo co, jesli ktos sobie zazyczy kolor siaki i owaki, a ja nie bede miala?
Kiniu, a czy wybierasz się na kurs metody żelowej, czy akrylowej? Lampa nie ejst potrzebna przy akrylach

A jak zażyczy sobie ktoś dany kolor, to prościej mówiąc ma problem gdy go nie bedziesz miała :p życzyć, to sobie moze, ale Ty masz ćwicyzć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć po kursie I to jest najważniejsze po kursie
Madzzzia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:40   #20
cu.Kinia
Wtajemniczenie

GG do cu.Kinia

Madzia, ja sie wybieram na obydwie metody + manicure i pedicure.
cu.Kinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 16:33   #21
sylvi_86
Zakorzenienie

nie chce zakladac nowego watku wiec pisze w tym..co sadzicie dziewczyny o zelach i akrylach Diamond Cosmetics. ?
Stary 2009-09-07, 17:47   #22
paula211
Rozeznanie

hmm byłam tam na szkoleniu z manicure i panie tam pracujące nie polecały produktów tej firmy więc nie wiem. Jakoś nie chce ryzykowac...
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 11:01   #23
kiniuszka
Raczkowanie

cześć Dziewczyny w sobotę zaczynam kurs (metoda żelowa) i mam do was kilka pytań. Chciałabym od razu po kursie zacząć ćwiczyć, planuję kupić potrzebne do tego rzeczy.. Wiem, wiem, na kursie instruktorka powie mi co będzie mi potrzebne dlatego nie zamierzam kupować wcześniej rzeczy które okażą się zbędne Chciałabym się jednak dowiedzieć czy lampa którą mam w domu jest dobra (siostra chciała sobie robić paznokcie ale zrezygnowała mimo że kupiła wszystkie rzeczy) może załączę zdjęcie, tak będzie najłatwiej Mam też primer i cleaner firmy silcare, myślicie że są to dobre produkty czy kupić lepsze? I czy nadają się do współpracy ze wszystkimi żelami? aha, kurs robię firmy Bass Cosmetics. Chciałam kupić u nich od razu żele, myślicie że do ćwiczeń będą dobre czy może wystarczą mi tańsze? Doradźcie
No i zastanawiam się też czy na początek wystarczy mi pędzelek ze sklepu dla plastyków czy kupować oryginalny?
Oj dużo dylematów jest na początku
kiniuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 12:07   #24
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Dobry pędzelek do żelu kupisz nawet za 15zł, trzeba tylko dobrze poszukać Ja mam taki i jestem bardzo zadowolona.

Co do cleanera, to nie ma znaczenia jakiej firmy, byle dobrze odtłuszczał/ściągał warstwę dypresyjną.
A primer? Sama nie wiem. Słyszę różne zdania - jedni twierdzą, że nie ma znaczenia czy primer i żel będą tej samej firmy, a inni, że ma.

Skoro masz już lampę, to nie kupuj nowej. Sama się przekonasz czy będziesz z niej zadowolona. Jeśli nie, to kupisz wtedy nową
Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 12:51   #25
Albertyna
Zakorzenienie

Z primerem i odtłuszczaczem po prostu spróbuj, BASS ma swoje w swojej ofercie i wiadomo, że one będa najlepiej "wspólpracować", ale może na początek wystarczą Ci te co masz.
Lampa nie wgląda kiepsko, choć tak na prawdę, to ważne są żarówki najlepsze to sylvanie i philipsy. No i musisz sprawdzić stan żarówek, jakie sa w lampie, zakładam, że były używane, zatem wyjmij je i zobacz, czy nie ma szarch "obraczek" przy wtyku.
Stary 2009-10-06, 15:06   #26
kiniuszka
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedzi

Lampa nie była właśnie ani raz używana Siostra ją kupiła i tak leżała cały czas Ale oczywiście sprawdzę żarówki zastanawiam się czy nie wziąć jej na kurs i zapytać instruktorkę czy się nadaje Mam też szablony które chciałam troszkę wypróbować ale mi nie idzie, nie wiem czy to ja źle je zakładam czy po prostu one są kiepskie

Oj już się nie mogę doczekać tego kursu

A jeszcze mam jedno pytanie. Mój kurs trwa 3 dni i będę się spotykała z instruktorką w 3 soboty co 2 tygodnie, między tymi spotkaniami będę ćwiczyła i za każdym razem mówiła jej z czym mam problem itp.. Powiedzcie mi czy wystarczy mi małe opakowanie żelu czy lepiej kupić większe?
Stary 2009-10-06, 15:55   #27
Adziullenna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kiniuszka Pokaż wiadomość

A jeszcze mam jedno pytanie. Mój kurs trwa 3 dni i będę się spotykała z instruktorką w 3 soboty co 2 tygodnie, między tymi spotkaniami będę ćwiczyła i za każdym razem mówiła jej z czym mam problem itp.. Powiedzcie mi czy wystarczy mi małe opakowanie żelu czy lepiej kupić większe?

małe tzn jak małe?
Adziullenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 16:08   #28
kiniuszka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Adziullenna Pokaż wiadomość
małe tzn jak małe?

W zestawach startowym który proponują są albo 5ml albo 15ml
są takie zestawy:

• żel bazowy, budujący, nabłyszczający, french biały i róż a 5 ml • pre-primer 9 ml • primer żelowy 9 ml • płyn
wykończeniowy 100 ml • tipsy 100 szt. • klej do tipsów 7,5 g (165zł)

• żel bazowy, budujący a 15 ml, nabłyszczający 9 ml • pre-primer 9 ml • primer żelowy 9 ml • płyn wykończeniowy 100ml • tipsy 100 szt. • klej do tipsów 7,5 g (240zł)

• żel bazowy , budujący, french biały i róż a 15 ml, nabłyszczający 9 ml • pre-primer 9 ml • primer żelowy 9 ml • płyn wykończeniowy 100 ml • tipsy 100 szt. • klej do tipsów 7,5 g • pędzel prosty • polerka bloczek • pilnik 2 szt. (410zł)

Czy może po prostu lepiej kupić wszystko osobno a nie w zestawach?

Edytowane przez kiniuszka
Czas edycji: 2009-10-06 o 16:10
Stary 2009-10-06, 16:38   #29
byliczka
Zakorzenienie

5 ml to bardzo mało, 15 mało, tym bardziej jesli się uczysz, bo będziesz dawać i tak za dużo materiału niż jest to konieczne.
Stary 2009-10-06, 16:47   #30
Adziullenna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kiniuszka Pokaż wiadomość

Czy może po prostu lepiej kupić wszystko osobno a nie w zestawach?
a co to za zestawy? hę?

bo jak z all, to i tak bedziesz wiekszosc rzeczy wymieniac na nowe ;p

wiec lepiej od razu kupic sprawdzone produkty ;p

kup 30g zelu, bo i tak w wiekszosci wypadkow sie bardziej oplaca;p
zreszta tak jak byli pisze ;p
Adziullenna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości