Dziurawe stopy! POMOCY!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-28, 01:40   #31
prawdopodobnie
Przyczajenie

Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

wygląda to na odparzenia po butach
prawdopodobnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:42   #32
aniastylistka
Przyczajenie

jak byś mogła sobie zrobić parę wyraźnych zdjęć podeszwy to by było super i wstaw to się zobaczy czy to te same dziurki czy trochę się różnią -jak by było to to było by dziwne żeby pół pruszkowa miało maczugowca...
aniastylistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 17:01   #33
blaskcs
Raczkowanie

mam to samo ale teraz juz sporadycznie w okresie lata :| stopy myje codziennie mocze wiec nie wiem coz to za zjawisko:P
blaskcs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 00:28   #34
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tymotynka Pokaż wiadomość
Dostałam receptę i jutro kupuję, teraz nie rozczytam nazwy leku, ale ma to być jakiś czerwony, farbujący płyn, .
pigmentum castellani?
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:43   #35
tymotynka
Przyczajenie

Mam już płyn na skórę o nazwie Pigmentum Castellani, koloru fuksji-niestety farbujący silnie skórę, ale to nie lato, więc dam radę.
Używać mam 7 dni, smarować lub pędzlować 2-3 razy dziennie.
Wskazania-miejscowe leczenie grzybic powierzchniowych i powierzchn.zakażeń bakteryjnych skóry. Płyn jest do kupienia bez recepty, 50g kosztuje ok.12zł.
tymotynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:19   #36
grappaina
Przyczajenie

tak, an pewno to maczugowce. też miałam z tym problem, byłam u dermatologa. leczy się to długo, ale można się tego pozbyć. dostałam davercin i fucidin do smarowania na zmianę, dwa tygodnie, częste mycie, ścieranie i przeszło. tylko unikajcie skarpetek syntetycznych, a najlepiej stopy często wietrzyć. powodzenia
grappaina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 16:51   #37
aniastylistka
Przyczajenie

Patrze na te maczugowce i jest napisane cytuję "Maczugowce stanowią istotny składnik stałej mikroflory skóry i błon śluzowych człowieka. Bytują w jamie nosowo-gardłowej, krtani, końcowym odcinku jelita cienkiego i w jelicie grubym, w układzie moczowo-płciowym oraz worku spojówkowym" czyli nic to ma do podeszwy stopy i zastanawiam się jak wspominałam czy możliwe jest posiadanie tych szczepów przez 90% klientów (a przychodzą z "ulicy" a więc do zakażenia na pewno nie dochodzi u nas.) Najlepiej by było jak by ktoś się wybrał do dermatologa zrobił zeskrobiny i jeszcze dał by zdjecia stóp czy mówimy o tym samym i by wyszło wreszcie co to jest-ja jak powysyłałam klientów to jak spojrzeć w wątek wcześniej wymyślali farmazony
Stary 2010-03-21, 19:26   #38
grappaina
Przyczajenie

a, i pomaga mycie stóp mydłem siarkowym, minimum dwa razy dziennie. powodzenia
Stary 2010-03-22, 15:27   #39
aniastylistka
Przyczajenie

Proszę-dryndnij do tego lekarza i powiedz mu że z tym problemem walczy pół okolicy i poproś o jakieś namiary na książkę, stronę ze zdjęciami tych że kropek maczugowcowych na stopie-co bym miała w 100% poparcie, że to to(i może pstryknij dobre zdjęcie podzeszwy i opublikuj). Była by lipa jak bym klientom mówiła że to maczugowiec i bym nie miała racji.
Stary 2010-03-23, 18:35   #40
malkereklam
Przyczajenie

Witam! Jakis czas temu byłam na seminarium podologicznym i pokazywano zdjęcia z takimi stopami.To było zakażenie corynebacterium,a to jest jak sie nie mylę maczugowiec właśnie....

Edytowane przez malkereklam
Czas edycji: 2010-03-23 o 18:36
malkereklam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 08:55   #41
aniastylistka
Przyczajenie

Wykończę się-no pod łacińską nazwą też patrzyłam i przynajmniej w internecie maczugowiec nie występuje na podeszwach stóp no i nie mogę nic namierzyć
Stary 2010-03-24, 10:38   #42
grappaina
Przyczajenie

Aniu, Słoneczko, poczytaj dobrze, są dwa typy maczugowca, jeden który faktycznie atakuje błony śluzowe, a drugi typ atakuje właśnie podeszwy stóp, przestrzenie między palcami. jest to bakteria, która wywołuje również trądzik, dlatego dermatolog zaleciła mi, np. davercin. pomogło, naprawdę.
Stary 2010-03-25, 21:18   #43
aniastylistka
Przyczajenie

Słoneczko, ja się już naczytałam mi są potrzebne zdjęcia z opisem bo mi na słowo nikt nie uwierzy -jak powiem klientom, że poczytałam a wręcz im pokaże tekst to powiedzą, że tego nie mają a zdjęcie to wystarczający dowód dla takich niedowiarków.
Stary 2010-04-29, 14:52   #44
czarna248
Wtajemniczenie

moj chlopak tez ma z tym problem - ma takie same stopy jak brazylijka pokazała swoje na zdjeciach.
kazalam mu isc do dermatologa- jesli pojdzie to napisze wam co to jest a jak zapomne to sie przypomnjcie na privie
czarna248 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:42   #45
julia_218218
Przyczajenie

Hej witam !
Ja tez to mam tylko troche mniej na stópkach itd, najpierw lekarz stwierdził odparzenia, nietety, lamisilat nie działa zebym smarowała codziennie ;-( wybieram sie do dermatologicznej kliniki w Warszawie na koszykową, ponieważ usłyszałam ze jest to " brodawczak mozaikowy stóp" tyle wiem , nic wiecej ale jak Ty znajdziesz jakis srodek daj znac julia.218281@wp.pl
julia_218218 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:28   #46
martysek
Zadomowienie

Miałam podobny problem jakieś trzy lata temu. Dermatolog stwierdził brodawki moziakowe. Próbował je wymrozić, ale nic nie pomogło.
Po jakimś czasie zeszły same. Standardowo pielęgnowałam stopy - scierałam papierową tarką, smarowałam kremami itp.
martysek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:39   #47
julia_218218
Przyczajenie

no i juz zgłuppiałam czy to brodawki mozaikowe - jak stwierdził mój dermatolog z dosyc małym przejeciem, czy to ten miazdzowiec mogł by ktos podesłac zdjecia brodawek mozaikowych bo kompletnie ni emoge znalezc nic w internecie i ewentualnie jak sie tego pozbyc;-) na wielki wielków amen

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

a jak wogole wyglada ten maczugowiec? hihih jak to brzmi .... ja rozumiem jeszcze brodaweczki mozaikowe jakos brzmia ale maczugowiec? mozna prosic o foto maczugowca? porównam sobie bo nigdzie nie moge znalezc galerii foto. Z góry dziekuje

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

a jak trwało leczenie? no i oczywiscie czy w pełni skuteczne?
Stary 2011-04-28, 08:56   #48
julia_218218
Przyczajenie

Tzw. dziurawe stopy to brodawki mozaikowe, byłam u specjalisty jednego z najlepszych w Warszawie i był kolejną osobą która to stwierdziła. Napewno nie jest to maczugowiec. Polecam iśc do lekarza Dermatologa takiego który odrazu robi zabiegi poniewaz dosc długo czeka sie w kolejce na zamrazanie. Nie czekac w zadnym wypadku, bo niestety wirus na osłabionym organizmie sie rozpszestrzenia. Ja dzięki Bogu nie miałam nigdzie indziej. Ale bardziej zaawansowane stadium to rece oraz okolice intymne! Dostałam cała ksiazeczke na ten temat. Jedyne co to mrożenie pomóc powinno. Złapać moża to wszedzie zarówno na basenie jak i w np. ciepłych Krajach ( jak ja ), czy poprostu spacerując po plaży . Stopy są okropne ale ja zamierzam walczyć, pół nocy nie spałam przez ta krioterapie;-) ale warto było. Lekarza mam cudownego przypala i dmucha- stopy;-) czego sie nie robi zeby byc ładna

Dziurawe stopy- to brodawki mozaikowe.

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

brodawki mozaikowe nie czekajcie do Dermatologa bo to sie przenosi
Stary 2011-04-28, 12:44   #49
pchła
Raczkowanie

ja też kiedyś miałam takie "dziurki" na stopach, tyle że w mniejszej ilości. poszłam do dermatologa, przepisała mi taki płyn z pędzelkiem, smarowałam codziennie wieczorem i po paru tygodniach wszystkie dziurki zniknęły. ten płyn jakby wyciągał to za zewnątrz. nie pamiętam jego nazwy, dopiszę później, ale wydaje mi się że i tak był na receptę
pchła jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 10:55   #50
grappaina
Przyczajenie

do dermatologa Kochana, do dermatologa. internet to nie lekarz! powodzenia
Stary 2011-04-29, 14:02   #51
julia_218218
Przyczajenie

byłam u jednego z najlepszych secjalistów w Warszawie. Ale czemu to tak musi boleć, heh pozbycie się tego sporo kosztuje kuśtykania.;-).

Ja uzywałam: lamisilatów( kazdy rodzaj), acifungin forte( nie działa), daktarin nie działa, sholl nie działa , tabletki antywirusowe, scieranie drogie kremy peelingi. W obecnej chwili jestem w trakcie Krioterapii, mam nadzieje , że pomoże tam gdzie było zastosowane znikneły. Ale zapewne będę musiała ten zabieg powtórzyć minimum dwa razy jeszcze coś tak czuję. Chce już się tego pozbyć.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Hej

chciała bym zapytać, ponieważ mam stwierdzone brodaki mozaikowe i jestem po pierwszym zabiegu zamrazania.

Jestem ciekawa czy Ciebie tez tak bolało? miałaś mega burchle? no i oczywiscie czy cokolwiek ci pomogło. i jak długo trwało leczenie. Gdybyś była łaskawa mi odpisać będę wdzięczna;-)
Stary 2012-03-18, 17:21   #52
grappaina
Przyczajenie

no dobra, ale te brodawki mozaikowe są wypukłe, a maczugowiec płaski. takjakbyś wzięła szpilkę i poukszkadzała sobie naskórek.
Stary 2012-11-08, 00:03   #53
dionizja361
Przyczajenie

Moze to Pitted Keratolysis...
dionizja361 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 11:10   #54
bazyliszku
Przyczajenie

nie może, tylko napewno, żadne maczugowce ani brodawczaki dziewczyny nie mylcie też tego z grzybicą bo nie wyleczycie, to jest keratoliza dziobata i jest bardzo powszechna - bakteria, a więc konieczne są antybiotyki do smarowania (np klindamycyna)
bazyliszku jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości