Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-30, 11:06   #31
pearlania
Zadomowienie

GG do pearlania
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Rossmanowskie serie dziecięce są nie do pobicia, zresztą też należą do moich ulubionych, podobnie jak hipp

Poza tym lubię szampon lawendowy i nawilżający johnsona i jeszcze krem nawilżający http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16608 ten krem jest doskonałym nawilżaczem.
Stary 2009-07-01, 22:05   #32
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Rossmanowskie serie dziecięce są nie do pobicia, zresztą też należą do moich ulubionych, podobnie jak hipp

Poza tym lubię szampon lawendowy i nawilżający johnsona i jeszcze krem nawilżający http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16608 ten krem jest doskonałym nawilżaczem.
Składowo fajny ten kremik, niepokoi mnie tylko ostatnia linijka sładu. Napisz trochę o działaniu tego kremu. Może się skuszę.
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 11:01   #33
pysiaczek78
Przyczajenie

Dot.: Biochemia dla dzieci

To ja się podpinam, bo mnie też to interesuje. Na razie z tego co udało mi się przeczytać to dobre opinie mają Hipp i seria Babydream z Rossmanna. Natomiast wbrew pozorom Nivea Nutrisensitive wcale nie ma jakiegoś prostego, fajnego składu, opinie też ma różne. Wiele moich koleżanek używa aptecznych płynów do skóry atopowej Oilatum i Emolium ( ten pierwszy oparty chyba głównie na parafinie, niektórzy są przeciw, a drugi ma w składzie SLS na drugim miejscu, a potem skład długaśny, cała litania niby naturalnych składników roślinnych, ale wiadomo, że przecież one bywają też silnymi alergenami, nie jestem jakoś przekonana). Chusteczki zamierzam kupić Hipp bo są biodegradowalne, więc ekologiczne, nie jest wcale łatwo znaleźć inne takie, a jeśli jakieś są to b. drogie. Ale zaznaczam, że co do tych kosmetyków to powtarzam tylko zasłyszane opinie, sama jeszcze nie mam doświadczenia, czekam na opinie doświadczonych mam. Nie wiem też jaki krem na odparzenia, ale podobno zwykły Linomag robi furorę. Aha, a jeśli chodzi o filtry to w drogeriach jest chyba tylko ten Nivea Baby 30 SPF, skład mnie nie przekonuje, choć jest chyba nie najgorszy. Lepsze są chyba Mustela i Bioderma mineralne, ale droższe i w aptekach. Ja bedę używać od pierwszych dni i myslę że sama bede używać tego samego kremu, bo w czasie ciąży i karmienia poleca się tylko mineralne ( a w każdym razie nieprzenikające) i ja sie do tego stosowałam, choć łatwo nie było, wolę lżejsze filtry)
pysiaczek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 11:24   #34
Trissa
Raczkowanie

Ja się spodziewam mojego Dzidziusia w sierpniu więc już mam przygotowane kosmetyki. Na początku myślałam żeby do kąpieli kupić tylko Oilatum, żeby jak najmniej kosmetyków fundować maluszkowi. Ale Oilatum to w sumie tylko parafina i reszta chemii więc zdecydowałam się na serię Babydream z Rossmana. Kupiłam płyn do kąpieli z serii Extrasensitive z olejkiem migdałowym, żel uniwersalny, olejek pielęgnacyjny, krem przeciw odparzeniom, chusteczki nawilżane. Mam nadzieję że się sprawdzi. Ten olejek do kąpieli zamierzam stosować przez pierwszy miesiąc żeby za bardzo nie naruszać delikatnej skóry noworodka. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Jak skończy mi się BD to wypróbuję Hippa. Generalnie stawiam tylko na te dwie firmy. No i mam też Sudokrem, ale z tego co wiem stosuje się go w przypadku już zaistniałych podrażnień a nie profilaktycznie. Nie zamierzam na razie stosować żadnych kremów z filtrami, tylko unikanie słońca.
Trissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 12:45   #35
mentha
Zadomowienie

Jest nowa linia Pediatril Avene z wodą termalną, a w niej pianka do mycia na bazie łagodnych detergentów, krem nawilżający i przeciw odparzeniom z cynkiem.

Krem łagodzący 10% d-panthenolu Ziai wygląda ciekawie. Ma ponoć nietłustą konsystencję, zawiera lanolinę i glicerydy kokosowe. W Babydreamie jest mniej, bo 4 czy 5% tej witaminy. Składu nie znam, nigdzie go nie widziałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klikfoto_shop_129c138.jpg (24,1 KB, 76 załadowań)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2009-07-02 o 12:46
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 15:47   #36
pearlania
Zadomowienie

GG do pearlania

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Składowo fajny ten kremik, niepokoi mnie tylko ostatnia linijka sładu. Napisz trochę o działaniu tego kremu. Może się skuszę.
To link do mojej recenzji http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=275690

Krem jest bardzo łagodny, nie podrażnia ale przynosi ulgę wysuszonej i ściągniętej skórze, ładnie wygładza i nawilża a przy tym pozostawia buzię matową, dobry na dzień i pod makijaż.
Stary 2009-07-02, 22:54   #37
shiral
Zadomowienie

Dzisiaj udało mi się kupic zachwycany przez was krem truskawkowy ostatni jeszcze przejdę się do drugiego rossmana może będzie więcej to kupie, jak mi nie podpasują najwyżej sprzedam
Stary 2009-07-02, 23:13   #38
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
Dzisiaj udało mi się kupic zachwycany przez was krem truskawkowy ostatni jeszcze przejdę się do drugiego rossmana może będzie więcej to kupie, jak mi nie podpasują najwyżej sprzedam
Mówisz o tym kremie ze smokiem ? Nie został juz wycofany?
Shee'naz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 09:57   #39
karamari
Rozeznanie

Pozwolę sobie przekleić post Menthy z wątku Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek:

'Jest nowa linia Pediatril Avene z wodą termalną, a w niej pianka do mycia na bazie łagodnych detergentów, krem nawilżający i przeciw odparzeniom z cynkiem.

Krem łagodzący 10% d-panthenolu Ziai wygląda ciekawie. Ma ponoć nietłustą konsystencję, zawiera lanolinę i glicerydy kokosowe. W Babydreamie jest mniej, bo 4 czy 5% tej witaminy. Składu nie znam, nigdzie go nie widziałam.'

Poza tym, podaję podpowiedziane sposoby na pieluszkowe zapalenie skóry:
- maść nagietkowa, ew. nagietkowy krem Weledy (Calendula Babycreme)
- żel aloesowy
- ze sposobów domowych - mąka ziemniaczana + ew. kąpiel w krochmalu
- z środków aptecznych - Bepanthen, wspomniany Sudocrem, Linomag zielony

Edytowane przez karamari
Czas edycji: 2009-07-04 o 00:25
karamari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 12:39   #40
6paula9
Zadomowienie

GG do 6paula9

Jestem w szoku w moim rosmanie jest kilka sztuk tego kremu
moze zakupie na czarna godzine hehe

6paula9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 14:50   #41
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku w moim rosmanie jest kilka sztuk tego kremu
moze zakupie na czarna godzine hehe
Kup, ten krem był bardzo zachwalany . W razie jakby nie pasował, przyda sie do rak np. Kosztuje chyba niewiele, 6 zł jakos?
Stary 2009-07-03, 15:48   #42
ngk
Przyczajenie

z doświadczenia powiem wam, że tak do 3 miesiąca to najlepiej dzieciątko myć w wodzie, przecież nie chodzi się bawić do piaskownicy! delikatne mydło może się przydać do umycia pupy pod kranem po zmianie pieluszki (tylko jeśli chodzi o kupkę). Unikajcie mokrych chusteczek, bo one nieźle podrażniają, a już na pewno nie stosujcie ich na odparzoną pupę. Wtedy najlepiej sprawdza się mąka ziemniaczana i wietrzenie

Jeśli chodzi o filtry to też byłabym ostrożna, skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna, więc na pewno odpadają chemiczne filtry i takie z nano cząsteczkami (np. titanium dioxide jest często w nanocząsteczkach)

Karamari, nagietkowy krem Weledy (Calendula Babycreme) jest perfumowany, więc przy podrażnionej skórze trzeba z nim raczej ostrożnie
ngk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 20:47   #43
pysiaczek78
Przyczajenie

Niestety muszę mieć coś na początek chociażby dlatego, że będzie przychodzić położna, u znajomych była ta sama co u mnie będzie i ona wymaga płynu do kąpieli albo mydła w płynie, a potem emulsji do ciała. A co do chusteczek to kupuję, ale zamierzam używać tylko w sytuacjach awaryjnych, czyli poza domem. Z filtrami to się waham, ale nie wiem, czy samo unikanie słońca wystarczy, słońca nie da się chyba całkowicie uniknąć, zastanowię się jeszcze. A co do kremu na odparzenia to też chcę oszczędnie i w razie jak już coś wyjdzie.
Stary 2009-07-03, 22:01   #44
shiral
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Mówisz o tym kremie ze smokiem ? Nie został juz wycofany?
Został ale że mieszkam w małym mieście to jeszcze go wyprzedają
Stary 2009-07-03, 22:26   #45
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Niemoge znalezc tego sprayu liliputz do wlosow jakis zbrakowany ten moj rossman musze gdzies indziej poszukac
a wracajac do tematu to warto dodac, ze nie tylko dzieciaczkowe kosmetyki sa dobre do pielegnacji ale rwniez witaminy dla dzieci w kroplach ich przeznaczenie z etykietki co prawda zupelnie inne ale maja zbawienny wplyw na skore
ja zakupilam wczoraj witC w kropelkach nasmarowal ryjek i sa rewelacyjne efekty przebarwienia bledna i niedobitki grudkowe znikaja o to mi chodzilo
Cuż to za krople?

Tak pozatym to witam super pomysl na watek
Ja kocham:
-zel uniwersalny BD do twarzy,ciala
-krem bambiono glowinie na usta na noc
-oliwka hippo do demakijazu i ciala
-balsam hippo super jest

Niestety na zachwalany liliputz sie niezalapalam sprubuje tego z ksiezniczka ma ktos sklad moze?
I czy ktoras kochana wizazanka uzywala tego zelo-szamponu liliputz do wlosow? jakie efekty? placza sie wloski?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:35   #46
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Cuż to za krople?

Tak pozatym to witam super pomysl na watek
Ja kocham:
-zel uniwersalny BD do twarzy,ciala
-krem bambiono glowinie na usta na noc
-oliwka hippo do demakijazu i ciala
-balsam hippo super jest

Niestety na zachwalany liliputz sie niezalapalam sprubuje tego z ksiezniczka ma ktos sklad moze?
I czy ktoras kochana wizazanka uzywala tego zelo-szamponu liliputz do wlosow? jakie efekty? placza sie wloski?
Hehe, dziekuje .
I również jestem fanką żelu uniwersalnego BD , oraz oliwki i lotionu Hippa

Kropelki to Juvit, badz Cevikap dostepne w aptece (załaczam na dole foty). Moga być jako substytut serum z witamina C na buźke. Kosztuja około 8 zł.
Składu kremu dla ksiezniczek niestety nigdzie nie ma. Ale można sie spodziewać, ze jest podobny do składu Lilliputza ze smokiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 112.jpg (9,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JUVIT.jpg (22,5 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-03 o 23:26 Powód: literówka
Stary 2009-07-03, 22:51   #47
honey1012
Wtajemniczenie

Dziekuje za info o kropelkach myslalam ze paula uzywa ich odrazu na twarz

Zapomnialam dopisac do chusteczkach nawilzanych BD przydatne nawet do scierania kurzu () ,do przcierania rak w torebce nosze czy gdy wroce do domu padnieta (taaa %) to mnie ratuja

SZCŚLIWA
Stary 2009-07-03, 23:08   #48
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:

Zapomnialam dopisac do chusteczkach nawilzanych BD przydatne nawet do scierania kurzu () ,do przcierania rak w torebce nosze czy gdy wroce do domu padnieta (taaa %) to mnie ratuja
O chusteczkach właśnie słyszałam, ze bardzo uniwersalne są . Chyba jest ich dużo w opakowaniu, czy bardzo wysychają pod koniec?

Co do kropelek, to owszem na twarz . Tylko ja sie tu nie wypowiem, bo stosowałam do balsamu do ciała kiedys Juvit, a na twarz mam inny preparat z witamina C . Ale z tego co od innych wiem to z powodzeniem mozna na twarz stosowac, tylko kazda cera moze inaczej reagować...
Stary 2009-07-03, 23:19   #49
honey1012
Wtajemniczenie

Ja mam 80 chusteczek i opakowanie utzymuje ich wilgoc do ostatniej raz tylko feralnie rozerwalam i mi podeschly ale to z mojej winy.
Ja sprawowaly sie krople z balsamem?

SZCŚLIWA
Stary 2009-07-03, 23:39   #50
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja mam 80 chusteczek i opakowanie utzymuje ich wilgoc do ostatniej raz tylko feralnie rozerwalam i mi podeschly ale to z mojej winy.
Ja sprawowaly sie krople z balsamem?
Dobrze, chociaz ja nie mam zadnych przebarwien na ciele do likwidowania, wiec nie moge dac glowy czy działa tez na to . Chodizlo mi bardziej o dostarczenie antyoksydantów. W koncu o ciało też trzeba dbać . Kilka kroplel mieszałam w zagłebieniu dłoni z balsamem . Robiła sie z niego taka bardziej tresciwa emulsja. Plam nigdy na piżamce czy koszulce nie bylo, przynajmniej u mnie .
Mysle, ze jesli nie masz mocno tradzikowej cery to bez obaw możesz używać juvitu również na twarz.
Stary 2009-07-03, 23:50   #51
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Dobrze, chociaz ja nie mam zadnych przebarwien na ciele do likwidowania, wiec nie moge dac glowy czy działa tez na to . Chodizlo mi bardziej o dostarczenie antyoksydantów. W koncu o ciało też trzeba dbać . Kilka kroplel mieszałam w zagłebieniu dłoni z balsamem . Robiła sie z niego taka bardziej tresciwa emulsja. Plam nigdy na piżamce czy koszulce nie bylo, przynajmniej u mnie .
Mysle, ze jesli nie masz mocno tradzikowej cery to bez obaw możesz używać juvitu również na twarz.
Dziękuje ,wyprubuje

SZCŚLIWA
Stary 2009-07-04, 00:34   #52
karamari
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ngk Pokaż wiadomość
z doświadczenia powiem wam, że tak do 3 miesiąca to najlepiej dzieciątko myć w wodzie, przecież nie chodzi się bawić do piaskownicy! delikatne mydło może się przydać do umycia pupy pod kranem po zmianie pieluszki (tylko jeśli chodzi o kupkę). Unikajcie mokrych chusteczek, bo one nieźle podrażniają, a już na pewno nie stosujcie ich na odparzoną pupę. Wtedy najlepiej sprawdza się mąka ziemniaczana i wietrzenie

Jeśli chodzi o filtry to też byłabym ostrożna, skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna, więc na pewno odpadają chemiczne filtry i takie z nano cząsteczkami (np. titanium dioxide jest często w nanocząsteczkach)

Karamari, nagietkowy krem Weledy (Calendula Babycreme) jest perfumowany, więc przy podrażnionej skórze trzeba z nim raczej ostrożnie
Na stronie producenta podany jest skład:
'woda, olej migdałowy, olej sezamowy, tlenek cynku, wosk pszczeli, lanolina, gliceryd kwasu tłuszczowego, tlenek glinowy, wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego, wyciąg z kwiatów rumianku, mieszanina naturalnych olejków eterycznych' - więc perfum tu raczej nie widzę? Był mi właśnie polecany na pieluszkowe zapalenie skóry jako bezpieczny i delikatny... Ale dziękuję, ostrożności z maluchem nigdy nie za wiele

Cytat:
Napisane przez pysiaczek78 Pokaż wiadomość
Niestety muszę mieć coś na początek chociażby dlatego, że będzie przychodzić położna, u znajomych była ta sama co u mnie będzie i ona wymaga płynu do kąpieli albo mydła w płynie, a potem emulsji do ciała. A co do chusteczek to kupuję, ale zamierzam używać tylko w sytuacjach awaryjnych, czyli poza domem. Z filtrami to się waham, ale nie wiem, czy samo unikanie słońca wystarczy, słońca nie da się chyba całkowicie uniknąć, zastanowię się jeszcze. A co do kremu na odparzenia to też chcę oszczędnie i w razie jak już coś wyjdzie.
To chyba Ty decydujesz o pielęgnacji Twojego dziecka, a nie dopasowujesz do wymogów położnej?

A z tymi filtrami to i ja dopisuję się z prośbą o wyjaśnienia jakiejś doświadczonej mam, jak w końcu jest - bo w różnych miejscach czytam sprzeczne informacje...
Stary 2009-07-04, 16:24   #53
pysiaczek78
Przyczajenie

cyt karamari:"To chyba Ty decydujesz o pielęgnacji Twojego dziecka, a nie dopasowujesz do wymogów położnej?"

No własnie też tak myślałam, ale znajomi zostali podobno przez nią "opi...oleni" ( nie bedę używać tu brzydkich słów ale tak mi dosłownie powiedzieli!) za mydło w kostce Bambino i oliwkę. Opowiadają też że musieli wymienić 1/3 wyprawki, bo mieli złe skarpetki ( miały być frottowe), złe body (przez głowę, a mają być rozpinane) i położna powiedziała "że ona w to dziecka nie ubierze", no i nie mieli jakichś tam kaftaników czy czegoś tam. Oni mi o tym opowiadali ze skruchą, że niby jacy to oni głupi i nieporadni byli i że nic nie wiedzieli o pielęgnacji, ale ja sobie siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, chyba bym coś babie powiedziała, w końcu ona ma mi tylko pomóc a nie podejmować za mnie takie decyzje. Sama nie wiem dlaczego oni się tak wkręcili, może człowiek po porodzie taki słaby i zależny od innych się czuje, że boi się podskoczyć komuś kto mówi coś tonem nie znoszącym sprzeciwu. Ale zaraz dostanę tu opieprz za OT więc kończę.
Zresztą płyn mogę sobie już kupić najwyżej później zacznę używać.
Stary 2009-07-04, 16:32   #54
Shee'naz
Wtajemniczenie

Ja do tej pory mialam okazje stosować kosmetyki dzieciece tylko na sobie . I jestem ich wierną fanką. Ale jestem 100%-owo pewna, ze dla własnej dzidzi wybrałabym rzeczy z serii Hipp badz Babydream . Mam nadzieje, ze do tego czasu az bede miała taka okazje - nie wycofaja ich ze sprzedarzy
Stary 2009-07-04, 21:44   #55
shiral
Zadomowienie

Cytat:
Ja do tej pory mialam okazje stosować kosmetyki dzieciece tylko na sobie . I jestem ich wierną fanką. Ale jestem 100%-owo pewna, ze dla własnej dzidzi wybrałabym rzeczy z serii Hipp badz Babydream . Mam nadzieje, ze do tego czasu az bede miała taka okazje - nie wycofaja ich ze sprzedarzy
U mnie tak samo, kosmetyków używam tylko na sobie co daje duże efekty więc jak najbardziej na swoim dziecku w przyszłości będę stosowała te same
Stary 2009-07-05, 14:59   #56
karamari
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pysiaczek78 Pokaż wiadomość
cyt karamari:"To chyba Ty decydujesz o pielęgnacji Twojego dziecka, a nie dopasowujesz do wymogów położnej?"

No własnie też tak myślałam, ale znajomi zostali podobno przez nią "opi...oleni" ( nie bedę używać tu brzydkich słów ale tak mi dosłownie powiedzieli!) za mydło w kostce Bambino i oliwkę. Opowiadają też że musieli wymienić 1/3 wyprawki, bo mieli złe skarpetki ( miały być frottowe), złe body (przez głowę, a mają być rozpinane) i położna powiedziała "że ona w to dziecka nie ubierze", no i nie mieli jakichś tam kaftaników czy czegoś tam. Oni mi o tym opowiadali ze skruchą, że niby jacy to oni głupi i nieporadni byli i że nic nie wiedzieli o pielęgnacji, ale ja sobie siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, chyba bym coś babie powiedziała, w końcu ona ma mi tylko pomóc a nie podejmować za mnie takie decyzje. Sama nie wiem dlaczego oni się tak wkręcili, może człowiek po porodzie taki słaby i zależny od innych się czuje, że boi się podskoczyć komuś kto mówi coś tonem nie znoszącym sprzeciwu. Ale zaraz dostanę tu opieprz za OT więc kończę.
Zresztą płyn mogę sobie już kupić najwyżej później zacznę używać.
Niezła akcja, taka położna dominatrix A nie możesz wybrać innej? Ja też uważam, że położna przychodzi po to, by pomóc nowym rodzicom, a nie ich ustawiać wg jedynego słusznego kanonu... Oczywiście, ludzie są różni i różne rzeczy im odpowiadają. Ja po prostu nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w moim domu - żeby mi obca osoba dyktowała, w co własne dziecko ubiorę Moje życie, mój dzieć i moje wybory
Zrobisz, jak uważasz - trzymaj się dzielnie i wszystkiego dobrego!
Stary 2009-07-05, 16:16   #57
6paula9
Zadomowienie

GG do 6paula9

Cytat:
ja mam cere mieszana o duzych sklonnosciach do tradzikowych niespodzianek i uzywam samych kropelek cevikap na twarz i niec sie nie dzieje nie zapychaja i nie brudza mam troche dziwne uczucie rozgrzania twarzy jak sie wchlaniaja ale to szybko mija a ostatnio pomieszalam z kremem do twarzy i bylo ok nie czulam tego goraca hehe
mozesz na probe wziasc doslownie troszenke np na czolo i sprawdzic jak cera zareaguje

Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-05 o 16:23
6paula9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 19:17   #58
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
ja mam cere mieszana o duzych sklonnosciach do tradzikowych niespodzianek i uzywam samych kropelek cevikap na twarz i niec sie nie dzieje nie zapychaja i nie brudza mam troche dziwne uczucie rozgrzania twarzy jak sie wchlaniaja ale to szybko mija a ostatnio pomieszalam z kremem do twarzy i bylo ok nie czulam tego goraca hehe
mozesz na probe wziasc doslownie troszenke np na czolo i sprawdzic jak cera zareaguje
Dziekuje bardzo za rade

SZCŚLIWA
Stary 2009-07-08, 18:30   #59
cat.
Rozeznanie

Cytat:
Super pomysl z tym watkiem ja stalam sie obecnie fanka Baby dream dzis zrobilam nalocik na rossmana i zakupilam:
1. kremik do opalania spf50- jutro pierwsze nalozenie na twarz
2. Tonik z nagietkiem- wlasnie zastosowalam jak narazie bardzo fajny
3.kremik z rumiankiem pantenolem wit E i woskiem pszczelim- na wysuszone partie ciala wlasnie nalozylam i super sie wchlania
4.oliwka- zakochalam sie!!!doslownie wsiaka nie pozostawiajac tlustosci
planuje zakupic zel do kapieli ale narazie musze wykonczyc jonsona "czysta przyjemnosc" nie jest zly ale chce cos lagodnego do twarzy znalezc wiec mysle ze BD bedzie odpowiedni
Jak sprawuje się filtr BD?

Cytat:
Hehe, dziekuje .
I również jestem fanką żelu uniwersalnego BD , oraz oliwki i lotionu Hippa

Kropelki to Juvit, badz Cevikap dostepne w aptece (załaczam na dole foty). Moga być jako substytut serum z witamina C na buźke. Kosztuja około 8 zł.
Składu kremu dla ksiezniczek niestety nigdzie nie ma. Ale można sie spodziewać, ze jest podobny do składu Lilliputza ze smokiem
U mnie Juvit tworzył na twarzy lepką, błyszczącą warstewkę, kleił się. W dodatku ma w składzie dużo gliceryny, może zapychać i przesuszać. Lepiej ukręcić jakieś serum.

Używam szamponu BD i żelu uniwersalnego tej samej firmy. Oba chwalę i polecam. Planuję przetestować oliwkę i szampon hipp, być może skuszę się na filtr BD, ale mam pewne obawy. Moja skóra kiepsko toleruje fitry i boję się, że mnie uczuli.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:34   #60
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
U mnie Juvit tworzył na twarzy lepką, błyszczącą warstewkę, kleił się. W dodatku ma w składzie dużo gliceryny, może zapychać i przesuszać. Lepiej ukręcić jakieś serum.
Faktycznie - wszystko zalezy od skory. Moja mama sobie chwali, ja natomiast uzywam tylko na ciało. Na twarz musze miec lżejsze serum . Ale osoby o bardziej suchej cerze moga byc zadowolone z tych kropelek

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-08 o 18:36
Odpowiedz

Tagi
biochemia, dzieci, kosmetyki, pielegnacja

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości