Duże podrażnienia po oczyszczaniu twarzy - ratunku, co robić?;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-22, 22:53   #1
artystka123
Przyczajenie

Duże podrażnienia po oczyszczaniu twarzy - ratunku, co robić?;(

Jestem 12 godzin po oczyszczaniu twarzy u nowej kosmetyczki, która oczyściła mi całą twarz łyżeczką Unny...
Byłam już na oczyszczaniu u ok.6 różnych kosmetyczek i żadna nie używała tego ustrojstwa ,ale ta dzisiejsza zapewniała mnie, że to świetna metoda i argumentowała czemu lepsza niż wyciskanie palcami. Nie znam się na tym, postanowiłam zaufać fachowcowi i teraz mam poważne wątpliwości czy to była dobra decyzja.
O w/w łyżeczce naczytałam się w internecie tego, co najgorsze, a na twarzy mam liczne ranki i podrażnienia, w moim odczuciu większe niż po poprzednich zabiegach. Boję się nawet, że to się w ogóle nie wygoi, tylko jeszcze gorzej popaprze i zainfekuje.
Co mogę zrobić, żeby jakoś sobie pomóc? Czy ktoś miał jakieś pozytywne doświadczenia z tą łyżeczką, żeby mnie pocieszyć, że nie będę miała sieczki z twarzy i jakoś się wygoi;(
artystka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 18:02   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dot.: Duże podrażnienia po oczyszczaniu twarzy - ratunku, co robić?;(

Zamiast kosmetyczki powinnaś odwiedzić dermatologa.Jeśli boli możliwe,że kosmetyczka rozniosła ci bakterie po twarzy i możliwe,że będzie ci potrzebny jakiś antybiotyk.Nie panikuj tylko jak najszybciej wybierz się do lekarza.
Trądzik powinno się leczyć, czasem trzeba hormonalnie a nie chodzić z nim do kosmetyczki bo to się często źle kończy.Kosmetyczka to nie lekarz a przy trądziku masz przecież na twarzy masę bakterii i to jak najbardziej wchodzi w zakres kompetencji lekarza a nie osoby zajmującej się jedynie i głównie pielęgnacją zdrowej skóry.
Ty masz problem zdrowotny a nie kosmetyczny.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 20:27   #3
cooper
Raczkowanie

ja 2 dni temu byłam na kolejnym oczyszczaniu twarzy (już drugi raz w tym miesiącu), bo miałam bardzo zanieczyszoną twarz. Za pierwszym razem gioła mi sie 2, 3 dni i bardzo się łuszczyła (wiec smarowałam delikatną odzywką tą co mam nanobase),ale później skóra zrobiła się dużo gładsza i podskórne pryszczyki zniknęły. Za drugim razem..czyli teraz wydaje mi się, że się o wiele dłużej goi. Ale mam maseczkę od kosmetyczki Larosett i musze powiedziec, że pomaga..ranki szybciej się goiją, moze i Tobie bto coś pomoże.
cooper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 22:12   #4
EWAkuacjaa
Przyczajenie

Znam ten ból.. musiałam odczekać tydzień aż do powrotu do normy..
EWAkuacjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:04   #5
kabaczek
Raczkowanie

GG do kabaczek

Cytat:
Napisane przez artystka123 Pokaż wiadomość
Jestem 12 godzin po oczyszczaniu twarzy u nowej kosmetyczki, która oczyściła mi całą twarz łyżeczką Unny...
Byłam już na oczyszczaniu u ok.6 różnych kosmetyczek i żadna nie używała tego ustrojstwa ,ale ta dzisiejsza zapewniała mnie, że to świetna metoda i argumentowała czemu lepsza niż wyciskanie palcami. Nie znam się na tym, postanowiłam zaufać fachowcowi i teraz mam poważne wątpliwości czy to była dobra decyzja.
O w/w łyżeczce naczytałam się w internecie tego, co najgorsze, a na twarzy mam liczne ranki i podrażnienia, w moim odczuciu większe niż po poprzednich zabiegach. Boję się nawet, że to się w ogóle nie wygoi, tylko jeszcze gorzej popaprze i zainfekuje.
Co mogę zrobić, żeby jakoś sobie pomóc? Czy ktoś miał jakieś pozytywne doświadczenia z tą łyżeczką, żeby mnie pocieszyć, że nie będę miała sieczki z twarzy i jakoś się wygoi;(
Łyżeczka nie jest taka zła, tylko trzeba jej umiejętnie używać. Stosuję się ją tylko w trudno dostępnych miejscach. Niektóre kosmetyczki idą na łatwiznę i oczyszczają całą twarz łyżeczką, czego właśnie skutkiem są liczne podrażnienia. Kup sobie w aptece kwas borny- odtłuszcza skórę, łagodzi podrażnienia. Łyżeczkę proszku rozpuść w szklance gorącej wody, po ostygnięciu przemywaj twarz zamiast tonikiem. Jeśli to jest ostry stan możesz sobie zrobić okład. Powinno pomóc.
kabaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:12   #6
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Łyżeczka wcale nie jest taka zła. Jeśli umie się nią posługiwać i co najważniejsze nie usunie ona wszystkich zanieczyszczeń! Tak się nie da... w gabinecie w ktorym wczesniej pracowałam było oczyszczanie manualne i dopiero w miejscach gdzie recznie nie dało się dostać używałyśmy do pomocy łyżeczki. Aby zredukowac zaczerwienienia po oczyszczaniu kosmetyczka powinna nałożyc ci algi łagodzące albo chociaz maseczke o działaniu łagodzącym zaczerwienienia. Po tym buzia powinna dojsc do siebie i po wyjściu z gabinetu nie powinno być na twojej buzi śladu po oczyszczaniu! Nie rozumiem,dlaczego cię tak wypuściła z salonu;/
Teraz jedyne co możesz zrobić to samej zastosować sobie jakieś łagodzące maseczki, okłady. Albo przejść się do tej kosmetyczki i pokazać jej jaka ci krzywe wyrzadziła i niech coś z tym zrobi.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:27   #7
kabaczek
Raczkowanie

GG do kabaczek

Cera po oczyszczaniu może być podrażniona, zaczerwieniona i wogóle może wyglądać nieciekawie, zwłaszcza wtedy gdy była bardzo zanieczyszczona.
kabaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości