Stylizacja paznokci- WYDATKI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-23, 22:58   #61
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

No prosze to i złotnika tu mamy

Hehe, ja równiez plastyk, ale akurat ten zawód w stylizacji paznokci sie przydaje, nieprawdaż?
Stary 2009-06-23, 23:46   #62
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
No prosze to i złotnika tu mamy

Hehe, ja równiez plastyk, ale akurat ten zawód w stylizacji paznokci sie przydaje, nieprawdaż?
No, ba! Nigdy nie wiadomo co się w życiu (i do czego) może przydać.
A jak się złotnictwo przydaje! A ile można metod i narzędzi zapożyczyć!
Jeszcze tylko kilkaset lat praktyki i zostanę Faberge stylizacji paznokci
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:14   #63
Dagaap
Przyczajenie

Witam! Od kilku dni przeszukuję mnóstwo stronek...czytam cały czas Wasze wypowiedzi na forum i zauważyłam że są one naprawdę bardzo konkretne i pomocne Dzięki wielkie Ja ukończyłam kurs 'Manicure i stylizacja paznokci'...jestem osobą całkowicie początkującą, uczyli mnie na produktach Bel Arte. Chciałabym jednak zakupić żele IBD (dość często spotykałam się z wypowiedziami,ze Bel Arte wcale nie ma aż tak dobrych żeli...)
Obawiam się jednak, że moze zestaw żeli z tej firmy, powinien wyglądać nieco inaczej niż z Bel Arte...dlatego BARDZO prosiłabym o pomoc bo ratuję się wypowiedziami na forum chciałabym na dniach zakupić większość produktów...Czy taki zestaw będzie ok?

1-Primer - 14g IBD

2-Builder 14ml IBD (przezroczysty + różowy + biały) --> czy to wstępnie pojemność wystarczająca? ;

3-Intense Seal IBD 14ml

4-Clear gel 7g ibd

Przeglądam właśnie stronki ale IBD ma przeróżne produkty i zaczynam się gubić, nie wiem już co naprawdę powinnam jeszcze zamówić Czy należy zakupić również Cleanser Plus (ibd),Ultra Seal? Byłoby fajnie znaleźć jakiś zestaw,w jakiejś dobrej hurtowni (ja niestety tylko drogą internetową mogę zamówić produkty)...może znacie jakąś godną polecenia hurtownię ?

-lampa tunelowa 36 w...z jakiej firmy proponujecie ?

-tipsy (szklane,mleczne,french). ..czy też możecie podać firmę z której warto je zakupić? Bo ceny tipsów są bardzo zróżnicowane...
-pilniki,polerki,bloczki
-pędzelek nr 4, aceton
-ozdoby,lakiery (może i tutaj możecie mi coś polecić...) i t d ...

Będę naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc...
Pozdrawiam serdecznie buzio lki

Edytowane przez Dagaap
Czas edycji: 2009-06-24 o 00:19
Dagaap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:24   #64
potty
Wtajemniczenie

GG do potty

jesli chodzi o zele to jeszcze bonder musisz miec
jak masz buildery to clear ci nie potrzebny
cleanser nie jest konieczny
ja mam jakis no name i jest git

i tipsy... przekonaj sie do form... nie sa az takie straszne - wszystkiego da sie nauczyc
a tipsy to naprawde zlo - zawsze to bede powtarzac
ale ja sie nie znam

i jeszcze:
aceton do czego???

a lampe ja mam creativa
ale dziwczyny chwala omegi... bardzo chwala

Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2009-06-24 o 00:25
potty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:44   #65
Dagaap
Przyczajenie

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź ! Teraz spokojnie mogę sobie żele zamówić
Właśnie sprawdzam gdzie zakupić tipsy...na pewno warto spróbować na szablonach...ale ja jestem początkująca więc wydaje mi się, że tak będzie 'bezpieczniej' na początek
Poczytam jeszcze o lampach i już nie mogę się doczekać kiedy wreszcie wszystko do mnie dotrze
Pozdrawiam...
Stary 2009-06-24, 00:53   #66
potty
Wtajemniczenie

GG do potty

ja tez jestem poczatkujaca
uwierz mia le moze zrobilam z 5 setow na tipsach? w tym 3 na szkoleniu
reszta wszystko na szablonie
sama sie uczylam
dasz rade
nie zamawiaj tipsow... moze jeden komplet jak jestes uparta na nie
ale naprawde formy wyjda ci na dobre
to ci mowie ja!

aaa i zapomnialam
KAMUFLAZ!!!!
koniecznie!

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2009-06-24 o 00:54
Stary 2009-06-24, 01:17   #67
Dagaap
Przyczajenie

Smile Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

heh to podziałało na mnie przekonująco ok...to kupię tylko jeden komplet tipsów i spróbuję na szablonach (choć przyznam szczerze,że na dzień dzisiejszy jestem troszkę przerażona ). Dzięki
A mam jeszcze jedno pytanko...czy znasz może jakiegoś producenta ozdób, lakierów...godnego polecenia ?
Stary 2009-06-24, 08:11   #68
iwonka p
Raczkowanie

A mam jeszcze jedno pytanko...czy znasz może jakiegoś producenta ozdób, lakierów...godnego polecenia ? [/QUOTE]

wejdź do sklepu dobrejrady, ma mnóstwo ozdób i pierdółek,
wszystkie zostawiamy tam mnóstwo kasy, a jesteśmy zadowolone z jakości i z dostawy. wszystko jest świetnie zapakowane no nie trwa to zbyt długo
iwonka p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 17:05   #69
DobraDusza88
Zakorzenienie

W lipcu idę na kurs przedłużania paznokci metodą żelową. Najpierw 3 dni, następnie miesiąc przerwy na przecwiczenie i pozniej jeszcze 2 dni. W trakcie tego miesiąca mam zamiar ćwiczyć na sobie i mojej mamie.

Powiem Wam, że nawet nie zdawałam sobie sprawy ile to wszystko kosztuje... Kurs z 10% zniżką 1800 zł. Chciałam zacząc od razu pracować na dobrych żelach. Myślę o Bass. Jednak nic teraz nie kupuję, dowiem się na kursie czego tak naprawdę potrzebuję i wtedy zrobię mega zakupy

Napewno jak narazie będę oszczędzać na ozdobach. Najpierw chcę się nauczyć robić porządnego frencha. Sypnąć brokatem czy bulionem po paznokciu to każdy potrafi. Wiadomo, że coś tam kupię, ale bez przesady

Po takim miesięcznym ćwiczeniu na sobie i mamie i po otrzymaniu już dyplomu chciałabym zacząć robić paznokcie także na innych osobach. Zdaję sobie sprawę, że nie będą to jeszcze idealne paznokcie, więc mam zamiar brać od tych osób pieniądze tylko za materiały + dam gwarancję np na 3 tygodnie, że gdyby coś odpadło, złamało się czy coś podobnego to naprawię to bez żadnych kosztów.

Te pieniążki za matertiały (będzie wychodziło chyba ok 20 zł... jak już będę wiedziała co mam kupić to obliczę to dokładnie) chciałabym brać tylko dlatego, że żele i inne potrzebne rzeczy sporo kosztują... I nie chciałabym do tego ciągle dokładać. Nie zamierzam też zdzierać kasy z kobietek skoro świeżo po kursie nie będę przecież profesjonalną stylistką...

Nie zastanawiałam się też nad tym ile z tego w przyszłości zarobię. Serio. Bo wiem, że to będzie zależało tak naprawdę od moich umiejętności. Bo tylko zadowolony klient wróci ponownie. Ale do tego jeszcze sporo wody upłynie...
Stary 2009-06-27, 17:46   #70
poppppy
Zadomowienie

Ja tez w lipcu ide na kurs....:ehem :
Najlepiej byloby gdybym "cala"wyprawke mogla kupic po nim......ale, zaraz po kursie wyjezdzam na kilka dni do rodzicow - a tam bede miala doskonala okazje zeby pocwiczyc na kilku osobach (tu gdzie mieszkam nie mam zbyt wielu znajomych, wiec bedzie trudniej). Wiec musze wszystko kupic wczesniej....mam jeszcze caly mesiac.....poki co czytam, czytam i czytam.
Mysle, ze na poczatek do cwiczen kupie zele Ra Nails - uczyc sie bede na SPN - ciekawa jestem jak bardzo one sie roznia, np konsystencja....Mam nadzieje ze sobie z nimi poradze.
Przegladalam liste zamieszczona na 2 str. tego watku..i wiekszosc rzeczy wydaje mi sie taaaka potrzebna
Poki co - po przeliczeniu, wychodzi mi 700-800 zl na start (bez ceny kursu oczywiscie )
Stary 2009-06-27, 18:28   #71
DobraDusza88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Ja tez w lipcu ide na kurs....:ehem :
Najlepiej byloby gdybym "cala"wyprawke mogla kupic po nim......ale, zaraz po kursie wyjezdzam na kilka dni do rodzicow - a tam bede miala doskonala okazje zeby pocwiczyc na kilku osobach (tu gdzie mieszkam nie mam zbyt wielu znajomych, wiec bedzie trudniej). Wiec musze wszystko kupic wczesniej....mam jeszcze caly mesiac.....poki co czytam, czytam i czytam.
Mysle, ze na poczatek do cwiczen kupie zele Ra Nails - uczyc sie bede na SPN - ciekawa jestem jak bardzo one sie roznia, np konsystencja....Mam nadzieje ze sobie z nimi poradze.
Przegladalam liste zamieszczona na 2 str. tego watku..i wiekszosc rzeczy wydaje mi sie taaaka potrzebna
Poki co - po przeliczeniu, wychodzi mi 700-800 zl na start (bez ceny kursu oczywiscie )
Pomyśl sobie, że ja na początku myślałam, że mi 500 zł wystarczy na materiał Dobrze, że jest wizaż to nie będzie szoku jak już zacznę zamawiać potrzebne rzeczy wiem już niestety co ile kosztuje...
Stary 2009-06-27, 20:34   #72
stokrotka28
Raczkowanie

A ja Wam opowiem moją historię z paznokciami....
Pierwszy raz zakładałam u kosmetyczki, zapłaciłam 60 zł i...porażka dziewczyny miałam założone tipsy a szczelina między nim a moim paznokciem była taka że wykałaczką brud wyciągałam....Po 2 tygodniach 4 odpadły ...zaznaczę że dziewczyna miała salon i była po kursach!!!!!!
oczywiście więcej u niej nie byłam....
Następna kosmetyczka ( TEŻ PO KURSACH) zrobiła mi francuski akrylem i byłam zadowolona do momentu następnej wizyty gdzie odnawiając nałożyła żel i po tygodniu wzdłóż jednego paznokcia miałam pęknięcie- chciałam iść do niej na poprawę ale niestety w wieku 20 lat zmarła zaczadzając się w łazience ( piecyk gazowy ). Szkoda dziewczyny bo była na dobrej drodze i miała gust do zdobień...Ceny jakie u niej płaciłam 70zł.
Następna była TAKŻE PO KURSACH 70 zł. i za każdym razem spiłowywała cały żel, odklejała starego tipsa i na nowo naklejała tipsy bo nie uważała odnowy jako metody jak ktoś chciał np tylko zrobić odrosty - cena 75 zł. wkurzało mnie też to że nie miała żadnych wzorów do pokazania a ja raczej wzrokowcem jestem i często nie wiem czego chcę a jak coś zobaczę to coś w oko zawsze wpadnie....
no i tak trafiłam do obecnej....koszt 70 zł. KURSY ODBYTE i jestem bardzo zadowolona. Paznokcie ładnie się trzymają nic nie odpryskuje, ładny wzorek i do niej wrócę ALE... ja to mam pecha jest w ciąży i nie wiadomo co dalej...

I teraz do sedna...to że ktoś ma kurs nie oznacza wcale że dobrze robi...do tego trzeba mieć podejście, lubić to robić i mieć pełną głowę pomysłów i przede wszystkim każdą klientkę traktować tak jak sama byś chciała być traktowana. Oczywiście nie chciałabym tu nikogo od kursów odstraszać bo z pewnością się przydają ale na moim przykładzie powiem tylko że ci którzy szkolą powinni większą uwagę przykładać do tego komu taki dyplom podpisują......

Edytowane przez stokrotka28
Czas edycji: 2009-06-27 o 20:36
stokrotka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 23:48   #73
poppppy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez stokrotka28 Pokaż wiadomość
A ja Wam opowiem moją historię z paznokciami....
Pierwszy raz zakładałam u kosmetyczki, zapłaciłam 60 zł i...porażka dziewczyny miałam założone tipsy a szczelina między nim a moim paznokciem była taka że wykałaczką brud wyciągałam....Po 2 tygodniach 4 odpadły ...zaznaczę że dziewczyna miała salon i była po kursach!!!!!!
oczywiście więcej u niej nie byłam....
Następna kosmetyczka ( TEŻ PO KURSACH) zrobiła mi francuski akrylem i byłam zadowolona do momentu następnej wizyty gdzie odnawiając nałożyła żel i po tygodniu wzdłóż jednego paznokcia miałam pęknięcie- chciałam iść do niej na poprawę ale niestety w wieku 20 lat zmarła zaczadzając się w łazience ( piecyk gazowy ). Szkoda dziewczyny bo była na dobrej drodze i miała gust do zdobień...Ceny jakie u niej płaciłam 70zł.
Następna była TAKŻE PO KURSACH 70 zł. i za każdym razem spiłowywała cały żel, odklejała starego tipsa i na nowo naklejała tipsy bo nie uważała odnowy jako metody jak ktoś chciał np tylko zrobić odrosty - cena 75 zł. wkurzało mnie też to że nie miała żadnych wzorów do pokazania a ja raczej wzrokowcem jestem i często nie wiem czego chcę a jak coś zobaczę to coś w oko zawsze wpadnie....
no i tak trafiłam do obecnej....koszt 70 zł. KURSY ODBYTE i jestem bardzo zadowolona. Paznokcie ładnie się trzymają nic nie odpryskuje, ładny wzorek i do niej wrócę ALE... ja to mam pecha jest w ciąży i nie wiadomo co dalej...

I teraz do sedna...to że ktoś ma kurs nie oznacza wcale że dobrze robi...do tego trzeba mieć podejście, lubić to robić i mieć pełną głowę pomysłów i przede wszystkim każdą klientkę traktować tak jak sama byś chciała być traktowana. Oczywiście nie chciałabym tu nikogo od kursów odstraszać bo z pewnością się przydają ale na moim przykładzie powiem tylko że ci którzy szkolą powinni większą uwagę przykładać do tego komu taki dyplom podpisują......
Troche nie w temacie watku.....ale wiadomo, ze sam kurs to nie wszystko....Pierwszy przyklad z brzegu moja znajoma kosmetyczka - kurs robila juz jakis czas temu (jakies bzdury opowiada ze trwal pol roku - nie sluszalam nigdy ze kursy tyle kiedys trwaly, ale ja sie nie znam)....a taka chałe odpiernicza ze szok.....za 150 zl - zrobila mi takie buły, dołki, nierówności, pozalewala skorki, teraz wszystko od strony skorek sie zapowietrza i odlazi, o tym jak krzywy jest french nie wspomne Mam ochote ja zatluc.
Daj Panie Boze zebym nauczyla sie pieknie stylizowac paznokcie
Stary 2009-06-30, 01:20   #74
Shattered
Przyczajenie

Moja przygoda z żelami trwa 7 miesiąc. I mimo, że motywacją była chęć realizowania zainteresowań, od początku kalkulowałam czy w jakikolwiek sposób ta pasja się zwróci. Zaiste szlachetnie jest mówić, że "to nie dla pieniędzy się przeca robić powinno", no ale nie każdego na kosztowne hobby stać (mnie akurat nie).

Zrobiłam kurs (żele, Akademia Perfect Lady - nie polecam, btw): powiedzmy, że indywidualny, zapłaciłam niecałe 1200zł. Czegoś się tam nauczyłam, szczęście w nieszczęściu, że kumata jestem, dryg manualno-artystyczny posiadam, a i przyjaciółka (doświadczona stylistka) cierpliwie radą i pomocą mi służyła (pewnikiem wyrzuty sumienia miała, bo to ona mi instruktorkę poleciła - nie wiedziała tylko, że po trzech latach kobieta pójdzie na ilość, zapominając o jakości).
W cenie kursu był set Perfect Lady. Mogłam wziąć tańszą opcję bez startera, no ale brak doświadczenia zaowocował kasą utopioną w złych produktach. Zadowolona jestem tylko z ich tipsów, kleju i glossu, używam tip blendera, płynu do czyszczenia pędzli i samego pędzla - reszta gdzieś tam sobie leży i czeka na śmierć.
Set był rzecz jasna niekompletny (tzn. kompletny, ale dla doświadczonej stylistki i to na minimum - ja potrzebowałam jeszcze "ułatwiaczy"), toteż trzeba było dorzucić 300zł.
W domu się zaczęło: Allegro, sklepy internetowe itp. Bez lampy nie mogłam się obejść (130zł za no name z Allegro - jest ok: tunel 4x9W, 3 tryby timera, nie narzekam). Gilotynka, szczoteczka, cążki, pilniki, bloki, poduszeczka, waciki, parę pudełek podstawowych ozdób - powiedzmy, że 150zł mnie to kosztowało. W mieszkaniu nie miałam żadnego stołu, który pozwalałby pracować bez urazów kręgosłupa - Ikea, stolik 150zł, lampa 100zł.

I zaczęłam wielką przygodę. Koleżanki, znajome... Wymłóciłam trochę pazurów za zwrot kosztów materiału (ok. 20zł, wszystkie lojalnie uprzedzone o stopniu mojego zaawansowania). Szok, ból, niedowierzanie, w**** - wszytko się liftuje, żel cieknie bokami, pilnik nie radzi sobie ze skórkami. Stwierdziłam, że widocznie się do tego nie nadaję i rzuciłam wszystko w kąt. Po trzech tygodniach uznałam, że to wina Perfect Lady (optymistycznie, zwaliłam na czynnik ode mnie niezależny :P). Fora, stronki, no i wyszło (do dzisiaj nie wiem dlaczego), że przerzucam się na Mariposę. Uszczupliłam znacznie związkowe konto i ruszyłam do Clareny. System żelowy skompletowałam od zera: jakieś 500zł w plecy. Grunt, że się opłaciło - widać bardziej odpowiada mi konsystencja średnio gęsta... W każdym razie przestały się skóry zalewać, jak się liftowało to ewidentnie z mojej winy, błędy wyeliminowałam, zdetronizowałam pilniki na rzecz pożyczonej frezarki. Stwierdziłam, że czas najwyższy, żeby się to zaczęło zwracać.
Zaczęłam robić pazury za koszt x 2, czyli na Mariposie wychodziło to średnio 50zł od klientki. Jako, że klientek było mało (bo do pracy trzeba było chodzić, co by na paznokcie zarobić), to i zwracać się chciało średnio. Właściwie to nic się nie zwróciło, bo każdą zarobioną kasę (pomnożoną razy 3) zostawiałam w Clarenie i innych sklepach. Poszerzyłam asortyment ozdób, kupiłam pomocne akcesoria (m.in frezarkę JD700), różne rodzaje żeli i tipsów. Do tego trzeba było uzupełniać produkty zużyte. Od tego czasu poszło ok. 1600zł, przy zarobionych na czysto ok. 600zł. Ostatnio zostawiłam znowu w Clarenie i hurtowni 400zł. Jeszcze długo zanim wyjdę na plus, bo najbliższe pieniądze wydaję na akryl.

Optymistycznie nastraja fakt, że teraz mogę przyjmować więcej klientek, bo mam więcej wolnego czasu - średnio udaje mi się skrobnąć 5 klientek/tyg. (przy góra 1-2 kobitkach/tyg., kiedy tego czasu nie miałam).

Do tej pory wydałam na pazurowy interes ok. 4000zł (już po odliczeniu tego, co zarobiłam), ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moje stanowisko pracy zbliża się wielkimi krokami do poziomu profesjonalnego, a i umiejętności są na coraz wyższym poziomie. Co prawda zdarzało się wyrzucić pieniądze w błoto, więc dla uwiarygodniania rachunku przyjmijmy, że 3500zł jest potrzebne na pierwszych 50 zrobionych kompletów paznokci zakładając, że uczysz się szybko (liczę 25 kompletów za zwrot kosztów i 25 kompletów za pieniądze rzędu "materiały x2"). W tym koszcie masz kurs (za 1200zł znajdziesz dobry), dobre materiały i bardzo przyzwoicie wyposażone stanowisko (możesz zrezygnować z frezarki na rzecz pilników), a kwota uwzględnia próby na swoich paznokciach (nauczysz się dużo, jeśli nie masz oporów przed chodzeniem z każdym paznokciem innym ).

W każdym razie do najtańszych hobby nie należy. Ja nie jeżdżę na warsztaty, pokazy, nie czytam specjalistycznej prasy (zadowalam się darmowym internetem), a pieniądze po prostu wypływają same. Klientki są jedynym sposobem, żebym mogła dalej się rozwijać, dlatego też dziwią mnie wypowiedzi niektórych dziewczyn, które grzmią, że o zarobku ktoś myśli. Może powiem coś wręcz nieprzyzwoitego, ale mam zamiar w przyszłości (oby niedalekiej) na stylizacji zarabiać i za te zarobione pieniądze móc opłacić rachunki, wyżywić siebie i coś może jeszcze niezwiązanego z paznokciami kupić.

Co do kursu... Zrobić wypada (byle dobry), chociaż, żeby czyste mieć sumienie, przyznam, że na kursie nauczyłam się mniej niż potrzebne jest do wykonywania dobrych usług. To, czego nauczyła mnie instruktorka musiałam wielokrotnie weryfikować i z pomocą stylistek na forach, przy metodzie prób i błędów na własnych paznokciach, optymalizować do posiadanych produktów, sprzętu i stylu pracy. Tutaj uwaga dla dziewczyn, które skłonne są kupić set na Allegro i zasuwać "na samouka" - zdecydowanie odradzam. Ja sobie z tym wszystkim radzę, bo mam do kogo zwrócić się o pomoc - prawdę mówiąc, uważam, że przyjaciółka nauczyła mnie więcej niż instruktorka... Bez niej to bym nawet żelu nie zdjęła (instruktorka zdejmowanie masy zawarła w jednym słowie: "spiłować"). Bez kursu nauczyłam się zdejmowania żelu, akrylu, obsługi frezarki, uzupełniania (niby na kursie miało być, ale tak długo czekałam na modelkę, że zdążyłam się sama nauczyć), zdobień (jeden z ulubionych tekstów instruktorki: "to się raczej robi w akrylu"), żelu na formie ("To jest na poziomie zaawansowanym! Na to jest inny kurs."). Akryl już sobie kiedyś założyłam pod okiem qmpeli, więc teraz i to doszlifuję bez kursu.

Dziękuję tym, którzy dobrnęli do końca Zdaję sobie sprawę z tego, że połowa postu to offtop, ale nie potrafię się wyzbyć grafomańskich zapędów
Shattered jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 10:16   #75
beatka89
Raczkowanie

Dziewczynki czy mogłybyście mi polecić jakieś fajne tipsiki na początek? nie za drogie bo sporo już wydałam na zestaw startowy tylko na tipsy jeszcze poluje co myslicie o ra nails? miałam w rękach i całkiem całkiem mi się wydaje ale nie wiem jak w praktyce, prosze polećcie mi coś szklane jak i mleczne. buźka
beatka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 10:20   #76
byliczka
Zakorzenienie

Jakże pięknie i treściwie napisane Myśle że to ładnie zobrazuje każdej początkującej dziewczynie co i jak z tymi pazurami
Od siebie dodam że płyn do pędzli jest zbędny, lepiej nie czyścić ich tylko przetrzeć suchym wacikiem i pędzel nasączony żelem odstawić na bok

Beatko zerknij u Dobrej Rady, jak jeszcze używałam tipsów to zaopatrywałam się u niej.
Stary 2009-06-30, 12:05   #77
Shattered
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Od siebie dodam że płyn do pędzli jest zbędny, lepiej nie czyścić ich tylko przetrzeć suchym wacikiem i pędzel nasączony żelem odstawić na bok
Fakt - utrzymuje włosie w lepszej kondycji. No, ale czasem trzeba dokładnie wyczyścić pędzel do frencha, a tutaj tylko płyn do czyszczenia pomaga, tudzież czysty aceton
Stary 2009-06-30, 12:22   #78
byliczka
Zakorzenienie

Poważnie? Ja zawsze przecieram tylko raz.. Jedynie po kolorówce troche muszę się nawycierać, ale nigdy nie używam acetony tudzież płynów czy czegoś bo to wysusza włosie i wtedy się ono "miotli"
Stary 2009-06-30, 12:27   #79
potty
Wtajemniczenie

GG do potty

no ja to samo
tez sie zdziwilam
ale ja to sie przeciez nie znam

Stary 2009-06-30, 13:00   #80
Shattered
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Poważnie? Ja zawsze przecieram tylko raz.. Jedynie po kolorówce troche muszę się nawycierać, ale nigdy nie używam acetony tudzież płynów czy czegoś bo to wysusza włosie i wtedy się ono "miotli"
"Trochę" to właśnie trzeba się nawycierać po czarnym żelu Nie używam pędzla dopóki zamoczony w płynie i odciśnięty na waciku zostawia szary kolor - przewrażliwienie po tym jak kiedyś frencha "zasmużyłam" na szaro w powodu niedokładnie wyczyszczonego włosia Jest na to dobry sposób - kilka pędzli No, ale póki co wolę dokładnie czyścić, nawet kosztem krótszej żywotności - nie ma nic gorszego niż smugi koloru na białym frenchu

Właściwie to offtop robimy
Stary 2009-06-30, 14:13   #81
Michonska
Raczkowanie

Czy mógłby ktoś tak w skrócie podsumować ile pieniążków trzeba wydać? I na co?

kurs
sprzęt
doszkolenie (zdobienia itp.)
?? Ile to kasy pójdzie? Bo w sumie cena waha się od 800 do 3000 .... Ździebełko spora rozpiętość cenowa
Stary 2009-06-30, 14:30   #82
potty
Wtajemniczenie

GG do potty

800 zl?
za to to masz tylko i wylacznie kurs i to podstawowy z jednej metody
a gdzie reszta???
kilka postow wyzej masz wszystko pieknie opisane co i jak
piekny dlugi post Shattered

Stary 2009-06-30, 15:10   #83
poppppy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Michonska Pokaż wiadomość
Czy mógłby ktoś tak w skrócie podsumować ile pieniążków trzeba wydać? I na co?

kurs
sprzęt
doszkolenie (zdobienia itp.)
?? Ile to kasy pójdzie? Bo w sumie cena waha się od 800 do 3000 .... Ździebełko spora rozpiętość cenowa
To 800 zl zaczerpnelas z mojego postu?
Zauwaz, ze napisalam, ze taka kwota wyszla mi z SAME MATERIALY - na poczatek do cwiczen (z tym, ze nie zadne no name z allegro, a tansze produkty - zele RaNails, ponadto produkty z Activ i od DR)....i to napewno nie na pierwsze 50 kompletow paznocki, a znacznie mniej, ze wzgledu na to ze kupilam zele w malych opakowaniach (w koncu nie wiem czy mi beda odpowiadaly).
U mnie do tego dochodzi kurs w kwocie 1100 zl.
Stary 2009-06-30, 20:44   #84
Michonska
Raczkowanie

Czyli 1200 zł kurs
1000 zł sprzęt
tak?
Stary 2009-06-30, 21:46   #85
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Michonska Pokaż wiadomość
Czyli 1200 zł kurs
1000 zł sprzęt
tak?
Jezeli jedna metoda+ ewentualnie zdobienia ta metoda+ zestaw podstawowych żeli, czy akryli, oraz troszke odóbek- to tak
Oczywiście mówimy o dobrych szkoleniach i dobrych produktach.
Stary 2009-07-03, 23:20   #86
Michonska
Raczkowanie

A na ile setów wystarczy ten "starter" za 1000 zł...?
Stary 2009-07-03, 23:39   #87
Albertyna
Zakorzenienie

A to już cięzko powiedziec, bo produkty nie zuzywaja sie równomiernie- pędzle kupujesz raz na pare lat, podobnie jak cązki (o ile o nie dbasz ).
Primer Ci starczy na dłuuugo (wiele miesięcy), odtłuszczacz na duzo krócej.Podobnie z kolorami- najszybciej zuzywasz clear (przeźroczysty) najwolnej- biały....
Analogicznie z tipsami- częśc numerków zejdzie dośc szybko- np 7, cz 8, a 1, czy 10 bedą lezec i lezec (na szczęscie mozna dkupywac uzupełnienia tylko jednego numerka ).

Weź tez pod uwage, że będziesz robiła raz krótsze, raz dłuższe paznokietki, raz frencha, raz zdobione, czasem uzupelnienie, czasem odnowe, a co jakiś czas -naprawe jednego, czydwóch niefortunnie ułamanych....
Stary 2009-07-04, 00:12   #88
purple
Zadomowienie

Ale po co na początek 1000 zł na "starter", jeśli ktoś ma i potrzebuje to oczywiście, że można wydać 1000 a nawet i ze 3000 zł ale np. ja wyliczyłam sobie taki podstawowy zestaw do metody żelowej od Dobrejrady wyniesie mnie ok. 500 zł, wiadomo że cudów wianków tam nie wliczałam, będę dokupować z czasem.
Na początku i tak sporo materiału (żelu) pójdzie na straty, bo coś nie wyjdzie, nie ma się wprawy itp, więc moim zdaniem nie warto od razu rzucać się na bardzo drogie marki, tylko popróbować te tańsze i z czasem, kiedy trochę się wprawimy te droższe.

A kurs np. metoda żelowa + kolorowy żel lub kolorowy akryl można zrobić za ok. 900 - 950 zł i to jest szkolenie indywidualne (podaje na przykładzie szkolenia SPN)

Edytowane przez purple
Czas edycji: 2009-07-04 o 02:29
purple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 08:54   #89
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Na początku i tak sporo materiału (żelu) pójdzie na straty, bo coś nie wyjdzie, nie ma się wprawy itp, więc moim zdaniem nie warto od razu rzucać się na bardzo drogie marki, tylko popróbować te tańsze i z czasem, kiedy trochę się wprawimy te droższe.
I tu bym się z Tobą nie zgodziła. Żele dobrych marek mają to do siebie, że oprócz tego, że są drogie to są dobre i często łatwiejsze w użyciu. Jak kupisz na początek żele marki NONAME to konia z rzędem temu, kto zgadnie czy żel się zapowietrza dlatego, że Twoje umiejętności są jeszcze mierne czy dlatego, że żel jest miernej jakości, albo wymaga specjalnego sposobu nakładania. A ciężko się uczyć jak nie wiadomo co poprawić.
Myślę, że trzeba być naprawdę niezłym pazurkowym wymiataczem, żeby zrobić dobre pazury kiepskim żelem.
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:01   #90
Vanessita
Zakorzenienie

Jestem tego samego zdania. Znam to z autopsji...Zakupiłam żele i acryle słabiutkiej firmy i myślałam, że cuda zdziałam. Zrobiłam pazurki sobie, potem siostrze. Wynik był taki, że na drugi dzień wszystko się zapowietrzyło, a niektóre pazurki nawet odpadły. Fajnie, że wydałam 150zl i miałam komplet za taka kasę, ale co z tego jak leży w kącie, bo gów.a nie używam. Zakupiłam sobie teraz niedrogie w miarę żele sun flower i jestem z nich zadowolona. Nic się nie zapowietrza i są trwałe. Jednak i tak mam w planach przerzucic się na IBD bo wiem, że jakośc=oszczędnośc czasu i materiału...także warto zainwestowac
Vanessita jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości