pytanie do pań kosmetyczek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-08, 14:51   #1
0kasia10
Raczkowanie

pytanie do pań kosmetyczek :)

Mam pytanie i prośbę o odpowiedź, gdyż jest to dla mnie b. ważne...Mam 34 lata i podjęłam decyzje zmiany wykształcenia ..Waham się..gdyż wybór padł na studium kosmetyczne, tyle że pół roku temu byłam na kursie paznokcia i temat jednym słowem nie dla mnie- brak cierpliwości niestety...Stąd moje wątpliwości czy aby na pewno się nadaję do tego zawodu.
Interesuje mnie kosmetyka pielęgnacyjna, natomiast upiekszajaca nie koniecznie, więc czy rozpoczęcie tej szkoły ma sens?
Będę wdzięczna za odp
0kasia10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:24   #2
0kasia10
Raczkowanie

Dot.: pytanie do pań kosmetyczek :)

Hej hej..tu jestem
Stary 2009-07-09, 15:03   #3
Fuzukatsu
Zadomowienie

To może ja teraz podbiję, gdzie te nasze kosmetyczki się podziały?
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:18   #4
0kasia10
Raczkowanie

I nikt mi nie odpowie? Czyzby kosmetyczki były na wakacjach?
Stary 2009-07-10, 09:20   #5
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Mam pytanie i prośbę o odpowiedź, gdyż jest to dla mnie b. ważne...Mam 34 lata i podjęłam decyzje zmiany wykształcenia ..Waham się..gdyż wybór padł na studium kosmetyczne, tyle że pół roku temu byłam na kursie paznokcia i temat jednym słowem nie dla mnie- brak cierpliwości niestety...Stąd moje wątpliwości czy aby na pewno się nadaję do tego zawodu.
Interesuje mnie kosmetyka pielęgnacyjna, natomiast upiekszajaca nie koniecznie, więc czy rozpoczęcie tej szkoły ma sens?
Będę wdzięczna za odp
Ma sens Jak najbardziej. Dużo w programie jest kosmetyki pielęgnacyjnej (przynajmniej jak ja chodziłam to miałam, ale nie sądzę, żeby się coś zmieniło). Oczywiście jest też manicure, ale na pewno nie zakładanie tipsów
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 19:18   #6
majkens
Raczkowanie

jest sens, ja też nie robię tipsów ale bez manikirów i pedikirów daleko nie zajedziesz klientki zanim powierzą Ci twarzyczke najpierw daja pazurki, potem henna i dopiero na koniec jak zaufają decydują się na pielęgnację twarzy, ale zawód polecam miło upiększać ludzi a na wakacjach owszem byłam i ze zgrozą patrzyłam na ludzi smażących się po 5 godz bez filtra- 50% wpadnie na jesieni do kosmetyczek walczyć z przebarwieniami
majkens jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:36   #7
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za odp
To nie ma znaczenia, że do paznokci nie masz cierpliwości, przecież w salonie nie musisz się tym zajmować, więc nadajesz się do zawodu.
Ma sens natomiast musisz się dobrze dowiedzieć jakiego rodzaju zajęć szkoła udziela, bo kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca jest prorytetem ale niekoniecznie na każdym studium.
Jak byś wybrała studia to tu na pewno i pielęgnacyjna i upiększająca i lecznicza.
A i tak na marginesie to wg. mnie na studium to pracodawcy tak patrzą powierzchownie bo ma się mało wiedzy teoretycznej z niektórych przedmiotów a uwierz mi że ona również ma bardzo duże znaczenie a na studium wszystkich przedmiotów nie ma jak na studiach.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 00:13   #8
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Moim zdaniem w tym zawodze trzeba miec cierpliwość.
Owszem w programie jest kosmetyka pielęgnacyjna,ale nie można również zapominać o leczniczej itp. Myśle,że jedno musi współgrać z drugim. Każda z nas jest inna, ma inne problemy skórne, potrzebuje innej pielęgnacji. W takim studium nie ma jedynie zajęc z pielęgacji skóry, trzeba pamiętac o nie za łatwej anatomi, dermatologi, fizykoterapii, chemi kosmetycznej- o zgrozo, higienie i całej masie innych przedmiotów. Niestety większość do łatwych i przyjemnych nie należy, jednak jest ciekawie- o ile ktoś ma taką pasję. Zastanów sie dokładnie czy oby napewno chcesz iść do takiej szkoły. Nauczyć się pielęgnacji ciała można z każdej innej książki kosmetycznej. A Studium to niestety i wydatki, egzaminy tez trzeba jakoś przebrnąć.
Jeśli uważasz że jakoś przebrniesz przez reszte przedmiotów- nie widze przeciwskazań abyś zaczeła edukacje kosmetyczną

Dualstar - nie zgodzę się z Tobą. Ja Chodze właśnie do studium no i materiału mam praktycznie tyle samo co znajoma ze studiów. Przedmioty tak samo wszystkie takie same. Chodze zaocznie, przez co mniej godzin wypada na przedmiotach,ale co za tym idzie dużo trzeba materiału nadrabiać w domu, gdzie wykładowcy wysyłają na meila. Z tego wszystkiego później są egzaminy,które nie odstępują poziomem od tych na studiach

Edytowane przez Paati89
Czas edycji: 2009-07-14 o 00:15
Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości