Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-23, 13:49   #1141
tuRmaNIA
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Delikatny fiolet jakiś, spokojne, szare brązy, szarości, to nadaje się na codzień, ewentualnie jakiś jasny cień z połyskiem/opalizacją, albo brązowa kredka delikatnie pokryta Fig 1., Flourishing, Crystalem dla fioletowej opalizacji...Dużo opcji jest
Dzięki
Wiem, że dużo opcji jest, aż za dużo
Zależy mi na cieniu.
Zastanawiam się nad Retrospeck, Dazzlelight oraz Satin Taupe (ten to chyba ciemny jest, widziałam różne zdjęcia i już sama nie wiem).
Do fioletów jakoś nie jestem jakoś przekonana...

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Z jasnych odcieni obejrzyj swatche Estelli w odpowiednim wątku, moim zdaniem świetne kolory dla oczu zielonych, z tych pośrednich jakieś średnie fiolety, szarości, zgaszone brązy
Widziałam, odrobiłam 'pracę domową'

Normalnie kolorowy zawrót głowy

Też mam bloga

NOWINKI -Kolorówka Wings of Color
tuRmaNIA jest offline  
Stary 2009-08-23, 14:01   #1142
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Hah jak widać nie tylko jak mam ten problem skoro przeważa opinia o chłodzie tego odcienia będzie mój Marto Twój opis był ostatecznym przekonaniem mnie

Ja znowu z pytaniem Chłodny matowy szary brąz do makeup-no-makeup, znalazło by się cos takiego w palecie MACa ? Ew. jasne odcienie do całościowego wykonania takiego makijażu oka
Cieszę się bardzo

Takich średnich brązów jest bardzo dużo, tylko nie do końca na swatchach widać, które faktycznie są jakie. Ja mam w planach Wedge, wydawał się odpowiedni, chociaż chyba jednak będzie cieplejszy, chłodne wydają się Quarry, Omega, Kid, Era, niektóre z nich w opisie mają jednak słówko golden, co skutecznie przemawia za ich ciepłotą, ja jednak nie wierzę opisom i swatchom Soft Brown jest cielakiem, Saddle jest ciekawy, niektóre brązy są tutaj:
http://www.temptalia.com/mac-eyeshadow-swatches-browns

Załamałam się. Hydra podróbkowa na allegro jest olbrzymia! Wydaje mi się, że najprostsze zgłoszenie naruszenia zasad nic nie daje. Może zrobilibyśmy jakąś akcję? że wszyscy codziennie będziemy pisać maile do allegro o ściągnięcie aukcji m.in. iwona-hoborg, która wystawia takie cuda, że płakać się chce...

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Dzięki
Zależy mi na cieniu.
Zastanawiam się nad Retrospeck, Dazzlelight oraz Satin Taupe (ten to chyba ciemny jest, widziałam różne zdjęcia i już sama nie wiem).
Fiolety mogą być ciężkie Dazzlelight macałam i zapadł mi w pamięć, to dobry cień do rozświetlenia, ma fajną, miękką konsystencję i jest taki "gęsty" mocno napigmentowany bielą i bardzo świetlisty, myślę, że może być fajny. Satin nie jest taki ciemny, na swatchach zazwyczaj nakładane są ekstremalne ilości, żeby pokazać kolor. Przy subtelnym nałożeniu i roztarciu jest naprawdę piękny. Retrospecka bym się chyba bała, bo jest lustrem, chyba trzeba się nim napracować...
Dobry przewodnik jest tu: http://www.temptalia.com/mac-cosmeti...ing-mac-makeup
Są tam też swatche, w miarę dobre

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline  
Stary 2009-08-23, 14:19   #1143
Myszołapka
Zakorzenienie

Cytat:
Cieszę się bardzo
Opis jedzeniowy do mnie przemówił

Cytat:
Takich średnich brązów jest bardzo dużo, tylko nie do końca na swatchach widać, które faktycznie są jakie. Ja mam w planach Wedge, wydawał się odpowiedni, chociaż chyba jednak będzie cieplejszy, chłodne wydają się Quarry, Omega, Kid, Era, niektóre z nich w opisie mają jednak słówko golden, co skutecznie przemawia za ich ciepłotą, ja jednak nie wierzę opisom i swatchom Soft Brown jest cielakiem, Saddle jest ciekawy, niektóre brązy są tutaj:
http://www.temptalia.com/mac-eyeshadow-swatches-browns
Swatche traktuję raczej poglądowo Jak robiłam swoje, wiem jak trudno uchwycić efekt w przypadku niektórych odcieni. Temptalia mnie powaliła, zbyt dużo mi się podoba, trzeba będzie zrobic trip do Wrocławia i obejrzeć na żywo Wishlista mi się z każdym dniem wydłuża, muszę chyba na All posprzedawac co nieco

Cytat:
Załamałam się. Hydra podróbkowa na allegro jest olbrzymia! Wydaje mi się, że najprostsze zgłoszenie naruszenia zasad nic nie daje. Może zrobilibyśmy jakąś akcję? że wszyscy codziennie będziemy pisać maile do allegro o ściągnięcie aukcji m.in. iwona-hoborg, która wystawia takie cuda, że płakać się chce...[COLOR="Silver"]
Nie daje takich "perełek" MACa jak na All. nie uświadczy się chyba nigdzie
Stary 2009-08-23, 14:28   #1144
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Opis jedzeniowy do mnie przemówił

Swatche traktuję raczej poglądowo Jak robiłam swoje, wiem jak trudno uchwycić efekt w przypadku niektórych odcieni. Temptalia mnie powaliła, zbyt dużo mi się podoba, trzeba będzie zrobic trip do Wrocławia i obejrzeć na żywo Wishlista mi się z każdym dniem wydłuża, muszę chyba na All posprzedawac co nieco

Nie daje takich "perełek" MACa jak na All. nie uświadczy się chyba nigdzie
Nie ma jak kawa
Na żywo najlepiej, bo bez tego można się ładnie wrobić. Ja tak zrobiłam z Woodwinked, miał być super ekstra brązem, wszyscy się zachwycają, jaki on nie jest uniwersalny, a tu się okazuje, że to złoto z delikatnie miedzianym połyskiem, fakt, może się nadawać do niektórych rzeczy, ale jak dla mnie jest zbyt złoty. Więc teraz staram się być ostrożna
Najlepsza perełka to dla mnie "fluidline" w kwadraciastym opakowaniu...

martaboy jest offline  
Stary 2009-08-23, 14:31   #1145
BrandNewName
Zadomowienie

A ja dzisiaj wykreśliłam wszystko z listy oprócz pigmentów i dopisałam 2 pędzle

Zna ktoś pędzle 263 i 266? A jakiś może inny do konturu oka?

Estello - też się zastanawiam z powodu recenzji... potrzebuję sypańca lekko nadającego kolor i matującego ale niezbyt mocno i teraz sama nie wiem
Stary 2009-08-23, 14:33   #1146
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
to ja może klasyką czerwieni polecę - Russian Red, lub też jeszcze mocniejszy Ramblas Red,a le wtedy z konturówka, bo to amplified... no i z ostrych czerwieni to jeszcze Lady Danger (jeśli chodzi o wóz strażacki) albo bardziej klasyczny i z malinowym wykończeniem (?) MAC Red...
Cytat:
Ja myślę, że tu musisz wziąć coś kryjącego, więc wykończenie Mat, Satin, Creme albo Amplified, myślę, że wątek ze specktry
http://www.specktra.net/forum/f217/m...atches-100834/
będzie pomocny

Dzięki wielkie! Rzeczywiście Mataboy wątek ze spectry jest nieoceniony.
Tylko że teraz powstał dylemat bo podobają mi się 3 kolory: Russian Red, Lady Danger i Lady Bug. Wszystkie są piękne tylko że nie wiem który kolor będzie mi pasował. Nie mam możliwości podskoczenia do Maca. Mam jasną karnację, ciemne włosy i zielone oczy Jakieś rady?
Stary 2009-08-23, 14:59   #1147
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Czesc Kasiu Jak było w ciepłych krajach?

Zgadzam się z resztą bierz Medium, ja też na niego się zdecydowałam

Must have pędzlowe to 219 i 217 ( nie mam 239, więc nie wiem jeszcze ) z twarzowych czaje się na 109 i 134

Moja lista w proszku Zgłupiałam jaki róż do mnie pasuje i nie wiem które i ile cieni
Aniu - ciepłe kraje hmmm ciepłe ale także niestety brudne i hałaśliwe...życie.
Biorę medium w takim razie! dzieki!
Ja nic już nie mówię o liście... już się nie mogę doczekać!!!

Cytat:
Napisane przez Pusia7 Pokaż wiadomość
w końcu opstrykałam moje ostatnie zakupy w MACu

1. paleta 15
2,3 Pigmenty
4. Pędzelki

z wszystkiego jestem zachwycona a pędzle, zwłaszcza 217 szok prawie cały makijaż oka można zrobić tym pędzelkiem - rewelacja
piękna paletka! Jakbyś tak mogła swatche w odpowiednim watku zamieścić... ten nocturnelle mnie intryguje... Chociaż Marta tak zachwala Fig 1 że chyba się na niego skuszę... On czy Shadowy lady? Czy do niebieskich oczu pasuje Deep Truth?kurde a ja znów o sobie... widzicie jakie mam dylematy?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Kasiu, deadline do konca sierpnia, jeżeli ktos dośle dzień czy dwa pózniej to ok, ale generalnie do pierwszego, po 8 września będę bardzo zajety
Kochany będziesz miał moją listę do końca tego tygodnia!

Cytat:
składkowe narazie jest 6pln za kosmetyk, za pędzel i pigment 8pln - więcej nie będzie, może będzie mniej
super dzięki za info

Cytat:
blota weż medium, on i tak prawie nie ma koloru
to dobrze! on nie daje efektu maski prawda?

Cytat:
dla mnie dwa pędzle ''must have'' to 217 i 272
no i chyba te dwa wezmę. 272 jest taki jak 275, tzn podobny.

Cytat:
edit: jak pomyśle o tym wstawaniu o 3 w nocy to mi się słabo robi, dobrze że nie mozna biletów zwrócić
wiesz, że jesteś naszym Bohaterem, nie? widzisz, już nawet niektórym się tu śnisz

Cytat:
Dzięki
Zależy mi na cieniu.
Retrospeck jest śliczny aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić do jego konsystencji. Nakładam go pędzelkiem i już doszłam do wprawy ale czasem się lubi osypać.

Moja wstepna lista - pomóżcie jakby co z ostatecznym jej kształtem
Swish Ricepaper
Naked Lunch Da Bling
Shadowy Lady Jest
Fig 1. ????(Stars n Rockets?Deep Truth?)

Nie za monochromatycznie? Jakie jeszcze ew by pasowały do blondynki oniebieskich oczach?

Aaaaaa!! czy nie chciałby ktoś podzielić się pigmentem Fairy Lite na trzy osoby???

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-23, 15:27   #1148
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Rzeczywiście Mataboy wątek ze spectry jest nieoceniony.
Tylko że teraz powstał dylemat bo podobają mi się 3 kolory: Russian Red, Lady Danger i Lady Bug. Wszystkie są piękne tylko że nie wiem który kolor będzie mi pasował. Nie mam możliwości podskoczenia do Maca. Mam jasną karnację, ciemne włosy i zielone oczy Jakieś rady?
Szczerze - wszystkie trzy są piękne A Lady Bug ma dodatkowo śliczną nazwę Ale fakt, że lustre nie będzie dawał mocnego efektu.

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Chociaż Marta tak zachwala Fig 1 że chyba się na niego skuszę... On czy Shadowy lady? Czy do niebieskich oczu pasuje Deep Truth?kurde a ja znów o sobie... widzicie jakie mam dylematy?

Swish Ricepaper
Naked Lunch Da Bling
Shadowy Lady Jest

Nie za monochromatycznie? Jakie jeszcze ew by pasowały do blondynki oniebieskich oczach?

Aaaaaa!! czy nie chciałby ktoś podzielić się pigmentem Fairy Lite na trzy osoby???
Wrzuciłam na swatchowym porównanie fioletów i zieleni, które mam, możesz zobaczyć i Figę i Nocturnelle Ja uważam, że do niebieskich oczu pasuje wszystko, co kocham - fiolety, zielenie, szarości, brązy, zielonkawe błękity, ach...

martaboy jest offline  
Stary 2009-08-23, 15:28   #1149
BrandNewName
Zadomowienie

Kasiu - Deep Truth weź koniecznie - to taki piękny, pasujący do wszystkiego granat SnR jest jasny i błyszczący wiec też Ci się może przydać a Shadowy Lady to taki ciemny Fig1. - Fig1 to typowy fiolet a SL jest mocny, ciemny, wpadający w brąz - ładny kolor ale nie tak "fioletowy" jak Fig1.
Stary 2009-08-23, 15:38   #1150
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Błagam, pomóżcie mi
Nie mogę się zdecydować jaki kolor cienia by mi pasował...
Poza tym zmieniły mi się priorytety i nie będę na razie kombinować z paletką...
Chciałabym być zadowolona z zakupu (wiadomo, jak każdy ).

Jesteście bardziej obeznani w temacie, więc może coś doradzicie..?
Mam zielone oczęta, jasną karnację
Zależy mi na cieniu takim do makijażu na co dzień: do pracy/szkoły etc.
jak w klasyke to wziąłbym Patine, sredni brązik, bardzo ładnie komponuje się z pastelami, a jak nieco bardziej szalony to Vex

Cytat:
Aniu - ciepłe kraje hmmm ciepłe ale także niestety brudne i hałaśliwe...życie.
Biorę medium w takim razie! dzieki!
Ja nic już nie mówię o liście... już się nie mogę doczekać!!!

piękna paletka! Jakbyś tak mogła swatche w odpowiednim watku zamieścić... ten nocturnelle mnie intryguje... Chociaż Marta tak zachwala Fig 1 że chyba się na niego skuszę... On czy Shadowy lady? Czy do niebieskich oczu pasuje Deep Truth?kurde a ja znów o sobie... widzicie jakie mam dylematy?

Kochany będziesz miał moją listę do końca tego tygodnia!

super dzięki za info

to dobrze! on nie daje efektu maski prawda?

no i chyba te dwa wezmę. 272 jest taki jak 275, tzn podobny.

wiesz, że jesteś naszym Bohaterem, nie? widzisz, już nawet niektórym się tu śnisz

Retrospeck jest śliczny aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić do jego konsystencji. Nakładam go pędzelkiem i już doszłam do wprawy ale czasem się lubi osypać.

Swish Ricepaper
Naked Lunch Da Bling
Shadowy Lady Jest

a gdzie sie urlopowałaś ?

deep Truth weż koniecznie, mój must have, smieję się z koleżanką która tez maluje że ''glęboka prawda'' to podstawa
pomyśl tez nad Vex, Scene i Beautiful Iris

ja Retrospecka na mokro uwielbiam, elegancki iskrzący beżyk

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Kasiu - Deep Truth weź koniecznie - to taki piękny, pasujący do wszystkiego granat SnR jest jasny i błyszczący wiec też Ci się może przydać a Shadowy Lady to taki ciemny Fig1. - Fig1 to typowy fiolet a SL jest mocny, ciemny, wpadający w brąz - ładny kolor ale nie tak "fioletowy" jak Fig1.
koniecznie

Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-08-23 o 15:39
KNK jest offline  
Stary 2009-08-23, 16:50   #1151
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Wrzuciłam na swatchowym porównanie fioletów i zieleni, które mam, możesz zobaczyć i Figę i Nocturnelle Ja uważam, że do niebieskich oczu pasuje wszystko, co kocham - fiolety, zielenie, szarości, brązy, zielonkawe błękity, ach...

Cytat:
Dzięki Dziewczyny!
Fig 1 rewelacyjny! Nocturnelle trochę smutny mi się wydaje. Ale Fig wezmę w takim razie zamisat Shadowy Lady. No i chyba ten Deep Truth wezmę, nie mogę samych fioletów mieć

Cytat:
a gdzie sie urlopowałaś ?

deep Truth weż koniecznie, mój must have, smieję się z koleżanką która tez maluje że ''glęboka prawda'' to podstawa
pomyśl tez nad Vex, Scene i Beautiful Iris

ja Retrospecka na mokro uwielbiam, elegancki iskrzący beżyk
koniecznie
podróż poślubną w Tunezji spędzałam
KNK ale mi mieszasz... choc właściwie przy tej kwocie to już 30 zł w tą czy w ta nie robi zbytniej różnicy Beautiful Iris piękny na stronce muszę popatrzeć jeszcze na swatche!

Swish
Ricepaper
Naked Lunch
Da Bling
Fig 1
Jest
Deep Truth
Beautiful Iris

Może tak? Zastanawiam się jeszcze nad tym JEST...

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-23, 17:01   #1152
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki Dziewczyny!
Fig 1 rewelacyjny! Nocturnelle trochę smutny mi się wydaje. Ale Fig wezmę w takim razie zamisat Shadowy Lady. No i chyba ten Deep Truth wezmę, nie mogę samych fioletów mieć

Nocturnelle jest podobny do Figi, tylko jest migotliwy, inne wykończenie ma. A co do Jesta, nie wiem, może się mylę, ale mam wrażenie, że Jest i Naked Lunch mogą się różnić tylko jakimś niuansem, ale w sumie są chyba podobne...

martaboy jest offline  
Stary 2009-08-23, 17:07   #1153
Estella
Zakorzenienie

Cytat:
Z jasnych odcieni obejrzyj swatche Estelli w odpowiednim wątku, moim zdaniem świetne kolory dla oczu zielonych, z tych pośrednich jakieś średnie fiolety, szarości, zgaszone brązy
Ja właśnie mam zielone oczy i nic tak nie podbija zieleni jak fiolet właśnie! Bardzo też lubię brązy, fajnie wygląda gołębi cień przyciemniony grafitem w kącikach
Cytat:
Estello - też się zastanawiam z powodu recenzji... potrzebuję sypańca lekko nadającego kolor i matującego ale niezbyt mocno i teraz sama nie wiem
Ja miałam wziąć tego co mam w podpisie, ale nie udało mi się wykończyć sypańca, którego używam. Także wykreślę go z listy chyba. Sypkie pudry się u mnie mnożą

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline  
Stary 2009-08-23, 17:08   #1154
BrandNewName
Zadomowienie

O tak, Beautiful Iris też gorąco polecam bo go uwielbiam - delikatna pastelowa lawenda która nie tylko fajnie rozjaśnia fiolety ale też sama się ładnie prezentuje jako podstawa pastelowego makijażu np. z delikatną mięta

Zna ktoś dobrze Blota sypkiego bo się cały czas nad nim zastanawiam? Chodzi mi o opinie osób które go uzywają bo recenzji nie ma za dobrych.
Stary 2009-08-23, 17:11   #1155
tuRmaNIA
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Ja właśnie mam zielone oczy i nic tak nie podbija zieleni jak fiolet właśnie! Bardzo też lubię brązy, fajnie wygląda gołębi cień przyciemniony grafitem w kącikach
W tej chwili to się zastanawiam dalej nad Dazzlelight, Satin Taupe oraz Vex...
Zaraz zwariuję

Też mam bloga

tuRmaNIA jest offline  
Stary 2009-08-23, 17:26   #1156
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Nocturnelle jest podobny do Figi, tylko jest migotliwy, inne wykończenie ma. A co do Jesta, nie wiem, może się mylę, ale mam wrażenie, że Jest i Naked Lunch mogą się różnić tylko jakimś niuansem, ale w sumie są chyba podobne...
Właśnie się nad nim zastanawiam i dochodzę do wniosku, że z Da Blingiem, Beautiful Iris czy moim Plum Dressing slicznie by się skomponował Stars n Rockets i chyba zamiast Jest go wezmę.

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-23, 17:40   #1157
Estella
Zakorzenienie

Cytat:
W tej chwili to się zastanawiam dalej nad Dazzlelight, Satin Taupe oraz Vex...
Zaraz zwariuję
Dazzle mam - jest niesamowity, łączę go z wieloma kolorami np. szarością i przy niej nie jest beżowo żółtawy, ale jasno szary - tak się wtapia, że nie widać różnicy.
Satin biorę w zamówieniu

Przestanę tu wchodzić!!! Beautiful Iris jest piękny!!!

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier

Edytowane przez Estella
Czas edycji: 2009-08-23 o 17:42
Estella jest offline  
Stary 2009-08-23, 18:09   #1158
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Dazzle mam - jest niesamowity, łączę go z wieloma kolorami np. szarością i przy niej nie jest beżowo żółtawy, ale jasno szary - tak się wtapia, że nie widać różnicy.
Satin biorę w zamówieniu

Hehe
teraz by trzeba było złożyć zamówienie i nie wchodzić na wizaż aż do czasu kiedy KNK zamknie listy z zamówieniami! hihi

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-23, 19:27   #1159
tuRmaNIA
Zadomowienie

Cytat:
Satin biorę w zamówieniu

Z tego co mi się zdaje, to widziałaś Satin Taupe na żywo - na Twoje oko to komponowałby się z Dazzlelight???

Też mam bloga

tuRmaNIA jest offline  
Stary 2009-08-23, 19:58   #1160
Estella
Zakorzenienie

Tak, ale wzięłabym też coś pomiędzy - z Erą mi się łądnie komponował; nieźle też z All That Glitter - testowałam oba połączenia na dłoni. Dazzlelight stosuję przede wszystkim pod łuk brwiowy, ładnie rozświetla. Era jest spokojna, Dazzle błyszczy.

Siegfried Obermeier
Estella jest offline  
Stary 2009-08-23, 22:03   #1161
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Hehe
teraz by trzeba było złożyć zamówienie i nie wchodzić na wizaż aż do czasu kiedy KNK zamknie listy z zamówieniami! hihi
Wiedziałam, że jak złożę zamówienie, to będę mieć spokój
Ja co do fioletów to uwielbiam te głębokie, dlatego ani Satellite ani Iris mnie nie rusza Mam Crystal i nawet z brązu fiolet zrobię

martaboy jest offline  
Stary 2009-08-23, 23:21   #1162
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki Dziewczyny!

podróż poślubną w Tunezji spędzałam
KNK ale mi mieszasz... choc właściwie przy tej kwocie to już 30 zł w tą czy w ta nie robi zbytniej różnicy Beautiful Iris piękny na stronce muszę popatrzeć jeszcze na swatche!

Swish
Ricepaper
Naked Lunch
Da Bling
Fig 1
Jest
Deep Truth
Beautiful Iris

Jest jest bleeee, ma płaski paskudny połysk, bardzo podobny do Naked Lunch który jest piekny i połysk ma bardziej trójwymiarowy

Cytat:
Wiedziałam, że jak złożę zamówienie, to będę mieć spokój
Ja co do fioletów to uwielbiam te głębokie, dlatego ani Satellite ani Iris mnie nie rusza Mam Crystal i nawet z brązu fiolet zrobię
mów dalej a na liscie dojdę do trzeciej 15-stki

KNK jest offline  
Stary 2009-08-23, 23:57   #1163
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
Weź Nocturnelle, jest pięknym fioletem Stars&Rocets też się cieszy powodzeniem.
zapisałam.. jutro się głębiej nad tym zastanowię

Cytat:
Ja osobiście kocham wykończenie Matte2, stąd polecam fiolet Fig 1., satyny, myślę, że warto mieć trochę kolorów neutralnych, i kilka intensywnych, do zabawy Możesz sobie pooglądać zestawy ze specktry, inspirują
myślałam już kiedyś nad tym Figiem.. ale boję się, że on jest zbyt matowy i będę mieć problem z równym nałożeniem

przejrzałam Twoje swatche i bardzo podoba mi się ten Nocturnelle
i Humid wygląda ciekawie

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Do zielonych oczu fajnie wyglądają śliwki/fiolety, bardzo fajnie wydobywaja barwę : spojrz na shale, traxa, nocturnelle. Do rozjaśnienia może vapour /shroom - to takie moje propozycje
dziękuję za propozycje.. wszystkie rozważę

Cytat:
O fioletach już kiedyś pisałam, lubię też szarości z błękitami i granatami ale nie wiem czy będą pasować do Twoich oczu bo ja mam takie chłodne zielone z domieszką niebieskiego. A latem żółcie z fioletami lub chłodne zielenie z lawendą.

Do przejścia między ciemnym a jasnym fioletem fajny jest Beautiful Iris - taka pastelowa chłodna lawenda.
Beautiful Iris mam
a szarości jakoś do mnie nie pasują.. tak chwalona przez Was Sweet Sienna wygląda na mnie bardzo kiepsko

Cytat:
Zna ktoś pędzle 263 i 266? A jakiś może inny do konturu oka?
ja mam 263.. początkowo używałam go do fluidline i spisywał się całkiem nieźle.. później spróbowałam nałożyć nim carbona na zasadzie kresek i było to to o co mi chodziło.. wyraźne i równe kreski.. bardzo fajne do konturu oka

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-08-24 o 00:01
martiryb jest offline  
Stary 2009-08-24, 00:06   #1164
Myszołapka
Zakorzenienie

Cytat:
Piękny tekst

Wiedziałam, że tak będzie, wiedziałam, że jak usiądę, pooglądam dokładnie swatche to się tak skończy 20 cieni wybrałam jako minimum...

Wrocławianki orientujecie się jakie kolory zostały z Love That Looke jeszcze?
Odwidział mi się quad In The Gallery, im dłużej się w niego wpatrywałam, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że nie potrzebuję... Teraz tak jeszcze tylko z Black Style i mam kasę na te 20 kolorów
Stary 2009-08-24, 07:46   #1165
BrandNewName
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Beautiful Iris mam
a szarości jakoś do mnie nie pasują.. tak chwalona przez Was Sweet Sienna wygląda na mnie bardzo kiepsko
To może spróbuj chłodnych odcieni szarości - na mnie Sweet Sienna też tylko jako dodatek do ciemnych fioletów bo przy większej ilości źle wygląda, podobnie jak wszelkie brązy.
Stary 2009-08-24, 10:36   #1166
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Jest jest bleeee, ma płaski paskudny połysk, bardzo podobny do Naked Lunch który jest piekny i połysk ma bardziej trójwymiarowy
no to jak Ty nie lubisz jakiegoś cienia to nie biorę go na pewno!

Cytat:
hehe w ogóle proponuję zakończyć temat żeby nikt nikogo już nie kusił żartuję
jaki byś polecił cień do połączenia z Mystery?? miałeś z nim w ogóle do czynienia? zamówiłam go w ciemno u mojej siostry jak do UK jechała i liczyłam na coś w głębokiej śliwce a tu zonk... i nie wiem z czym to zjeść bo kolorek nienajgorszy...
Teraz z innego kompa spojrzałam na blog karlasugar (jak nie był zalinkowany proszę KLIK )i spodobał mi się ten zachwalany przez Ciebie VEX... chyba go sobie dodam... ehhh

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2009-08-24 o 10:41
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-24, 12:21   #1167
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
oj co za pech

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
myślałam już kiedyś nad tym Figiem.. ale boję się, że on jest zbyt matowy i będę mieć problem z równym nałożeniem

przejrzałam Twoje swatche i bardzo podoba mi się ten Nocturnelle
i Humid wygląda ciekawie
Figa jest milutka jeśli chodzi o konsystencję - mięciutka i rozkłada się cudnie, dlatego matte2 jest lepsze od matte
A Humid jest pięknym, ciemnozielonym buraskiem

Cytat:
Piękny tekst

Wiedziałam, że tak będzie, wiedziałam, że jak usiądę, pooglądam dokładnie swatche to się tak skończy 20 cieni wybrałam jako minimum...
[/SIZE]
20 to naprawdę malutko. Pamiętaj, że mając 20 cieni zapełnisz jedną 15 i będziesz mieć w drugiej 10 pustych miejsc. Nie może tak być

martaboy jest offline  
Stary 2009-08-24, 12:30   #1168
kasiaj85
Moderator

Cytat:
oj co za pech

Cytat:
Figa jest milutka jeśli chodzi o konsystencję - mięciutka i rozkłada się cudnie, dlatego matte2 jest lepsze od matte
A Humid jest pięknym, ciemnozielonym buraskiem
Martuś a masz jeszcze jakiś inny z matte2?? w sumie z nich wszystkich najbardziej mi się ta Figa podoba

Cytat:
20 to naprawdę malutko. Pamiętaj, że mając 20 cieni zapełnisz jedną 15 i będziesz mieć w drugiej 10 pustych miejsc. Nie może tak być
hehe
może w sumie zamiast dwóch 4 wziąć 15stkę... zawsze mi się wydawało że jak jestem w podróży to warto mieć w mniejszych paletkach... ale z drugiej strony, zawsze te 4 najbardziej aktualnie potrzebne kolorki można przełożyć z 15 do czwórki... i zabrać ze sobą.. to co, robić 15stkę? zmieściłby mi się w niej jeszcze dodatkowy Vex...kuszące...

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-24, 12:38   #1169
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Martuś a masz jeszcze jakiś inny z matte2?? w sumie z nich wszystkich najbardziej mi się ta Figa podoba

hehe
może w sumie zamiast dwóch 4 wziąć 15stkę... zawsze mi się wydawało że jak jestem w podróży to warto mieć w mniejszych paletkach... ale z drugiej strony, zawsze te 4 najbardziej aktualnie potrzebne kolorki można przełożyć z 15 do czwórki... i zabrać ze sobą.. to co, robić 15stkę? zmieściłby mi się w niej jeszcze dodatkowy Vex...kuszące...
Mam jeszcze Flourishing, oliwka piękna poszarzała, ale tak na oku wygląda bardziej szaro niż oliwkowo, ale jest cuuudowny
EDIT: I też Newly Minted mam, jadowity zielononiebieski A w drodze Copperplate, to opiszę jak Kamil wróci z Lądka Podoba mi się jeszcze Poison Pen, ale będzie chyba podobny do Stili, którą niedawno kupiłam...
Z tą 15 tak robię wlaśnie, mam jedną czwórkę, w której robię zestaw podręczny

Edytowane przez martaboy
Czas edycji: 2009-08-24 o 12:42
martaboy jest offline  
Stary 2009-08-24, 12:52   #1170
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Mam jeszcze Flourishing, oliwka piękna poszarzała, ale tak na oku wygląda bardziej szaro niż oliwkowo, ale jest cuuudowny
EDIT: I też Newly Minted mam, jadowity zielononiebieski A w drodze Copperplate, to opiszę jak Kamil wróci z Lądka Podoba mi się jeszcze Poison Pen, ale będzie chyba podobny do Stili, którą niedawno kupiłam...
Z tą 15 tak robię wlaśnie, mam jedną czwórkę, w której robię zestaw podręczny
nooo to widzę że masz sprawdzone te matte2 ja myslę że z Figi będę zadowolona, co na nią patrzę to mi się bardziej podoba.
Kusi mnie zdepotowanie mojej Plum Dressing i Mystery... ale boję się że mi się pouszkadzają :/
A więc 15stka.
Jak KNK wróci z Lądka to wątek swatchowy wręcz zaroi się od zdjęć planuję koło środy zrobić foty moich cieni w końcu i wrzucić. Zobaczymy tylko co z tego wyjdzie...

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości