Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-29, 09:49   #1
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa
Unhappy żylaki

Witam wszystkich!
Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu,ale..piszę
Moim problemem są żylaki,które niestety "odziedziczyłam" po mamie i babci . Jestem przed 30tką i wstydzę się chodzić w spódnicach.
Żylaki mam na jednej nodze..i nie są to tylko "pajączki".W ciągu dnia jak mam nieprzegrzane stopy widać tylko przebijające żyły,sine linie na łydce..gorzej to wygląda jak jest ciepło. Moja żyła jest wystająca i bardzo brzydko to wygląda.Nie czuję zmęczenia nóg,skurczy łydki też dawno nie miałam.Smarowałam je jakąś maścią z kasztanowca,ale to nie działa..brałam też Detralex(chyba) i chyba ok.2lat temu byłam u lekarza,który polecił mi zamrażanie jakimiś zastrzykami,ale miałam wrażenie,że chce mnie po prostu "naciągnąć"na ten zabieg.
Teraz szukam jakiegoś specjalisty,bo patrzeć na te swoje żylaki nie mogę..
Pracę mam siedzącą,jestem jeszcze przed ciążą i nie wiem co powinnam zrobić żeby sobie pomóc..
Proszę Was o wymianę doświadczeń i jakieś rady..
A może ktoś poleci mi dobrego lekarza?
cynamonkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:04   #2
mmaagda
Raczkowanie

Dot.: żylaki

Ja również mam ten sam problem, tyle, że mam 20 lat, a żylaki mam odkąd pamiętam.
mmaagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:40   #3
nińa
Raczkowanie

Ja też jestem przed 30 i mam ten sam problem. Niestety, jak ktoś ma do tego skłonności to już nic na to nie poradzimy. Na wiosnę miałam robioną skleroterapię na obydwu nogach i jestem zadowolona. Nie jest idealnie ale duuużo lepiej, tych najbardziej szpeczących sie pozbyłam.
Zewnętrzne maści nic nie dają, tak mówi mi lekarz. Detralex i owszem, ale coś tam działa, ale jak ma sie skłonności to i tak to nic nie da.
Nie piszesz z jakiego miasta jesteś.
Ja byłam w Warszawie w TS Klinice, specjalizują sie właśnie w chorobach żył i serca.
Nie wiem dokładnie co chcesz zrobić ani jakie masz żylaki, ale jakbyś chciała sie czegoś dowiedzieć to pytaj. odpowiem w ramach możliowści.
nińa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 13:20   #4
Smerfetkaa
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja mam 22 lata i też widzę że mi się robią.... moja mama również miała i dziadek też... ciekawa jestem jakie są formy leczenia tego schorzenia, ile kosztują i jakie są rezultaty...
a co ważne w początkach... co robić by się nie zwiększały..???
moja mama nie leczyła żylaków, a teraz bardzo sie wstydzi swoich nóg
Smerfetkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:18   #5
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa

NIŃA jestem z Siedlec..wczoraj szukałam na necie różnych lekarzy,klinik itp. w mojej "okolicy",Warszawa jak najbardziej mi pasuje.Piszesz,że robiłaś skleroterapię w TS Klinice..jestem ciekawa jaki jest rezultat.
Ja żylaki mam na razie na lewej nodze,właściwie na łydce,choć mam wrażenie,że coraz wyżej wchodzi..Boję się,że na drugiej też będę mieć,bo chyba zauważam prześwitujące żyły.
Nie wiem co chcę z nimi zrobić,muszę się udać na jakieś konsultacje..chciałabym się tego pozbyć,choć cudów pewnie nie ma..najgorsze jest to,że one powracają..
Niedługo planuje zajść w ciążę,a w ciąży to i u tych,co skłonności nie mają pojawiają się te wstrętne żylaki!
Nińa napisz mi proszę jak oceniasz tą skleroterapię,skuteczna jest wg Ciebie?Lepiej się czujesz teraz,bo ja się wstydzę dosłownie w spódnicy chodzić jak mi te żyły wychodząNogi mnie nie bolą.
Ile kosztuje taki zabieg?I jak wygląda okres rekonwalescencji?Szybko się "wraca do zdrowia"?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Stary 2009-06-30, 19:39   #6
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

Też mam tendencję do żylaków, a mam 20 lat... Na lewej nodze (tzn z drugiej strony kolana) zauważyłam, że dosyć mocno go zaczyna już widać A odziedziczyłam to po mamie Proszę, powiedzcie jakie są zalecenia, aby żylaki się nie powiększały? Czy można korzystać z urządzeń podciśnieniem Body Space? Załączam zdjęcia, na których widać mojego żylaki. Proszę powiedzcie czy jest to już stan zapalny?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1947.jpg (53,2 KB, 320 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1948.jpg (54,9 KB, 301 załadowań)

redrose89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:59   #7
nińa
Raczkowanie

Ja poszłam na skleroterapie gównie ze względu na żyłę na lewej łydce która była bardzo powiększona, mialam też typowe żyly siatkowe pod kolanami (ach ten siedzący tryb życia!!!) . Na pierwszej wizycie doktor obejrzal mi nogi pod takimczerwonym swiatlem, powiedzial ze na taki stan to juz nie zamykanie laserem a wlasnie skleroterapia. potem mialam badanie usg doppler, żeby zobaczyć czy mam zastawki w pożądku no i na końcu sam zabieg. wykonuje sie go tylko na jedną nogę, potem po 2 tygodniach druga noga. sam zabieg jakoś nie byl specjalnie bolesny, im mniejszqa żylka tym mniejsza igla, dokladnie pod samym kolanem boli najbardziej. sam lek lekko szczypie. potem od razu zalożono mi taką uciskową pończochę (2 stopień ucisku, czyli bardzo już czuć ucisk, od stopy aż po pachwinę), której nie moglam zdejmować przez tydzień nawet do snu. Po zabiegu trzeba przez przynajmiej 30 min spacerować. Po 3 dniach sie przelamalam i zdejmowalam do kąpieli a potem od razu zakladam (leżac z nogą lekko uniesieną). 2 tydzień zakladalam ją tylko na dzień.
Najgorsze chyba bylo pierwsze 24 godziny, bo mialam wrażenie ze noga mi puchnie i nie mieści sie w pończosze, ale następnego dnia bylo juz dużo lepiej. najtrudniejsze to chyba przyzwyczaić sie do tego ucisku pończochy.
Pierwsze efekty widoczne juz po 2 tygodniach, ale myślę że trzeba dać okolo miesiąca - to zalęży od wielkości żyly. ta największa żyla dalej jest trochę widoczna (pozostal lekko brązowy cienki ślad który podobno ma zniknąć calkowicie). Mialam zabieg w polowie kwietnia, i to byl ostatni moment bo lekarz nie chcial robić ich kiedy jest cieplo bo wtedy żyly sa powiekszone, trudniej sie goi, no i nie wyobrażam sobie chodzić teraz w tej pończosze..

skleroterapia to zamkniecie żyly poprzez wstrzykniecie specjalnego środka, więc lekarz ostrzega ze krążenie przeniesie sie w inne miejsce i może pojawić sie nowy żylak, no ale na to nie ma już rady.
ogólnie jestem zadowolona bo przede wszystkim nie boli mnie już ta lydka gdzie mialam żylak, a bylo prawie nie do wytrzymania. pod kolanmi też ladnie sie zagoilo i prawie nic nie widać już. koszt - pierwsza wizyta 100pln, doppler 150, jedna noga 350pln, ale to zależy od tego ile żyl trzeba ostrzyknąć, ja szlam po calości, wszystko co bylo widoczne, ale mialam dość cienkie a dlugie żylki.

Wiem że w tym gabinecie można zamówić specjalne pończochy lub rajstopy, które mają różne stopnie ucisku w zależności od stanu żylaków (lekarz powie jaki jest dla ciebie odpowiedni), są też specjalne dla kobiet w ciąży. trzeba dokladnie znać swoj rozmair i najlepiej żeby wymierzyly cie pielęgniarki. koszt ok. 250pln. myśle że na zime sie wykosztuje, bo mi lekarz powiedzial ze ucisk takie pończochy uciskowe to jedyny skuteczny sposób by nie powiększaly sie żylaki. maście nic nie dają, mogą jedynie uśmierzać ból, likwidować uczucie ciężkich nóg. unikać skarpetek mocno ściskających w kostce, podkolanówek.
No i zaraz po przyjściu z pracy 30 minut z nogami wysoko uniesionymi.
Stary 2009-06-30, 21:03   #8
Smerfetkaa
Zakorzenienie

ja mam podobnie jak na zdjęciach i to już taki poważniejszy stan?
ile to trzeba się nacierpieć w życiu... i ten siedzący tryb życia.
A po takim trzymaniu nóg w górze odczuwasz ulgę nińa?
ja cały czas zamierzam sobie robić takie przerwy z nogami w górze ale ciągle o tym zapominam
Smerfetkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 21:08   #9
nińa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Też mam tendencję do żylaków, a mam 20 lat... Na lewej nodze (tzn z drugiej strony kolana) zauważyłam, że dosyć mocno go zaczyna już widać A odziedziczyłam to po mamie Proszę, powiedzcie jakie są zalecenia, aby żylaki się nie powiększały? Czy można korzystać z urządzeń podciśnieniem Body Space? Załączam zdjęcia, na których widać mojego żylaki. Proszę powiedzcie czy jest to już stan zapalny?
Nie sądzę by byl to stan zapalny. Jeśli nie boli, nie jest opuchnięte i gorące to sie nic nie dzieje. poza tym stany zapalne robią sie glównie w żylach glębokich. Wydaje mi sie ze to typowu żylak jaki powstaje u osób mających tendencję do żylaków i dużo siedzą (siedząc udo jest ściśnięte, noga zgięta i krew ma trudność z dostaniem sie wyżej).
Musze cie zmartwić ale nie ma jakiejś rady na to by sie nie powiększaly, unikać sauny, nie siedzieć dlugo, nie zakladać nogi na nogę.. ale co ma wyjść to i tak wyjdzie
Stary 2009-06-30, 22:02   #10
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

Cytat:
Napisane przez nińa Pokaż wiadomość
Nie sądzę by byl to stan zapalny. Jeśli nie boli, nie jest opuchnięte i gorące to sie nic nie dzieje. poza tym stany zapalne robią sie glównie w żylach glębokich. Wydaje mi sie ze to typowu żylak jaki powstaje u osób mających tendencję do żylaków i dużo siedzą (siedząc udo jest ściśnięte, noga zgięta i krew ma trudność z dostaniem sie wyżej).
Musze cie zmartwić ale nie ma jakiejś rady na to by sie nie powiększaly, unikać sauny, nie siedzieć dlugo, nie zakladać nogi na nogę.. ale co ma wyjść to i tak wyjdzie
Mówisz, że stany zapalne powstają w żyłach głębokich a jak je odróżnić, bo niestety się na tym nie znam? Słyszałam, że jak się dużo chodzi to również mogą pojawiać się żylaki A co myślicie o tych urządzeniach z podciśnieniem?

O tym, żeby sobie unosić nogi do góry kilka razy dziennie też słyszałam. Czy to coś pomaga?

Czy ten stan zapalny żył to inaczej zakrzepowe zapalenie żył? Podaje link http://www.zakrzepowezapaleniezyl.me...m.asp?p=5,62,8

Znalazłam również coś takiego:

"
Zapalenie żył

W chorobie tej na jakimś odcinku ściany żyły rozwija się (zgodnie z nazwą) stan zapalny wraz z wytworzeniem się zakrzepu. Powstaniu takiego stanu sprzyjają m.in.: długotrwałe unieruchomienie, zabiegi operacyjne, poród, urazy oraz wspomniane żylaki. Rodzaj objawów zależy do tego, czy proces zapalny dotyczy żył powierzchownych czy głębokich.

W przypadku tych pierwszych spotykamy się z określeniem "bolesnego powrózka". Żyła jest wtedy wrażliwa na ucisk i twarda jak postronek; skóra nad nią jest zaczerwieniona i cieplejsza niż inne okolice, często dołącza się obrzęk okolicznych tkanek.

Zapalenie żył głębokich jest trudniejsze do wykrycia. Objawy są często słabiej wyrażone. Pojawia się uczucie ciężkości łydek i ich kurcze. Ból występuje samoistnie lub przy ucisku. Chora kończyna jest obrzęknięta i cieplejsza niż po przeciwnej stronie.

W zapaleniu żył boimy się przede wszystkim zatorów, czyli zatkania przez część zakrzepu światła jakiegoś dużego bądź małego naczynia. Zatory wraz z prądem krwi wędrują do serca i dalej do płuc.

Leczenie jest najczęściej farmakologiczne i polega na podaniu leków przeciwzapalnych oraz przeciwzakrzepowych lub trombolitycznych (rozpuszczających zakrzep)."

Edytowane przez redrose89
Czas edycji: 2009-06-30 o 22:35
Stary 2009-07-01, 08:20   #11
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa

Nińa,powiedz mi jeszcze-te zastrzyki bez żadnego znieczulenia się robi, tak? Kurczę,najbardziej się boję "większych"igiełbo w sumie mam jedną większą żyłę,a malutkich prawie wcale.sądzę,że moje żyły już na laser się nie nadają..a w zastrzykach martwi mnie to,że żylaki znów będą..inna żyła się powiększy i już..a przecież nie można pozbyć się wszystkich żył w nodze
szukam takiej metody żeby się tego pozbyć na dobre,ale czy to jest możliwe?
Stary 2009-07-01, 20:49   #12
nińa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cynamonkowa Pokaż wiadomość
Nińa,powiedz mi jeszcze-te zastrzyki bez żadnego znieczulenia się robi, tak? Kurczę,najbardziej się boję "większych"igiełbo w sumie mam jedną większą żyłę,a malutkich prawie wcale.sądzę,że moje żyły już na laser się nie nadają..a w zastrzykach martwi mnie to,że żylaki znów będą..inna żyła się powiększy i już..a przecież nie można pozbyć się wszystkich żył w nodze
szukam takiej metody żeby się tego pozbyć na dobre,ale czy to jest możliwe?
No bez znieczuenia, ale jakoś specjalnie nie bolało, chyba że ja jestem jakoś wyjątkowo nieczuła. ukucia prawie nie czuć, tylko ten lek lekko szczypie ta wieksza igła też byla mala, mniejsza niż ta od szczepionek, a ja mialam dużą, nabrzmialą żylę.
Nie ma raczej metody na pozbycie sie wszystkiego na zawsze, w końcu krew musi gdzieś krążyć prawda?? a jeśli mamy nogi plytko ukrwione i sklonność do żylaków to będzie coś widać zawsze..

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

REDROSE - jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej iść do lekarza, choćby pierwszego kontaktu. Po co sie niepotrzebnie stresować... Możesz poobserwować - jeżeli żylak jest mniej widoczny rano, na wypoczętych nogach, noga nie jest spuchnięta albo gorąca to tam się raczej nic nie dzieje.. Ja mialam tak że lydka z żylakiem bolala mnie nawet w nocy czy rano, a mimo to nie mialam żadnego stanu zapalnego. Nie wiem jak wykrywa sie zapalenie żyl glębokich, ale to już poważne schorzenie wymagające natychmiastowej interwnecji lekarskiej.

Tych urządzeń pod ciśnieniem nie znam, więc sie nie mogę wypowiedzieć.
A, tabletki antykoncepcyjne sprzyjają żylaką podobno bo mogą rozszerzać naczynia krwionośne...
Stary 2009-07-02, 07:30   #13
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa

Dziękuję dziewczyny, a szczególnie Tobie Nińa za kilka ważnych słów!

Jeszcze w tym miesiącu umawiam się na jakąś wizytę,konsultacje..niech ktoś te moje nogi poogląda wreszcie
Gdyby na ten wątek zajrzał ktoś, kto miał robione jakieś zabiegi pozbywające się żylaków..proszę napiszcie gdzie było to robione.Chciałabym znaleźć dobrych lekarzy specjalistów(w mazow.),dzięki którym macie teraz piękne nogi!

Pozdrawiam !
Stary 2009-07-02, 09:33   #14
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

Cytat:
No bez znieczuenia, ale jakoś specjalnie nie bolało, chyba że ja jestem jakoś wyjątkowo nieczuła. ukucia prawie nie czuć, tylko ten lek lekko szczypie ta wieksza igła też byla mala, mniejsza niż ta od szczepionek, a ja mialam dużą, nabrzmialą żylę.
Nie ma raczej metody na pozbycie sie wszystkiego na zawsze, w końcu krew musi gdzieś krążyć prawda?? a jeśli mamy nogi plytko ukrwione i sklonność do żylaków to będzie coś widać zawsze..

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

REDROSE - jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej iść do lekarza, choćby pierwszego kontaktu. Po co sie niepotrzebnie stresować... Możesz poobserwować - jeżeli żylak jest mniej widoczny rano, na wypoczętych nogach, noga nie jest spuchnięta albo gorąca to tam się raczej nic nie dzieje.. Ja mialam tak że lydka z żylakiem bolala mnie nawet w nocy czy rano, a mimo to nie mialam żadnego stanu zapalnego. Nie wiem jak wykrywa sie zapalenie żyl glębokich, ale to już poważne schorzenie wymagające natychmiastowej interwnecji lekarskiej.

Tych urządzeń pod ciśnieniem nie znam, więc sie nie mogę wypowiedzieć.
A, tabletki antykoncepcyjne sprzyjają żylaką podobno bo mogą rozszerzać naczynia krwionośne...
Przeciwskazaniem w tych urządzeniach jest stan zapalny żył, dlatego zastanawiam się jakie są objawy takiego zapalenia. Ten stan zapalny to inaczej zakrzepica? Bo nie mam pojecia...

Stary 2009-07-02, 21:53   #15
gosiula372
Rozeznanie

Ja również jestem po wizycie u flebologa , mam 26 lat i juz powazne problemy z niewydolnoscia żył jak sie okazało po tej konsultacji.
Od miesiaca strasznie dokucza mi ból nóg , puchniecie , pieczenie , jeansy zakładam tylko na specjalne okazje (reszte dnia spedzam w spodniach dresowych) nogi sa w strasznym stanie , żyłki na wierzchu
Miałam robione USG doppler i żadna skleroterapia mi nie pomoze , mam dwie niewydolne żyły które jedynie mozna usunąc operacyjnie Koszt takiego zabiegu prywatnie w moim przypadku ok 3000 !!!
Niwiem co dalej , obawiam sie sie troche tej operacji , moze któras z wizaynek wie na temat tego zabiegu cos wiecej , przechodziła go
Dodam jescze ze moje problemy z nogami nasiliły sie po urodzeniu synka (ok 2 lata temu )
Wiec radze skonsultowac sie ze specjalista juz w pierwszych oznakach żylaków!!!
Stary 2009-07-03, 13:06   #16
nińa
Raczkowanie

GOSIULA - współczuję!!! Bo te nasze skleroterapie i inne lasery to służą osiągnięciu efektów kosmetycznych, ale u ciebie to jest poważny problem zdrowotny. Ja czytałam że po takim zabiegu chirurgicznym jak usuwanie żylaków jest dość długi okres rekonwalescencji.. no ale jak w grę chodzi zdrowie to nie ma o czym gadać!! Ja bym to zrobiła najszybciej jak się da, wiadomo że problem będzie się nasilał z czasem.. powodzenia!!
Stary 2009-07-03, 13:12   #17
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

nińa proszę odpowiedz mi

Stary 2009-07-03, 13:13   #18
Jagoda1982
Rozeznanie

Ja jestem zapisana na operacyjne usuniecie zylaka na marzec 2010. Na NFZ ale w prywatnej klinice, bo w szpitalu panstwowym nie chce miec robione. Nigdy nie wiadomo kto Cie bedzie operowal profesor czy stazysta.
9. 07 ide do innej kliniki prywatnej na wizyte tam maja jeszcze terminy na ten rok. Moze mi sie uda.

Tak naprawde jedyna metoda. ktora zatrzyma zylaki jest ich usuniecie. Ostrzykiwanie mialam juz kilka razy robione

Edytowane przez Jagoda1982
Czas edycji: 2009-07-03 o 13:27
Jagoda1982 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 23:01   #19
nińa
Raczkowanie

REDROSE - z tego co czytalam to stan zapalenie żyl jest powiązane z zakrzepicą. tzn. żeby powstal zakrzep musi być stan zapalny. z tym że stan zapalny może być albo żyl powierzchownych, albo glebokich.

"W przypadku tych pierwszych spotykamy się z określeniem "bolesnego powrózka". Żyła jest wtedy wrażliwa na ucisk i twarda jak postronek; skóra nad nią jest zaczerwieniona i cieplejsza niż inne okolice, często dołącza się obrzęk okolicznych tkanek.
Zapalenie żył głębokich jest trudniejsze do wykrycia. Objawy są często słabiej wyrażone. Pojawia się uczucie ciężkości łydek i ich kurcze. Ból występuje samoistnie lub przy ucisku. Chora kończyna jest obrzęknięta i cieplejsza niż po przeciwnej stronie.
"

Polecam linka: http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=176
Bo ja też wiem tylko tyle co wyczytam. Nie mam aż takich problemów (tfu tfu!!) i nie jestem lekarzem więc dokladnie ci wszystkiego nie wytlumacze.
Stary 2009-07-05, 10:06   #20
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

Cytat:
REDROSE - z tego co czytalam to stan zapalenie żyl jest powiązane z zakrzepicą. tzn. żeby powstal zakrzep musi być stan zapalny. z tym że stan zapalny może być albo żyl powierzchownych, albo glebokich.

"W przypadku tych pierwszych spotykamy się z określeniem "bolesnego powrózka". Żyła jest wtedy wrażliwa na ucisk i twarda jak postronek; skóra nad nią jest zaczerwieniona i cieplejsza niż inne okolice, często dołącza się obrzęk okolicznych tkanek.
"

Polecam linka: http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=176
Bo ja też wiem tylko tyle co wyczytam. Nie mam aż takich problemów (tfu tfu!!) i nie jestem lekarzem więc dokladnie ci wszystkiego nie wytlumacze.
Mimo wszystko dzięki za pomoc

Stary 2009-07-05, 22:37   #21
sss7
Zadomowienie

Nie nalezy się bac operacji. Jest to tak naprawde najlepsza metoda leczenia żylaków gdyż wiąże sie nie tylko z likwidacją zmienionego naczynia za pomoca sondy ale takze likwidacja miejsc patologicznego przecieku z ukłądu żył powierzchownych do ukłądu żył głębokich do powierzchownych. Prawidłowo wykonany zabieg przy właściwych wskazaniach daje bardzo dobre efekty i brak nawrotów. jest tez dosyc bezpiecznym zabiegiem i mało inwazyjnym. Znieczulenie zazwyczaj podpajęczynówkowe więc odpada ryzyko i skutki uboczne tzw narkozy. Hospitalizacja 1-2 dni, zwolnienie z pracy - jakis tydzien, półtora i na pewno nie lezenie lackiem w łózku. Szybkie uruchamianie to podstawa noi oczywiscie uciski.
Stary 2009-07-06, 08:06   #22
whitee
Raczkowanie

poczytałam sobie wasze wypowiedzi i trochę się przestraszyłam- też zaczynam mieć problemy z nogami - często mi puchną, są ociężałe, nawet bolesne, pracę mam siedzącą - więc to chyba dlatego - nie wiem do jakiego lekarza mam się udać - pisałyscie coś o jakiejś klinice w warszawie- gdzie to jest? i jakiego lekarza możecie polecić? mam tylko pajączki - ale to na udach- mój problem natomiast dotyczy nóg do wysokości kolan - tam tylko mi puchną, nie wiem co robić.....
whitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 15:10   #23
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gosiula372 Pokaż wiadomość
Ja również jestem po wizycie u flebologa , mam 26 lat i juz powazne problemy z niewydolnoscia żył jak sie okazało po tej konsultacji.
Od miesiaca strasznie dokucza mi ból nóg , puchniecie , pieczenie , jeansy zakładam tylko na specjalne okazje (reszte dnia spedzam w spodniach dresowych) nogi sa w strasznym stanie , żyłki na wierzchu
Miałam robione USG doppler i żadna skleroterapia mi nie pomoze , mam dwie niewydolne żyły które jedynie mozna usunąc operacyjnie Koszt takiego zabiegu prywatnie w moim przypadku ok 3000 !!!
Niwiem co dalej , obawiam sie sie troche tej operacji , moze któras z wizaynek wie na temat tego zabiegu cos wiecej , przechodziła go
Dodam jescze ze moje problemy z nogami nasiliły sie po urodzeniu synka (ok 2 lata temu )
Wiec radze skonsultowac sie ze specjalista juz w pierwszych oznakach żylaków!!!
I co ci przepisali. Jak to powstrzymać, leczyć, zapobiegać. Jakie zioła można pić na zylaki?
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 15:24   #24
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
I co ci przepisali. Jak to powstrzymać, leczyć, zapobiegać. Jakie zioła można pić na zylaki?
Zkopiuje to co napisałam wyżej:

"Nie nalezy się bac operacji. Jest to tak naprawde najlepsza metoda leczenia żylaków gdyż wiąże sie nie tylko z likwidacją zmienionego naczynia za pomoca sondy ale takze likwidacja miejsc patologicznego przecieku z ukłądu żył powierzchownych do ukłądu żył głębokich do powierzchownych. Prawidłowo wykonany zabieg przy właściwych wskazaniach daje bardzo dobre efekty i brak nawrotów. jest tez dosyc bezpiecznym zabiegiem i mało inwazyjnym. Znieczulenie zazwyczaj podpajęczynówkowe więc odpada ryzyko i skutki uboczne tzw narkozy. Hospitalizacja 1-2 dni, zwolnienie z pracy - jakis tydzien, półtora i na pewno nie lezenie lackiem w łózku. Szybkie uruchamianie to podstawa noi oczywiscie uciski."

Jesli już posiadasz żylaki, niestety tabletkami, kremami i ziołami tego nie wyleczysz. Należy je usunąć. Kremy i tabletki służą do opanowania subiektywnych objawów u pacjentów, czyli mrowienie drętwienie, ciężkość kończyn, opuchlizna. Tak więc tego typu leki walcza z objawami niewydolności żylej, której najczęstsza postacia są żylaki. Możesz więc stosować tabletki lub kremy zawierajace wyciaż z kastanowca czy ginko biloba, wyciągi z ruscus. Pomoże to w opanowaniu wyżejwymienionych objwów troszke wzmocni ścianę naczyń, ale nie rozwiąże problemu. Zdrowa dieta, bogata w cytrusy gdzyż zawieraja witamine C wspomającą naczynia. Sport oraz rzucenie palenia absolutnie zalecane.
Metody leczenia żylaków to kompresjoterapia czyli uciski poprzez pończochy lub bandarze elastyczne (przepisane przez lekarza ). Skleroterapia ( niestety często proble powraca). Hemodynamiczne metody leczenia ( drogie, zazwyczaj tylko w prywatnychklinikach). Lub tradycyjny stripping, o którym pisałam wyżej

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-08-11 o 15:30
sss7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:34   #25
Melinia
Raczkowanie

Gdyby któraś z Was miała pytania dotyczące operacyjnego usuwania żylaków,to piszcie. Robiłam operację w listopadzie 2008 r. Skleroterapię też robiłam- na drugiej nodze. Generalnie jestem zaprawiona w bojach Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Stary 2009-08-21, 10:35   #26
visienko
Przyczajenie

witam,
ja również się nabawiłam żylaka na jednej nodze, wprawdzie niedużego ale do tego mam niedrożną zastawkę czyli tylko operacja wchodzi w gre bo już chyba nic innego nie pomoże na tą żyłę...

ale mam dwa dylematy:
1. planuję w przyszłym roku zachodzić w ciążę i się zastanawiam czy jest sens robić operację przed ciążą, czy lepiej po, bo przecież jest duże prawdopodobieństwo że w ciąży się pogorszy więc trzeba by drugą operację sobie fundować...
2. zastanawiam się nad zabiegiem laserowym gdyz jest podobno dużo mniej inwazyjny niż stripping, mniej bolesny i szybciej się wraca do formy, jeśli chodzi o leczenie prywatne oba zabiegi w tej samej cenie mniej więcej (natomiast państwowo tylko stripping można zrobić)...
czy koś może był na laserze ma jakieś doświadczenie?
visienko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 14:31   #27
Paola28
Rozeznanie

Co do ciazy - przed ciażą powiedz lekarszowi o swoim problemie - musisz przgotować swoje ciało na ciążę, niewytkluczone, że lekarz zaleci ci kurację wzmacniająca żyły - kurację możesz sama rozpoczac juz w domu zazywając witaminę C oraz K. Co do oparacji laserowej - faktycznie jest znacznie mniej inwazyjna - dzięki temu szubciej wrócisz do formy, a okres rekonwalescencji będzie krutszy i mniej dotkliwy. Zabiegu się nie bój
Stary 2009-09-01, 19:46   #28
Anemone
Zakorzenienie

Drogie Wizażanki...
Szczerze powiedziawszy, zazdroszczę Wam... mam niespełna 16 lat i już dwa brzydkie żylaki na lewej łydce... Pajączków, ani widocznych granatowych żył nie posiadam, ale te dwa są już wystające... Takie jakby kulki pod skórą (widać kiedy stoję), tylko większe i podłużne... To przykre, kiedy widzę, że inne, często starsze osobniczki płci żeńskiej z pięknymi nogami bez żylaków... Ja się wstydzę chodzić w spódniczkach, boję się, że każdy to zobaczy...
Ale widzę, że nie jestem sama.
Tylko jak bardzo jeszcze może mi się pogorszyć? na razie są dwa, ale ten wiek...

"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
Anemone jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:17   #29
Paola28
Rozeznanie

Po prostu może się pogorszyć, jezeli nic z tym nie zrobisz - ważna jest profilaktyka - by nie powstawały nowe żylaki. Idz do lekarza- nawet rodzinnego. Dostaniesz leki wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych oraz uszczelniające żyły. Taka kuracja powinna pomóc. dodatkowo zrezygnuj z wysokich obcasów, zakładania nogi na nogę a wieczorem poleż przez 20 mminut z nogami uniesionymi do góry. Zapobiegaj opuchliznom i uprawiaj lekki sport, który pobudzi krążenie - pływaj! Zobaczysz- będzie dobrze
Stary 2009-09-02, 17:02   #30
Anemone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Po prostu może się pogorszyć, jezeli nic z tym nie zrobisz - ważna jest profilaktyka - by nie powstawały nowe żylaki. Idz do lekarza- nawet rodzinnego. Dostaniesz leki wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych oraz uszczelniające żyły. Taka kuracja powinna pomóc. dodatkowo zrezygnuj z wysokich obcasów, zakładania nogi na nogę a wieczorem poleż przez 20 mminut z nogami uniesionymi do góry. Zapobiegaj opuchliznom i uprawiaj lekki sport, który pobudzi krążenie - pływaj! Zobaczysz- będzie dobrze
Ale czy będę musiała łykać te leki cały czas?
Słyszałam, że jak się przerywa kuracje, to może się pogorszyć, a boję się obciążyć wątrobę...

"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
Anemone jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
żylaki

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości