żylaki - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-29, 09:49   #1
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa
Unhappy żylaki

Witam wszystkich!
Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu,ale..piszę
Moim problemem są żylaki,które niestety "odziedziczyłam" po mamie i babci . Jestem przed 30tką i wstydzę się chodzić w spódnicach.
Żylaki mam na jednej nodze..i nie są to tylko "pajączki".W ciągu dnia jak mam nieprzegrzane stopy widać tylko przebijające żyły,sine linie na łydce..gorzej to wygląda jak jest ciepło. Moja żyła jest wystająca i bardzo brzydko to wygląda.Nie czuję zmęczenia nóg,skurczy łydki też dawno nie miałam.Smarowałam je jakąś maścią z kasztanowca,ale to nie działa..brałam też Detralex(chyba) i chyba ok.2lat temu byłam u lekarza,który polecił mi zamrażanie jakimiś zastrzykami,ale miałam wrażenie,że chce mnie po prostu "naciągnąć"na ten zabieg.
Teraz szukam jakiegoś specjalisty,bo patrzeć na te swoje żylaki nie mogę..
Pracę mam siedzącą,jestem jeszcze przed ciążą i nie wiem co powinnam zrobić żeby sobie pomóc..
Proszę Was o wymianę doświadczeń i jakieś rady..
A może ktoś poleci mi dobrego lekarza?
cynamonkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:04   #2
mmaagda
Raczkowanie

Dot.: żylaki

Ja również mam ten sam problem, tyle, że mam 20 lat, a żylaki mam odkąd pamiętam.
mmaagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:40   #3
nińa
Raczkowanie

Ja też jestem przed 30 i mam ten sam problem. Niestety, jak ktoś ma do tego skłonności to już nic na to nie poradzimy. Na wiosnę miałam robioną skleroterapię na obydwu nogach i jestem zadowolona. Nie jest idealnie ale duuużo lepiej, tych najbardziej szpeczących sie pozbyłam.
Zewnętrzne maści nic nie dają, tak mówi mi lekarz. Detralex i owszem, ale coś tam działa, ale jak ma sie skłonności to i tak to nic nie da.
Nie piszesz z jakiego miasta jesteś.
Ja byłam w Warszawie w TS Klinice, specjalizują sie właśnie w chorobach żył i serca.
Nie wiem dokładnie co chcesz zrobić ani jakie masz żylaki, ale jakbyś chciała sie czegoś dowiedzieć to pytaj. odpowiem w ramach możliowści.
nińa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 13:20   #4
Smerfetkaa
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja mam 22 lata i też widzę że mi się robią.... moja mama również miała i dziadek też... ciekawa jestem jakie są formy leczenia tego schorzenia, ile kosztują i jakie są rezultaty...
a co ważne w początkach... co robić by się nie zwiększały..???
moja mama nie leczyła żylaków, a teraz bardzo sie wstydzi swoich nóg
Smerfetkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:18   #5
cynamonkowa
Raczkowanie

GG do cynamonkowa

NIŃA jestem z Siedlec..wczoraj szukałam na necie różnych lekarzy,klinik itp. w mojej "okolicy",Warszawa jak najbardziej mi pasuje.Piszesz,że robiłaś skleroterapię w TS Klinice..jestem ciekawa jaki jest rezultat.
Ja żylaki mam na razie na lewej nodze,właściwie na łydce,choć mam wrażenie,że coraz wyżej wchodzi..Boję się,że na drugiej też będę mieć,bo chyba zauważam prześwitujące żyły.
Nie wiem co chcę z nimi zrobić,muszę się udać na jakieś konsultacje..chciałabym się tego pozbyć,choć cudów pewnie nie ma..najgorsze jest to,że one powracają..
Niedługo planuje zajść w ciążę,a w ciąży to i u tych,co skłonności nie mają pojawiają się te wstrętne żylaki!
Nińa napisz mi proszę jak oceniasz tą skleroterapię,skuteczna jest wg Ciebie?Lepiej się czujesz teraz,bo ja się wstydzę dosłownie w spódnicy chodzić jak mi te żyły wychodząNogi mnie nie bolą.
Ile kosztuje taki zabieg?I jak wygląda okres rekonwalescencji?Szybko się "wraca do zdrowia"?
Z góry dziękuję za odpowiedź
cynamonkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:39   #6
redrose89
Zadomowienie

GG do redrose89

Też mam tendencję do żylaków, a mam 20 lat... Na lewej nodze (tzn z drugiej strony kolana) zauważyłam, że dosyć mocno go zaczyna już widać A odziedziczyłam to po mamie Proszę, powiedzcie jakie są zalecenia, aby żylaki się nie powiększały? Czy można korzystać z urządzeń podciśnieniem Body Space? Załączam zdjęcia, na których widać mojego żylaki. Proszę powiedzcie czy jest to już stan zapalny?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1947.jpg (53,2 KB, 335 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1948.jpg (54,9 KB, 315 załadowań)

redrose89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:59