Przesadziłam z opalaniem ! Pomóżcie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-06, 22:30   #1
SmallDaisy
Raczkowanie

Przesadziłam z opalaniem ! Pomóżcie !

Witajcie Dziewczyny
Chciałabym Was prosić o radę. Otóż wybrałam się kilka 2 razy nad wodę. Mocno się opaliłam, ale po kilku dniach skóra zaczęła mi schodzić z ramion i twarzy. Dodam, że za pierwszym razem nie posmarowałam się żadnym kremem z filtrem. Wiem, mój błąd. Tylko teraz nie wiem co z tym zrobić. Smaruję te miejsca kremem i oliwką, ale widać takie białe plamy. Po prostu nie opalonej skóry. Czy da się na to coś poradzić ? Jakie kremy stosować ? Może są jakieś domowe sposoby ? Najbardziej drażnią mnie te miejsca w których skóra zeszła .
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie rady !
SmallDaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 22:48   #2
paulqa94
BAN stały

Dot.: Przesadziłam z opalaniem ! Pomóżcie !

podobny wątek :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192910

generalnie mam to samo, byłam środa czwartek cały dzień na basenie, posmarowana tylko kremem nivea z filtrem 2 .
wlasnie przed chwilą zauwazyłam, ze zaczyna schodzic mi naskórek z ramion i dekoltu , tu gdzie najwiecej opaliło. jestem brązowa i mam takie obrzydliwe różowe plamy tam gdzie schodzi.. nie moge na to patrzeć i zastanawiam sie jak ja się tak pokaże na basenie? poczekam ze dwa dni i chyba skocze do solarium żeby to troszkę zrównać .. tylko mam takie pytanko : czy kolor skóry wyrówna się po paru dniach ? ( tak pisały niektóre dziewczyny) czy zostaną takie białe plamy?
paulqa94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 01:01   #3
asik123456789
Zakorzenienie

Po 2 dniach jak pojdziesz na solarium to zrobisz sobie taka krzywde ze cala bedziesz laciata. Lepiej daj czas skorze na regeneracje. Mysle ze za 2 tygodnie mozesz probowac. Dziewczyny nie niszczcie sobie tak skory! Filtr minimum 30!
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 01:38   #4
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez paulqa94 Pokaż wiadomość
podobny wątek :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192910

generalnie mam to samo, byłam środa czwartek cały dzień na basenie, posmarowana tylko kremem nivea z filtrem 2 .
wlasnie przed chwilą zauwazyłam, ze zaczyna schodzic mi naskórek z ramion i dekoltu , tu gdzie najwiecej opaliło. jestem brązowa i mam takie obrzydliwe różowe plamy tam gdzie schodzi.. nie moge na to patrzeć i zastanawiam sie jak ja się tak pokaże na basenie? poczekam ze dwa dni i chyba skocze do solarium żeby to troszkę zrównać .. tylko mam takie pytanko : czy kolor skóry wyrówna się po paru dniach ? ( tak pisały niektóre dziewczyny) czy zostaną takie białe plamy?

skora potrzebuje 42 dni na regeneracje, przez ten czas powinnas wogole nie wychylac sie na slonce, spalilas swoja skore az tak ze schodzi i chcez jeszcze ja doprawic solarka??

ja nie wiem czy sie wyrowna, kilka razy zdarzylo mi sie poparzyc, ale nigdy az tak zeby mi skora sie łuszczyla...

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:17   #5
Malinn
Zakorzenienie

A ja radze myslec... bo kto zdrowo myslacy wychodzi na pelne slonce bez filtra albo smaruje sie 2? Pozniej sie dziwicie ze skora schodzi Wiadomo, ze kazdy chce byc pieknie opalony ale lato sie dopiero zaczelo tak na prawde...skora dostaje szoku jak ja podsmazycie przez tyle czasu na takim ostrym sloncu...
Stary 2009-07-07, 08:28   #6
blondyna789
Zakorzenienie

no bez przesady, znam osoby które smarują się filtrem 2-4 i nie odczuwają żadnych negatywnych skutków opalania ale to też kwestia karnacji co do filtra 30, to wg mnie ostre przegięcie! wychodzimy na słońce z nadzieją lekkiego opalenia, a taki filtr skutecznie nam to uniemożliwi

co do poparzenia polecam d-phantenol, lub domowe sposoby typu zimny kefir.. ale skoro już skóra schodzi, to trzeba ją mocno nawilżać! nie polecam smarowania tych miejsc oliwka, bo to dodatkowo zaognia i tak piekące miejsca~
blondyna789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:31   #7
Malinn
Zakorzenienie

Filtrem 2-4 moga smarowac sie osoby, ktore maja przezwyczajana skore do promieni slonecznych i maja ciemna karnacje.... a takie przypadki to raczej na poludniu europy...
Polki powinny zaczynac od wysokiego filtra schodzac nizej... ale 2 na poczatek to stanowcze przegiecie... skora musi sie przyzwyczaic do nowych warunkow...
Stary 2009-07-07, 09:07   #8
SmallDaisy
Raczkowanie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi !
SmallDaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 12:22   #9
paulqa94
BAN stały

tylko, że w tamtym roku całe lato przejechałam na filtrze 2 i nic mi sie nie działo, a też całe dni na słońcu... na basenie.
oprócz tego w tym roku byłam jeszcze z 5 razy na solarium min. po 6 minut. - przed basenem.

to co. mam czekać całe wakacje (42dni) w domu, nie wychodzić na słońce .. ? i na dodatek smarować się 30'stką ? sory, ale po wakacjach bede dalej biała jak mleko.
a karnacji nie mam jasnej, opala mnie od razu na brąz, jestem ciemną brunetą, brązowe oczy...
paulqa94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:41   #10
nxxy
Raczkowanie

ja jestem blada jak mleko i mi z tym bardzo dobrze. :P co lepsze - smaruję się przed każdym wyjściem z domu minimum trzydziestką.

Na Twoim miejscu absolutnie darowałabym sobie solarium [!!] i wyjścia na zewnątrz bez 35 SPF na twarz i ciało, zaopatrz się w dobry krem utrzymujący opaleniznę, s.o.s na poparzenia, krem nawilżający po intensywnym opalaniu. I proszę Cię nie pleć mi bzdur, że będziesz brzydko wyglądać ze słabą opalenizną, bo zapewniam Cię, że teraz wyglądasz stokroć gorzej, z schodzącą skórą.

a tak btw. to dla mnie nie do pomyślenia, tak się spalić, bez filtrów!
na ten deszcz
Nasze zbawienie
nxxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 14:01   #11
Malinn
Zakorzenienie

to, ze przejechalas tamte lato niczemu niedowodzi...skora byla odzywczajona od takiej dawki slonca i tak zareagowala... Nie musisz byc blada jak mleko ja idac na plaze zaczynam od 30 i schodze nizej na koniec nawet 10 ale mniej nie daje no i wtedy smaruje sie znacznie czesciej... i spalona nie bylam, blada tez nie.. tylko mialam ladna zlota opalenizne, ktora dlugo sie trzymala

Po takim traktowaniu skory sloncem w wieku 30 lat bedziesz wygladala jak stare pomarszczone przescieradlo....
Stary 2009-07-07, 14:20   #12
All_that_jazz
Zakorzenienie

Polecam Bepanten i Pantenol z apteki.
Szczególnie tę piankę:
http://www.domzdrowia.pl/56019,panth...ka-150-ml.html
Pij dużo wody.
Jak skóra zacznie się goić polecam też masło kakaowe-bo kakao ładnie goi skórę.
I na przyszłość nie opalaj się tak mocno na słońcu.Są już tak dobre samoopalacze,że nie ma potrzeby niszczyć i postarzać sobie skóry i ryzykować rakiem skóry czy przebarwieniami.

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2009-07-07 o 14:22
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 14:33   #13
nxxy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
to, ze przejechalas tamte lato niczemu niedowodzi...skora byla odzywczajona od takiej dawki slonca i tak zareagowala... Nie musisz byc blada jak mleko ja idac na plaze zaczynam od 30 i schodze nizej na koniec nawet 10 ale mniej nie daje no i wtedy smaruje sie znacznie czesciej... i spalona nie bylam, blada tez nie.. tylko mialam ladna zlota opalenizne, ktora dlugo sie trzymala

Po takim traktowaniu skory sloncem w wieku 30 lat bedziesz wygladala jak stare pomarszczone przescieradlo....
niestety, niektórzy ludzie od razu muszą być brązowi (dosłownie) i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji w przyszłości.
na ten deszcz
Nasze zbawienie
Stary 2009-07-07, 14:35   #14
Malinn
Zakorzenienie

brazowi? chyba raczej czerwoni
Stary 2009-07-07, 14:52   #15
All_that_jazz
Zakorzenienie

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne to okład ze zsiadłego mleka.Ale pantenol i bepanten są dużo skuteczniejsze.
A jeśli nabawiłaś się przebarwień to od tego są kremy na przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.Też w aptekach.
Odradzam przesadę w opalaniu bo to chyba trochę głupie opalać się aż do bólu po to ,żeby musieć się potem wybielać?

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

A odrastająca, nowa skóra będzie różowa.
Nie ma na to rady.Ciesz się jeśli jak zejdzie ci reszta opalenizny to nie będziesz mieć plam ani znamiona nie zmienią kształtu.
Ja po takim opalaniu wybrałabym się na twoim miejscu do dermatologa,żeby zobaczyć czy gdzieś czerniaka nie wyhodowałaś.
Stary 2009-07-07, 16:05   #16
nxxy
Raczkowanie

Cytat:
brazowi? chyba raczej czerwoni
ale ''plan'' jest na brązowo. i twierdzę, że niektórzy rzeczywiście się tak opalają, bez filtrów, cały dzień w 35 stopniowym upale, w wodzie, nad wodą i mają taką opaleniznę, tylko nikt nie myśli, że jutro(albo jeszcze w ten sam dzien) będzie boleć, piec i schodzić (co powoduje czerwoną skórę) ani to jak będzie wyglądał za kilka lat.

dziękuję.
na ten deszcz
Nasze zbawienie
Stary 2009-07-07, 16:08   #17
Malinn
Zakorzenienie

tu niestety masz racje...nawet mam kolezanke, ktora mi "radzi" zaprzestanie stosowania filtrow bo nigdy sie nie opale...a starzenie sie skory jest przereklamowane i jej oczywiscie nie dootyczy
Stary 2009-07-07, 17:04   #18
All_that_jazz
Zakorzenienie

Cytat:
tu niestety masz racje...nawet mam kolezanke, ktora mi "radzi" zaprzestanie stosowania filtrow bo nigdy sie nie opale...a starzenie sie skory jest przereklamowane i jej oczywiscie nie dootyczy
Taaa, rzeczywiście, nie dotyczy.
Pierwsze rezultaty takiego myślenia już mamy:
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,194...zasopisma.html
Stary 2009-07-07, 17:17   #19
Malinn
Zakorzenienie

o tak, "choroba pomaranczy..." tak samo jak rak skory przeraza mnie obwisla skora i zmarchy u kobiet po 30 kiedy to powinny miec dopiero drobniutkie a te maja obwisla skore jak 60latki...
Stary 2009-07-07, 17:39   #20
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Jak już zaczeła schodzić to nic na to nie pomoże. a tym bardziej jak pójdziesz znów sie opalać! Skóra potrzebuje czasu na regeneracje. No niestety żeby tak się nie działo trzeba odpowiednio ją pielęgnowac przed, w trakcje i po opalaniu. Jeśli byś ją dostatecznie nawilzyła po opalaniu, chociażby nałożyła zimny jogurt na miejsca poparzone-mogłabyś zatrzymać proces schodzenia skóry. Teraz mocno ja nawilżaj, juz nic innego ci nie zostało. I bron Boże nie opalaj się przez pewien czas

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 18:42   #21
inc0rrect
Zakorzenienie

Ja odnosnie wypowiedzi gdzies wyzej o tym, że przy filtrze 30 nie da rady sie opalic

nieprawda

Ja stosuje na twarz +50, oczywiscie stabilne, w czasie intensywnego wystawiania twarzy na slonce 2ml (az jestem biala) co pół godziny, w czasie pobytu na dworze pod podkladem mam zawsze filtr +50, a jakos twarz mam brazowa Napewno mniej niż ramiona i reszta cześć ciała ale się opaliła. A twarz trochę jasniejsza od reszty ciala wyglada zdrowiej i pomladza moim zdaniem wiec jestem zadowolona. Także namawiam do filtrow, to nie znaczy że się wogóle nie opalicie, a dają Wam one gwarancje że się nie spalicie (bo to naprawde szkodzi, glupota spalić się a potem nie móc przez reszte wakacji się opalac)

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
Stary 2009-07-07, 18:49   #22
Malinn
Zakorzenienie

Swiete slowa... ja tez na pyziaka klade 50 I moja twarz wcale nie jest blada jak maka Do buzi zawsze mozna uzyc brazerka O ile zdrowiej
Stary 2009-07-07, 19:07   #23
nxxy
Raczkowanie

Cytat:
przepraszam, ale to jakieś herezje. to znaczy, oczywiście koleżanki

ja teraz mało co wychodzę na dwór, aczkolwiek jak tylko zacznę się opalać to na pewno na twarzy będę mieć pięćdziesiątkę.
na ten deszcz
Nasze zbawienie
Stary 2009-07-07, 23:45   #24
0Nightangel0
BAN stały

pierwsze słyszę że przez stosowanie filtrów nie można się opalić - owszem można, jedyne co nie można to się spalić i poparzyć
0Nightangel0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:50   #25
Sophie90
Przyczajenie

Może Wy Mi coś doradzicie :P. No więc używam kremu do opalania 20 po opalaniu sie smaruje kremem po opalaniu, a i tak schodzi mi skóra Opalam godzine 1 stronę, bo dłuzej nie moge wytrzymać. Chce sie ladnie opalić, a nie moge bo i tak zaraz schodzi mi skóra... Dodam, że mam jasna karnacje i opalam sie zawsze na początku na czerwono.

"Tylko w tańcu możesz stać się kimś o kim marzysz."

Sophie90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:18   #26
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sophie90 Pokaż wiadomość
Może Wy Mi coś doradzicie :P. No więc używam kremu do opalania 20 po opalaniu sie smaruje kremem po opalaniu, a i tak schodzi mi skóra Opalam godzine 1 stronę, bo dłuzej nie moge wytrzymać. Chce sie ladnie opalić, a nie moge bo i tak zaraz schodzi mi skóra... Dodam, że mam jasna karnacje i opalam sie zawsze na początku na czerwono.

Jaki masz filtr, z jakiej firmy?

I ile czasu czekasz od poparzenia zanim zaczniesz się znowu opalac?

Stary 2009-07-15, 23:14   #27
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez blondyna789 Pokaż wiadomość
no bez przesady, znam osoby które smarują się filtrem 2-4 i nie odczuwają żadnych negatywnych skutków opalania
Tak, ale odczują za kilkanaście lat, kiedy ich skóra zacznie się starzeć szybciej niż skóra koleżanek, które nawet ciemną karnacje chroniły filtrem. UVA działa nawet na opaloną skórę i wnika głęboko uszkadzając ją.
Ze słońcem nie wygracie, chronić się trzeba i już
A solarium na poparzenia wolę nie myśleć jak to się skończy. Murowane mega poparzenie i przebarwienia na kilka lat. Nie ma to jak fajna pamiątka z wakacji
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 23:18   #28
milusiaam
Wtajemniczenie

Moze masz za mało nawilzona skore?smaruj grubo jakims balsamem tłustym zawsze po opalaniu

Ja na cialko nakladam 10/15 na buzke 30. Opalam sie duzo gorzej niz bez filtra ale o ile cialo moge spalic nawet nie uzywajac niczego...o tyle buzki nie wyobrazm sobie nie posmarowac niczym poprostu nie wyobrazam ...
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 23:22   #29
choochoo1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulqa94 Pokaż wiadomość
tylko, że w tamtym roku całe lato przejechałam na filtrze 2 i nic mi sie nie działo, a też całe dni na słońcu... na basenie.
oprócz tego w tym roku byłam jeszcze z 5 razy na solarium min. po 6 minut. - przed basenem.

to co. mam czekać całe wakacje (42dni) w domu, nie wychodzić na słońce .. ? i na dodatek smarować się 30'stką ? sory, ale po wakacjach bede dalej biała jak mleko.
a karnacji nie mam jasnej, opala mnie od razu na brąz, jestem ciemną brunetą, brązowe oczy...
skoro dla ciebie większym obciachem od niedbania o zdrowie jest biała skóra to gratulacje.
choochoo1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:04   #30
Sophie90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Jaki masz filtr, z jakiej firmy?

I ile czasu czekasz od poparzenia zanim zaczniesz się znowu opalac?

Flirt 20 a z firmy "Ziai- SopotSun".
Jak sobie poparzyłam skórę z pleców ostatnio to jej na razie nie opalam w ogole, a już jakiś tydzień minął

"Tylko w tańcu możesz stać się kimś o kim marzysz."

Sophie90 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości