udar w solarium? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-25, 10:15   #1
żurawinka
Zakorzenienie

udar w solarium?

Zastanawia mnie ostatnio jedna rzecz - myślicie że można dostać np. udaru w solarium? Byłam ostatnio na 10 min. na sol. i w nocy strasznie mnie zaczeła boleć głowa, tak że aż miałam mdłości, mimo że zakrywałam głowę Wczoraj znów byłam na 10 min. i sytuacja się powtórzyła - w nocy ból głowy, bardzo duże zmęczenie i oczywiście skóra jak burak ( nie, nie jestem fanką opalania ale chciałam się zabrązowić na wesele)
Myślicie że można dostać udaru słonecznego po solarium?
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:37   #2
katja2407
Raczkowanie

Dot.: udar w solarium?

Jasne że można dostać udaru A Twoje objawy nawet do tego pasują Cytat:"Udar cieplny to bardzo częsta przypadłość, która powstaje najczęściej w przypadku dłuższego kontaktu z wysoką temperaturą. Klienci solarium są narażeni na udar cieplny szczególnie w czasie ciepłych miesięcy, kiedy wchodzą do salonu już rozgrzani. Ale nie tylko. Zła wentylacja i brak umiarkowania w opalaniu rodzi niebezpieczeństwo wystąpienia udaru praktycznie zawsze.Objawy
Na początku pojawia się ból głowy i ogólne osłabienie. Zaburzone jest wydzielanie potu, a skóra staje się sucha i czerwona. W ekstremalnych przypadkach udarowi towarzyszą zaburzenia świadomości, senność, czasami całkowita utrata przytomności. Podwyższa się tętno (ponad 100 uderzeń na minutę) i temperatura ciała (nawet ponad 38 oC)."
katja2407 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 16:48   #3
19nutshell
Raczkowanie

Tak, mi się to zdarzyło tylko raz, ale głowa tak mnie napie****ała w nocy, że myślałam, że trzeba będzie jechać na pogotowie... Z solarium trzeba uważać... Najlepiej nie korzystać zbyt często i nie zamykać się w tej "trumnie" na 20min A jak już to lepiej częściej ale krócej
19nutshell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 18:30   #4
panda_d_91
Przyczajenie

Witaj,
dokladnie to teraz odczuwam, również nie jestem fanką opalania, ale chciałam nabrać kolorku po zimie na wesele. I nabrałam, tylko bordowego. Poszłam jednego dnia na 7min i nast. na 10min i nie sadzilam, ze coś takiego się stanie.. Nie dość, że wstyd bo oczywiste było, że przesadziłam z solarium to jeszcze pieczenie całego ciała takie, że nie moge siedzieć leżeć i mieć nic na sobie. Już dzisiaj jest lepiej, ale wczoraj dostałam gorączki 39 stopni, omdlenia i bólu głowy. Interesuję się biologią dlatego od razu wiedziałam, że to udar, można nazwać mini udar, ale jednak. Dlatego przecierpię teraz przez swoją głupotę i nieostrożność, a Koleżanki uprzedzam, bo możecie chodzić często na solkę, a raptem coś takiego się stanie. Uważajcie!
panda_d_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości