Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-31, 09:57   #301
Shazney
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Puder diamentowy wymieszałam z bambusowym i położyłam na filtr. I tu kompletna porażka. Mieszanka się zważyła i mogłam ją sobie rolować Obwiniam diamentowy, bo po "zrolowaniu" nałożyłam bambusowy i było ok.
Czekam na relację jak zachowuje się puder diamentowy nałożony solo. Bardzo mnie zaintrygowało to "rozświetlenie od wewnątrz", które ponoć ten puder nadaje .

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-07-31, 10:44   #302
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Czekam na relację jak zachowuje się puder diamentowy nałożony solo. Bardzo mnie zaintrygowało to "rozświetlenie od wewnątrz", które ponoć ten puder nadaje .
może to takie 'duchowe' rozświetlenie biorące się z faktu, iż masz na twarzy 2,5 karata diamentowego pyłu. ja czekam na paczkę (a wczaśniej na zmianę statusu zamówienia na 'w trakcie realizacji', bo już drugi dzień poczta nie przesyła im moich pieniędzy na konto) w której będzie właśnie ten puder diamentowy. relacja gwarantowana
Stary 2009-07-31, 11:54   #303
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
tak, olejkiem pomarańczowym
Więc moim zdaniem pielęgnacja na noc jest ok.

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:09   #304
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)

GG do Olencjaaa

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Więc moim zdaniem pielęgnacja na noc jest ok.
dzięki

na dzień też używam taki zestaw co drugi dzień na zmianę z serum flavo-C15EF

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:13   #305
katty86
Rozeznanie

Cytat:
dzięki

na dzień też używam taki zestaw co drugi dzień na zmianę z serum flavo-C15EF
Ale pod filtr?Czy nie używasz filtrów?

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:29   #306
karolamaria89
Raczkowanie

Talking Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Biochemia Urody to moje kosmetyczne odkrycie życia. Nie kupuje już kremów i innych kosmetyków w drogeriach. Oprócz tych do makijażu, filtrów (w aptece) , i balsamów do ciała. Kremy zastąpiły mi olejki i żel hialuronowy, a z kapryśną cerą pomaga tonik AHA/BHA 10% . Matową buzię zapewnia puder bambusowy. Gdyby BU zaczęła tylko balsamy do ciała robić, to bym była w pełni szczęśliwa i szampony do włosów ha ha
Obecnie używam olejku z kocanki, jest dobry ale lepiej sprawdzał się olej z pestek malin.
Miałam też serum Tamanu obecne poprawione serum Lemon - rewelacyjne gdyby nie zapach, dobrze że zostało ulepszone
Nie miałam żadnych problemów z przygotowaniem ani serum ani toniku. Polecam BU
karolamaria89 jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:43   #307
matte21
Raczkowanie

witam dziewczynki ponownie!!! kupilam sobie Żel hialuronowy podwójny 2%-, a mam cere trądzikową tlusta. dobrze zrobilam? lemon tez mam, dodatkowo kupilam alantoine, panthenol, niacynamid, tamanu itp.... powiedzcie mi co moge z tego przygotowac? mam na mysli czy ten zel podwojny to dobry wybor czy lepszy byl ten 1 % ? aby mial wlasciwosci bardziej gojące itp ? mogę cos dodac z tego co kupilam? aha, czy lemona zapodac pod kwas czy na? powiem wam ze ciezko to wszyskto ogarnac dla takiego laika jak ja staram sie duzo czytac ale nie mam tyle czasu wolnego, troche juz wiem ale boje się zeby nie zrobic sobie rkzywdy z niewiedzy! jakies dobre duszyczki gdyby mi podpowiedzialy to bylabym w 7 niebie dziekuje z gory pa
matte21 jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:46   #308
Olencjaaa

GG do Olencjaaa

Cytat:
Ale pod filtr?Czy nie używasz filtrów?
używam codziennie
Anthelios XL SPF50

pod oczy stosuję skwalan z żelem hialuronowym
wczoraj wypróbowałam peeling enzymatyczny ale naczynka po nim stały się bardziej widocznej wieczorem olej kocanki przyprowadził je do porządku ale boje się teraz znowu użyć peeling
jutro wypróbuję maseczkę czereśniową

Olencjaaa jest offline  
Stary 2009-07-31, 12:53   #309
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Dziewczyny nie bijcie, proszę wytłumaczcie raz jeszcze bo zaraz będę zamaiwać na BU:
Kupuję żel hialuronowy 2% i hydrolat aloesowy (a może lepszy lawendowy?) i mogę to sobie mieszać?? (tak wyczytałam na BU).

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:01   #310
karolamaria89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie bijcie, proszę wytłumaczcie raz jeszcze bo zaraz będę zamaiwać na BU:
Kupuję żel hialuronowy 2% i hydrolat aloesowy (a może lepszy lawendowy?) i mogę to sobie mieszać?? (tak wyczytałam na BU).
Można mieszać ale osobiście robię tak: buzie przecieram hydrolatem tak ,że jest wilgotna i na to żel. Jak zmieszasz hydrolat z żelem to będzie to bardzo płynne i może spływać z twarzy zamiast się wchłaniać. Skuteczniej jest mieszać olejki z żelem - lepsze nawilżenie i lepsza konsystencja.

Olencjaaa Serum lemon już zawiera kwas. A o jaki kwas Ci chodzi >? tonik ?

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2009-07-31 o 13:04
Stary 2009-07-31, 13:01   #311
katty86
Rozeznanie

Cytat:
używam codziennie
Anthelios XL SPF50

pod oczy stosuję skwalan z żelem hialuronowym
wczoraj wypróbowałam peeling enzymatyczny ale naczynka po nim stały się bardziej widocznej wieczorem olej kocanki przyprowadził je do porządku ale boje się teraz znowu użyć peeling
jutro wypróbuję maseczkę czereśniową
Ja peelingu używałam tylko raz,rozrabiałam go żelem ha i było ok.Może też tak spróbuj?Może dziś zrobię sobie znowu.
A ten skwalan z żelem ha pod oczy dobrze działa?Ja na razie pod oczy kładę to samo co na twarz,czyli jakiś olej z ha.

Aha,tak na przyszłość to jest oddzielny temat do przedstawienia swojej pielęgnacji i poradzenia się czy jest odpowiednia.

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:09   #312
Olencjaaa

GG do Olencjaaa

ja go rozdrabiałam z hydrolatem z kocanki to następnym razem spróbuję z żelem ha

a jeśli chodzi o skwalan z żelem ha to jest bardzo zadowolona skóra pod oczami jest dobrze nawilżona i wygładzona, zmarszczki mam tylko mimiczne więc myślę, że jak narazie mi to wystarczy i mam nadzięję, że trochę zmniejszą mi się te zmarszczki

Cytat:
Ja peelingu używałam tylko raz,rozrabiałam go żelem ha i było ok.Może też tak spróbuj?Może dziś zrobię sobie znowu.
A ten skwalan z żelem ha pod oczy dobrze działa?Ja na razie pod oczy kładę to samo co na twarz,czyli jakiś olej z ha.

Aha,tak na przyszłość to jest oddzielny temat do przedstawienia swojej pielęgnacji i poradzenia się czy jest odpowiednia.

Olencjaaa jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:14   #313
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Można mieszać ale osobiście robię tak: buzie przecieram hydrolatem tak ,że jest wilgotna i na to żel. Jak zmieszasz hydrolat z żelem to będzie to bardzo płynne i może spływać z twarzy zamiast się wchłaniać. Skuteczniej jest mieszać olejki z żelem - lepsze nawilżenie i lepsza konsystencja.
dziękuję za wyjaśnienie, wezmę h. lawendowy bo jak wyczytałam - zawiera już konserwant a poza tym ślicznie pachnie. Olejki z zelem mieszałam, póki co jendak nie używam olejków...

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:16   #314
matte21
Raczkowanie

Dziewczyny, please powiedzcie co zrobic nikt mi nie odpisal buuuuuuuuuuuuu
matte21 jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:22   #315
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz.. na moje oko ten puder diamentowy jest najmniej rozdrobiony. Poza tym jest szary, przywodzi mi na myśl popiół, tyle, że jest jaśniejszy. Wydawać by się mogło, że raczej da efekt "poszarzałej" cery niż "wewnętrznie rozświetlonej". No ale zobaczymy..

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może to takie 'duchowe' rozświetlenie biorące się z faktu, iż masz na twarzy 2,5 karata diamentowego pyłu
Haha no chyba tak Chociaż mi nawet to duchowe przeszło, jak zaczął się wałkować

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:22   #316
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz.. na moje oko ten puder diamentowy jest najmniej rozdrobiony. Poza tym jest szary, przywodzi mi na myśl popiół, tyle, że jest jaśniejszy. Wydawać by się mogło, że raczej da efekt "poszarzałej" cery niż "wewnętrznie rozświetlonej". No ale zobaczymy..

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może to takie 'duchowe' rozświetlenie biorące się z faktu, iż masz na twarzy 2,5 karata diamentowego pyłu

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:32   #317
karolamaria89
Raczkowanie

Dziewczyny mam takie pytanie do tego używania pudru z BU pod filtr : Jeżeli nakładam żel hialuronowy z olejkami to na to puder i potem filtr ? Bo przeczytałam gdzieś tu na forum że stosowanie nawilżających kremów pod filtr ogranicza działanie filtrów, czy żelu h. też to dotyczy ?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, please powiedzcie co zrobic nikt mi nie odpisal buuuuuuuuuuuuu
Dość chaotycznie napisałaś co kupiłaś. Nie wiadomo jaki kwas chcesz pod to serum dać. Serum lemon już zawiera kwas, więc lepiej nie przesadzać. Serum możesz mieszać z żelem, tak samo jak pantenol.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2009-07-31 o 13:34
Stary 2009-07-31, 13:39   #318
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość

Uuuu czyli diamencik to nie bardzo ?

A nakładałaś go może solo?? Nie pamiętam czy masz perłowy??

A jak Ci się kocanka podoba?? Będziesz chciała się jej pozbyć czy nie?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 839 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2009-07-31, 13:45   #319
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie do tego używania pudru z BU pod filtr : Jeżeli nakładam żel hialuronowy z olejkami to na to puder i potem filtr ? Bo przeczytałam gdzieś tu na forum że stosowanie nawilżających kremów pod filtr ogranicza działanie filtrów, czy żelu h. też to dotyczy
Pytałam niedawno o sprawę podobną tyle że os stosowanie żelu hialuronowego na filtr. Któraś wizażanka odpisała, że ogranicza działanie filtrów. Ja bym na Twoim miejscu zastosowała taką kolejność:
olejek z żelem
krem z filtrem
puder

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2009-07-31, 13:52   #320
matte21
Raczkowanie

Dość chaotycznie napisałaś co kupiłaś. Nie wiadomo jaki kwas chcesz pod to serum dać. Serum lemon już zawiera kwas, więc lepiej nie przesadzać. Serum możesz mieszać z żelem, tak samo jak pantenol.[/QUOTE]

Wiec kupilam -
- d-phantenol
- niacynamid
- alantioine
- olejek tamanu
- hydrolat aloesowy
- serum lemon
- podwójny żel hialuronowy 2 %.

Co mogę z tego wykombinowac? czy mogę sobie np dodac panthenulu do tego żelu hialuronowego ? albo niacynamid? czy najpierw nakladac serum lemon a potem zel czy odwrotnie? i czy lepiej zebym kupila 1 % zel hialuronowy czy ten 2 % ? jaka jest miedzy nimi roznica? wiem.... moze to glupie pytania ale ja na prawde pierwszy raz mam stycznosci z takimi kosmetykami i nie wiem rpawie nic prosze o cierpliwosc:c mok:
matte21 jest offline  
Stary 2009-07-31, 14:02   #321
loss_lauri
Zakorzenienie

matte, to nie są głupie pytania żel 2% to mieszanka mało- i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego, ten małocząsteczkowy ma większą zdolność penetracji skóry i większą moc antyoksydacyjną, przez co działa przeciwzmarszczkowo. z tych powodów też ten żel jest najdroższy. ja właśnie ze względu na ową przeciwzmarszczkowość zamówiłam już 3 z kolei butelkę

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-07-31 o 14:04
loss_lauri jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:05   #322
Dzindzej
Zakorzenienie

Post Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Drogie wiżanki przepraszam, że pytam bo być może już tutaj o tym rozmawiałyście, a ja nie czytałam całego wątku, więc proszę nie krzyczeć. Chciałabym zamówić puder. I tutaj pojawia się mój problem. Mam cerę raczej tłustą i świecącą, z lekkimi niedoskonałościami oraz dość jasną. Który puder mogłybyście mi polecić?

Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:07   #323
matte21
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
Drogie wiżanki przepraszam, że pytam bo być może już tutaj o tym rozmawiałyście, a ja nie czytałam całego wątku, więc proszę nie krzyczeć. Chciałabym zamówić puder. I tutaj pojawia się mój problem. Mam cerę raczej tłustą i świecącą, z lekkimi niedoskonałościami oraz dość jasną. Który puder mogłybyście mi polecić?
tym razem moze ja komus pomogę na steonie www.mazidla.pl jest skrobia kukurydziana - i ja polecam! buzia sie nie świeci tak szybko -a u niektorych w ogole! moze troche rozjasniac cere jesli masz duzo wloskow na twarzy tak jak w moim przypadku - ale ja na to nakladam puder mineralny essence albo EDM i jest spoko! dziewczyny tez chwala bambusowy z jedwabiem jednak nie stosowalam - dzisiaj uzyje 1 raz bo wlasnie dostalam paczke! pozdrawiam
matte21 jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:08   #324
ultrafiolet88
Zakorzenienie

ja bym zrobila z tego tak:
umyla buzie aloesem, i na to dala sobie hialuronek z olejkiem tamanu(zeby nie splywalo i nie sciągalo)i moze kropelką d-pantenolu i odrobinką niacynamidu.
ekspertki, moze byc?
alantoine i phantenol na wlosy, albo do balsamu do ciala

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:08   #325
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
Najlepszy mat daje chyba puder bambusowo jedwabny... Dziewczyny mowiły, ze diamentowy i perłowy ma bardziej "mokra" konsystencje.
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:09   #326
karolamaria89
Raczkowanie

Najpierw serum lemon potem żel. Do żelu możesz dodać pantenolu i niacynamidu , lub i oleju tamanu masz pełną dowolność.Radzę jednak stosować mieszanki jednego z tych specyfików z żelem, a serum stosować pod. O ile ja się orientuje to ten niacynamid i pantenol i alantoine to chyba nie kupiłaś na BU ? Bo ja ich w ofercie nie widzę. Może lepiej było sobie kupić jeszcze jedno serum zamiast eksperymentować z mieszaniem ? wejdź na stronę mazideł tam są przepisy może coś znajdziesz. Pozdrawiam
Stary 2009-07-31, 15:13   #327
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Dzindzej
są opisy na biochemi kazdego pudru, jakie ma dzialanie, czytaj sobie www.biochemiaurody.com
matujące to bambus,skrobia, bambus z jedwabiem i nawet perłowy.
jest z czego wybrać

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:20   #328
Dzindzej
Zakorzenienie

Post Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja właśnie nie wiem, który zamówić: perłowy czy bambusowy.

Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:25   #329
matte21
Raczkowanie

nie, kupilam na mazidlach. Dziękuję za odpowiedz! A jeszcze jedno pyt ktore mysle przyda sie wszystkim! Czego nie mozna stosowac w formie nierozcienczonej z niczym? takie jak sie kupi od razu na buzie?????/
matte21 jest offline  
Stary 2009-07-31, 15:42   #330
karolamaria89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
nie, kupilam na mazidlach. Dziękuję za odpowiedz! A jeszcze jedno pyt ktore mysle przyda sie wszystkim! Czego nie mozna stosowac w formie nierozcienczonej z niczym? takie jak sie kupi od razu na buzie?????/
Musisz po prostu czytać dokładnie opisy na stronach sklepów, na pewno taka informacja zawsze jest zamieszczona. Z tego co ja wiem akurat to lepiej nie stosować nie rozcieńczonego maceratu z marchewki, oleju z rokitnika, olejków eterycznych. Ale jak mówię takich info szukaj w opisie specyfiku zawsze dokładnie wszystko czytaj
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości