Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-21, 14:36   #481
justina1985
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Mam balsam do ciała nivea baby i więcej go nie kupię. Parafina w składzie
Balsam nie robi nic, zostawia lekki film.

Ja jakbym chciała gęsty balsam to do babydermu ( lub innego) dolałabym rozpuszczonego (podgrzanego) masła np shea mango w odpwoiedniej proporcji i wymieszała. Naturalny i gęsty będzie.
justina1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 18:44   #482
201608040942
Konto usunięte

Tez doby pomysl z tym zagestnieniem, a juz gestego i tresciwego balsamu dzieciecego nie znasz?

Nivea nie jest tresciwa? Mnie parafina nie przeszkadza. Na KWC dpczytalam sie ze ten niebieski balsam jest lekki, a znasz moze ten z bialej serii NIvea? Co prawda i tak nie kupie go w drogerii, ale w online Shopie od Nivea moge zamowic. Mialam z tej serii kiedys krem ten w puszcze przypominajacy klasyczny krem Nivea i bardzo milo wspominam. zuzylam na atopowa skore dziecka dwie puszki, obie mialam z Pl, bo tutaj NIvea baby nawet online nie bylo. Pierwszy byl ze zdaje sie wiesiolkiem, a potem zmienili sklad i naoliwke(chodz na niemieckiej stronce jest wioesiolek). Nic innego z tej serii nie mialam i nie wiem jaki jest balsam, czy tresciwszy od tego niebieskiego, czy taki sam. Znasz moze ten bialy

http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzi...UTRI-SENSITIVE

pisze komfort suchej skory i zawiera omega 6 wiec mam cicha nadzieje ze bedzie bardziej odzywczy od tego

http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzi...ko-nawilzajace

na niemieckiej stronce ten bialy ma podany sklad
http://www.nivea.de/Produkte/NIVEA-B...d-natural-milk

i nawet mi sie podoba poza przedostatnim skladnikiem, ale na dziecko nie bede uzywac. zawiera wiesiolek, parafina potem wosk mineralny i capryle wiec moze bedzie tresciwszy od tego niebieskiego. Ty znasz ktory?
I czemu taka smutka minka z powodu parafiny? ja pisalam ze mnie ona nie przeszkadza, a nawet sobie cenie, ale co skora to inne wymagania.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-21 o 18:47
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:44   #483
justina1985
Raczkowanie

Tzn sama parafina nie, ale ja miksuje te balsamy np z hydromanilem itp a parafina ponoć utrudnia przebikanie substancji czynnych bo tworzy okluzję
więc ja wolę parafinie podziękować

Gęstawy jest krem rossman babydream do twarzy i ciała, tubka 100ML można stosowac na ciało i efekty fajne ale szybko wychodzi.

Z balsamów do ciała poza tym nivea stosowałam lotion babydream, ale ten jest rzadki.
justina1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 23:08   #484
LadyFamii
Raczkowanie

Dziewczyny, widziałam, że pisałyście o kosmetykach Penaten. Pamiętam te kosmetyki z czasów własnego dzieciństwa, dlatego ostatnio zamiast sprawdzonego płynu kupiłam moim dziewczynom Płyn do kąpieli Penaten. Przyznam, że nie pamiętam, ale czy te kosmetyki mają taki ostry sosnowy zapach? I druga sprawa - czy jest możliwość, żeby ten płyn uczulał? Od jakiegoś czasu na dłoniach zaczęła mi strasznie pękać skóra ( dosłownie łuszczy mi się do ran pomimo częstego nawilżania ). Zastanawiam się czy mogę obwiniać właśnie ten płyn czy zaczęło coś pylić i dlatego wyszło mi uczulenie ( kiedyś też miałam podobnie, ale już nie pamiętam od czego, a testy alergiczne wykazały uczulenie na pylącą trawę - może coś się zmieniło i uczula mnie coś jeszcze ). Będę wdzięczna za radę.

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 21:35   #485
cloche
Zakorzenienie

masz zdiagnozowana "dyshidrosis"? inaczej jeszcze zwana "acute vesiculobullous hand eczema" albo "cheiropompholyx" - sorry, nie wiem jak to ma byc po polsku... bo jesli ogolnie cos takiego mialas i alergie nie sa ci obce, to czasem tak moze byc, ze jakies substancje myjace, drazniace, zapachowe czy inne, po prostu moga troche skore sprowokowac i potem sie dzieje masakra. w polaczeniu z pylacymi trawami tym wieksza masakra w twoim przypadku. ja tam penatena nie polecam, ani to dobre ani bezpieczne skladowo, mozna lepiej i do tego taniej sobie radzic
cloche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 10:20   #486
LadyFamii
Raczkowanie

cloche nie mam zdiagnozowanej żadnej choroby. Fakt, że takie rany na dłoniach robiły mi się bardzo dawno temu i dlatego robiliśmy testy. Przed długi czas miałam z tym spokój - aż do tego nieszczęsnego Penatenu Ale dzięki za info Dam sobie z nim spokój ( tak jak np. z oliwką Bambino, która robi u mnie to samo ).

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:18   #487
201608040942
Konto usunięte

dawno sie tu nie udzielalam. Od czasu mojejgo ostatniego wpisu , zmienilam pielegnacje na naturalna. Obecnie mam miniaturke kremu do dzieci z cynkiem od Weleda. Mialam jego poprzednia wersje jak moje dziecie jeszcze niemowleciem bylo. Jako ze zminili opakowania i ciutke sklady , postanowilam przetestowac na mnie do twarzy. Latem lubi mi tu i owdzie cos wyskoczyc, a ze podkladu mineralnego z cynkiem nie uzywam( wazy mi sie bo cera mocniej sie tlusci i poci, wiec latem od lat rezygnuje z podkladow), to pomyslalam ze smarne sie jak kiedys kremem dzieciecym z cynkiem. O dzialaniu na pupe niemowlecia sie nie wypowiem, bo stosuje tylko na moja twarz. zapach lekko zmieniony, a dzialanie na moja cery jest poprawne. lekkie rozowosci w oczach sie wybielaja, a rano budze sie z mniejszymi pryszczami, albo rozdrapany/wyciesniety pryszcz jest podsuszony. Jestem zadowolona.
Dziecku znow kupilam plyn do kapieli babydream nagietkowy i lawendowy. Na pierwszy rzut poszedl nagietek. Uzywamy go do normalnego mycia , jak i do wlosow. Nie jest on taki jak stara wersje kiedy rumianku w nim nie bylo, ale tez nie jest zly. Do tego moje dziecie wyroslo z atopii( oby nie wrocila), wiec sprawuje sie dobrze. Czy lawenda jest taka sama jak ta w poprzednim opakowaniu, to sie dopiero przekonamy, jak nagietek sie skonczy.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
biochemia, dzieci, kosmetyki, pielegnacja

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości