Stylizacja paznokci- WYDATKI - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-04, 10:23   #91
purple
Zadomowienie

Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Oczywiście macie racje, ale pisząc "tańsze firmy" nie chodziło mi o żele marki noname, ale o sprawdzone żele tańszych firm. Tak jak np. czytałam wiele dobrych opinii na temat żeli i-nails od Dobrejrady i dlatego postanowiłam je wypróbować. Żele Sun flower też drogie nie są
Stary 2009-07-04, 16:27   #92
Vanessita
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Oczywiście macie racje, ale pisząc "tańsze firmy" nie chodziło mi o żele marki noname, ale o sprawdzone żele tańszych firm. Tak jak np. czytałam wiele dobrych opinii na temat żeli i-nails od Dobrejrady i dlatego postanowiłam je wypróbować. Żele Sun flower też drogie nie są
Vanessita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:34   #93
Michonska
Raczkowanie

mi się naliczyło jakieś 1000 zł, ponieważ wiem, że są produkty na których NIE WOLNO oszczędzać pod pretekstem "bo dopiero się uczę, więc po co mi żele z wyższej półki?". Osobiście przeanalizowałam sprawę, i oszczędzać nie będę. Wolę wydać trochę kasy i nie bać się, że tips zapowietrza się nie ze względu na mój bra doświadczenia, ale ze względu na G*****ny żel.

Te 1000 zł to wcale nie dużo, dla porównania- charisma nails innovation posiada żel 50g w cenie 200 zł. Więc sądze, że tysiak na wszystko to wcale nie tak dużo
Stary 2009-07-04, 22:18   #94
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Dobrze, że się rozumiemy
Ale jakbyś jednak chciała na czymś przyoszczędzić to możesz wypróbowac np. pędzle ze sklepu dla plastyków zamiast firmowych do żelu. Mam pędzle profesjonalne i do farb wodnych i nie widzę jakiejś powalającej różnicy (poza ceną). A mój ulubiony do żelu to chińskie cudo kupione w promocji w sklepie plastycznym....za całe 5 zł...
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 22:19   #95
purple
Zadomowienie

W żadnym wypadku nie twierdzę, że "po co mi żele z wyższej półki, skoro dopiero się uczę", doskonale rozumiem, że jeśli kupię lipne żele to nie będę wiedziała czy np. zapowietrzenia to wina mojego braku umiejętności czy słabych produktów. Chciałabym tylko zauważyć, że w niektórych przypadkach tańsze wcale nie równa się złe. A na Charismie chciałabym bardzo pracować...ale narazie mnie nie stać Michonska a Ty na jakiej firmy produkty się zdecydowałaś ?

EDIT

Verdina - dzięki za podpowiedź, napewno wypróbuję też pędzle ze sklepu dla plastyków Mi nie chodzi o oszczędność jako taką, ale o to, że jestem w gorącej wodzie kąpana - chciałabym już, teraz, zaraz mieć chociaż podstawowe produkty i już ćwiczyć A jeśli miałabym kupić od razu górnopólkowe produkty to wiem, że odwlecze się to jeszcze ze 2 miesiące. Może to nie za dobre podejście, ale taka już jestem

Edytowane przez purple
Czas edycji: 2009-07-04 o 22:32
purple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 22:48   #96
Michonska
Raczkowanie

te od dobrejrady są bardzo pozytywnie oceniane, nie są drogie. Ja na kursie będę miała charismę, ale wątpie, żebym zdecydowała się na nie przy Ćwiczeniach, wówczas od moich królików doświadczalnych musiałabym pobierać jakieś 40 zł za sam materiał;/
Stary 2009-07-05, 09:48   #97
MiciaKicia
Zakorzenienie

40zł za sam materiał nie jest dużo jeśli pracujesz na markowych żelach Bo wiesz.. widzialam czasem na Allegro aukcje z robieniem pazurków za 40zł a laska pracowała np na naildesign .. Wiec wiesz To nie jest tak duzo
MiciaKicia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 20:18   #98
Michonska
Raczkowanie

w sumie nie ale marka produktu nijak sie ma do umiejętności, klientki nie obchodzi to ze ma tipsy zrobione najlepszym z dostepnych zelów, a obchodzi to ze french nie jest rowno, ze sa takie jakies nieksztaltne troche itp. i wtedy jest lekki problem z wzieciem za robote 40 zł.
Stary 2009-07-05, 20:50   #99
Albertyna
Zakorzenienie

Masz całkowita racje
Widze, że myślisz "handlowo", to dobrze, bo jęzeli stylizacja paznokci ma sie stac Twoim zawodem, to poza rzyjemnoiścia, z czasem ma Ci przynosic dochód
Stary 2009-07-06, 20:27   #100
Michonska
Raczkowanie

Chce mieć pracę, która lubię, chcę być szefem sama dla siebie, i dlatego biorę się za stylizacje paznokci. ALE (!!) chcę aby moja pasja była dodatkowo moim największym sukcesem, dlatego na wszystko wolę patzreć zarówno od strony stylistki, jak i klientki, bo przecież to one mają wybierać mnie i moje umiejetności, a nie odwrotnie

Stąd też moje następujące pytanie:
Czy każda stylistka na początku uczy się tylko tego jak technicznie zadbać o paznokieć, czy też uczą się dbałości o samopoczucie klienta, i przyjemną atmosferę...?
Stary 2009-07-07, 10:07   #101
Albertyna
Zakorzenienie

To przychodzi samo.
Jezeli lubisz ludzi, to po prostu chcesz by klientka siedząc z Tobą dobrze sie czuła.
Dobrze jest na rozluźnienie rzucic jakiś banalny temat, nawet o pogodzie, albo o zwierzakach domowych, o bizuterii, jaka ma na dłoni, czy pochwalić Jej zapach perfum, o czyms miłym. Potem rozmowa sama sie rozkręca.
Nasze klientki przynoszą nam zdjęcia psów, kotów, dzieci, facetów... Pokazują i nam wszystkim jest milej.

Jednak jest jedna wazna zasada- nieprzerywaj niepotrzebie zabiegu, bo wydłuży go to w nieskończonośc. Ja sie nauczyłam "mówić do dłoni", po prostu rozmawiając z klientka rzadko podnosze wzrok- w tych chwilach gdy mogę- np gdy wysycha primer

Klientki trzeba "wyczuc", bo o czyms innym rozmawiam z przesympatyczną nauczycielką pod 50, a o czyms innym z 18 małolatką.

Ogólnie- to co napisałam na początku TRZEBA LUBIĆ LUDZI, potem wszystko idzie naturtalnie

Szczerze powiem, że mi samej cięzko powiedziec jak to wychodzi. U nas w salonie, po prostu wychodzi samo A potem między wizytami klientki wpadaja z najnowszym zdjęciem swojego psa, czy "pochwalic" sie ukochanym To jest cudowne i za to uwielbiam ten zawód

Ciekawie robi sie, gdy dostajemy zaproszenia na sluby i niekiedy wesela naszych klientek,bądź po poprostu pada tekst "wiesz, a moze po pracy wyszłybyśmy dziś na piwo, przeciez jestem dziś ostatnią klientką..."

Tylko nie wpadnij w sidła "klientka-kolezanka nie płąci" (to pułapka , w którą czesto wpadaja poczatkujące stylistki). U nas te wszystkie miłe panie i dziewczynki płaca. Tylko dostaja od nas znizki- za to, że je lubimy i za to, ze reguralnie przychodzą

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-07 o 10:12
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 11:41   #102
Michonska
Raczkowanie

tylko pozazdrościć takich klientek Mam nadzieję, że ja także kiedyś będę mogła cieszyć się sympatią tak wielu stałych odwiedzających A czy maja jakieś wielkie znaczenie takie detale, jak ładnie pachnąca oliwka do dłoni, podpórka pod dłoń ( w przypadku braku wiatraczka), itp.? Czy klientki zwracają dużą uwagę na takie detale...?
Stary 2009-07-07, 22:46   #103
Albertyna
Zakorzenienie

TAAAAK!!!!
Klientki sa teraz obyte (przynajmniej u mnie w Warszawie, wiem, że gdzie indziej to róznie bywa ) i oczekuja -dezynfekcji, dbałości o higiene, a także takich miłych gestów jakim jest slicznie pachnąca oliwka na koniec (co równiez i dla nas jest udogodnieniem, bo oliwka pielęgnuje skórki i po zabiegu paznokcie ładnie wygladaja), poza tym duzego wyboru ozdób, kolorowych zeli, czy akryli, mozliwości wyboru spośród wielu proponowanych wzorów (czasem trzeba sie wykazac niezła inwencja twórczą, gdy pani chce króciuteńkiego frencha, ale z kolorowymi zdobieniam, zeby było je widac ), oraz wyboru lakierów (u nas np jest 7 odcieni czerwieni, bo klietka, to by chciała taki jak ten, ale bez pereły itp...) dodatkowo niedostepnych w skepach (Inglont odpada).

To wszystko sprawia, że jestesmypostrzegane jak profesjonalistki pełna geba.
Stary 2009-07-08, 00:06   #104
byliczka
Zakorzenienie

No widzisz Albertynko, a u mnie na wsi jest: Chce tipsy, takie żeby były ładne. I mimo że moim paznokciom jeszcze wiele brakuje to one się nad nimi rozpływają.. Także co bym tam nie nawojowała to i tak będzie najs
Stary 2009-07-08, 09:44   #105
Albertyna
Zakorzenienie

Po pierwsze Buli, zalookałam na Twojego bloga i robisz śliczne paznokietyki
A po drugie.. ta odrobina luxusu dla klientek... co to nas kosztuje? Oliwka do skórek starcza na długo długo, a kosztuje ok 20zł. Podkładke pod dłoń kupujemy raz, no chyba, ze potem inwestuje sie w pochłaniacz, którego ja jestem zwolenniczką- uważam, ze nie koniecznie trzeba wdychać pył akrylow-żelowy, który osiada poza tym na twarzy, we włosach, a niekiedy wpada do oka.... Pomijając to, ze pył może z czasem uczulic- nas stylistki pracujące ciągle w zawodzie- niestety, znam takie przypadki.

Na początek podkładke pod dłoń mozna sobie spokojnie odpuścić, jednak pracuja w salonie i przyjmując kilka klientek dziennie- inwestujemy w pochłaniacz. Takie jest moje zdanie

A kwestia higieny... oj o tym to bym mogła elaborat napisac... Wiele moich kursantek z mniejszych miast, które tam robiły sobie paznokcie robi wielkie oczy na widok skin septa, bo u nich nikt, tego nie używa. I potem tym własnie wygrywaja, bo klientki czuja sie bezpieczniej u stylistki, która dba o higiene. Mi sie w głowie nie mieści, jak mozna nie dbac o higiene, jednak w wielu miejscach jest to normalne-dziewczyny oszczedzaja na czym moga- mają sliczna podkładke pod dłoń, ale dbałości o podstawową higiene- brak....

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-08 o 09:47
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:19   #106
byliczka
Zakorzenienie

A myślisz że u mnie jest inaczej? Jak tylko wyciągam skinsepta to są taaaaakiieee oczy i co to w ogóle jest? Ale niestety tak jest w mniejszych miejscowościach i jeszcze pewnie długo długo będzie. Sama wczoraj miałam okazje zobaczyć jak dziewczyna , znam ją z widzenia, kupowała sobie u mnie w hurtowni żele Nail Desing, przyjrzałam się jej paznokciom i nistety to co widać w zasadzie u większości pseudo: zalane skóry a w okół nich- BRUD :/

Pochłaniacz to podstawa, nie wyobrażam sobie pracy bez niego
Stary 2009-07-08, 10:33   #107
DobraDusza88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
A myślisz że u mnie jest inaczej? Jak tylko wyciągam skinsepta to są taaaaakiieee oczy i co to w ogóle jest? Ale niestety tak jest w mniejszych miejscowościach i jeszcze pewnie długo długo będzie. Sama wczoraj miałam okazje zobaczyć jak dziewczyna , znam ją z widzenia, kupowała sobie u mnie w hurtowni żele Nail Desing, przyjrzałam się jej paznokciom i nistety to co widać w zasadzie u większości pseudo: zalane skóry a w okół nich- BRUD :/

Pochłaniacz to podstawa, nie wyobrażam sobie pracy bez niego
Ja dopiero w przyszłym tyg idę na kurs i nie wiem co mi będzie potrzebne dokładnie, ale tak mniej więcej się orientowałam jakie są ceny, itd. I tu moje pytanie: Narazie chciałam sobie odpuścić kupno pochłaniacza na rzecz podkładki ze względów finansowych. Czy myślicie, że lepiej odłożyć tą kaskę na poduszkę i robić paznokcie np na rolce ręczników papierowych na początku i odkładać kaskę na pochłaniacz? Bo wiadomo, narazie będę ćwiczyć na sobie i mamie...
Stary 2009-07-08, 11:13   #108
blond bunny
Zakorzenienie

Dobra duszo myślę że na razie nie powinnaś się martwić o profesjonalne narzędzia pracy Ja wczoraj ukończyłam kurs- jestem MEGA SZCZESLIWA!- i też nie mam jeszcze wielu rzeczy przydatnych w pracy. Sam kurs ze starterem kosztował mnie 2500zł i chwilowo nie mam kasy na przydatne rozpieszczacze. Nie martw się tym i nie myśl obsesyjnie czego ci jeszcze brakuje tylko skup się na przyjemności wchłaniania wiedzy na kursie Ja każdego dnia byłam mega skupiona i myślę że nauczyłam się 100% tego czego tylko mogłam się na tym kursie nauczyć, a reszta to wiadomo Ćwiczyć, ćwiczyć....
Ale nie ma nawet jednej chwili żebym żałowała swojej decyzji pójścia na kurs. To była jedna z najlepszych inwestycji we własny rozwój.
A pieniądze to nie wszystko. Ważniejsza radość z tego co się robi!
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:28   #109
DobraDusza88
Zakorzenienie

Ale ja wszystko rozumiem Po prostu chcę możliwie ograniczyć wydatki na takie "umilacze pracy". Nie chcę za to oszczędzać np na żelach i innych produktach. Mój kurs kosztuje 2000 zł bez żadnego starteru, a to dla mnie duży wydatek. W dodatku już się nie mogę doczekać kursu i chciałabym wiedzieć już wszystko i najlepiej już wszystko kupić
Stary 2009-07-08, 12:36   #110
byliczka
Zakorzenienie

Zakup pochłaniacza możesz jak najbardziej odłożyć w czasie, ja kupiłam dopiero po pół roku odkąd zaczęłam sobie dłubać przy przedłużaniu
Stary 2009-07-08, 13:51   #111
Shattered
Przyczajenie

Ja do dziś nie mam pochłaniacza. Poduszka za 15zł z Allegro, do tego maseczki chirurgiczne i fartuszek. Ja się pylicy nie nabawię, a klientka przeżyje (tym bardziej, że pył raczej osiada na mnie, a nie na niej).

Poduszkę możesz zastąpić rolką ręczników papierowych albo zwiniętym ręcznikiem frotte.

Shattered jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:32   #112
kelpiee
Raczkowanie

Question Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, które już przez około rok przeglądam i pierwszy raz nie udało mi się znaleźć pełnej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie

Otóż chciałam zapytać jak to jest z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w tym fachu. Chodzi mi o koszty, opłaty, dlatego piszę w tym wątku.

Dowiedziałam się już z innych wątków, że rejestrując działalność, możemy zaznaczyć, że prace wykonujemy w domu klientki, dojeżdżając- i wtedy odpada nam sanepid i urządzanie pomieszczenia. Ale jak jest z podatkiem, z ZUSem? W jaki sposób odlicza się podatek od wykonania paznokci? Trzeba miec kasę fiskalną? Na jakie miesięczne opłaty trzeba sie przygotowac?

Ja w końcu doczekałam się kursu, i jestem właśnie w jego trakcie, jestem zachwycona , ale wiadomo, poza kursem też trzeba cwiczyc, czyli po prostu 'robic paznokcie', a nie chcę tego robic nielegalnie.

Mam nadzieję że mi pomożecie
kelpiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 15:04   #113
DobraDusza88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Zakup pochłaniacza możesz jak najbardziej odłożyć w czasie, ja kupiłam dopiero po pół roku odkąd zaczęłam sobie dłubać przy przedłużaniu
Martwię się tylko, że strasznie będzie mi się w mieszkanku kurzyć... Ale trzeba będzie wytrzymać Chciałam też narazie oszczędzić na ozdobach... Najpierw chcę się ładnego frencha nauczyć malować Ozdoby będę dokupywać z czasem;]
Stary 2009-07-08, 15:22   #114
Shattered
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
Martwię się tylko, że strasznie będzie mi się w mieszkanku kurzyć... Ale trzeba będzie wytrzymać Chciałam też narazie oszczędzić na ozdobach... Najpierw chcę się ładnego frencha nauczyć malować Ozdoby będę dokupywać z czasem;]
Przyznam, że się kurzy...

Ozdoby kupuj na początku w pakietach (Allegro) - wychodzi taniej, a nie ma obawy, że Ci się coś powtórzy, bo po prostu nic nie masz
Na początek Ci się przydadzą: brokaty (śnieżny, złoto i srebro w szczególności), cyrkonie (crystal ss5, ss10 - do frencha to chyba najpopularniejszy dodatek), jakieś tanie holo w różnych kolorach (gwiazdki, kwadraty, plastry, kwiatki etc.), czarny liner (żel, farbka). Suszone kwiaty, siatki, koronki, folie możesz sobie odpuścić, bo raz, że rzadko są używane, dwa, wychodzą drożej, trzy, czasem potrzeba większej wprawy, żeby ładnie je zatopić.

Ozdoby możesz kupić u Dobrej Rady - tanio i ogromny wybór.

Tyle, jeśli chodzi o moje doświadczenia

Stary 2009-07-08, 15:57   #115
DobraDusza88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shattered Pokaż wiadomość
Przyznam, że się kurzy...

Ozdoby kupuj na początku w pakietach (Allegro) - wychodzi taniej, a nie ma obawy, że Ci się coś powtórzy, bo po prostu nic nie masz
Na początek Ci się przydadzą: brokaty (śnieżny, złoto i srebro w szczególności), cyrkonie (crystal ss5, ss10 - do frencha to chyba najpopularniejszy dodatek), jakieś tanie holo w różnych kolorach (gwiazdki, kwadraty, plastry, kwiatki etc.), czarny liner (żel, farbka). Suszone kwiaty, siatki, koronki, folie możesz sobie odpuścić, bo raz, że rzadko są używane, dwa, wychodzą drożej, trzy, czasem potrzeba większej wprawy, żeby ładnie je zatopić.

Ozdoby możesz kupić u Dobrej Rady - tanio i ogromny wybór.

Tyle, jeśli chodzi o moje doświadczenia
Dzięki za rady Zamawiając pędzelki na Allegro (muszę je mieć na kursie) zamówiłam sobie też 2 kolory brokatu (śnieżny i jeszcze jakiś tam ), cyrkonie Svaroskiego Crystal i Fuchsia i 2 kolory niteczek i do tego sondę. Jak będę zamawiać lampę (też z All) to zamówię jeszcze kilka ozdób
Stary 2009-07-08, 20:25   #116
kelpiee
Raczkowanie

Question Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Drogie Wizażanki, odpowiecie?
W końcu wydatki w zakresie stylizacji paznokci, to nie tylko produkty i akcesoria.
Stary 2009-07-08, 20:33   #117
purple
Zadomowienie

Jeśli to Twoja pierwsza działalność gospodarcza to przysługuje Ci przez 2 lata obniżony ZUS - ok. 300 zł. Jeśli chodzi o podatek, zależy jaką formę opodatkowania wybierzesz (książka przychodów i rozchodów, ryczałt, karta podatkowa). Musisz też zdecydować czy będziesz rozliczała się sama, czy z pomocą księgowej/biura rachunkowego - to koszt ok. 100 zł
Stary 2009-07-08, 22:03   #118
Albertyna
Zakorzenienie

Dobra duszo (śliczny nick ), na razie możesz sobie odpuścic pochłaniacz. Przeciez na początku nie bedziesz smigac dzień w dzień kilku klientek...
Stary 2009-07-08, 22:31   #119
Shattered
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
Jak będę zamawiać lampę (też z All) to zamówię jeszcze kilka ozdób
Kup u Dobrej Rady. Ceny lamp są porównywalne, a unikniesz ewentualnego kłopotu z żarówkami. Do tego znajdziesz tam chyba wszystkie inne akcesoria jakie Ci się przydadzą, więc zaoszczędzisz na kosztach przesyłki. DR ma sklep internetowy, ale na Allegro chyba też jest konto.

Stary 2009-07-09, 09:24   #120
kelpiee
Raczkowanie

Cytat:
Jeśli to Twoja pierwsza działalność gospodarcza to przysługuje Ci przez 2 lata obniżony ZUS - ok. 300 zł. Jeśli chodzi o podatek, zależy jaką formę opodatkowania wybierzesz (książka przychodów i rozchodów, ryczałt, karta podatkowa). Musisz też zdecydować czy będziesz rozliczała się sama, czy z pomocą księgowej/biura rachunkowego - to koszt ok. 100 zł
Dziękuję za odpowiedź

Ale mam jeszcze takie pytania:
Która forma opodatkowania wychodzi najtaniej? Ten ZUS to miesięczny wydatek, tak?
No i czy jak się studiuje w państwowej uczelni na studiach dzielnych to wszystko pozostaje niezmienne?
I jeszcze jedno- w zakresie działalności chciałabym sobie napisać jeszcze sprzedaż biżuterii własnoręcznie robionej i udzielanie korepetycji, czy to coś zmienia?

Echh 300 to dużo dla mnie wychodzi, bo nie zamierzam tym zarabiać na życie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości