Kolejność nakładania kosmetyków na twarz. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-25, 22:13   #31
Papiszynka
Zakorzenienie

Dot.: Kolejność w pielęgnacji twarzy:)

Robie tak od lat i narazie mi nic nie wybuchlo ale tak serio to przeciez takie jest przeznaczenie toniku wlasnie bo nie wyobrazam sobie przemyc twarz tonikiem i nie nalozyc kremu...
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 22:35   #32
eres
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Nie jestem zadna specjalistka ale ja robie tak:
na codzien:
1. mleczko/zel, jak mylam zelem to najpierw zel pozniej oczy mleczkiem, niektorzy robia na odwrot co jest wg. mnie niepotrzebnym tarciem oczu bo zel czy nawet sama woda zmyje polowe makijazu a napewno go rozmiekczy. A niektorzy to w ogole wykonuja kompleksowy demakijaz mleczkiem, a pozniej myja twarz zelem, co jest dla mnie osobiscie totalnym bezsensem
2. tonik
3. krem
4. cos punktowego - jesli nalozysz pod krem, to rozsmarowujac krem rozsmarujesz kosmetyk punktowy po calej twarzy. Jesli sie boisz ze kosmetyk nie "dotrze" przez krem to mozesz patyczkiem higienicznym nasaczonym tonikiem po nakremowaniu przetrzec te miejsca.

A jesli chodzi o peeling i maseczke, to najpierw oczywiscie demakijaz, pozniej peeling ktory oczysci ze starego naskorka, a pozniej maseczka ktora dzieki peelingowi latwiej dotrze i lepiej zadziala. W tej kwestii moge sie mylic, ale na chlopski rozum tak by wypadalo potem oczywiscie tonik i krem.
Totalnym bezsensem to to wcale nie jest, zadne mleczko nie usunie makijazu tak pozadnie jak woda z zelem, chociaz wtedy z kolei pojawia sie pytanie po co w ogole to mleczko do demakijazu jak mozna od razu isc pod kran? . Ja najpierw robie demakijaz oczu (tonikiem do tego przeznaczonym - zelem do twarzy nie zmywa sie raczej makijazu z oczu bo mozna sobie kuku zrobic, poza tym czesto przy takim "rozmiekczaniu" makijazu woda oczy pieka tak, ze mozna sie wsciec i nie wierze, zeby bylo to cokolwiek korzystnego), potem myje twarz zelem, przecieram tonikiem dla pewnosci i klade krem. Reszta jak Papiszynka.
Stary 2008-11-25, 22:35   #33
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Zawsze przed nałożeniem jakiegoś preparatu- czy to kem, czy maska- trzeba stonizować skórę
Stary 2008-11-25, 22:36   #34
eres
Rozeznanie

A czemu? (pytam z ciekawosci)
Stary 2008-11-25, 23:02   #35
Summer Vine
Raczkowanie

tonik w pielegnacji codziennej nalezy uzywac przed nalozeniem kremu , poniewaz ma wlasciwosci oczyszczajace , odswiezajace (w zaleznosci od stezenia alkoholu i obecnosci innych skladnikow) tonizujaca i sciagajaco.
Środki ściagające zawarte w toniku takie jak : sole glinu , stearynian cynku , wyciagi z oczaru wirgilijskiego i kwasy organiczne (winowy , mlekowy, cytrynowy) powoduja obkurczenie keratyny - sciagaja pory.
Toniki przewaznie maja odczyn kwasny ( ich pH 4,0-5,5) i po myciu maja na zadanie przywrocic naturalne pH skory .

Nalezy rowniez pamietac o tym , iz gdy chcemy wykonac zabieg z preparatami zawierajacymi substancje czynne to nie nalezy stosowac wtedy toniku , gdyz tak jak wczesniej napisalam dziala on sciagajaco .

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 23:42   #36
danya
Raczkowanie

dzięki dziewczyny bede trzymac sie waszych rad, chociaz przewaznie własnie tak robiłam jak piszecie

You might be a big fish
In a little pond
Doesn't mean you've won
'Cause along may come
A bigger one

danya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:49   #37
tiarus
Raczkowanie

Cytat:
Robie tak od lat i narazie mi nic nie wybuchlo ale tak serio to przeciez takie jest przeznaczenie toniku wlasnie bo nie wyobrazam sobie przemyc twarz tonikiem i nie nalozyc kremu...
no ja się spodziewam że nie wybuchło, bo po tak spektakularnych efektach każdy by wiedział, że się tak nie robi

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
tonik w pielegnacji codziennej nalezy uzywac przed nalozeniem kremu , poniewaz ma wlasciwosci oczyszczajace , odswiezajace (w zaleznosci od stezenia alkoholu i obecnosci innych skladnikow) tonizujaca i sciagajaco.
Środki ściagające zawarte w toniku takie jak : sole glinu , stearynian cynku , wyciagi z oczaru wirgilijskiego i kwasy organiczne (winowy , mlekowy, cytrynowy) powoduja obkurczenie keratyny - sciagaja pory.
Toniki przewaznie maja odczyn kwasny ( ich pH 4,0-5,5) i po myciu maja na zadanie przywrocic naturalne pH skory .
rozumiem, a jak to jest z preparatami różnych firm?
bo właśnie tu mam największy dylemat... kiedy tonik z firmy A a krem z firmy B (przy tej samej jakoś liczę że nie będzie źle...) ale czasem jednak się zastanawiam nad tym "cichym działaniem"
nie bijcie - nie znam się

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
Nalezy rowniez pamietac o tym , iz gdy chcemy wykonac zabieg z preparatami zawierajacymi substancje czynne to nie nalezy stosowac wtedy toniku , gdyz tak jak wczesniej napisalam dziala on sciagajaco .
no i tu mam dylemat pomiędzy tym co napisane powyżej i tym co napisane poniżej... to zawsze czy nie zawsze?

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Zawsze przed nałożeniem jakiegoś preparatu- czy to kem, czy maska- trzeba stonizować skórę
Stary 2008-11-26, 10:25   #38
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez danya Pokaż wiadomość
żel do twarzy
peeling
maseczka
tonizowanie
mleczko do demakijażu
krem do twarzy
maść/krem punktowy na wypryski
1. demakijaż mleczkiem
2. zmycie mleczka, peeling i tonik
3. maseczka (po peelingu bardziej podziała)
4. krem do twarzy

przy codziennym myciu żelem, po zmyciu żelu nakładasz krem nawilżający i punktowo mazidła jak krem się wchłonie

Cytat:
Napisane przez tiarus Pokaż wiadomość

jak to jest, najpierw tonik, a potem krem...
czy to aby przypadkiem nie wywołuje jakiejś reakcji wybuchowej na skórze, jak są różnych producentów (przecież tonik zostaje)....

to jak to jest? bezpieczne czy nie?
Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
A czemu? (pytam z ciekawosci)
bezpieczne.. nie ma różnicy, tonik możesz kupić najtańszy nawet, grunt żeby był bezalkoholowy... jeśli jest sprzedawany jako tonik to na pewno przywraca skórze jej naturalne PH a to jest najważniejsze
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:29   #39
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Nie jestem zadna specjalistka ale ja robie tak:
na codzien:
1. mleczko/zel, jak mylam zelem to najpierw zel pozniej oczy mleczkiem, niektorzy robia na odwrot co jest wg. mnie niepotrzebnym tarciem oczu bo zel czy nawet sama woda zmyje polowe makijazu a napewno go rozmiekczy. A niektorzy to w ogole wykonuja kompleksowy demakijaz mleczkiem, a pozniej myja twarz zelem, co jest dla mnie osobiscie totalnym bezsensem
1. zawsze najpierw robi sie demakijaz oczu, pozniej dopiero twarzy. przy odwrotnej kolejnosci mozesz poroznosic tusz i kredke na twarzy, bedzie wiecej zabawy w zmywanie
2. to wcale nie jest bezsens, mleczko najczesciej wykazuje powinowatwo do tlustych, ciezkych kosmetykow(podklad, filtr, cala "tapeta)

mleczko polaczy sie z cala "tapeta", potem wystarczy przemasowac mokrymi dlonmi i splukac. a potem ewentualnie poprawic zelem do mycia

Cytat:
a ja nie zawsze nakladam krem np. po wieczornym myciu, na noc, bo nie mam takiej potrzeby. niektore toniki same w sobie maja substancje nawilzajace, cerom tlustym, sklonnym do zapychania czesto to wystarczy, trzeba tylko pamietac o tym, aby nadmiar toniku odsaczyc, nie powinno sie pozwalac, aby wsiaknal sam, jezeli nie nakladamy kremu

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
nieprawda. kiedys tak uczono, bo preparaty do mycia najczesciej zawieraly mydlo i naruszaly pH skory.
tonik wcale nie jest niezbedny, skora sama szybko powraca do rownowagi.
w gabinecie tonizowania sie nie pomija, bo klientka przychodzi na caly zabieg, wiec powinna byc "dopieszona"

w domowej pielegnacji nie ma koniecznosci stosowania tonikow, jezeli mamy dobry preparat myjacy i krem.

czasem tonik moze zaszkodzic, jezeli juz uzywac, to cos sprawdzonego i nie podrazniajacego(niekotre bezalkoholowe moga paradoksalnie dac niezle w kosc cerze wrazliwej)
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:33   #40
tiarus
Raczkowanie

czyli nadgorliwość gorsza od....
dziękujemy truskawkowawiosno
Stary 2008-11-26, 13:50   #41
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
czyli nadgorliwość gorsza od....
dziękujemy truskawkowawiosno
wlasnie tak

jezeli nie czujesz potrzeby przecierania tonikiem czy nakladania kremu na noc, to tego nie rob. przekarmienie skory moze dac przykre skutki.

od kiedy zmywam twarz tylko plynem miceralnym Biodermy sensibio, nie uzywam wlasciwie tonikow i daruje sobie krem na noc "dla zasady", no chyba, ze mam przesuszona skore

krem tylko rano i moja skora ma sie lepiej niz za czasow mycia zelem, tonizowania dla zasady i pakowania tony kremu, bo tak trzeba

tej teorii nie wyssalam sobie z palca(pisma branzowe, nowsze podreczniki, osoby, ktore na kosmetologii znaja sie jak malo kto)

mowa oczywiscie o pielegnacji domowej, bo ta gabinetowa to troche inna bajka, ale przeciez na zabiegi nie chodzi sie codziennie, raz na jakis czas mozna sobie zafundowac "full serwis"
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:15   #42
Summer Vine
Raczkowanie

Cytat:
no ja się spodziewam że nie wybuchło, bo po tak spektakularnych efektach każdy by wiedział, że się tak nie robi

rozumiem, a jak to jest z preparatami różnych firm?
bo właśnie tu mam największy dylemat... kiedy tonik z firmy A a krem z firmy B (przy tej samej jakoś liczę że nie będzie źle...) ale czasem jednak się zastanawiam nad tym "cichym działaniem"
nie bijcie - nie znam się

no i tu mam dylemat pomiędzy tym co napisane powyżej i tym co napisane poniżej... to zawsze czy nie zawsze?
kochana zawsze przed nalozeniem kremu powinno sie uzyc tonik , a jesli chcesz wprowadzic w skore substancje czynne (np ampulke) to nie stosuj wtedy toniku

zgadzam sie rowniez z powyzsza wypowiedzia jesli nie masz potrzeby stosowania toniku to tego nie rob

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html

Edytowane przez Summer Vine
Czas edycji: 2008-11-26 o 16:25
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:35   #43
Dualstar
Wtajemniczenie

Ja na zajęciach z kosmetologii miałam tak:

SCHEMAT:

1. Demakijaż ogólny
a) faza oczyszczania ( mleczka,żele ) oczy, później cała twarz, szyja i dekolt
b) tonizacja
2. Peeling
3. Serum
4. Maseczka
5. Krem
5. Maść / krem punktowy
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 19:02   #44
aga17-a1
Raczkowanie

No ale jeśli masz skórę z tendencją do wyprysków to według mnie lepiej unikac mleczka bo u mnie nawet przy suchej skórze mleczko okazało się zabójstwem, polecam pianki
aga17-a1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 12:09   #45
gaga87
Zakorzenienie

Dziewczyny, a co powiecie o tych wszystkich 2w1 czyli mleczko + tonik. Czy to zdaje relacje, czy jest to pic na wode i lepiej uzywac osobno?

I jaka wtedy kolejnosc? Ja nie wyobrazam sobie, zebym po umyciu zelem miala zostawic twarz taka jaka jest. Zawsze po zelu uzywam toniku. Ale w przypadku gdy bede uzywac takiego preparatu...?
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 11:30   #46
danya
Raczkowanie

no mi sie wydaje jednak ze leipeij jet używac osobno mleczko osobno tonik a nie typ 2w1 tak samo szampony z odzywka do wlosow nigdy nie dadza takiego efektu jak uzywanie osobno szamponu, a osobno odzywki

You might be a big fish
In a little pond
Doesn't mean you've won
'Cause along may come
A bigger one

danya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 11:46   #47
witch_18
Zakorzenienie

U mnie zawsze do demakijażu oczu jest mleczko,nie wyobrażam sobie używać do tego celu żelu.Moje oczy,by tego nie wytrzymały.

I mam pytanie o żele do mycia z mikrogranulkami czyli taki codzienny jakby nie było peeling skóry.Myślicie,że przy cerze tłustej i skłonnej do wyprysków to dobre rozwiązanie?Czy lepiej ograniczyć się do peelingów 2 razy w tygodniu?
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 11:51   #48
CherieK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Ja na zajęciach z kosmetologii miałam tak:

SCHEMAT:

1. Demakijaż ogólny
a) faza oczyszczania ( mleczka,żele ) oczy, później cała twarz, szyja i dekolt
b) tonizacja
2. Peeling
3. Serum
4. Maseczka
5. Krem
5. Maść / krem punktowy
dokładnie tak

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
U mnie zawsze do demakijażu oczu jest mleczko,nie wyobrażam sobie używać do tego celu żelu.Moje oczy,by tego nie wytrzymały.

I mam pytanie o żele do mycia z mikrogranulkami czyli taki codzienny jakby nie było peeling skóry.Myślicie,że przy cerze tłustej i skłonnej do wyprysków to dobre rozwiązanie?Czy lepiej ograniczyć się do peelingów 2 razy w tygodniu?
hmmm mojej przyjaciółce, ktora ma cere wlasnie tłusta, kosmetyczka zabronila uzywania takich kosmetykow na codzien. Stwierdzila, ze to mordęga dla skóry, bez względu na to, jaka jest- czy sucha czy tłusta czy normalna czy mieszana. Skóra musi odpocząć po takim zabiegu bo jakby nie bylo to peeling, tak? kazała uzywac wlasnie co 3 dni

CherieK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 12:38   #49
małeSłoneczko
Zadomowienie

mam pytanie dziewczyny- jesli uzywa sie juz mleczka to konieczne jest uzywanie pianki lub zelu?a wogole jaka jest roznica pomiedzy zelem i pianka ( do jakiej cery sa przeznaczone??)
bo mi kobieta z apteki powiedziala ze zel mi moze zniszczyc skore-to prawda ze najlepszy jest do cery tlustej??

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien

małeSłoneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:36   #50
gaga87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez małeSłoneczko Pokaż wiadomość
mam pytanie dziewczyny- jesli uzywa sie juz mleczka to konieczne jest uzywanie pianki lub zelu?a wogole jaka jest roznica pomiedzy zelem i pianka ( do jakiej cery sa przeznaczone??)
bo mi kobieta z apteki powiedziala ze zel mi moze zniszczyc skore-to prawda ze najlepszy jest do cery tlustej??
Mnie żele niestety wysuszają. Nienawidzę tego wrażenia ściągania skóry. Dlatego pewnie są lepsze dla cery tłustej.

Chętnie spróbowałabym czegoś do cery mieszanej (co polecacie? pianka? ), ale jak na złość mam jeszcze 2 żele do zużycia, a szkoda mi je wyrzucić.
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:25   #51
kaolcia989
Przyczajenie

GG do kaolcia989
kolejność kosmetyków HELP!!

Witam. Mam pytanie. W jakiej kolejności stosuje się preparaty na skórę trądzikową? Załóżmy, że chodzi o: tonik, mydło/żel, peeling, jakiś krem, maseczka(można jeszcze coś dodać do tej lisy). Czy można wszystko jednego dnia? W jakiej kolejności i z jakim odstępem czasu?
PS: Jeżeli gdzieś już jest taki temat to z góry przepraszam.
kaolcia989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:39   #52
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dot.: kolejność kosmetyków HELP!!

Cytat:
Napisane przez kaolcia989 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie. W jakiej kolejności stosuje się preparaty na skórę trądzikową? Załóżmy, że chodzi o: tonik, mydło/żel, peeling, jakiś krem, maseczka(można jeszcze coś dodać do tej lisy). Czy można wszystko jednego dnia? W jakiej kolejności i z jakim odstępem czasu?
PS: Jeżeli gdzieś już jest taki temat to z góry przepraszam.
żel,peeling, maseczka,tonik
To czy można jednego dnia zależy od tego jaka maseczka i jaki peeling.
Jeśli peeling gruboziarnisty to raz, maksymalnie 3 razy na tydzień, nie częściej.
Jeśli maseczka ściągająca to też nie codziennie, i najlepiej nie tego samego dnia co peeling-za dużo podrażnień skóry.
Maseczkę nawilżającą czy łagodzącą można stosować nawet po peelingu i częściej niż raz -dwa razy w tygodniu.
Tonik zawsze na końcu bo ściąga pory i po wszystkich zabiegach przywraca skórze właściwe ph.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:40   #53
madamm
Przyczajenie

1. mydło/żel (mydło najlepiej tzw. szare lub specjalne do mycia twarzy, zwykłe za bardzo podrażnia i wysusza; żel najlepiej dla skóry trądzikowej)
2. tonik
3. krem (na dzień matujący, na noc nawilżający)
2-3 razy w tygodniu peeling, a po nim maseczka (ten zabieg przeprowadzać najlepiej wieczorem; po oczyszczeniu twarzy żelem wykonujesz peeling, a potem nakładasz maseczkę, po zmyciu maseczki odświeżyć twarz tonikiem i nałożyć krem)
madamm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:16   #54
Basia8212
Wtajemniczenie

A ja bym poradziła tak
1.Do mycia twarzy żel albo pianka antybakteryjna lub mydełko Biały Jeleń
2.Tonizujemy twarz tonikiem bezalkoholowym lub z bardzo małą zawartością alkoholu albo polecam Borasol z apteki( ok 4 zł)
3.Na dzień krem matujący a na noc normalizujący, polecam z Sorayi linia apteczna
4.Peeling ale nie gruboziarnisty raczej enzymatyczny albo drobnoziarnisty 2 razy w tygodniu
5. Maseczka oczyszcająca 2 razy w tygodniu z zieloną glinką są fajne
Dodatkowo:
6. Odpowiednia dieta i zdrowy tryb życia,nie jedz ostrych potraw,przypraw,słodyczy
7.Można zażywac cynk jeśli nie masz uczulenia a do picia polecam ziółko Bratek

P.s po każdym zmyciu twarzy czy zmyciu peelingu albo maseczki konieczny jest tonik
Stary 2009-06-19, 13:33   #55
kaolcia989
Przyczajenie

GG do kaolcia989

Thx za odpowiedzi *.
kaolcia989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 14:11   #56
kaliya
Przyczajenie

Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Witam,
Mam pytanie dotyczące nakładania kolejności kosmetyków, a właściwie kremów na twarz. Używam kilku naraz i chciałabym je nakładać w taki sposób by jak najefektywniej działały, w moim przypadku jest to zazwyczaj :
serum rozświetlające
krem na dzień
krem z filtrem (50+)

czasem krem pod oczy na cienie

Jeśli chodzi o zestaw na noc to jest to:
krem na noc regenerujący
krem zapobiegający powstawaniu wypryskom

Oczywiście zapewne inne forumowiczki używają trochę innych zestawów dlatego prosiłambym o odpowiedź , która byłaby możliwie uniwerslana.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
kaliya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:59   #57
Fuzukatsu
Zadomowienie

Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Nie rozumiem, trochę namieszałaś. Jeśli chodzi o zestaw na dzień to kolejność jest dobra(1. Serum,2. Krem, 3. filtr)
Ja na dzień tylko myję twarz, nakładam filtr a potem skrobię.
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:00   #58
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Ja osobiście nie nakładałabym tylu warstw, bo po co, ale jak musisz, to w takiej kolejności w jakiej wymieniłaś jest ok.
Lepiej jednak by było, żebyś nie przesadzała z ilością. Wystarczy to serum, a potem, jak dokładnie się wchłonie, krem z filtrem. Krem na dzień jest niepotrzebny, zwłaszcza, że serum zawiera duże ilości aktywnych substancji, nie widzę celu nakładania tego kremu. Na noc kremy naprzemiennie(raz jeden, raz drugi), lub np. krem na wypryski tam gdzie masz do nich skłonności, a regenerujacy na resztę twarzy. Albo przeanalizuj składy bo może się okazać, że ten regenerujący nie ma w sobie żadnych cudownych substancji, których by nie miał tamten na wypryski.
Stary 2010-09-05, 23:57   #59
Duszaniola
Wtajemniczenie

Odświeżam

Powiedzcie mi, najpierw maseczka później tonik czy na odwrót? Bo przeczytałam wątek, przeszukałam internet i opinie są podzielone i po prostu zgłupiałam. Jest jakaś różnica, kiedy użyję tego toniku?

Duszaniola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:51   #60
Falabella
Zakorzenienie

Kolejność nakładania kosmetyków, co po czym, co na co itd.

No więc mam taki oto problem.

Co drugi dzień, na zmianę smaruję buzię Brevoxylem i Kolagenem.
I mam dylemat dotyczący tego, co nakładam po tym...

Czy maść na blizny Cepan nakładać lepiej po Brevoxylu czy kolagenie?
Czy olej skwalanu i róży rdzawej nakładać lepiej po Brevoxylu czy kolagenie?

A krem Babydream mogę nakładać na oleje?

A może wszystko na raz można?

Nie mam pojęcia...

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2011-01-16 o 16:49
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kolejność, kosmetyków, stosowania

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości