Kolczyk w języku : ) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-03-14, 19:07   #91
Marcychaaaaaaa
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w języku

Heeej; )
Mam 16 lat i po raz pierwszy zalogowałam się na tym forum. Marzę o kolczyku w języku lecz moi rodzice są temu przeciwni; ( Bez wiedzy jednego z rodziców zrobiłam sobie kolczyk w pępku, jednak w języku będzie go widać i dlatego mam dylemat. Jednak jestem pewna, że kiedyś go i tak zrobię;p Chciałabym się dowiedzieć czy będzie mnie mocno boleć przekłucie i czy dużo to kosztuje? Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje;*
Marcychaaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 11:16   #92
juszac
Przyczajenie

Smile Dot.: Kolczyk w języku

ja tez miałam długo taki dylemat, ale w koncu mysle "raz kozie śmierć".
nie zobaczysz jak nie spróbujesz.
mnie bolało, ale da sie . aczkolwiek, nie wiem czy dalabym jeszcze raz coś sobie przekłuć. :p ja w sumie jestem bardzo wrażliwa na ból, moze to dlatego.
ale jak juz bedziesz wiedziała, ze naprawde chcesz tego kolczyka, to idz śmiało i zrób. wiadomo, nie należy to do rzeczy przyjemnych i potem sie kilka dni pomeczysz np. z jedzeniem i piciem, ale to w necie nawet przeczytasz jak jezyk pielegnowac po przekluciu i bedzie okej.
ja pamietam, ze załowałam gdy przekułam jezyk. bolało mnie i nie mogłam jesc. ale za to teraz wiem, ze warto bylo te kilka dni pocierpiec, bo juz teraz sie wszstko zagoiło i moge sobie wsadzac rózne kolorowe kolczyki i ładnie to wygląda.

co to ceny, to ja płaciłam za przekłucie 50 zł.
juszac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 20:20   #93
wallesowa
Przyczajenie

kolczyk w języku a żyłka

witam

Byłam dzis u Angielskiej kosmetyczki zeby zrobic kolczyk w jezyku ale nie moge miec bo kosmetyczka stwierdziła że nie moge miec bo po środku jezyka mam malą żyłkę . i co teraz? nic nie mozna poradzic? pomozcie.
wallesowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:04   #94
pytus
Przyczajenie

Dot.: kolczyk w języku a żyłka

mozesz udac się do lekarza aby dał ci skierowanie na podcięcie tej zylki. lub pójść do piercera, bo tam sie chodzi i on powinien co zrobić. pamietaj nigdy przenigdy nie chodz do kosmetyczki zeby miała ci ciało przekłuć, one mają tylko podstawową wiedzę, byc moze dlatego, ze nie masz ' standardowego jezyka' ona [owiedziała ze nie da rady
pytus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:04   #95
playboykaa77
Zadomowienie

no bo kolczyk w jezyku robi sie odrobinie po skosie bo jest wiadomo tetnica, nie idz do kosmetyczki bo Ci narobi klopotu jeszcze, ale dobrze ze sie nie podjela tego by Ci przekuc jezyk pojdz do salonu tatuazu i piercingu tam sa odpowiedni ludzie by Ci zrobic kolca w jezyku
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:41   #96
wallesowa
Przyczajenie

nie byłam u typowej kosmetyczki tylko w studiu tatuaży i piercing rozumiem ze mam iść do lekarza z tym i on to podetnie czy coś takiego bo bardzo chce kolczyk w języku

Edytowane przez wallesowa
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:42
Stary 2011-03-15, 22:36   #97
buffy249
Rozeznanie

Podciąć to można wędzidełko języka, a nie żyłkę..
buffy249 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:52   #98
wallesowa
Przyczajenie

moja kumpela ma zylke przez środek jak ja i sobie zrobila kolczyka.
Stary 2011-03-17, 07:50   #99
gonia1203
Raczkowanie

no to ja mialam doswiadczenie ze poszlam do studia tatuazu i piercingu aby przekluc sobie tragus. a piercerka na mnie takie oczyyy. ze gdzie? ja jej pokazalam o co mi chodzi. a ona do mnie ze bylo tak od razu ;p. zwatpilam i stanowczo podziekowalam ;p

gonia1203 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 09:46   #100
playboykaa77
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
no to ja mialam doswiadczenie ze poszlam do studia tatuazu i piercingu aby przekluc sobie tragus. a piercerka na mnie takie oczyyy. ze gdzie? ja jej pokazalam o co mi chodzi. a ona do mnie ze bylo tak od razu ;p. zwatpilam i stanowczo podziekowalam ;p
o matko faktycznie tez bym zrezygnowala
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 16:26   #101
Marcychaaaaaaa
Przyczajenie

Czyli nie dużo się za to płaci; )
Najgorsze jest to, że mój tato jest strasznie przewrażliwiony na punkcie kolczyków;/
Gdy zobaczył, że mam 3 dziurki w jednym uchu to się przeraził, tylko nie wiem dlaczego.
Ogólnie lubię kolczyki w ciele, chce się nawet uczyć w tym kierunku Jednak teraz marzę tylko o tym aby zrobić w końcu w języku i na razie starczy
Dziękuję bardzo za pomoc;*

Edytowane przez Marcychaaaaaaa
Czas edycji: 2011-03-17 o 16:28
Stary 2011-03-18, 01:35   #102
wallesowa
Przyczajenie

A bardzo boli przekucie tam?? kurde nie wiem co teraz zrobi? jak myslicie przekuc sobie ten jezyk?
Stary 2011-03-18, 11:04   #103
juszac
Przyczajenie

no nie płaci sie dużo. tylko wiesz. rodzice sie czesto nie chcą zgodzić z różnych względów. jedni uważają, że to zbyt wyzywające a inni, że co ludzie powiedzą.

hm, zastanów sie czy na pewno sie na tym nie skonczy. :P to strasznie wciąga. moja koleżanka robiła w pępku i mówiła, ze nigdy wiecej nie zrobi. a teraz ma jeszcze w jezyku i w wardze i do tego dwa tatuaże. i zamiast wyglądać ładnie i sexy to sie tylko oszpeciła.
najważniejsze jest, żeby mieć umiar.
zycze powodzenia i mam nadzieje, ze tata zmieni zdanie.
juszac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 15:46   #104
Marcychaaaaaaa
Przyczajenie

Też na początku miałam tylko w pępku zrobić i zrobiłam ale teraz bardzo chcę zrobić w języku
straszne mi się to podoba
też mam nadzieję, że tato zmieni zdanie ale szczerze to wątpię, że do tego dojdzie;/
taki już jest;/
ale dziękuję.
Stary 2011-03-19, 15:57   #105
WanilioweChilli
Rozeznanie

A ja to jestem jakaś taka przeciwna robienia kolczyków w języku swego czasu sama strasznie taki chciałam, ale doszłam do wniosku, że to fuj ^^

A ból to sprawa bardzo indywidualna, niektórych nie boli, innych owszem. Jak zrobiony dobrze, bez babrania igłą (bo coś źle przeszło), to nie powinno być źle. No i chyba można poprosić o znieczulenie (ale tego pewna nie jestem).
Jednakże, język to jednak mimo wszystko dobrze ukrwione miejsce ^^

14mm
WanilioweChilli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 20:37   #106
rozalinda8
Przyczajenie

po pierwsze: kolczyk w języku to strasznie fajna sprawa
po drugie: ja mialam robiony wczoraj i tak: przekluwanie bolalo tyle co uszczypnięcie w język a potem przed 2 godziny nie, ale potem jak zaczelo bolec to myslalam, ze jednak go sobie wyciagne... jakos wytrzymalam dzisiaj jest juz lepiej
po trzecie: mozna zrobic kolczyka troszke na skos zeby ominac "zylke" profesjonalny piercer wiedzialby jak to zrobic.

Najwazniejsza zasada! NIGDY DO KOSMETYCZKI!
rozalinda8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:41   #107
wallesowa
Przyczajenie

No ja mialam sobie zrobic... ale podobno nie moge... no ale odrazu czytalam w necie i mozna... Jak pojade do Polski to sobie zrobie .. Tak za✂✂✂iscie mi sie podoba ze masakra Ale zamiast we wtorek zrobic sobie w jezyku zrobilam w wardze hihi .. a jutro albo pojutrze ide zrobic w nosku. co o tym sadzicie???
Stary 2011-03-21, 14:50   #108
wallesowa
Przyczajenie

Mam takie pytanie. Bo jak pisalam wam wczesniej zrobilam sobie kolczyka w wardze i w studiu powiedzieli mi ze nie mam go przez 6 tyg wymieniac ani dotykac i nie moczyc.. A pare lat temu zrobilam w pepku ale to robilam w Pl i mi wtedy powiedzieli ze mam plukac 2 razy dziennie woda utleniona i wrazie ropienia smarowac mascia Tribiotyk ( czy jakos tak to sie pisze) no i zastanawiam sie czy moze teraz ten kolczyk tez tak robic? to sadzicie? I po jakim czasie mam go wymienic?
Stary 2011-03-21, 17:29   #109
WanilioweChilli
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wallesowa Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. Bo jak pisalam wam wczesniej zrobilam sobie kolczyka w wardze i w studiu powiedzieli mi ze nie mam go przez 6 tyg wymieniac ani dotykac i nie moczyc.. A pare lat temu zrobilam w pepku ale to robilam w Pl i mi wtedy powiedzieli ze mam plukac 2 razy dziennie woda utleniona i wrazie ropienia smarowac mascia Tribiotyk ( czy jakos tak to sie pisze) no i zastanawiam sie czy moze teraz ten kolczyk tez tak robic? to sadzicie? I po jakim czasie mam go wymienic?
Wiesz co, tribiotyk nie szkodzi - wręcz przeciwnie, a sama smarowałam sobie nim chrząstkę jak przekłułam. Zobacz jak to się będzie goiło.
Nie powiedzieli Ci w studiu kiedy możesz wymienić?

14mm

Edytowane przez WanilioweChilli
Czas edycji: 2011-03-21 o 17:32
Stary 2011-03-21, 19:46   #110
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez WanilioweChilli Pokaż wiadomość
Wiesz co, tribiotyk nie szkodzi
Szkodzi jeśli się go stosuje bez potrzeby, czyli jak nie ma stanu zapalnego. Do pielęgnacji świeżego kolczyka najlepszy jest Octenisept i sól fizjologiczna.
buffy249 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:05   #111
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez WanilioweChilli Pokaż wiadomość
Wiesz co, tribiotyk nie szkodzi - wręcz przeciwnie, a sama smarowałam sobie nim chrząstkę jak przekłułam. Zobacz jak to się będzie goiło.
Nie powiedzieli Ci w studiu kiedy możesz wymienić?
szkodzi-bo jest niepotrzebny-zapycha świeże przekłucie-konsystencja masci powoduje,że ise wszelki syf do niej lepi
najlepiej kupić sól fizjologiczną lub preparat dostępny w większości studiów piercingu w anglii czyli Easy piercing(niebieski)
Stary 2011-03-22, 01:25   #112
wallesowa
Przyczajenie

Cool Dot.: kolczyk w języku a żyłka

Wiec jak bylam robic kolczyka mowili ze przez 6 tyg nie mam go nawet dotykac a co dopiero zmieniac. Przez 1-sze dni mialam napuchnieta warge i nie moglam otworzyc za bardzo ust i sie smiac. Teraz jest ok moge otwierac usta normalnie smiac sie. I opuchlenizna zeszla. Teraz tylko troszke ropieje. Ale ten kolczyk odstaje bardzo bo dali mi specjalnie taki bo wiedzieli ze spuchnie. Ale teraz to wkurzajace jest jak np ubieram bluzki. A tu jeszcze 5tyg zostalo
Stary 2011-03-22, 11:42   #113
WanilioweChilli
Rozeznanie

My bad

14mm
Stary 2011-04-28, 22:23   #114
Imikimi
Przyczajenie

Hej . nie radzę sama przebijać sobie języka ponieważ jest to mega ogromny ból ii wgle masakraa .. A co do kosmetyczki to mi właśnie przebijała . bolało na drugi dzień bo opuchlizna i nie ma jak rozmawiać ,jeść itp.. Także nie jest tak źle . ii muszę powiedzieć , że kolczyk w języku to bardzo Fajna rzecz ; ) , pozdrawiam gorąco ; * .
Imikimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 20:17   #115
Paulinka64
Przyczajenie

GG do Paulinka64

Powiem tak ja miałam kolczyk robiony w jezyku ponad 2 lata temu, i żałuje bo poszłam do salonu tatuażu i zrobiła mi nie powiem bo nie bolało bo miałam znieczulenie, ale zrobiła mi go krzywo i nie mogłam zmieniać kolczyka bez bólu, nie zrobił mi się tunel, i strasznie puchł po zmienieniu. Wyjęłam i zrobiłam sobie w nosku i jest to też ładnie a kolczyk w jezyku nie robi większych różnic (w niczym!!)

Pozdrawiam
Paulinka64 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:57   #116
Raspberry77
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wallesowa Pokaż wiadomość
A bardzo boli przekucie tam?? kurde nie wiem co teraz zrobi? jak myslicie przekuc sobie ten jezyk?
Ja przekłułam język w salonie tattoo w wieku 16 lat (ok 6 lat temu) . Bolało, potem w drodze do domu zemdlałam w tramwaju, i przez dwa dni żyłam dzięki jogurtom.

Edytowane przez Raspberry77
Czas edycji: 2011-05-02 o 09:59
Raspberry77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 22:17   #117
kletrus
Przyczajenie

Kolczyk w języku- problemy

Witam : )
Niebardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek, dlatego z góry przepraszam za bałagan.
Mam takie pytanie, może znajdzie się tu ktoś kto się na tym zna.
Otóż jakieś półtora tygodnia temu po dwóch latach przerwy, poraz drugi przekułam sobie język, oczywiście w dobrym salonie piercingu itd. Niestety krótko po przekłuciu zachorowałam, miałam okropny kaszel, przez co wydaje mi się, że podrażniłam język. Tzn. wszystko z nim ok, opuchlizny już nie ma, nie boli, jednak dziurka wydaje mi się za duża. Jakby trochę się 'przerwała'. Wydaje mi się, że poprzednim razem kiedy miałam kolczyk dziurki praktycznie w ogóle nie było widać... Myślicie, że z czasem wróci to do normy?
kletrus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:07   #118
aneczka294
Raczkowanie

Kolczyk w języku :)

Witam
Nie wiedziałam gdzie dodac ten wątek ,więc przepraszam jeżeli w złym miejscu

Mam pytanie czy są jakieś mąsci lub spreye znieczulające przy przekłuwaniu języka ? Poniewaz w sobote robię i sie strasznie boję ale juz od roku mialam ten zamiar i w końcu sie zmobilizowałam . I przez ile dni jest opuchnięcie na języku ? Pytam osób ,które maja kolczyk
aneczka294 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:33   #119
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell
Dot.: Kolczyk w języku :)

Nie, nie ma. Ja przebijałam 8 listopada i powiem tak - jakbym miała się zdecydować drugi raz, WIEDZĄC jaki to ból, to bym uciekała jak najprędzej i jak najdalej. Osobiście język miałam tak spuchnięty że nie mogłam jeść nic innego niż jogurty, a jogurtów jeść nie należy! No ale ja absolutnie nic innego zjeść nie mogłam, dopiero po tygodniu mogłam jeść miękkie rzeczy. Wiem, że ból to sprawa idywidualna, ale przeżyłam przebicie karku, wargi, uszu (hohohoh ileż razy ja przebijałam uszy ) Reasumując, język przebija się, że tak powiem, na żywca.
Stary 2012-02-09, 17:08   #120
aneczka294
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w języku :)

Może jakoś przeżyje . W sumie to przemyslalam to sobie i nie bede uzywala znieczulaczy ,gorzej chyba bedzie jak jezyk opuchnie . I pytanko czy bardzo sie sepleni ?
aneczka294 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
język, kolczyk, kolczyk w języku, piercing, przekłucie, uroda

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości