Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-27, 21:16   #1291
201604211131
Konto usunięte

Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Tylko jednak brązowa a czarna to jest różnica, chodzi o to, jak się będziesz czuła z czarną, bo jednak daje dużo większy kontrast ze skórą
To wrazie co dokupię czarną z Essence, ona nie dużo kosztuje.
201604211131 jest offline  
Stary 2009-08-27, 21:19   #1292
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
To wrazie co dokupię czarną z Essence, ona nie dużo kosztuje.
Najlepiej chyba...chociaż z drugiej strony czarna kredka jakoś tam zawsze się przyda...

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline  
Stary 2009-08-28, 01:01   #1293
KNK
Zadomowienie

Zostało mi parę pędzli, pedzle zamawiałem dla siebie bezpośrednio u producenta z taiwanu, sa bardzo dobre jakościowo (to nie pędzle w stylu allegro, zamawiałem w fabryce która produkuje pędzle dla innych koncernów) i ładne wizualnie (czarne skówki i profilowane trzonki w kolorze jasnego drewna lakierowane, bardzo podobne do pędzli Bobbi Brown tylko trzonki nieco dłuższe) sam ułozyłem zestaw, ale mojej kursantce zależało bardzo na kilku i musze cos z reszta zrobic ceny śmieszne w stosunku do jakości 10-25pln, chetnie sie ich pozbędę bo nie jest mi potrzebny niekompletny zestaw, może któras z was chce skorzystać ? najlepiej ktoś z wawy bo nie chce mi sie robic fotek, zostały między innymi do pudru, do różu mały owalny i wiekszy mocno skośny, fan, liner, do ust, do podkładu, do korektora pod oczy, do korektora punktowy, jakies dwa do cieni, i chyba jeszcze coś, jutro dokładnie opisze

Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-08-28 o 01:42
KNK jest offline  
Stary 2009-08-28, 01:16   #1294
201604250941
Konto usunięte

Powiem tak, napalona byłam mocno na MAC'a, w końcu dorwałam Orange, Pink Venus i Aquadisiac. I jak to wygląda w praktyce, biorę np. Aquadisiac na całą powieke, w kącik inglot błękitny, w zewnętrzny ciemniejszy, tak dla głębi. Po godzinie po Aquadisiac ani śladu a ingloty jak były tak są... Trochę się zawiodłam, wszyscy tak się drą, że niby MAC się tak długo trzyma...

A lakier? To jakaś porażka, odchodzi połowa już pierwszego dnia. Zdecydowanie w tej cenie lepiej kupic OPI.
201604250941 jest offline  
Stary 2009-08-28, 01:38   #1295
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Powiem tak, napalona byłam mocno na MAC'a, w końcu dorwałam Orange, Pink Venus i Aquadisiac. I jak to wygląda w praktyce, biorę np. Aquadisiac na całą powieke, w kącik inglot błękitny, w zewnętrzny ciemniejszy, tak dla głębi. Po godzinie po Aquadisiac ani śladu a ingloty jak były tak są... Trochę się zawiodłam, wszyscy tak się drą, że niby MAC się tak długo trzyma...

A lakier? To jakaś porażka, odchodzi połowa już pierwszego dnia. Zdecydowanie w tej cenie lepiej kupic OPI.
myśle że sie nie drą każdy używa tego co lubi, pozatym masz dwa lustrzaki a one srednio są napigmentowane

KNK jest offline  
Stary 2009-08-28, 07:02   #1296
Estella
Zakorzenienie

KNK móglbyś opisać pędzle do oczu i do korektora? Może byłabym zainteresowana

Nie mogę się zdecydować czy wziąć czarnego Fluidlinea czy Khola w odcieniu Smolder właśnie próbuję skompletować ostateczną listę.

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline  
Stary 2009-08-28, 07:21   #1297
Pusia7
Zadomowienie

GG do Pusia7
Smile Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

mam pytanko ... czy polecacie pędzelek do malowania ust z MACa ??? Szukam właśnie pędzelka i nie wiem czy ten jest warty zainteresowania.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pusia7 jest offline  
Stary 2009-08-28, 07:59   #1298
Zahran
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość

Nie mogę się zdecydować czy wziąć czarnego Fluidlinea czy Khola w odcieniu Smolder właśnie próbuję skompletować ostateczną listę.
Smolder jest miękki i nasycony, tłusty, ale odbija sie na powiece albo robi podkówkę. Można go ładnie rozmazać, choć bywa że pod koniec dnia ta czerń jakoś zielenieje na mnie
Fludline za to jest bardzo trwały, ale trzeba mieć pędzelek, ja lubię używać skośnego
Zahran jest offline  
Stary 2009-08-28, 08:08   #1299
Estella
Zakorzenienie

Mam brązowego Fluidline'a i skośny pędzelek, nie wiem na co się zdecydować, z jednej strony kredkę można fajnie rozetrzeć, a Fluidline może być bazą pod smoky. No sama nie wiem

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline  
Stary 2009-08-28, 08:34   #1300
BrandNewName
Zadomowienie

KNK - dziękuje za informację o farbce Za to właśnie lubię ten wątek

Estello - kohla MACa osobiście odradzam bo nie jest u mnie zbyt trwały

Do skompletowania listy (a już całą mam - tylko przepisać ) brakuje mi jednej rzeczy: poszukuję szminki podobnej do Cute-Ster z HK (była chyba taka różowo-beżowa) - ma ktoś pomysł jaki kolor będzie najbardziej podobny?
Stary 2009-08-28, 09:18   #1301
Kaska86
Zadomowienie

Cytat:
Nie mam pojęcia. Ceny są w pierwszym poście, nie wiem, czy jest tam 182.
Jest cena. Dziękuję

Cytat:
Napisane przez NiceKitty Pokaż wiadomość
182 kosztuje 200zł, przynajmniej ja tyle dałam kilka miesięcy temu. Masz na myśli podkład płynny ? Nie próbowałam. Świetny jest natomiast do nakładania Mineralize Skinfinish.
Jest wart swojej ceny
Tak mam na myśli płynny podkład.

Cytat:
Z USA jest inaczej, u nich wszystkie kosmetyki są tańsze, bo nie mają wliczonego VATu 22%, więc jakby się uprzeć to cena USA + 22%(powinno)=cena PL...ale się nie równa. Trzebaby zobaczyć na stronie MACa, które kraje mają sklep w necie. Na pewno USA, UK, nie wiem, czy Niemcy mają sklep...Może za mało MACów u nas jest, żeby to się opłacało...
W USA ceny podane na towarze nie zawierają podatku, ale przy kasie i tak go doliczają.

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
182 w Polsce kosztuje 210 zł, w Anglii 31 GBP, a na lotnisku Stansted kupiłam za 26,20 GBP
210zł to dużo. Ja chce nim nakładać podkład i nie wiem czy się sprawdzi w tej roli.
Why you mad? Cause I came up and I ain't changed.
Kaska86 jest offline  
Stary 2009-08-28, 10:17   #1302
NiceKitty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kaska86 Pokaż wiadomość
Jest cena. Dziękuję
Jest wart swojej ceny
Tak mam na myśli płynny podkład.
Tak, jest wart swojej ceny. To najmiększy i najbardziej milutki pędzel jakiego kiedykolwiek używałam, mazianie się nim po twarzy to czysta przyjemność. Co do nakładania płynnego podkładu wiem, że tak można robić, ale ja go używam do pudru, ponieważ fluid nakładam 187 i mi z tym dobrze. Tutaj masz wypowiedzi z forum specktra.net na temat nakładania płynnego podkładu przy pomocy pędzla 182

A lot of people like using natural fibre, dense brushes to apply liquid foundation. You can totally do it with the 182. If you do use it for liquid, I would probably be more careful to wash it more often since you're using a liquid product that can be more susceptible to bacteria and whatnot.

Absolutely! THe 182 brush is fabulous for applying liquid foundation. I love using it with mineralize satinfinish on clients. And recently Victor Cembellin (MAC senior pro artist) did a master class at our store, and he used the 182 to apply studio sculpt, and it looked flawless and perfect. Just have some brush cleanser on a paper towel, to wipe it when you are done applying foundation, and let it dry a minute and dive in with powder product. I highly recommend this technique!

Także na specktra same pozytywy jeśli chodzi o aplikowanie płynnego podkładu przy pomocy 182. Pamiętaj, że pędzle MAC to inwestycja, odpowiednie dbanie o nie sprawi, że będziesz je miała na długie lata. Ja jak dotąd nie żałuję żadnej złotówki wydanej na pędzle MAC, ale decyzja należy do Ciebie.
NiceKitty jest offline  
Stary 2009-08-28, 10:26   #1303
201604211131
Konto usunięte

Ja sobie właśnie ten 182 wybrałam.. i 168, 217 oraz 239. To na początek, bo na potem wybrałam łącznie 9 ( z tymi co na teraz) pędzli M.A.C

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-08-28 o 10:27
Stary 2009-08-28, 10:40   #1304
ananke_2
Rozeznanie

Ja wiem, ze sie wylamie, ale wedlug mnie nic nie pobije Flat Top Brush z Everydayminerals do plynnego podkladu. Przed nim uzywalam 187 i to jest jak niebo a ziemia. Teraz 187 uzywam do rozu.

ananke_2 jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:12   #1305
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Napisane przez Eileen82 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ten użytkownik Allegro pojawił się już na forum, ale ciekawa jestem, co o tym myślicie: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12442076 Moje podejrzenie wzbudził między innymi kolor kitschmas..
masakra... Boże widzisz i nie grzmisz...
TAN, FAIRYLITE - eweidentne podróby!!!
że nie wspomnę o nalepce na kartoniku i czcionce na tejże nalepce...

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
tak kupuje w PRO, ale nie zauwazyłem ostatnio zeby mieli jakieś Fluideline poza podstawowymi kolorami, ja ostatnio załapalem się na Chomeline które mozna uzywać w podobny sposób, ale mnuz ich nie ma
ahhh no to rozumiem dzięki
jak tak przeglądam swatche na necie to wręcz marzy mi się Graphic Brown... może byłaby odrobinka nadziei że byś się w tym sklepie na niego natknął? bo czasem jak bywam w MACu to obok regularnych kolekcji są różne inne kolorki...

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-28, 14:30   #1306
Kaska86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NiceKitty Pokaż wiadomość
Tak, jest wart swojej ceny. To najmiększy i najbardziej milutki pędzel jakiego kiedykolwiek używałam, mazianie się nim po twarzy to czysta przyjemność. Co do nakładania płynnego podkładu wiem, że tak można robić, ale ja go używam do pudru, ponieważ fluid nakładam 187 i mi z tym dobrze. Tutaj masz wypowiedzi z forum specktra.net na temat nakładania płynnego podkładu przy pomocy pędzla 182

A lot of people like using natural fibre, dense brushes to apply liquid foundation. You can totally do it with the 182. If you do use it for liquid, I would probably be more careful to wash it more often since you're using a liquid product that can be more susceptible to bacteria and whatnot.

Absolutely! THe 182 brush is fabulous for applying liquid foundation. I love using it with mineralize satinfinish on clients. And recently Victor Cembellin (MAC senior pro artist) did a master class at our store, and he used the 182 to apply studio sculpt, and it looked flawless and perfect. Just have some brush cleanser on a paper towel, to wipe it when you are done applying foundation, and let it dry a minute and dive in with powder product. I highly recommend this technique!

Także na specktra same pozytywy jeśli chodzi o aplikowanie płynnego podkładu przy pomocy 182. Pamiętaj, że pędzle MAC to inwestycja, odpowiednie dbanie o nie sprawi, że będziesz je miała na długie lata. Ja jak dotąd nie żałuję żadnej złotówki wydanej na pędzle MAC, ale decyzja należy do Ciebie.
Cytat:
Ja sobie właśnie ten 182 wybrałam.. i 168, 217 oraz 239. To na początek, bo na potem wybrałam łącznie 9 ( z tymi co na teraz) pędzli M.A.C
Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Ja wiem, ze sie wylamie, ale wedlug mnie nic nie pobije Flat Top Brush z Everydayminerals do plynnego podkladu. Przed nim uzywalam 187 i to jest jak niebo a ziemia. Teraz 187 uzywam do rozu.
Dziękuję za odpowiedzi
Why you mad? Cause I came up and I ain't changed.
Kaska86 jest offline  
Stary 2009-08-28, 21:54   #1307
BrandNewName
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
a mam jeszcze pytanie o puder highliter z serii Dame Edna czy ktoś próbował i może i coś o nim opowiedzieć?
Mam ten puder - brokatowa warstwa zeszła bardzo szybko i pozostał taki jasny puder, cos w stylu Beauty Powder z Ungaro.

KNK - lista wysłana
Stary 2009-08-29, 08:26   #1308
201604211131
Konto usunięte

I jak dziewczyny - da się coś z tą paletką w zamian?
Przypominam w załączniku o jaką mi chodzi.
Chodzi mi o coś z M.A.C. zamiast niej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 07822080402.jpg (14,9 KB, 14 załadowań)
Stary 2009-08-29, 09:21   #1309
Estella
Zakorzenienie

Cytat:
Polecam wejść tu, wybrać kilka cieni i iść do MACa je obejrzeć. Nikt nie wie jak te cienie wyglądają na żywo i jakiego koloru tak naprawdę poszukujesz.

Siegfried Obermeier
Estella jest offline  
Stary 2009-08-29, 09:26   #1310
kasiaj85
Moderator

Cytat:
najlepiej jakbyś znalazła swatche tych cieni bo na podstawie zdjęcia ze stronki strasznie trudno ocenić jakie będzie ich wykończenie... tu najlepsza ściąga i biblia jeśli chodzi o cienie MAC (oczywiście moim skromnym zdaniem)
http://karlasugar.blogspot.com/2008/...dow-recap.html
może coś znajdziesz!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-29, 09:38   #1311
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
najlepiej jakbyś znalazła swatche tych cieni bo na podstawie zdjęcia ze stronki strasznie trudno ocenić jakie będzie ich wykończenie... tu najlepsza ściąga i biblia jeśli chodzi o cienie MAC (oczywiście moim skromnym zdaniem)
http://karlasugar.blogspot.com/2008/...dow-recap.html
może coś znajdziesz!
Mają chyba perłowe wykończenie... bo to chyba nie jest z serii Velvet.
Stary 2009-08-29, 09:51   #1312
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Mają chyba perłowe wykończenie... bo to chyba nie jest z serii Velvet.
trudno powiedzieć jaki to kolorek perły, może Crystal Avalanche albo White Frost... ten zielony trudniej spasować... coś a'la Warm Chill... musisz te swatche przepatrzeć...

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2009-08-29, 14:53   #1313
martiryb
Wtajemniczenie

przeglądam sobie właśnie stronkę macpro i natknęłam się na sculpting powder i shaping powder.. wie ktoś coś na ich temat? co to za wynalazki?
martiryb jest offline  
Stary 2009-08-29, 15:15   #1314
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
trudno powiedzieć jaki to kolorek perły, może Crystal Avalanche albo White Frost... ten zielony trudniej spasować... coś a'la Warm Chill... musisz te swatche przepatrzeć...
Dzięki, jeszcze zobaczę w salonie maca - może tam wszystkie trzy zobaczę i wtedy zadecyduję, który jest odpowiednikiem którego.
Stary 2009-08-29, 17:08   #1315
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość

do korektora punktowego, sobolowe włosie, miękkie elestyczne, kształt jak wąski pedzelek to ust, na koncu minimalnie scięty na prosto

do korektowa pod oczy, miekkie synteyczne włosie,bardzo gładkie, dość duzy, taka miniatura pędzla do podkładu, lubie wklepywać nim korektow w skórę

do cieni tozstał tylko rozcierak, bardzo krótkie włosie, dobry do konturu oka, podobny do dawnego pędzl n'19 z sephory

Cytat:
bieli masz sporo do wyboru matowa perłowa i lustrzak, na moim komputerze środkowy wygląda jak cień Fade, a ciemniejszy jak Print

Cytat:
przeglądam sobie właśnie stronkę macpro i natknęłam się na sculpting powder i shaping powder.. wie ktoś coś na ich temat? co to za wynalazki?
opisywałem je, to śa te same co będą w Dsquared, tylko ze są dostępne w większej gamie kolorów, pakowane w opakowania jak róze do policzków, są też dostepne jako wkłady do palet

KNK jest offline  
Stary 2009-08-29, 17:33   #1316
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
opisywałem je, to śa te same co będą w Dsquared, tylko ze są dostępne w większej gamie kolorów, pakowane w opakowania jak róze do policzków, są też dostepne jako wkłady do palet
gdzie je opisywałeś? szukałam i nie znalazłam
to są te co będą podwójne w Dsquared2, tylko te są pojedyncze?
godne zwrócenia uwagi?

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-08-29 o 17:36
martiryb jest offline  
Stary 2009-08-29, 17:55   #1317
KNK
Zadomowienie

Cytat:
gdzie je opisywałeś? szukałam i nie znalazłam
to są te co będą podwójne w Dsquared2, tylko te są pojedyncze?
godne zwrócenia uwagi?
na pewno gdzies w tym wątku, bo ktos pytał o te z Dsquared, ale wybacz nie chce mi się szukać albo pisac od nowa

moim zdaniem warte grzechu

KNK jest offline  
Stary 2009-08-29, 17:58   #1318
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
na pewno gdzies w tym wątku, bo ktos pytał o te z Dsquared, ale wybacz nie chce mi się szukać albo pisac od nowa

moim zdaniem warte grzechu
ojj, po co to pisałeś

idę poszukać jakichś informacji
martiryb jest offline  
Stary 2009-08-29, 18:10   #1319
201604211131
Konto usunięte

KNK - ciekawie to wygląda... Zobaczę 3 jak będę w salonie Maca (czyżby nie skończy się na jednej paletce 4 ). Cień Moon's Reflection jeszcze chodzi mi po głowie - zakochałam się w nim .
Stary 2009-08-29, 22:14   #1320
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
hehe ja tez wybralam te pedfzle tylko nie wzielam 182 ale zamierzalam, bo ciut za drogi na te zakupki
ranka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości