Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-07, 22:44   #1
ORECZKaANIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9

Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp


Witam!Chciałam się dowiedzieć, czy podczas wykonywania mechanicznego zabiegu oczyszczania twarzy mogę wykonać go izolując moją skórę od skóry pacjenta np rękawiczkami lub zastosować inny materiał, sprzęt chroniący mnie przed kontaktem z KRWIĄ pacjenta podczas wyciskania? Chcę, aby pacjent czuł się komfortowo, wiedząc, że nie jestem zakażona żadnym wirusem i sama czuć się komfortowo, wiedząc że jestem zdrowa. Jeżeli niczym nie można odizolować, to mam pyt. czy mogę wykonywać w salonach kosmetycznych oczyszczanie twarzy metodami tj ultradźwięki i peelingiem kawitacyjnym i zupełnie zrezygnować z mechanicznej metody(oczywiście po przeszkoleniu)? Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie pacjenta i własnym.
ORECZKaANIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 20:21   #2
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Chyba nienajlepsza z Ciebie kosmetyczka skoro pytasz o takie rzeczy.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 20:47   #3
ORECZKaANIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Droga Pani Mono!
Po 1 i najważniejsze po to są pytania, żeby je zadawać
Po 2 nie zadałam tego pytania po to, żeby ktoś mnie krytykował, tylko mi odpowiedział, więc rozumiem że są ode mnie bardziej zorientowane osoby w tym temacie i dlatego chcę usłyszeć od nich odpowiedź
Po 3 nie jestem kosmetyczką, jeszcze nawet nie rozpoczęłam studiowania w tym kierunku. Bardzo bym chciała, ale obawiam się zakażenia KRWIĄ PACJENTA, a jak wiadomo u kosmetyczki to nie trudno o takie spotkania typu,, krew-krew'' i stąd moje pytanie. PROSZĘ O ODPISANIE NA TEMAT!!!!!!!!! PRZEZ PANIE MGR KOSMETOLOGII M. INN.PANIĄ BEATĘ KRAJNIK....Ponawiam pytanie.
Witam!Chciałam się dowiedzieć, czy podczas wykonywania mechanicznego zabiegu oczyszczania twarzy mogę wykonać go izolując moją skórę od skóry pacjenta np rękawiczkami lub zastosować inny materiał, sprzęt chroniący mnie przed kontaktem z KRWIĄ pacjenta podczas wyciskania? Chcę, aby pacjent czuł się komfortowo, wiedząc, że nie jestem zakażona żadnym wirusem i sama czuć się komfortowo, wiedząc że jestem zdrowa. Jeżeli niczym nie można odizolować, to mam pyt. czy mogę wykonywać w salonach kosmetycznych oczyszczanie twarzy metodami tj ultradźwięki i peelingiem kawitacyjnym i zupełnie zrezygnować z mechanicznej metody(oczywiście po przeszkoleniu)? Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie pacjenta i własnym.
ORECZKaANIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 21:01   #4
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Sposób w jaki to napisałaś sugeruje, że pracujesz w tym zawodzie a nie bardzo się orientujesz w podstawowych sprawach skoro jeszcze nie zaczęłaś szkolić się w tym kierunku to skąd takie pytania?
Przy mechanicznym oczyszczaniu powinna być jakaś izolacja - rękawiczki lub nawet zwykły ręcznik papierowy.
I nie krytykuję, jeśli Cię uraziłam to przepraszam, ale osobiście nie chciałabym trafić na tak (wbrew pozorom) poważny zabieg do kobiety która ma znikomą wiedzę. Bo wielokrotnie spotkałam się już z brakiem profesjonalizmu...
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2009-06-08 o 21:02
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 23:35   #5
Urszulka I
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

"PANIE MGR KOSMETOLOGII"?
Chodzi Ci o doświadczenie i staż w zawodzie czy o papierek z napisem mgr ???
Urszulka I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 13:11   #6
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Nie wierzę!
Rękawiczki!!!
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 23:07   #7
ORECZKaANIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

PANIE MGR KOSMETOLOGII"?
Chodzi Ci o doświadczenie i staż w zawodzie czy o papierek z napisem mgr ???

Proszę Panią. Nie chciałam urazić. Nie chodziło mi ani o to, anie o to drugie. Po prostu, ja jeszcze nie studiuje kosmetologii, a bardzo bym chciała. Jeżeli Pani studiuje bądź już pracuje jako kosmetyczka i zna odpowiedź na 100% na to pytanie, to proszę mi odpisać. Bardzo mi zależy. Proszę tylko napisać, czy ochrona jest czy nie? jak nie to czy można innymi metodami robić unikając mechanicznej jak ognia? Bo czytałam, że inne np ultradźwiękami nie mamy kontaktu z krwią. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:54 ----------




---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

DO PANI MONI
Niestety ale muszę to powiedzieć: ,,Niezbyt bystra Pani Monio''. Mam dość tych chamskich komentarzy i kurczę no niestety ale nieprawdziwych. Jeżeli interesuje Cię Moja osoba to się umów na kawę. A tak poważnie to studiuje FIZJOTERAPIĘ i jeżeli chcesz mnie przepytać to proszę Cię bardzo ale na tematy takie jak: masaż, fizykoterapia, kinezyterapia i terapia manualna i działy jak fizjoterapia kliniczna, fizjoterapia w dysfunkcjach narządów wewnętrznych też ortopedia, diagnostyka funkcjonalna w kinezyterapii metody kinezyterapeutyczne, np metoda Bobatha, Sherbornea, Brunkow i wiele wiele innych. Jak chcesz to mam robic niedługo na egzaminie kartę pacjenta w Szpitalu(może podac Ci nazwę co?) więc możesz też za mnie ją zrobić jak jestes taka mądra i sie ogólnie ode mnie odp. Jestem na 3 roku fizjoterapii, a że w kosmetologii dziedzina FIZYKOTERAPIA jest przeze mnie lubianą i chcę zacząć nowy kierunek TO SIĘ PYTAM I TO LOGICZNE. PYTAM O TAKIE RZECZY, JAK ZAKAŻENIE BO TO TEZ LOGICZNE ŻE NIE CHCĘ CHODZIĆ Z WIRUSEM HIV I CHYBA OCZYWISTE ŻE PYTAM O TO PRZED ROZPOCZĘCIEM TEGO KIERUNKU, A NIE OBUDZIŁAM SIĘ Z PALCEM W NOCNIKU DOWIADUJĄC SIE NA NP 3 ROKU KOSMETOLOGII ŻE ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ NIE MA.......PONAWIAM PYTANIE I PROSZE O ODPOWIeDź NA TEMAT
Witam!Chciałam się dowiedzieć, czy podczas wykonywania mechanicznego zabiegu oczyszczania twarzy mogę wykonać go izolując moją skórę od skóry pacjenta np rękawiczkami lub zastosować inny materiał, sprzęt chroniący mnie przed kontaktem z KRWIĄ pacjenta podczas wyciskania? Chcę, aby pacjent czuł się komfortowo, wiedząc, że nie jestem zakażona żadnym wirusem i sama czuć się komfortowo, wiedząc że jestem zdrowa. Jeżeli niczym nie można odizolować, to mam pyt. czy można wykonywać w salonach kosmetycznych oczyszczanie twarzy metodami tj ultradźwięki i peelingiem kawitacyjnym i zupełnie zrezygnować z mechanicznej metody?? Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie pacjenta i własnym zwlaszcza, że interesuje mnie kosmetologia i chciałabym isc na ten kierunek, le co do tego tematu potrzebuje fachowej porady. Dziękuję

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Co do profesjonalizmu to się zgodzę z Panią Pani Mono. Rzeczywiście brak, bo niby skąd. A wiedza jest gorzej niż znikoma, bo jej po prostu nie mam z dziedziny kosmetologii. Chyba że liczyć masaż segmentarny, kontrlateralny, izometryczny, sportowy itp który juz na kursie zrobiłam w Gdańsku i dział fizykorerapii ale dawki zupelnie inne niż dla pacjentów szpitalych, no i nie ma elektrolecznictwa(tonoliz y, elektrostymulacji, jonoforezy, itp), diatermii, magnetoterapii. Chyba że cos jest z tych rzeczy to mi się przyda . Pozdrawiam


---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Pani Pappadan!
Wnioskuję, że jest Pani zorientowana co do tematu. Proszę mi udzielić rady, co do tego pytania.Chciałam się dowiedzieć, czy podczas wykonywania mechanicznego zabiegu oczyszczania twarzy mogę wykonać go izolując moją skórę od skóry pacjenta np rękawiczkami lub zastosować inny materiał, sprzęt chroniący mnie przed kontaktem z KRWIĄ pacjenta podczas wyciskania? Jeżeli niczym nie można odizolować, to mam pyt. czy można wykonywać w salonach kosmetycznych oczyszczanie twarzy metodami tj ultradźwięki i peelingiem kawitacyjnym i zupełnie zrezygnować z mechanicznej metody?? Dziękuję

Edytowane przez ORECZKaANIA
Czas edycji: 2009-06-09 o 23:02
ORECZKaANIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 07:07   #8
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Cytat:
Napisane przez ORECZKaANIA Pokaż wiadomość
DO PANI MONI
Niestety ale muszę to powiedzieć: ,,Niezbyt bystra Pani Monio''. Mam dość tych chamskich komentarzy i kurczę no niestety ale nieprawdziwych. Jeżeli interesuje Cię Moja osoba to się umów na kawę. A tak poważnie to studiuje FIZJOTERAPIĘ i jeżeli chcesz mnie przepytać to proszę Cię bardzo ale na tematy takie jak: masaż, fizykoterapia, kinezyterapia i terapia manualna i działy jak fizjoterapia kliniczna, fizjoterapia w dysfunkcjach narządów wewnętrznych też ortopedia, diagnostyka funkcjonalna w kinezyterapii metody kinezyterapeutyczne, np metoda Bobatha, Sherbornea, Brunkow i wiele wiele innych. Jak chcesz to mam robic niedługo na egzaminie kartę pacjenta w Szpitalu(może podac Ci nazwę co?) więc możesz też za mnie ją zrobić jak jestes taka mądra i sie ogólnie ode mnie odp. Jestem na 3 roku fizjoterapii, a że w kosmetologii dziedzina FIZYKOTERAPIA jest przeze mnie lubianą i chcę zacząć nowy kierunek TO SIĘ PYTAM I TO LOGICZNE. PYTAM O TAKIE RZECZY, JAK ZAKAŻENIE BO TO TEZ LOGICZNE ŻE NIE CHCĘ CHODZIĆ Z WIRUSEM HIV I CHYBA OCZYWISTE ŻE PYTAM O TO PRZED ROZPOCZĘCIEM TEGO KIERUNKU, A NIE OBUDZIŁAM SIĘ Z PALCEM W NOCNIKU DOWIADUJĄC SIE NA NP 3 ROKU KOSMETOLOGII ŻE ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ NIE MA.......PONAWIAM PYTANIE I PROSZE O ODPOWIeDź NA TEMAT
Po pierwsze - mój komentarz nie był chamski, za to Twój był. Takie uwagi "Niezbyt bystra" to zachowaj dla siebie. Poza tym odpowiedziałam na Twoje pytanie (i nie tylko ja), więc o co Ci chodzi?
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2009-06-10 o 07:09
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 08:05   #9
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Ja też odpowiedziałam-"rękawiczki".
Dostałaś odpowiedzi,ale drążysz temat ,czekając na spodziewaną treść ?!
Widziałaś bawełnianą prezerwatywę?!
Sorry za styl,ale prowokujesz.
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:45   #10
ORECZKaANIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Mechaniczna metoda oczyszczania a bhp

Właśnie ktoś mi wysłał ostrzeżenie. Spoko, nie będę dawać innym ciosu poniżej pasa. W końcu będę mądrzejsza. Co do tego kto kogo uraził i sprowokował to zacytuję, bo to najpełniej odda charakter ,,rozmowy'':
,,.....nie chciałabym trafić na tak (wbrew pozorom) poważny zabieg do kobiety która ma znikomą wiedzę(wskazując na mnie)...,,Chyba nienajlepsza z Ciebie kosmetyczka skoro pytasz o takie rzeczy''.....Przykre, że w Polsce tyle zawiści i niedomówień. NIe jestem kosmetyczką więc komentarz zbędny. Poza tym rada na przyszłość: zawsze patrzeć na to, co każdy z nas wie i potrafi, a nie na innych, bo nikt nie jest doskonały.
Pytałam, bo kiedys raz byłam u kosmetyczki i przypomniałam sobie, że wykonywała mi zabieg mechaniczny dłońmi niczym nie uchronionymi i bez rękawiczek, bez wacików. Sama chciałabym podjąć naukę na tym kierunku ale bałam i boje się kontaktu z krwią pacjentów, wiadomo...
Dlatego odpowiedź że w RĘKAWICZKACH I WACIKI zdziwiła mnie, ale jak tak uważacie i tak jest to w tym zawodzie nie trzeba się bać o zakażenie przestrzegając tych zasad BHP. Tylko mnie dziwi, jak niby wycisnąć pryszcza w rękawiczkach, które nie do końca zadziałąja tak jak paznokcie ostre(tak mie ise wydaje, chociaż nei jestem pewna). Poza tym moga uczulać, są z lateksu...





Jeszcze jedna rzecz....
Czy można w ogóle nie wykonywać zabiegu metoda mechaniczną i zamiast jej inne????????Tzn. ultradźwięki lub ta kawitacja?????chyba podczas nich nie ma się kontaktu z krwią????????


DZIĘKUJĘ ZA WCZEŚNIEJSZE ODPOWIEDZI
ORECZKaANIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.