Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama > Biżuteria

Notka

Biżuteria Tutaj możesz: zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz obejrzeć prace innych; uzyskać porady na temat półproduktów i techniki tworzenia biżuterii oraz innych przedmiotów z koralików; dowiedzieć się, gdzie kupić potrzebne do wyrobu biżuterii elementy oraz znaleźć ciekawe inspiracje.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-10, 11:52   #1
micha11
Przyczajenie

Biżuteria miedziana

Witam Was serdecznie. Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z biżuterią. Ze względów finansowych chcę zacząc od miedzi, bo zaoksydowana wygląda wg mnie szlachetniej od biżuterii posrebrzanej. Chcę spróbowac swoich sił w wire wrapingu. I tu mam problem. Nie wiem gdzie moge dostac miedziane druciki. Szczególnie cieniutkie np 0,25 mm lub 0,3 mm. Gdzie Wy sie zaopatrujecie?I jeszcze pytanko. Jakiej grubości drutu miedzianego używacie na bazy? Z góry dziękuję za pomoc
micha11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:16   #2
Darkling
Wtajemniczenie

GG do Darkling
Dot.: Biżuteria miedziana

empik. baza 0,8 i 1mm. okrydowana oksydą na gorąco dostaje ładnych kolorów =] miedź to generalnie fajna sprawa, ale musiasz pamiętać, ze przez to, jaka jest miękka pracuje się z nią specyficznie.. wyjdzie Ci zapewne w praniu.

FORZA FERRARI!

Edytowane przez Darkling
Czas edycji: 2009-06-10 o 12:18
Darkling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:23   #3
Aoirghe
Raczkowanie

Też zwykle kupowałam w empiku albo na allegro. W empiku głównie 0,4, a na allegro jednak przeważnie 1mm albo 0,8
Osobiście uwielbiam miedź, ale jakoś miedziaki nijak mi nie chodza. Istnieje możliwość, że są po prostu brzydkie (khem ;D), ale tak myślę, że chyba nie wszytskie

Empikowska miedź moim zdaniem jest twardsza i bardziej krucha. Te druty z allegro z kolei baardzo plastyczne.
Aoirghe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:39   #4
lubomirka
Zakorzenienie

Proponuję odwiedzić najbliższy sklep metalowy gdzie sprzedają ją na metry, albo na wagę wyjdzie taniej niż w empiku. Ja zaopatrzyłam się w prawie Kg w cenie 70 zł róznych grubości starczy mi na pół życia, niestety zamówienia skaładałam u męża przez telefon i nie wpadłam na to, że będzie tego aż tyle. Ja na bazę użuwam 1 mm po młotkowaniu np staje się sztywniejsza.
lubomirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 12:46   #5
Morgana75
Raczkowanie

W sklepach z podzespołami elektronicznymi można kupić cienki drucik miedziany na rolki, ale on może nie nadawać sie do oksydowania bo bywa powlekany nylonem...ja tam osobiscie mam taki powlekany ( bodajże grubości 0.4) i uważam że jest świetny- kolce zrobione rok temu nic a nic nie ściemniały a pare razy zmokły. Ale jak chcesz oksydowac to musisz mieć surowa nie powlekana miedź jednak
Morgana75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 19:44   #6
Bezsenna22
Raczkowanie

Witajcie.
Ja też tworzę z miedzi Bardzo fajne rzeczy wychodzą ja mam druty w kolorze czerwonego wina , piękne są a gdzie i jaką kupić oksydę?? pomożcie
Bezsenna22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości