Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-28, 13:31   #271
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
W tej chwili nie widzę. Ale zanim dostanę paczkę sytuacja może się zmienić

Myślisz, że jak wcisnę gdzieś jeszcze diamentowy, to to będzie już przesada? Napaliłam się na te nowe pudry, a prawda jest taka, że bambusowy spisuje się u mnie znakomicie i rezygnować z niego nie mam zamiaru. Może taka wersja będzie ok -> perłowy jako baza i na to mix bambusowego i diamentowego?
A możesz mi powiedzieć, jakiego kremu używasz pod filtr? Szukam czegoś o właściwościach antyoksydacyjnych pod filtr w dni bez serum C15EF.
Używam kremu nawilżającego. Obecnie jest to Bioderma Hydrabio Riche.

Ja będę składać zamówienie w sierpniu i diamentowy biorę na 200%
WYDAJE mi się, że on będzie podobny raczej do perłowego niż bambusowego.

Mój perłowy nie jest ciastowaty Nakładam go opuszkami palców i idealnia stapia się ze skórą, lekko matuje, wygładza skórę.

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 843 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2009-07-28, 15:41   #272
Lenkapuma
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Używam kremu nawilżającego. Obecnie jest to Bioderma Hydrabio Riche.

Ja będę składać zamówienie w sierpniu i diamentowy biorę na 200%
WYDAJE mi się, że on będzie podobny raczej do perłowego niż bambusowego.

Mój perłowy nie jest ciastowaty Nakładam go opuszkami palców i idealnia stapia się ze skórą, lekko matuje, wygładza skórę.
Będę mieć na uwadze Twój typ przy wyborze kremu nawilżającego A co sądzisz o Biodermie Sensibio AR, nadałaby się? Chyba trochę przesuszyłam sobie cerę stosowaniem kwasów, a nawilżam ją zaledwie raz w tygodniu Teraz się reflektuję i szukam dobrego nawilżacza. Mix żelu HA i kremu oliwkowego Ziaji to za mało.

Przeglądając inne wątki znalazłam ciekawą opcję zastosowania perłowego. Pozwolę sobie zacytować wizażankę :

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek, rozszerzone pory to moja zmora.
Jakiś czas temu zauważyłam poprawę - niestety nie całkowitą, ale jest zdecydowanie lepiej. Nie bardzo mam pomysł cóż by tak mogło cudownie na moje pory podziałać, ale mam dwa typy:
- od jakiegoś czasu stosuję pod filtr (dzięki Agabil!) puder perłowy (mam dwa, z BU i NP). Wcześniej dawałam go na filtr, pod oczy i to nie było to. teraz rano po myciu wklepuję serum (zamiennie - z wit. C lub jakieś białe antyoksydacyjne), po paru minutach trochę pereł - nakłądam na twarz pędzlem do pudru (duży, sephora) i wklepuję to palcami w skórę. Odczekuję 20-30 minut (zależy ile mam czasu) i nakładam filtr.
To oczywiste, że skóra po samym serum i perłach wygląda dobrze, ale dobrze wygląda też rano, czy wieczorem po myciu, kiedy nie mam na niej niczego, co mogłoby te pory zamaskować.
Nie miałabym nic przeciwko, gdyby aplikacja perłowego POD filtr miała pozytywny wpływ na rozszerzone pory Wizażanki, które mają ochotę przetestować powyższy sposób, proszę o późniejszą relację

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-28, 15:48   #273
MySSaaa
Zadomowienie

Kochane przeczytalam juz 4 strony watku i jestem dalej zielona.... Może jakaś dobra duszyczka napisalaby mi tak na poczatek co powinnam zakupic? mam cere normalna,kolo ust czasami wyskakuja mi takie pajaczki jak naczynka wiec dziwna mam ta twarz :P
wiem ze powinnam miec na pewno hydrolat tylko pytanie jaki Blagam o doradzenie ;-)
MySSaaa jest offline  
Stary 2009-07-28, 16:16   #274
Lenkapuma
Zakorzenienie

Jeśli chodzi o wybór hydrolatu, to myślę, że pomocna będzie tabelka <klik> Przejrzyj sobie zestawienie, na pewno coś wybierzesz

Napisz więcej na temat poszukiwanych produktów. Czego konkretnie szukasz - czegoś do demakijażu? na naczynka? trądzik? nawilżacza? Jeśli podasz więcej informacji, ułatwisz nam zadanie

Jesteś na biochemi, a więc na pewno kłania się wybór odpowiedniego filtra do stosowania przez cały rok
W ciemno mogę polecić olejek myjący z BU <klik> Sama stosuję pomarańczowy i jestem bardzo zadowolona. Zresztą, jeśli wiesz czego szukasz możesz przejrzeć biochemiczne KWC i sugerować się opiniami

Edytowane przez Lenkapuma
Czas edycji: 2009-07-28 o 16:18
Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-28, 16:25   #275
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MySSaaa Pokaż wiadomość
Kochane przeczytalam juz 4 strony watku i jestem dalej zielona.... Może jakaś dobra duszyczka napisalaby mi tak na poczatek co powinnam zakupic? mam cere normalna,kolo ust czasami wyskakuja mi takie pajaczki jak naczynka wiec dziwna mam ta twarz :P
wiem ze powinnam miec na pewno hydrolat tylko pytanie jaki Blagam o doradzenie ;-)
Skoro masz problemy naczynkowe doradzałabym jakies serum z witamina C, ktora wzmocni naczynka.
http://biochemiaurody.com/sklep/o-serums.html
np. Amla-C15E lub flavo-C15EF
Z hydrolatow dobry ejst do takiej cery kocankowy
http://biochemiaurody.com/sklep/hydr...lichrysum.html
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-28, 16:28   #276
MySSaaa
Zadomowienie

Kochane jestescie ;*
Na pewno chce znalezc cos co bedzie sluzyc jako tonik, mleczko do demakijazu jakies maseczki ogladalam te z algami . Musze sie bardziej zaczytac w tym temacie , dzizękuje Wam bardzo
I jeszcze jedno pytanko dlugo idzie taka paczuszka z BU ??
MySSaaa jest offline  
Stary 2009-07-28, 16:44   #277
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MySSaaa Pokaż wiadomość
Kochane jestescie ;*
Na pewno chce znalezc cos co bedzie sluzyc jako tonik, mleczko do demakijazu jakies maseczki ogladalam te z algami . Musze sie bardziej zaczytac w tym temacie , dzizękuje Wam bardzo
I jeszcze jedno pytanko dlugo idzie taka paczuszka z BU ??
Tutaj jest wszystko -> http://www.biochemiaurody.com/news.html
Z doświadczenia powiem, że czekając na paczkę z BU czas dłuży się niemiłosiernie Ja swoją dostałam po ponad tygodniu.

Toników i maseczek z BU jeszcze Ci nie polecę, bo testowanie dopiero przede mną.
Maseczka aspirynowa to mój typ spoza BU. Jak wrzucisz w wyszukiwarkę, to znajdziesz poświęcony jej cały wątek. Rewelacyjna

Czas edycji: 2009-07-28 o 16:46
Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-28, 17:13   #278
MySSaaa
Zadomowienie

dziękuję Wam za odpowiedzi;-) Teraz tylko czekać na wypłatę i zamowienie z BU ;-)
Oj mój portfel chyba tego nie przezyje bo podoba mi sie bardzo duzo rzeczy myślałam na początek o :
1. hydrolat z kwiatu kocanki
2. hydrolat pomarańczowy
3.serum Amla C15E
4. serum olejek na blizny ( myslalaam o stosowaniu na rozstępy po ciąży moze pomoze )
MySSaaa jest offline  
Stary 2009-07-28, 17:23   #279
Hosenka*
Moderator KWC

Lenkapuma: nie wiem, nie miałam tego kremu

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 843 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2009-07-29, 13:45   #280
Ghost19
BAN stały

Chciałam się poradzić. Przymierzam się do zakupu oleju z kocanki i z róży rdzawej. Czy ten drugi mogę stosować przy cerze naczynkowej? Chciałam je zmieszać i stosować raz w tygodniu jako maseczkę.
Czy olej z róży faktycznie pięknie pachnie owocami?
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-07-29, 15:23   #281
gosia28
Przyczajenie

Olej z róży może być stosowany na cerę naczynkową, nawet w jego opisie na BU jest to uwzględnione. Sama mam taką cerę i ten olej mi służył, teraz testuję olej z kocanki i jak na razie jestem zadowolona. Jeśli chodzi o zapach to jest to sprawa indywidualna,każdy inaczej odbiera, a pachnie on owocami róży, mnie osobiście zapach tego oleju nie przeszkadzał...
Stary 2009-07-29, 20:43   #282
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Będę mieć na uwadze Twój typ przy wyborze kremu nawilżającego A co sądzisz o Biodermie Sensibio AR, nadałaby się? Chyba trochę przesuszyłam sobie cerę stosowaniem kwasów, a nawilżam ją zaledwie raz w tygodniu Teraz się reflektuję i szukam dobrego nawilżacza. Mix żelu HA i kremu oliwkowego Ziaji to za mało.

Przeglądając inne wątki znalazłam ciekawą opcję zastosowania perłowego. Pozwolę sobie zacytować wizażankę :

Nie miałabym nic przeciwko, gdyby aplikacja perłowego POD filtr miała pozytywny wpływ na rozszerzone pory Wizażanki, które mają ochotę przetestować powyższy sposób, proszę o późniejszą relację
ooo bardzo ciekawe zastosowanie ja się piszę na testowanie, w ostatnim zamówieniu nabyłam perłowy ale jeszcze nie miałam okazji go użyc gdyż złamałam prawą rękę a lewa nie umie nic zrobic z buźką oprócz umycia i nieporadnego rozprowadzenia filtra jak tylko uruchomię prawą to zabieram się za porządną biochemiczno-urodową pielęgnację. zdam relację jak na moje rozszerzone pory zadziała puder perłowy pod filtrem (jeśli ktoś za kilka tyg. będzie jeszcze zainteresowny )
bosti jest offline  
Stary 2009-07-29, 22:52   #283
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez gosia28 Pokaż wiadomość
Olej z róży może być stosowany na cerę naczynkową, nawet w jego opisie na BU jest to uwzględnione. Sama mam taką cerę i ten olej mi służył, teraz testuję olej z kocanki i jak na razie jestem zadowolona. Jeśli chodzi o zapach to jest to sprawa indywidualna,każdy inaczej odbiera, a pachnie on owocami róży, mnie osobiście zapach tego oleju nie przeszkadzał...
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Mam nadzieję, że olejek różany zabiję zapach kocanki. Fuj
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-07-30, 09:33   #284
gosia28
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Mam nadzieję, że olejek różany zabiję zapach kocanki. Fuj
Olej z kocanki całkiem fajnie pachnie, ja polubiłam nawet zapach hydrolatu kocankowego.
Stary 2009-07-30, 09:41   #285
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)

GG do Olencjaaa

Cytat:
Olej z kocanki całkiem fajnie pachnie, ja polubiłam nawet zapach hydrolatu kocankowego.
zapach nie jest najgorszy
mi się kojarzy z jakąś przyprawą

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline  
Stary 2009-07-30, 10:05   #286
aliś
Zadomowienie

Wczoraj użyłam na noc toniku z 2%BHA. Naciapałam go na twarz wacikiem sporo, tak,ze była wilgotna,nic nie szczypało, a rano zaczeła mi się delikatnie łuszczyć skóra na nosie - taka zgrubiała i ciemna po pryszczu. Dało się ją delikatnie zrolować i zafiltrować. Pozytywny odbiór, kusi mnie ponowne użycie, ale musze pamiętać by nie przesadzać, tym bardziej,że poprzedniej nocy uzyłam Acne Derm

aliś jest offline  
Stary 2009-07-30, 10:59   #287
Lenkapuma
Zakorzenienie

Ja liczę na tonik z PHA, który na dniach do mnie przyjdzie. Kupno 2%BHA odłożyłam w czasie ze względu na lato.

Przyznam szczerze, że mam chwile zwątpienia. Spojrzałam dzisiaj w lustro i Ja wiem, że potrzeba czasu itd, ale z drugiej strony moja cera nie jest silnie zanieczyszczona i problematyczna bym musiała czekać długo na efekty. Jak tak siadłam i się zastanowiłam, to odkąd stosuję biochemiczną pielęgnacje jeszcze nie było dnia bym miała gładziutką buzię (przed zmianą pielęgnacji miałam czasami). Idzie do mnie teraz duże zamówienie i oczywiście przystępuję z nogi na nogę, bo fajnie się pielęgnować tymi specyfikami. Ale póki co, każdego dnia witam nowy dzień z jakąś "niespodzianką" na twarzy. Jedyny plus (poza przyjemnością idącą z używania ślicznie pachnących specyfików) stanowi komplement od mamy, że zniknęły mi cienie pod oczami (wpływ serum C15EF, nie inaczej ).

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-30, 11:03   #288
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

HEj, zamowilam sobie wczoraj ( na mazidłach nie na bu ale chyba wam to nie przeszkadza ;p) gline multani miti czy coś tam, macerat z kasztanowca i suchy ekstrakt z kasztanowca i olej z orzecha wloskiego. I teraz moje pytanie - czy ktoras z was tego uzywała?? boje sie troche zapchania ze strony tego oleju z kasztanowca i orzecha ( choc uzywam tamanu a podobno pare dziewczyn potrafil zapchac) mam cere tradzikowa, alergiczna i sklonna do zapchania, a na dodatek ostatnio pękło mi pare naczynek, więc postanowiłam zadbać i o nie ( z tad moje zamowienie na kasztanowca ) . No i przesusz mam na buzi z powodu kwasu migdałowego . Czy mogłybyście powiedzieć dziewczynki jeśli coś wiecie na temat tych produktow? Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
zapach nie jest najgorszy
mi się kojarzy z jakąś przyprawą
Mi hydrolat z kocanki w połączeniu z olejem tamanu kojarzy z wegetą hihhihi Moj chlopak wprost nie moze zniesc tej mieszanki wiec ostatnio smaruje sie tym specyfikiem tylko wtedy gdy nie ma go w poblizu, lub gdy wiem ze zobacze go dopiero za pare godzin, choc ostatnio nawet jak posmarowalam sie tym rano to wieczorem powiedzial ze smierdze :P A propos znacie jakies sposoby na zneutralizowanie tego zapachu??
helpme jest offline  
Stary 2009-07-30, 16:02   #289
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Mi sie zapach hydrolatu kocankowego bardzo podobał Tkai ziolowo korzenno miodowy, mmm. Czy zapach olejku z kocanki bardzo sie rozni?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-30 o 16:03
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-30, 16:38   #290
gosia28
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Mi sie zapach hydrolatu kocankowego bardzo podobał Tkai ziolowo korzenno miodowy, mmm. Czy zapach olejku z kocanki bardzo sie rozni?
Zapach oleju z kocanki jest mniej intensywny, mnie się podoba.
Stary 2009-07-30, 17:19   #291
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Zapach oleju z kocanki jest mniej intensywny, mnie się podoba.
to swietnie. bo ktoś tu straszyl jakims smrodem starego miesa chyba xD
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-30, 17:34   #292
koko19891
Raczkowanie

ja mam w domu hydrolat różany jak sie do kąpieli doda do wody troszkę super pachnie

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

ja mam w domu hydrolat różany jak sie do kąpieli doda do wody troszkę super pachnie
Stary 2009-07-30, 18:30   #293
lenka07661
Zadomowienie

Cytat:
Jedyny plus (poza przyjemnością idącą z używania ślicznie pachnących specyfików) stanowi komplement od mamy, że zniknęły mi cienie pod oczami (wpływ serum C15EF, nie inaczej ).
Ja też zauważyłam, że po serum z witaminką c znikają cienie pod oczami Bardzo mnie to cieszy.

** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline  
Stary 2009-07-30, 18:39   #294
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Ja też zauważyłam, że po serum z witaminką c znikają cienie pod oczami Bardzo mnie to cieszy.
Biegne przyjrzec sie swoim cieniom moze tez sie cos poprawilo
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-30, 19:54   #295
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
to swietnie. bo ktoś tu straszyl jakims smrodem starego miesa chyba xD
Nie jest tak źle, chociaż też włosy stanęły mi dęba na porównanie do mięsa Dla mojego nosa biżej kocance do wegety/rosołu niż śmierdzącego mięsa Przyszła paczka z BU Jak oni to robią, że potrafią upchać tyle zestawów do takiej małej paczuszki? Sama zmieściłam połowę tego
Zabieram się do testowania, tylko co by tu najpierw wrzucić... kocankę hydrolat? kocankę olejek? a może tonik PHA? hmm.. a może puder, ale który? perłowy czy diamentowy? to może lepiej olejek kameliowy? maseczkę perłową? Aaaaaaa
Idę się pochylać nad kotłem

Czas edycji: 2009-07-30 o 19:56
Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-30, 22:54   #296
Olencjaaa

GG do Olencjaaa

Cytat:
Nie jest tak źle, chociaż też włosy stanęły mi dęba na porównanie do mięsa Dla mojego nosa biżej kocance do wegety/rosołu niż śmierdzącego mięsa
a mi się nawet ten zapach z przyprawą curry kojarzy

jestem początkująca jeśli chodzi o biochemie więc jak możecie doradźcie mi czy stosuję wystarczającą pielęgnację na noc, mam cerę mieszaną, naczynkową i najpierw przecieram twarz hydrolatem i później mieszam olej z kocanki z żelem hialuronowym

Olencjaaa jest offline  
Stary 2009-07-30, 23:06   #297
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
a mi się nawet ten zapach z przyprawą curry kojarzy

jestem początkująca jeśli chodzi o biochemie więc jak możecie doradźcie mi czy stosuję wystarczającą pielęgnację na noc, mam cerę mieszaną, naczynkową i najpierw przecieram twarz hydrolatem i później mieszam olej z kocanki z żelem hialuronowym
A myjesz czymś twarz?Czy tylko hydrolat?

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-31, 08:31   #298
Lenkapuma
Zakorzenienie

Mogę zdać relację z placu boju po jednorazowym użyciu: maseczki perłowej, pudru perłowego, pudru diamentowego i kocanki.
maseczka perłowa - chyba za dużo wody użyłam, bo po 1 łyżeczce proszku wcale nie miałam gęstej papki (musiałam dosypywać i dosypywać po trochu, by ją w końcu otrzymać). Kolor czadowy - wyglądałam jak potwór z bagien Szybka aplikacja na twarzy i szyję iiii .... czekanie. Nic mnie nie piekło, nie szczypało - ani podczas czekania ani po zmyciu. Zmyłam pod prysznicem, oszczędzając sobie widoku zapaćkanej łazienki. Skóra jednolita, czerwone "niespodzianki " przygaszone. I właściwie to by było na tyle Ochów i Achów nie będzie po jednym użyciu. Brak powalającego efektu jak po maseczce aspirynowej czy z zielonej glinki.
puder perłowy - skorzystałam z pomysłu, który wcześniej zacytowałam. Nałożyłam puder POD filtr. Ładnie się stopił i mam nadzieję, że będzie sobie działał (znaczy pielęgnował, tak jak powinien ). Nie oglądałam się, bo czasu mało, a trzeba było jeszcze filtr nałożyć, odczekać i zmatowić go, więc wizualnych efektów nie ocenię póki co.Następnym razem
Kocankę użyłam przed nałożeniem serum C15EF. Zapach mi nie przeszkadzał, a teraz nie czuję go na sobie. Jest ok. Mojego malutkiego pajączka na policzku kocanka po jednym razie nie zamknęła (a po takich zachwytach na forum liczyłam po ciuchu na to ).
Puder diamentowy wymieszałam z bambusowym i położyłam na filtr. I tu kompletna porażka. Mieszanka się zważyła i mogłam ją sobie rolować Obwiniam diamentowy, bo po "zrolowaniu" nałożyłam bambusowy i było ok.
Tyle na chwilę obecną.

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-31, 08:42   #299
dudkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Potwierdzam, znikają, a pracuję na zmiany nocne i coś niecoś o tych cieniach wiem...
dudkaaa jest offline  
Stary 2009-07-31, 08:50   #300
Olencjaaa

GG do Olencjaaa

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
A myjesz czymś twarz?Czy tylko hydrolat?
tak, olejkiem pomarańczowym

Olencjaaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości