Jak wyleczyć świeżą blizne??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-08, 17:47   #1
xxjustixx
Raczkowanie

Jak wyleczyć świeżą blizne???

W marcu miałam szytą powiekę 2 szwy i teraz została mi blizna o wielkości około 1,5cm dwa tygodnie po zdjęciu szwów zaczełam ją smarować contractubexem bo brzydko odstawała.Teraz blizna troche sie wygładziła ale nadal jest widoczna i czerwona.Mam pytanie czy nie za wcześnie zaczełam ją smarować tego typu żelem i czy jest jeszcze szansa że blizna całkiem sie wygładzi? może ktoś zna jakieś dobre maści,sposoby lub zabiegi na świeże blizny??? będe bardzo wdzięczna za odpowiedzi pozdrawiam
xxjustixx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:21   #2
Laity
Wtajemniczenie

Dot.: Jak wyleczyć świeżą blizne???

Moim zdaniem nie za szybko. Im świeższą bliznę zacznie traktować się maścią, tym lepiej.

Mnie lekarz zalecił smarowanie Contractubexem blizny po rozcięciu łuku brwiowego i naprawdę spisał się świetnie. Z tymże trzeba systematyczności i cierpliwości niestety, bo blizna od tak nie zniknie, ani nie zjaśnieje. Skóra potrzebuje czasu, żeby do siebie dojść.

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 20:59   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie

Maścią na bliznowce-tą , którą zalecił lekarz albo inną-popytaj w aptece o dobrą maść na bliznowce.Polecam też dodatkowo natłuszczać bliznę-np. neomycyną albo delikatnym półtłustym kremem-natłuszczanie wspomaga odbudowę skóry i zmniejsza blizny.
Polecam też jeść galaretki (żelatyna wspomaga syntezę tkanki łącznej) i pić kakao.Masło kakaowe ładnie goi ale przy oczach musisz z nim uważać,żeby nie dostało się worka spojówkowego i ni spowodowało zapalenia spojówek.Natłuszczać możesz kremem półtłustym-np.AA albo nieperfumowanym balsamem (np.Nivea granatowa-ja sama czasem go używam w okolice oczu, nie szkodzi)
Chroń bliznę przed słońcem filtrami UV-żeby uniknąć przebarwień skóry w tym miejscu.
I jedz banany -mają betainę a ona jest jednym z budulców włosów i skóry właśnie.
Możesz też jeść B complex-witaminy z grupy B też wzmacnia odbudowę skóry.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Miejsce, w którym może powstać blizna trzeba smarować od momentu zasklepienia się rany-czy gdy rana nie jest już sącząca się (nie leci krew ani nie sączy się osocze) a ślad po niej jest jeszcze czerwony, najlepiej zanim ślad zbieleje bo to już zbliznowacenie pierwotne a zbliznowacenie goi i rozjaśnia się trudniej niż rankę przed utworzeniem się właściwej blizny ,więc zaczęłaś smarować we właściwym czasie i może zbliznowacenie, które powstanie na miejscu tej czerwonej ranki będzie dzięki temu mniejsze.
Szczerze radzę natłuszczać bo to działa cuda.Sama miałam sporo urazów na twarzy i nie mam po nich praktycznie wcale śladu właśnie dzięki właściwej diecie w okresie tworzenia się blizny (galaretki,kakao,witamina B, banany) i dzięki natłuszczaniu zranionej skóry w czasie gojenia się ran.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Jeśli zauważysz trudne gojenie się rany- długo nie blednie, jest ciepła (cieplejsza niż skóra obok ranki) i krwistoczerwona przez dłuższy czas to oznaka zakażenia.Wtedy polecam na oko Neomycynę albo coś z olejkiem herbacianym (jeśli to bakteria to olejek herbaciany ładnie sobie z nią poradzi).
Gdybyś miała kiedyś taką ranę na ciele a nie na oku to na infekcje ran polecam ci Tribiotic.Na oko Neomycyna albo Oxycort A-bo są najdelikatniejsze.
Można też zakażone miejsce lekko przetrzeć wacikiem z alkoholem-np.perfumami na alkoholu albo Propolanem.Alkohol wysusza więc potem trzeba to miejsce lekko natłuścić ale jeśli trzeba odkazić zainfekowane miejsce to bardzo pomaga.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Blizna się wygładzi jeśli przyczyną odstawania jej jest opuchlizna albo wybroczyna (krwiak) pod raną.
A zapewne w twoim przypadku tak jest.
Więc smaruj, dbaj o rankę i bądź dobrej myśli.
Myśl sobie,że ta rana ci się goi-bo to działa.Naukowo udowodnione,że nasz mózg robi to co sobie świadomie wyobrażamy,że nasz organizm robi.Np. jeśli wyobrażamy sobie,że trenujemy jakąś grupę mięśni to nawet bez treningu te mięśnie rosną.
No i jeśli mamy dobry humor i myślimy pozytywnie nasze rany goją się szybciej a jeśli kłócimy się z bliskimi-gorzej.
Więc zadbaj też o dobre samopoczucie.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 00:35   #4
Foxxy99
Przyczajenie

polecam krem na blizny 'no scar'.
Foxxy99 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości