Na własny użytek :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-17, 09:39   #31
paulababel
Przyczajenie

Dot.: Na własny użytek :)

Byliczka szkoda że Ty nie jesteś z Gdyni... Robisz piękne pazurki!!!
paulababel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:57   #32
Aper
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
A byłas na kursie, że wiesz?
Na DOBRYM kursie, nie na grupowym, gdzie jest wiele dziewczyn, modelki i trzeba szybko, szybko zrobić 10 paznokietków modelce, robi sie paznokieć dota az będzie miał odpowiedni kształt.
Potem oczywiście pozostaje ćwiczyc, ćwiczyc i jeszcze raz ćwiczyć, ale podstawę ma sie dobra.

A kiepskie stylistki z dyplomami... no, niestety- nie kazdy kurs jest dobry. Bywaj instruktorki, które same rok temu dopiero ukończyły kurs, same posiadaja niewielką wiedze i uczą nastepnych. Wtedy ichbłedy sa powielane...
Powiem tak... "za moich czasów", bo zostac instruktorka trzeba było miec 2 lata udokumentowane (!!!) pracy w zawodzie. Nie dwa lata od ukończenia pierwszego kursu. Dwa lata udokumentowanej pracy- czyli nie "Mam dyplom od roku, robie paznokietki sobie i mamie...", co niestey- teraz juz predestynuje do pozostania instruktorką
Ja dostałam wymarzony dyplom instruktora, gdy od 5 lat pracowałam w zawodzie, miałam na koncie wiele zrobionych paznokci i wiele, wiele szkoleń warsztatów za soba. Potem przez pól roku szkoliłam sie na instruktorkę, dopiero potem, po trudnym egzaminie- dostałam dyplom... Tylko to było 3 lata temu.
Albertyno, (z góry przepraszam za ot), jak to właśnie jest z instruktorami? Rozumiem, że trzeba się postarać i wykazać, żeby dostać się do konkretnej marki i z jej ramienia szkolić, ale, czy istnieje jakaś wyższa "instancja zawodowa" - np. cech kosmetyczek, przed którą trzeba zdać egzamin - o tym pisałaś? - żeby szkolić? Czy może wystarczy (wg polskich przepisów), że np. ja - mając zielone pojęcie o temacie - założę firmę w branży edukacyjnej, kupię różnych firm akryle, żele, lampy itd, wynajmę salę z prądem i łazienką i ... zacznę szkolić??? A na zakończenie dam certyfikat z własną firmową pieczątką i podpisem "instruktorka" - no bo takie stanowisko w firmie swojej posiadam... A, lepszy pomysł - zrobię kurs korespondencyjny z płytą i wystawię na allegro... Z jakiegoś innego wątku kojarzę, że taka patologia jest możliwa - chyba, że coś się zmieniło??
Aper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 10:10   #33
Albertyna
Zakorzenienie

Jeżeli szkolisz dla jakieś firmy (jak ja) musisz spełniać standardy tej firmy. Czyli to wszystko o czym pisałam plus inne wymagania- troszkę tego jest.

Natomiast w Polskim prawie nie ma żadnych ograniczeń i jezeli pannie X wymysli sie, że chce założyć własną markę, bądź niezbyt legalnie szkolic na jakiejś marce i założy sobie "centrum szkoleniowe super duper beauty nails", może uczynić sama siebie instruktorka.... Niestety.... Nikt nie spawdza jej umiejętnosci, nie pisze żadnych egzaminów nie jest zobowiązana do rozwijania swoich umiejętności
Co lepsze- teoretycznie na produktach danej firmy moga szkolić li i jedynie instruktorzy danej marki. W teorii rzecz jasna, bo wiekszośc instruktorek, które nie szkolą dla danej firmy musi na czyms szkolić, to robią to na tym co rynek oferuje...
Stary 2009-07-17, 10:18   #34
byliczka
Zakorzenienie

Albi z jednej strony- powinny być takie upoważnienia, z drugiej- dobrze jest zorientować się już na szkoleniu jakie są różne marki żeli.. I jak się nimi pracuje, to akurat sobie chwalę, że miałam tak na kursie.
Stary 2009-07-17, 10:34   #35
cielo89
Raczkowanie

A co myslicie o coverze "masked" w sklepie dobrejrady? czytam właśnie wątek na forum? ceny ma przystepne jak dla osoby ktora sei uczy Wiecie takie probowanie robienia pazorkow ma plusy pozniej na kursie/w szkole (chyba najbardziej odpowiada mi ta szkola ale to moze za rok) wiem co ciezko zrobic, mam juz okreslone watpliwosc itp Ja mam spore utrudnienie bo mam brzydkie paznokcie... Np nie mam ladnego łuku na wale okołopaznokciowym, wolny brzeg jest za bardzo wydłuzony 1mm od skórek i mam wolny brzeg!;/ Ehh wstyd bez tipsow sie pokazac

Czy mozecie mi powiedziec jak to zrobic zeby linia boczna patrzac na nia byla prosta, ale tez zeby paznokcie nie przypominaly lopat i sie zwezaly przy koncu? Bo ja jak zrobie ladnie zwezone to linia boczna przy wolnym brzegu idzie tak jakby w g0re I przez to chyba tez nie ma ladnego tunelu
cielo89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 10:52   #36
Aper
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cielo89 Pokaż wiadomość
A co myslicie o coverze "masked" w sklepie dobrejrady? czytam właśnie wątek na forum? ceny ma przystepne jak dla osoby ktora sei uczy Wiecie takie probowanie robienia pazorkow ma plusy pozniej na kursie/w szkole (chyba najbardziej odpowiada mi ta szkola ale to moze za rok) wiem co ciezko zrobic, mam juz okreslone watpliwosc itp Ja mam spore utrudnienie bo mam brzydkie paznokcie... Np nie mam ladnego łuku na wale okołopaznokciowym, wolny brzeg jest za bardzo wydłuzony 1mm od skórek i mam wolny brzeg!;/ Ehh wstyd bez tipsow sie pokazac

Czy mozecie mi powiedziec jak to zrobic zeby linia boczna patrzac na nia byla prosta, ale tez zeby paznokcie nie przypominaly lopat i sie zwezaly przy koncu? Bo ja jak zrobie ladnie zwezone to linia boczna przy wolnym brzegu idzie tak jakby w g0re I przez to chyba tez nie ma ladnego tunelu
Albertynko, dziękuję za odpowiedź. Bombowo, nie ma co... I wytłumaczenie sytuacji jest...
Cielo, Ja nie rozumiem i nie wiem o co Ci biega... A Ty wiesz?
Aper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:06   #37
cielo89
Raczkowanie

Zwykle jak cos chce wyjasnic to w 100% jest pewne ze to zagmatwam.

Chodiz mi o to ze moje paznokcie sa dziwne i brzydkie. Ponizej zdjecie przedstawiajace ladny paznokiec o zaokraglonym wale - na czerwono zaznaczylam jaki kształt ma moj wał paznokcia.

Turkusowym zaznaczylam gdzie sie u mnie zaczyna wolny brzeg - niekoniecznie tak samo po obustronach paznokcia...

Fioletowym długoś łozyska.

Edytowane przez cielo89
Czas edycji: 2009-07-17 o 11:08
Stary 2009-07-17, 19:39   #38
anick88
Wtajemniczenie

sory, ja to wymiekam ogolnie...

z mojej str - ibd nie ma jednofazowki z tego co wiem, wiec raczej nie kupisz (ktos o to pytal)
a do kolezanki na gorze - to turkusowe to nie jest wolny brzeg
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 20:48   #39
byliczka
Zakorzenienie

Jezu an jakaś ty mało zmyślna!
Turkusowym jest zaznaczone gdzie Cielo ma wolny brzeg!
Stary 2009-07-17, 21:54   #40
Veela1
Raczkowanie

Znaczy się ... fioletowym?
Veela1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 22:45   #41
byliczka
Zakorzenienie

fioletowym się kończy macież a zaczyna wolny brzeg i własnie tam występuje smajl
a turkusowym zaznaczone są linie boczne wolnego brzegu..
o ile dobrze skumałam
Stary 2009-07-17, 22:47   #42
anick88
Wtajemniczenie

ahaaaa.... ze jej paznokcie rosna w poprzek?.......
no okeeej...

a jeszcze jedno... ten fioletowy ty chyba szerokosc ,a nie dlugosc... chociaz nie.. jak rosna w poprzek, to jednak dlugosc... ;P

a tak w ogole, to ja nie rozumiem czego od nas oczekujesz cielo?.. bo ja juz chyba kompletnie nie kumam tego co napisalas.. a jak przeczytalam ten post nad paznokciem, to juz sie kompletnie zgubilam..
Stary 2009-07-17, 23:18   #43
cielo89
Raczkowanie

yyy przeciez wolny brzeg jest częścią płytki paznokciowej, która wystaje ponad opuszkę palca i ma barwę szarą lub białą. Ja mowie tu akurat o linii bocznej wolnego brzegu a nie czolowej - u mnie zaczyna sie ona ok 2mm od wału okołopaznokciowego. Fioletem zaznaczyłam gdzie się kończy łozysko a zaczyna sie czesc czolowa wolnego brzegu. Takie trudne do zrozumienia czy moze wy macie problem z pojeciami a moze to jednak ja mam? Wolałabym żeby tu się wypowiedziała albertyna, ona w końcu jest instruktorką. Bo widze ze prawie kazda dziewczyna z forum chce dopiec nowej ktora nie nalezy do kóleczka wzajemnej adoracji.

Ogólnie chodzi mi o to jak zrobić pazurki żeby mimo takiego brzydkiego kształtu i problemow wyglądały ładnie, no cóż z tym jest trudniej bo nie bez powodu na mistrzostwa stylistki wybieraja modelke z idealnymi pazurkami?
Stary 2009-07-17, 23:23   #44
anick88
Wtajemniczenie

przeciez my sobie zartujemy, chill out

ale skoro tylko albertyna ma prawo sie wypowiadac, to sie obrazam i nie pomoge
a co, tez potrafie focha zapuscic <foch>

ale cholibka tak mnie korci zeby cos napisac, byli wiesz co ... ale sie powstrzymam... chyba... ;P

sorki, ze ci watek zasmiece, ale musze cos napisac i nie wiem gdzie...
ALBERTYNO droga mila. w moim starym watku z pytaniami i odpowiedziami napisalas cos takiego, ze az sie we mnie zagotowalo. moze trzeba bylo uwazniej go czytac, to nie pisalabys glupot. po pierwsze 80% odpowiedzi sa to odpowiedzi nasze i jesli chodzi o nasza widze to nie tobie weryfikowac na ile jest ona szeroka - a wypowiedzialas sie tak, jakbys byla jedyna osoba kompetentna na tym forum, a po drugie chcialabym cie uswiadomic, ze przy kazdym poscie, ktory byl kopiowany, bo bez sensu bylo odpowiadac inaczej, na dole umieszczalam podpis napisane przez/by Ann,byli etc . kiedy usunelam posty i modki zaczely je wklejac na nowo informacje te zniknely i byly wklejane same pytania i odpowiedzi. wiec nie mam pojecia co mialas na mysli mowiac o popelnionym przez nas bledzie. troche to nie ladnie z twojej strony. i tyle ode mnie w tym temacie

Edytowane przez anick88
Czas edycji: 2009-07-17 o 23:47
Stary 2009-07-17, 23:55   #45
ariewawa
Przyczajenie

Cytat:
yyy przeciez wolny brzeg jest częścią płytki paznokciowej, która wystaje ponad opuszkę palca i ma barwę szarą lub białą. Ja mowie tu akurat o linii bocznej wolnego brzegu a nie czolowej - u mnie zaczyna sie ona ok 2mm od wału okołopaznokciowego. Fioletem zaznaczyłam gdzie się kończy łozysko a zaczyna sie czesc czolowa wolnego brzegu. Takie trudne do zrozumienia czy moze wy macie problem z pojeciami a moze to jednak ja mam? Wolałabym żeby tu się wypowiedziała albertyna, ona w końcu jest instruktorką. Bo widze ze prawie kazda dziewczyna z forum chce dopiec nowej ktora nie nalezy do kóleczka wzajemnej adoracji.

Ogólnie chodzi mi o to jak zrobić pazurki żeby mimo takiego brzydkiego kształtu i problemow wyglądały ładnie, no cóż z tym jest trudniej bo nie bez powodu na mistrzostwa stylistki wybieraja modelke z idealnymi pazurkami?
Cielo a może skoro Twoje paznocie i tak są problemowe ,to może lepiej było by zainwestować pieniążka i pójść do jakiejś dobrej stylistki ,niż brac się za nie samemu...bo coś czuje ,że mogą być z tego większe problemy.
ariewawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 23:56   #46
Albertyna
Zakorzenienie

Fakt, faktem- wolny brzeg to "koniec paznokcia" .
Poniżej wklejam rysunek z netu- ja nie mam siły, zdolności, i ochoty rysować...

Wsio jasne?
Wolny brzeg jest "na końcu" (uff jak ja nie lubię takich określeń, nawet klientki u mnie mówią "Chce kwiatek od strony macierzy", czy "od wolnego brzegu", bo im tłumacze, ze kazdy ma gdzie indziej "koniec paznokcia" ).
"Po bokach" mamy wały boczne, a "z przodu" (jak kto patrzy, znowu... ) macierz.

Jak podejrzewam chodzi Ci o to, że masz dość króciutkie paznokcie, z małymi wałami bocznymi... Tak?

Anick, KOMPLETNIE nie wiem o co Ci chodzi....

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-17 o 23:58
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 00:05   #47
ariewawa
Przyczajenie

Cytat:
Fakt, faktem- wolny brzeg to "koniec paznokcia" .
Poniżej wklejam rysunek z netu- ja nie mam siły, zdolności, i ochoty rysować...

Wsio jasne?
Wolny brzeg jest "na końcu" (uff jak ja nie lubię takich określeń, nawet klientki u mnie mówią "Chce kwiatek od strony macierzy", czy "od wolnego brzegu", bo im tłumacze, ze kazdy ma gdzie indziej "koniec paznokcia" ).
"Po bokach" mamy wały boczne, a "z przodu" (jak kto patrzy, znowu... ) macierz.

Jak podejrzewam chodzi Ci o to, że masz dość króciutkie paznokcie, z małymi wałami bocznymi... Tak?

Anick, KOMPLETNIE nie wiem o co Ci chodzi....
Albi a ja już myślałam ,że to z jakiejś mądrej książki ,ostatnio chciałam kupić sobie jako przygotowanie przed kursem jakąś mądrą książke o budowie paznokcia ,a wszystkie jakie znalazłam to krok po kroku
Stary 2009-07-18, 00:10   #48
Albertyna
Zakorzenienie

Jedyną książke o stylizacji paznokci jaka znam jest "Zostać mistrzem", jest tam w miarę rzeczownie wyjasnione wiele pojęć.

A budowe paznokci można fajnie oblookac w książkach do dermatologii
Stary 2009-07-18, 00:35   #49
anick88
Wtajemniczenie

a to ja kompletnie inaczej zrozumialam...

chodzi mi o watek pytania i odpowiedzi.. mowiac szczerze przykro mi sie zrobilo.
Stary 2009-07-18, 10:05   #50
Albertyna
Zakorzenienie

Anick, jeżeli masz do mnie jakis problem napisz mi na priva, oki?
Stary 2009-07-18, 10:08   #51
Quicksand
Raczkowanie

Cielo, wiem o co Ci chodzi Sama tak mam.

Idź do specjalistki, nie kombinuj sama. Jak będziesz jakiś czas (kilka miesięcy) nosić tipsy/żel czy akryl na naturalnej płytce, wolny brzeg będzie się powoli przesuwał - paznokieć przyrośnie. Mi przyrósł już po 2 miesiącach. Tylko nie wolno czyścić wtedy paznokci twardymi przedmiotami (pilniczki itp).

Co do boków, to one się buntują i przyrastać nie chcą. Ale jak mam na paznokciach żel czy akryl, to przynajmniej się nie strzępią.
Quicksand jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 11:22   #52
anick88
Wtajemniczenie

ja to zrozumialam, ze paznokiec wyglada tak - dobrze w koncu zrozumialam??

albi nie przywyklam do konspiracji. ja napisalam, ty doskonale zrozumialas. wystarczylo przeprosic za napisanie nie prawdy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (18,5 KB, 31 załadowań)
Stary 2009-07-18, 12:12   #53
ariewawa
Przyczajenie

Cytat:
Jedyną książke o stylizacji paznokci jaka znam jest "Zostać mistrzem", jest tam w miarę rzeczownie wyjasnione wiele pojęć.

A budowe paznokci można fajnie oblookac w książkach do dermatologii

Ooo ,że nie wpadła na książki o dermatologii ...te upały

Dzięki Albi za info
Stary 2009-07-18, 16:14   #54
Albertyna
Zakorzenienie

A prosze, w książkach z dermatologii znajdziesz wiele przydatnych informacji- nie tylko sama budowe paznokci, ale też wiele o chorobach skóry, czy dłoni. Warto sie z tym zapoznac
Stary 2009-07-18, 16:55   #55
cielo89
Raczkowanie

Hmm ja znalazlam kiedys w necie ze ten wolny brzeg sie wlasnie dzieli na czesc boczna i czołowa Mozna to rozumiec tak, ze po bokach paznokcia jest czesc bocznego wału paznokcia a to co juz nie przylega do bocznych skorek to boczna czesc wolnego brzegu? Czy ogólnie bok paznokcia to wal boczny i tyle, czy przylega czy nie?

Ehh a ja straciłam paznokietka;( sztucznego oczyiwscie, wczoraj na wieczornym spacerze z psem uderzylam centralnie w brame;/ tak paznokietkiem na wprost, niby nic sie nie stalo (lekkie zapowietrzenie na srodku w wyniku wypadku sie zrobilo) paznokiec nie pekl, nic nie odpryslo ale bolalo jak cholera. Myslalam ze zabije tego mojego psa:P Dopiero dzisiaj dalam rade spiłowac zel, nie wiedziałam ze to tak długo zajmuje Ale na szczescie moj paznokiec wyglada jak zawsze. Czy myslicie ze to przez to ze nie robie bardzo wypuklej krzywej C? Jakby była bardzo wypukła to by paznokiec został nienaruszony? (ale musze zaznaczyc ze uderzenie było mocne i to dokładnie uderzyłam wolnym brzegiem paznokcia).

Właśnie u mnie mało salonow kosmetycznych jest, a jak zobaczyłam pazurki jednej stylistki jak robi to podziekuje A te co robia tak w miare to tez nie adekwatnie do ceny...
Przedluzanie paznokci 100zł (zel akryl i forma), zdobienia 10-20zł dodatkowo, uzupełnienie 70zł + wszystko dodatkowo... Żeby to jescze jakies super paznokcie byly ale nie sa. Aha i robi zeliki jakas nieznana firma.
Stary 2009-07-18, 16:58   #56
Quicksand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anick88 Pokaż wiadomość
ja to zrozumialam, ze paznokiec wyglada tak - dobrze w koncu zrozumialam??
Chodzi o to, że 'uśmiech' jest bardzo głęboki i sięga niemal samych skórek. Paznokieć nie przyrasta normalnie po bokach, ale już nad skórkami zaczyna się wolny brzeg - czyli część paznokcia, która nie przyrasta i paznokieć rośnie normalnie 'w górę' i tak jakby na boki. Coś podobnego do wrastających paznokci u stóp.
Quicksand jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 17:14   #57
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
hh a ja straciłam paznokietka;( sztucznego oczyiwscie, wczoraj na wieczornym spacerze z psem uderzylam centralnie w brame;/ tak paznokietkiem na wprost, niby nic sie nie stalo (lekkie zapowietrzenie na srodku w wyniku wypadku sie zrobilo) paznokiec nie pekl, nic nie odpryslo ale bolalo jak cholera. Myslalam ze zabije tego mojego psa:P Dopiero dzisiaj dalam rade spiłowac zel, nie wiedziałam ze to tak długo zajmuje Ale na szczescie moj paznokiec wyglada jak zawsze. Czy myslicie ze to przez to ze nie robie bardzo wypuklej krzywej C? Jakby była bardzo wypukła to by paznokiec został nienaruszony? (ale musze zaznaczyc ze uderzenie było mocne i to dokładnie uderzyłam wolnym brzegiem paznokcia).
Pomysl tak na logikę. Uczyłas sie na 100% fizyki w szkole (no.... ja tez wagarowała, ale co nieco pamietam ). Zatem- wyobraź sobie dwa paznokcie- jeden plaski, a drugi "wypukły" (czyli z prawidłowo zbudowaną krzywą C) i teraz zrób w głowie doświadczenie, że obydwoma uderzasz tak jak opisałas na wprost w preszkode. Paznokietek nr 1 (płaski) podrywa cały paznokciec, bo siła uderzenia rozchodzi sie po nim równomiernie. Pazn. nr 2 (czyli z krzywą C) -częśc uderzenia "zatrzymuje" sie na wypukłości- czyli krzywej C.
Widzisz to?

Dla mnie wolny brzeg to miejsce, takie jak pokazałam na rysunku, a to co z boku, to juz częśc płytki paznokcia niezaleznie od tego, czy przylega do łożyska, czy nie.... No i może byc ona nadrewana, wpiłowana czy naturalnie nie przylegać, natomiast nadal z tego powodu dla mnie nie stanie sie wolnym brzegiem
no bo co to by było, jakby ktos miał onycholize na połowe płytki paznokcia- wolny brzeg miałby na środku?

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-18 o 17:18
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 19:17   #58
cielo89
Raczkowanie

Tzn nie robie calkiem płaskich paznokci, ale niejednokrotnie w profesjonalnie zrobionych paznokciach widziałam straaaasznie wypukła krzywa C - mi sie takie cos w ogole nie podoba Taka lekka wypuklosc ok, ale garb nie Hmm porobie nastepnym razem odrobine wieksze te krzywe na pazurkach, jesli to zwiekszy ich wytrzymalosc, zawsze mi sie wydaje ze przez to optycznie sa grubsze...

Postanowilam w koncu zamowic zeliki u dobrejrady W ogole cos dziwnego z moim zelem sie stalo - mialam bialy 5ml i lezal w szufladzie (ale nie preworcony) i po prostu wypłynąl (cały!) - jak temu zapobiegac na przyszlosc?
Stary 2009-07-18, 22:43   #59
lauracrow
Rozeznanie

Cytat:
Tzn nie robie calkiem płaskich paznokci, ale niejednokrotnie w profesjonalnie zrobionych paznokciach widziałam straaaasznie wypukła krzywa C - mi sie takie cos w ogole nie podoba Taka lekka wypuklosc ok, ale garb nie Hmm porobie nastepnym razem odrobine wieksze te krzywe na pazurkach, jesli to zwiekszy ich wytrzymalosc, zawsze mi sie wydaje ze przez to optycznie sa grubsze...

Postanowilam w koncu zamowic zeliki u dobrejrady W ogole cos dziwnego z moim zelem sie stalo - mialam bialy 5ml i lezal w szufladzie (ale nie preworcony) i po prostu wypłynąl (cały!) - jak temu zapobiegac na przyszlosc?
Dziewczyny? zauważyłyście, ze 99% pseudostylistek twierdzi, że ich pazurki sa płaskie bo albo im sie to nie podoba, albo to na życzenie klientki...
tu nie chodzi o grubośc paznokcia! bo prawidlowo zbudowany pazurek powinien miec nie tylko krzywą C w dobrym miejscu, śliczny tunel ale tez prawidłowa linię włosa... (nie zbyt grubą, bo nada paznokciom toporny efekt i dodatkowo go obciąży ale i nie za cienką żeby wolny brzeg sie nie połamał)
...i mówiac o grubych paznokciach masz na myśli własnie linie wlosa a nie krzywa C...

... wkleje zdjęcie prawidłowo przedłuzanego paznokcia wykonanego przez Divę... nadal wolisz plaskacze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg donerstag004.jpg (12,9 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez lauracrow
Czas edycji: 2009-07-18 o 22:51
lauracrow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 11:00   #60
cielo89
Raczkowanie

Ja podobna krzywa C u siebie robie. Chodzilo mi o to ze czesto spotykam sie w pracach stylitek z krzywa C ktora jest naprawde duuuza. I to mi sie nie podoba, taka jest ok na zdjeciu co pokazalas. Wiem tez jak sie robi krzywa C i w ktorym miejscu powinna sie znajdowac w 1/3 dlugosci paznokcia (od skorek) a mi sie ja najlepiej robi nakladajac w to miejsce troszke wiecej zelu i odwracajac palce - prawie nie trzeba potem pilowac. Zreszta juz lapie podobne patenty zeby bylo latwiej np. nigdy nie robie frencha zaczynajac od uformowania bialym usmiehu - robie najpierw mlecznym rozowym pazurka do linii usmiechu a po utwardzeniu robie bialy paseczek frencha Bo jak zaczynalam od paska bialego to o wiele gorzej to wychodzilo

Jak znajde gdzies zdjecie o jakie mi chodzi (extremalna krzywa C to wkleje, na poczatku myslalam ze taka trzeba robiec, ale tez chyba im dluzsze pazurki tym wypuklejsza krzywac C bo paznokiec narazony jest na wieksze przeciazenia?)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości