kosmetologia - co wybrać?!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-19, 13:10   #1
pyza908
Przyczajenie

kosmetologia - co wybrać?!!!!

Witam!

Na pewno nie jestem pierwszą osobą poruszającą ten temat aczkolwiek oczekuję szybkiej i szczegółowej odpowiedzi stąd moje pytanie
Zdecydowałam się na naukę na kierunku kosmetologia i mam do wyboru trzy specjalności:
-stylizacja włosów
-stylizacja paznokci
-wizaż
Nie wiem kompletnie ,którą wybrać,która jest najbardziej przyszłościowa ,interesująca.Byłabym bardzo wdzięczna gdyby któraś z dziewczyn mogła dokładnie opisać jak wygląda nauka na każdej z nich , czego tak naprawdę dotyczy co obejmuje i jak się odbywa.Docenię każdą indywidualną opinię i opisane odczucia.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
pyza908 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:11   #2
iza251
Zakorzenienie

Thumbs up Dot.: kosmetologia - co wybrać?!!!!

Cytat:
Napisane przez pyza908 Pokaż wiadomość
Witam!

Na pewno nie jestem pierwszą osobą poruszającą ten temat aczkolwiek oczekuję szybkiej i szczegółowej odpowiedzi stąd moje pytanie
Zdecydowałam się na naukę na kierunku kosmetologia i mam do wyboru trzy specjalności:
-stylizacja włosów
-stylizacja paznokci
-wizaż
Nie wiem kompletnie ,którą wybrać,która jest najbardziej przyszłościowa ,interesująca.Byłabym bardzo wdzięczna gdyby któraś z dziewczyn mogła dokładnie opisać jak wygląda nauka na każdej z nich , czego tak naprawdę dotyczy co obejmuje i jak się odbywa.Docenię każdą indywidualną opinię i opisane odczucia.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
WIZAŻ of course
Stary 2009-06-19, 13:13   #3
pyza908
Przyczajenie

Dot.: kosmetologia - co wybrać?!!!!

a dlaczego akurat wizaż?może jakieś małe uzasadnienie ?będę wdzięczna
Stary 2009-06-19, 14:34   #4
Luiza15
Raczkowanie

GG do Luiza15

Skoro wybrałaś ten kierunek to sama powinnas najlepiej wiedziec co Cie interesuje i pociąga w tym kierunku. Ja tez jestem na tym etapie co Ty i wybrałam kosmetologie, ale nie mam do wyboru tego co Ty niestety, ale gdybym miała to wybrałabym oczywiście wizaż i chciałabym chodzić do takiej szkoły gdzie uczyłabym się w większości o tym, bo to mnie pociąga od dawna, więc ja bym nie miała sie nad czym zastanawiac, a Ciebie namawiac nie będę bo to Twoja decyzja i to Ty wiesz co lubisz, żebyś potem nie stwierdziła, że np. stylizacja włosow nie jest dla Ciebie. Radzę się zastanawic jeśli nie masz konkretnej specjalizacji na tym kierunku.
Stary 2009-06-20, 15:36   #5
judith
Przyczajenie

Ja się wybieram na kurs w sierpniu i najpierw robię właśnie wizaż,a potem stylizację paznokci. Uważam,że wizaż to podstawa,a potem można go uzupełniać o inne stylizacje. Pozdrawiam!
judith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 19:58   #6
werka1910
BAN stały

Cytat:
Napisane przez judith Pokaż wiadomość
Ja się wybieram na kurs w sierpniu i najpierw robię właśnie wizaż,a potem stylizację paznokci. Uważam,że wizaż to podstawa,a potem można go uzupełniać o inne stylizacje. Pozdrawiam!

dokładnie.
werka1910 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 10:31   #7
pyza908
Przyczajenie

Luiza>>> w jakiej uczelni będziesz się uczyć?
Troszkę jestem zdziwiona Twoją wypowiedzią.Wybrałaś kosmetologie jako kierunek i nie masz do wyboru żadnej specjalizacji(?)dość dziwne :/
W tej szkole nie ma tej która naprawdę mnie pociąga ,wiec muszę zadowolić się tym co jest .Wiem że teraz jest straszny natłok na wizażu ,później paznokcie i na końcu włosy.Niestety nie chodzi tylko o to żeby wybrać to co się lubi(aczkolwiek to jest bardzo ważne)ale także to co będzie za parę lat przychodziło dochód.Z tych 3 wymienionych w pierwszej wypowiedzi najbardziej podchodzi mi wizaż.
Specjalizacja o jakiej myślałam wcześniej to sap lub kosmetyka estetyczna -dostępne są w WSZKiPZ w Warszawie .Mają też takie specjalizacje jak: podologie,masaż i fizjoterapie ,zarządzanie salonem kosmetycznym.Także wybór jest znacznie większy i jak dla mnie specjalizacje do wyboru ciekawsze.Gdybym mogła uczyć się w Wawie problemu z wyborem specjalizacji bym nie miała.Niestety na tą szkołę mnie nie stać.Dlatego nie bedąc pewna i nie mając do wyboru tego co naprawdę bym chciała pytam o radę.Wszystkie specjalizacje które mam do wyboru są ciekawe jednak nie wiem co najbardziej korzystne i interesujące dlatego założyłam wątek.Zresztą ,nie zdecydowałam się na te studia tylko i yłącznie dla specjalizacji a samego faktu że kosmetologia to ciekawy kierunek o którym myślę od kąd zaczełam gimnazjumTakże te studia będą dla mnie spełnieniem marzeń.
Dziękuje wszystkim za wypowiedziWidze że wszyscy jesteście za wizażem -puki co jestem za wizażem ale też najbardziej do mnie przemawia.
Stary 2009-06-23, 23:15   #8
Luiza15
Raczkowanie

GG do Luiza15

pyza 908 po prostu źle sie wyraziłam, chodziło mi o to, że wybrałaś ten kierunek a nie masz konkretnej specjalizacji, która Cie pociąga i jest Twoją pasją, no ale może sie mylę.
Według mnie wizaż to podstawa i z tego co się dowiaduję to można nieźle zarobić, ale żeby biznes sie rozkręcił to właśnie najlepiej jest porobić tego więcej, żeby przyciagac klientów, ja akurat jestem w takiej sytuacji, że jesli wybiore kosmetologie to pozniej mogę otworzyc cos wlasnego i dysponowac tym czym zechce, ale i tak moim zamiłowaniem jest wizaż, więc na pewno taki kurs sobie zrobie no i te paznokcie byc może też, żeby mieć te umiejętności ale szczerze niezbyt mnie to interesuje.
A jesli chodzi ogolnie o tą kosmetologie to boje sie tej całej fizjoterapii i wszystko z tym powiązane ;/

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości