Microdermale - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-08, 21:58   #1
Nika768
Raczkowanie

Microdermale

Witam
Mam nadzieję, ze jeszcze takiego tematu nie było. Szukałam co prawda, ale mogłam coś źle zrobić z uwagi na to, że nowa tu jestem i jeszcze nie do końca sprawnie poruszam się po forum. Z góry proszę o wybaczenie jesli coś jest nie tak .

Ale do rzeczy.
Dzisiaj odkryłam co to są microdermale i... strasznie mi się spodobał pomysł zafundowania sobie takiego cudeńka.
Aczkolwiek mam kilka pytań, może znacie odpowiedzi.
Jest to rodzaj stałej ozdoby. Ale co jeśli ide np do szpitala i muszę się pozbyć 'metalu' z ciała? I jeśli przykładowo zrobiłabym sobie go pod pępkiem to jak to się zachowa w razie przyszłej ciąży? Bo wyjąć tego nie będę mogła bo się wrośnie... Albo między piersiami takie cudeńko, to co jeśli musiałabym zrobić sobie prześwietlenie klatki piersiowej?
Jak długo się to goi? Jak należy o to dbać?
Szukałam informacji na ten temat w Internecie, ale jakoś nic mnie nie satysfakcjonuje.

Z góry dziekuję za odpowiedzi
Stary 2009-07-08, 22:44   #2
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Dot.: Microdermale

A czemu mialabys to wyjmowac do przeswietlenia klatki piersiowej ?! Jeszcze nigdy do zadnego przeswietlenia nikt nie wymagal ode mnie wyjecia jakichkolwiek ozdob z ciala.
Co do microdermala w ciazy - nie trzeba byc chyba Sherlockiem, zeby wywnioskowac, ze jest to srednio udany pomysl - tak naprawde NIKT nie przewidzi jak Twoja skora sie rozciagnie i co bedzie sie z nia dzialo po porodzie, w zwiazku z czym wkladanie w niej kawalka blachy moze zakonczyc sie szpetna blizna. Choc nie musi. Ryzyk fizyk.
Osobiscie (na szczescie) microdermale mnie nie kreca. I gdybym miala wybierac, to jednak skusilabym sie na "zwyczajny" surface. Przynajmniej mozna go w razie potrzeby zlikwidowac bez koniecznosci wyrywania ze skora.
UrbanWarrior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:52   #3
Nika768
Raczkowanie

Robiąc go nie zamierzam być w ciąży ^^ Ale generalnie myślę, ze kiedyś mi się to przytrafi, tylko pytam. Wiem, że to generalnie da się usunąć nacinając skórę skalpelem, ale pytam o przypadek ciąży gdy np ktoś miał z tym styczność ;]. Czysto teoretycznie to też wiem, ze jest to "ryzyk fizyk".
Ja się zainteresowałam microdermalami chcąc sobie zrobić zwykły powierzchniowy kolczyk pod kością obojczykową. Odradzono mi to, bo czesto zdarza się, ze migruje taki kolczyk zostawiając rzucające się w oczy, brzydkie blizny, co w przypadku microdermali jest ograniczone.

Zatem może ktoś kto miał kontakt z tą formą biżuterii mi udzieli odpowiedzi?

aha, to prześwietleń rentgenowskich ja np. zawsze musiałam wyjmować wszystkie kolczyki. Plus pobyt w szpitalu- też musiałam wyjmować na niektóre badania ;] Dlatego się o to pytam, nie jestem typem osoby, ktora odkręca całe żelastwo na każdą wizytę u lekarza, za dużo tego. Ale czasem trzeba ;]. I nie wiem co wtedy zrobię z microdermalem.

Edytowane przez Nika768
Czas edycji: 2009-07-08 o 22:53
Nika768 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 23:20   #4
miss venflon
Zakorzenienie

microdermale tez migrują-to nie jest magiczna biżyteria remedium niepoddająca sie migracji
założenie jest szybkim zabiegiem-usunięcie tak samo-rachu ciachu sklapelem dla sprawnych rak i po sprawie
co do wyboru miejsca-polecam miejsca "niechaczliwe",nie narażone na otarcia-co do brzucha i ciązy nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo takowego przypadku osobiście nie miałam u siebe w studiu -ale jak dla mnie na bank usunąć ze względu na to ,ze zawsze istnieje mozliwośc wykonywania cięcia cesarskiego i uwierz mi nikt nie będzie się z twoim dermalem cackał w trakcie porodu
Stary 2009-07-09, 10:38   #5
Nika768
Raczkowanie

No tak, możliwość migracji jest, ale ryzyko podobno jest mniejsze.
Duża zostaje blizna po usuwaniu microdermala skalpelem? Usuwa się je w studiach piercingu czy u lekarza?
Stary 2009-07-09, 18:47   #6
miss venflon
Zakorzenienie

usuwa sie u piercera
techniki zakldania tez sa rozne
a co do migrowalnosci-jak dla mnie porowywalna nawet nie wiem czy te kochane dermale nie migruja czesciej bo z kim sie nie spotykam to ma problem ze swoim
Stary 2009-07-11, 00:25   #7
fluorescencyjnaaa
Przyczajenie

więc co jest najlepsze do przeklucia podskornego? surface bar'y sie przecierają mimo idealnego przeklucia.. ptfe tez wychodzi z czasem... myslalam, ze wlasnie dermale sa najlepsza opcja...?
fluorescencyjnaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 11:11   #8
Nika768
Raczkowanie

Zasięgnęłam opinii w salonie piercingu i powiedzieli mi, że dermale są lepsze jednak. Na pewno u każdego to nieco inaczej wygląda. Ale piercerka opowiadała mi, że rzadziej słyszała o tym, że migrował dermal niż kolczyk. Ufam jej, w końcu już tyle miejsc u niej przebijałam i niejednego kolczyka mi uratowała...
Teraz tylko mi pozostaje odłożyć 150zł x 2 i po wakacjach biec do niej, aby na karku pojawiła się urocza ozdoba .
Szkoda, że muszę tyle czekać, no ale lepiej po wakacjach, w końcu nie powinno się tego opalać na początek, a i z Morza Śródziemnego wolałabym pokorzystać więcej niż w tamtym roku po przebiciu wargi

...nie mogę się doczekać
Stary 2013-03-01, 18:55   #9
Efffka1
Przyczajenie

Dziś właśnie usuwałam microdermala. Miałam go na lewym nadgarstku. Nie jest prawdą, że na ciele znajdą się miejsca "mniej haczliwe". Każde naruszenie nakrętki powoduje poruszenie całej struktury wewnątrz.
Usunięcie też nie jest takie szybkie - dziś byłam u chirurga i robiłam to w znieczuleniu miejscowym. O ile samo założenie jest "szybkie" u piercera o tyle wycięcie microdermala, który przerósł tkanką nie jest łatwe.
Ponosiłam 2 lata. Naruszenia powodowały stany zapalne.
Dziekuję, nigdy więcej chociaż wyglądał obłędnie
Efffka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 19:23   #10
miss venflon
Zakorzenienie

wycięcie przez obieganego w temacie piercera to chwila
chirurdzy często nie mają pojęcia co to jest i podchodzą albo jak pies do jeża albo zbyt brutalnie
Stary 2014-06-15, 23:14   #11
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Hej! Nie wiem czy ktos jeszcze wchodzi na ten watek, ale mam male pytanie. Mam dwa microdermale, ladnie sie wygoily itd. Teraz chcialabym wymienic 'nakretki', ale problem polega na tym, ze nie moge... Jak probuje to zrobic zaczyna mnie bolec i boje sie ze je narusze... Niedawno bylam u piercera, ale byl taki dla mnie nie mily, ze wyszlam i w koncu mi nie odkrecil Istnieja moze jakies szczypce przeznaczone do odkrecania m.in. dermali?
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
microdermal

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości