Ćwiczę, a nie chudnę!!! :( - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-07, 21:51   #1
_SyLwUsKa_
Raczkowanie

GG do _SyLwUsKa_
Unhappy Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

Bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam już tracić motywację... Od prawie 3 miesięcy chodzę 3-4 razy w tyg na siłownię lub na fitness i nie ubyło mi ani cm w obwodzie ani z ud ani z bioder itd Zacznę od tego, ze mam 165cm wzrostu, ważę 60kg (mój cel to jakieś 55kg, ale nie tyle interesuje mnie spadek wagi co utrata cm (szczególnie biodra (mam 96cm), uda (mam 57cm)i łydki (mam37 cm), talia (72cm)

Jeśli już trenuje to bardzo intensywnie , a nie na odwal, zawsze wychodzę cała mokra z zajęć... jeśli wybiorę siłkę to mój trening wygląda tak:
1) rozgrzewka 15min (najczęściej orbitrek lub bieżnia i szybki marsz pod kątem 15 stopni)
2) ćwiczenia siłowe (brzuch, nogi, ręce, plecy) wszystko po 3 serie po 20 powtórzeń na takim obciążeniu żebym dała radę , ale żebym nie przesadziła (stopniowo go zwiększam)
3) trening kardio (minimalnie 30 minut) najczęściej marszobieg ewentualnie rower (mały opór , a bardzo szybko pedałuję)
4) na koniec Stretching 10-15 min

tak mi zalecił trener na siłowni

Natomiast fitness to zawsze chodzę na 2h pod rząd czyli np tbc i abt itp

Nie jestem na żadnej diecie, ani głodówce. Jem 4 mniejsze i zdrowsze posiłki dziennie (chleb 2 kromki dziennie max i to razowy pełnoziarnisty, nie pijam słodkich napojów ani soków (wody piję 1-2 l dziennie), ograniczyłam ziemniaki, makaron, jem dużo kasz, ryż (raczej te pełnoziarniste), lubię zupy, płatki owsiane i pełnoziarniste fitness, nie jem słodkich jogurtów tylko te naturalne lub kefiry i to jeszcze odtłuszczone, mało smażę, jem dużo warzyw i owoców, ostatni posiłek o 19, przerwa między posiłkami to 3-4h, lubię jedzenie z green way'a, lubię ryby, twaróg, jem dużo surówek, nie piję kawy , z herbat to tylko zieloną i czerwoną itp itd

Oczywiście zdarzają mi się też "grzeszki" w postaci słodyczy (ale raczej rzadko i jak już to w małych ilościach, ale jem też normalne polskie obiady tyle , ze w mniejszych porcjach)

Tak wiec tak wygląda moja "dieta"

W sumie to jem normalnie tylko wybieram mniej kaloryczne, zawierające dużo błonnika produkty, ale przy tak intensywnych treningach nic kompletnie mi nie spadło w obwodach (i to jak ju napisałam po prawie 3 miesiącach!!!)

Aha i nigdy nie ćwiczę na czczo i zawsze w ciągu godziny po treningu jem (tyle , że po prostu normalny posiłek, nie skupiam się na to czy to białko czy węglowodany... )

Nie liczę kalorii, bo nie mam no to ani czasu ani chęci

Hm biorę tabletki antykoncepcyjne, ale już długo także nie sądzę żeby to była ich wina...

Proszę mi aby nie doradzać głodówki, bo nie mam zamiaru się wyniszczać, przemianę materii mam raczej niezłą (załatwiam się 1-2 razy dziennie zawsze!)

Aha dodam jeszcze, że to nie jest tak , ze ja zupełnie nie widzę efektów , bo ciało jest bardziej jędrne, zbite, zarysowane, cellulit już prawie niewidoczny itp tylko te cm nie ubywają....

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 07:10
_SyLwUsKa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 07:12   #2
anniaa

Dot.: Ćwiczę, a nie chudnę!!! :(

1.wklej przykładowy swój jadłopis bo na podstawie czego nie jesz jest ciezko okreslic czy dobrze komponujesz oraz czy masz odpowiednia ilosc
2.wklej rowniez swoj trening bo okreslenie cos na nogi , brzuch to nic nam nie mówi. oraz napisz jak te wszystkie ćwiczenia rozkładaja sie na przestrzeni całego tygodnia czyli co ćwiczysz w poniedziałek, wtorek itd
3. ilosc wizyt w toalecie nie określa "stopnia" przemiany materii

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 07:23   #3
Midi
Zakorzenienie

Sylwuska, ważne jest jeszcze to, z jakiego poziomu, że tak powiem, startujesz. Jeśli wcześniej popełniałaś wiele grzechów żywieniowych, to być może masz spowolniony metabolizm i doprowadzenie go do stadium prawidłowego funkcjonowania może zająć trochę czasu.

Druga sprawa: jednak orientacyjnie powinnaś policzyć, ile kcal spalasz dziennie. Nie da się inaczej określić, czy jesz za dużo, za mało, czy w sam raz. Z opisu Twoje odżywianie nie wygląda bardzo źle, ale brakuje szczegółów - nie wiadomo, czy jesz mało, czy tylko Ci się tak wydaje, a może jesz o wiele za mało? Opisany trening wydaje się dość intensywny, czyli pochłania dużo energii.
Na marginesie, jedzenie z "Green Way" na redukcji bym sobie darowała: ogromna ilość węglowodanów polanych gęstymi sosami

Jeśli ustawisz prawidłowo odżywianie, to i efekty będą (zakładam, że jesteś zdrowa i nie masz żadnych problemów hormonalnych albo innych). Postaw na prawidłowe komponowanie posiłków, dużą ilość białka w dziennym jadłospisie, obowiązkowo NNKT i dużo warzyw.
Stary 2009-06-08, 07:34   #4
_SyLwUsKa_
Raczkowanie

GG do _SyLwUsKa_

Zacznę od treningu... chodzę do Gymnasiona...

No więc na pewno nie jest tak , ze np zawsze w pon jestem na siłowni i koniec kropka to wszystko zależy od dnia, godziny i chęci. Zdecydowanie bardziej wolę zajęcia fitness niż siłownię, ale najczęściej jest tak , że 2 razy w tyg jestem na fitnessie a 2 na siłce... przykładowo zeszły tydzień:

Poniedziałek
ABT (brzuch, uda, pośladki) + TBC (ćwiczenia wzmacniające całe ciało) (czasami jeszcze idę po tym na PILATES)

Środa
siłownia (i trening tak jak powyżej) a Jeśli chodzi dokładnie o ćwiczenia siłowe to ćwiczę: NOGI, PUPA - przywodziciele, odwodziciele, dwugłowy, czworogłowy, i taki w pozycji kolankowo-łokciowej z wypadami nogi do tyłu (nie wiem dokładnie jak się nazywa:P); BRZUCH (prosty brzucha i skośne) , PLECY (to takie ćwiczenie, ze się leży pod skosem na przyrządzie i tułów do dołu i w górę), RĘCE, KLATKA ( biceps , triceps, takie , ze siedzę oparta i podnoszę w górę obciążenie na klatkę oraz takie , ze siedzę prosto i ściągam do siebie obciążenie za głowę)

Wszystko po 3 serie i 20 powtórzeń (ale nie macham na odwal tylko ćwiczę:P)

Piątek
Płaski brzuch + BS (rzeźbienie ciała) (+ jesli czas pozwoli to 1 h Stretchingu)

Niedziela
Siłwonia (tak jak powyżej)

Zajęcia fitness wyglądają tak , że najpierw zawsze jest rozgrzewka w formie układów (na stepie lub na podłodze jakies 20-30 min a potem ćwiczenia w zależności od rodzaju zajęć i stretching 5 min)

Powtarzam nigdy nie ćwiczę na czczo (zawsze jakies 1,5 h po posiłku) i zawsze w ciągu 1h po posiłku jem

Zawsze myślałam, że jeśli człowiek jadł cały czas tak samo i nie tył znaczy , ż ebyło ok natmoast jesli doda się do tego inteywne ćwiczenia to przecież spalam kalorie, wydatek jest mniejszy to czemu nic nie spadło?

Później napisze przykładowy plan dnia jesli chodzi o jedzenie

Edytowane przez _SyLwUsKa_
Czas edycji: 2009-06-08 o 07:36
_SyLwUsKa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:48   #5
Ilena
Zakorzenienie

wiesz moim zdaniem problem nie tkwi w ćwiczeniach ... skoro jadłaś kiedyś nie zdrowo to przydało by się oczyszczenie organizmu on zawsze potem lepiej funkcjonuje.. przyjrzyj się też w łazience czy to co robisz wygląda normalnie .. ..i myślę że dieta będzie nie za dobra skoro nie możesz schudnąć

żeby ci pomóc polecam :
http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog...roducts_id/371 oczyszczanie ( jest tez wersja 30 tabl )
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327064 therm line forte zawsze jakiś spalacz by się przydał skoro normalnie masz problem schudnąć

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-06-08 o 08:49
Ilena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 10:58   #6
_SyLwUsKa_
Raczkowanie

GG do _SyLwUsKa_