Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-27, 20:02   #3541
sunsister
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
również dziękuję za tę informacje, gdyż mieszkam na wsi i pszczoły i osy mi nie obce, a mam zamiar przy następnym zamówieniu kupić właśnie olej Monoi.
A z tego co tu widzę stosujesz go również na dzień, tak? i to z kwasem hialuronowym czy samego? jak się wchłania?
Nie ma za co
Ja go stosuję na dzień, na szyję i dekolt (na twarz się boję bo mam skłonności do zapychania, a on moze zapychać). Dodaję do żelu hialuronowego i w takiej kombinacji wchłania się ładnie a zapach towarzyszy mi cały dzień - dlatego szkoda mi go na noc Polecam Monoi Frangipani, miałam oba i ten ma zdecydowanie lepszy zapach.
Aha, u mojej córeczki stosuję solo na twarz i ładnie jej się wchłania - ma skórę suchą, w kierunku atopowej, fajnie chroni na mróz.
Będzie mi go brakowało w lecie, ale na pewno nie będę ryzykować ataku insektów brrrr

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-02-27 o 20:03
sunsister jest offline  
Stary 2011-02-27, 21:18   #3542
Apsik13
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Zai ja natomiast mam skórę tłustą (choć dzięki mazidłom już coraz mniej) i często odwodnioną i już nie wracam do drogeryjnych pseudokosmetyków

Powiedz jak się sprawuje Monoi? Można go na twarz używać? Czy może zapchać?
Desigual, Zai - dzięki
W przypadku przesuszonej skóry pod oczami również ratuję się BU, ale jeszcze długa droga przede mną.

Co do oleju monoi, to fajnie zmiękcza skórę i dosłownie topi się na niej, więc aplikacja jest ekspresowa
I zapach ma ciekawy, taki orientalny.
A reakcja skóry twarzy na ten olej to sprawa indywidualna i tak napisali w BU.
Czyli nigdy nic nie wiadomo
Stary 2011-02-28, 15:36   #3543
karamba
Rozeznanie

Hej!
Widzę, że jesteście ekspertkami jeśli chodzi o BU, więc mam nadzieję, że mi doradzicie.
Na BU składałam już 2 zamówienia, jutro planuje skompletowac 3.
Do tej pory używałam:
- 2 sera Lemon- niby ok, ale nie widzę wielkich efektów, więc zastanawiam się nad czymś w zamian
- puder bambusowy - jeszcze sporo zostało, jestem z niego całkiem zadowolona, chociaż jest trochę "tępy"
- olej kokosowy - ma bardzo dobre recenzje, ale mnie nie zachwycił np. wsmarowany w usta znika z nich po kilku minutach i nie nawilża na dłużej
- żel hialuronowy
- hydrolaty - oczarowy, różany, rozmarynowy
- olejek pomarańczowy do buzi

Póki co kliknęlam 2x hydrolaty oczarowe i olejek pomarańczowy. Zastanawiam się co jeszcze możecie polecić?
Mam cerę mieszaną, szybko przetłuszcza się i świeci w T, zaskórniki, pojawiają się wypryski, miejscami jest sucha, więc zależy mi głównie na działaniu oczyszczającym i "odsebumiającym"
Rozważałam:
-olej z rózy rdzawej
-skalwan
-olej z pestek malin
-jakieś serum na noc <AZELO?>

Proszę o podpowiedzi.
karamba jest offline  
Stary 2011-02-28, 18:58   #3544
figa84
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Hej!
Widzę, że jesteście ekspertkami jeśli chodzi o BU, więc mam nadzieję, że mi doradzicie.
Na BU składałam już 2 zamówienia, jutro planuje skompletowac 3.
Do tej pory używałam:
- 2 sera Lemon- niby ok, ale nie widzę wielkich efektów, więc zastanawiam się nad czymś w zamian
- puder bambusowy - jeszcze sporo zostało, jestem z niego całkiem zadowolona, chociaż jest trochę "tępy"
- olej kokosowy - ma bardzo dobre recenzje, ale mnie nie zachwycił np. wsmarowany w usta znika z nich po kilku minutach i nie nawilża na dłużej
- żel hialuronowy
- hydrolaty - oczarowy, różany, rozmarynowy
- olejek pomarańczowy do buzi

Póki co kliknęlam 2x hydrolaty oczarowe i olejek pomarańczowy. Zastanawiam się co jeszcze możecie polecić?
Mam cerę mieszaną, szybko przetłuszcza się i świeci w T, zaskórniki, pojawiają się wypryski, miejscami jest sucha, więc zależy mi głównie na działaniu oczyszczającym i "odsebumiającym"
Rozważałam:
-olej z rózy rdzawej
-skalwan
-olej z pestek malin

Proszę o podpowiedzi.
A kwasów próbowałaś? Ja bym na Twoim miejscu spróbowała. Jak nigdy nie używałaś to może być PHA, bo jest najłagodniejszy. Na mnie osobiście ledwo co działa, ale z kwasami warto zaczynać od lekkich, bo każda cera inna.
figa84 jest offline  
Stary 2011-02-28, 19:52   #3545
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
A kwasów próbowałaś? Ja bym na Twoim miejscu spróbowała. Jak nigdy nie używałaś to może być PHA, bo jest najłagodniejszy. Na mnie osobiście ledwo co działa, ale z kwasami warto zaczynać od lekkich, bo każda cera inna.
TEż polecam kwasy na taką cerę. Oczyścisz cerę i wtedy wszystkie mazidła będą się duzo lepiej przyjmować

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-02-28, 21:17   #3546
Apsik13
Zakorzenienie

Lubię zapach hydrolatu rozmarynowego
Stary 2011-02-28, 21:32   #3547
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

karamba, hydrolat oczarowy jest dobrym wyborem, do tego jakiś kwasik i może tamanu.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-02-28, 22:21   #3548
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Hej![...]
Rozważałam:
-olej z rózy rdzawej
-skalwan
-olej z pestek malin

Proszę o podpowiedzi.
Mam (a raczej miałam) taką cerę jak Ty, chwaliłam sobie tonik z PHA i olej z róży rdzawej. Olejem z malin też moja skóra nie pogardza i grzecznie się odwdzięcza
Na zimowe suchelce na polikach polecam krem z kwasem liponowym (zawiera też olej z róży rdzawej)
kawa. jest offline  
Stary 2011-02-28, 22:39   #3549
paradiso perduto
Zakorzenienie

hej, ja kupuje regularnie zel hialuronowy i teraz przerzucilam sie na ten z dodatkiem peptydow, bo jakos skora moja sie bardziej wymagajaca zrobila. Zakupilam sobie tez to serum pod oczy na since i do skory naczynkowej i testuje juz od 3 tyg i jestem w polowie sloiczka - myslalam, ze bedzie bardziej wydajne, ale blyskawicznie sie wchlania i przyjemnie sie tego stosuje. Widze nieznaczna poprawe jak dotad - opuchlizna mniejsza i since takze mniej widoczne. Mysle, ze bede stosowac regularnie przez kilka miesiecy.
A tak to mialam te serum lemon ale niestety nie polubilismy sie mimo mieszania z zelem hial. Jakos przerazala mnie ta tlustosc ;/ spryszczylo mnie bardzo, ale akurat bylo cieplo i moze dlatego wiec oddalam go siostrze. Od tamtej pory boje sie wszytskich olejkow, choc moze sie skusze jesienia.
Mialam takze hydrolat oczarowy i rumiankowy, ale jakiegos wiekszego ukojenia nie widzialam, poza szybszym gojeniem drobnych stanow zapalnych.
Pozdrawiam i zycze przyjemnego mazania sie
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-02-28, 22:45   #3550
PanzerKitty
Wtajemniczenie

właśnie posmarowałam twarz olejem z czarnuszki pieczeeeee łosz ale może mi twarzy nie wypali

PanzerKitty jest offline  
Stary 2011-02-28, 23:48   #3551
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
właśnie posmarowałam twarz olejem z czarnuszki pieczeeeee łosz ale może mi twarzy nie wypali
A jak Ci wypali, to będziesz miała nową

Stary 2011-02-28, 23:57   #3552
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A jak Ci wypali, to będziesz miała nową

to nie wątek plotkarski, nie do spamowania....

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-03-01, 00:14   #3553
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
to nie wątek plotkarski, nie do spamowania....
Proszę zbić mnie paskiem.... to okropne co zrobiłam

Jeszcze jedno: nie było tu nic z plotkowania.
Stary 2011-03-01, 11:43   #3554
karamba
Rozeznanie

Dzieki dziewczyny za podpowiedzi!
Starałam się unikać kwasów(trochę się ich boję :p), ale skoro uważacie, że mogą pomóc to wypróbuję.
Mówie o TYM toniku z kwasami PHA?
Polecany jest tez peeling migdałowy, ale chyba racja, że lepiej zacząć od tego. Bardzo podoba mi się w nim to jego lekkie działanie i brak ścisłego wymogu filtrowania się.

Co w takim razie na noc?
Jakieś serum czy już sobie darować i kupić np. olejtamanu/olej z malin/z róży rdzawej i mieszać go z żelem hailuronowym i tyle?
Czy po tym toniku już się nic nie stosuje na noc?
Może się wstrzymać i wypróbować tylko jedną nową rzecz, żeby było wiadomo czy pomaga?
karamba jest offline  
Stary 2011-03-01, 12:00   #3555
Apsik13
Zakorzenienie

Ludziki, czy którejś z Was hydrolat rozmarynowy podrażniał spojówki?
Podejrzewam go o to
Stary 2011-03-01, 13:29   #3556
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
[...]
Co w takim razie na noc?
Jakieś serum czy już sobie darować i kupić np. olejtamanu/olej z malin/z róży rdzawej i mieszać go z żelem hailuronowym i tyle?
Czy po tym toniku już się nic nie stosuje na noc?
Może się wstrzymać i wypróbować tylko jedną nową rzecz, żeby było wiadomo czy pomaga?
Tonik z PHA 6% jest bardzo delikatny, dopiero jak się przestawiłam na BHA 2% (ale samorobny), to się przekonałam jakie PHA są łagodne. Dla mnie za mało nawilżał, kładłam po 20 minutach na wierzch żel peptydowy z olejem z róży rdzawej.
Proponuje stopniowo wprowadzać, żeby można było łatwo wykryć sprawcę jakichś niepożądanych zmian
kawa. jest offline  
Stary 2011-03-01, 14:25   #3557
Alassiel
Raczkowanie

Też się właśnie zastanawiam nad tonikiem PHA 6%. Jestem bardzo zadowolona z serum lemon, ale chciałabym je jakoś wspomóc Co prawda kusi mnie niemiłosiernie serum migdałowe, ale po pierwsze - nieszczęsna konieczność stosowania filtrów, a po drugie - jako-tako doprowadziłam swoją cerę do stanu względnej normalności i nie chciałabym teraz przechodzić wysypu, intensywnego złuszczania i różnych innych niespodzianek. Do tego byłoby chyba zbyt mocne dla mojej wrażliwej cery. No cóż, chyba pozostanie mi tonik
Ale na pewno nie oprę się peelingowi z bromelaniną i maseczkom, od dawna mam ochotę je zamówić
Alassiel jest offline  
Stary 2011-03-01, 17:43   #3558
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Mam PHA 6% na zbyciu jeśli by ktoś chciał

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-03-01, 19:53   #3559
durka
Raczkowanie

Zamówiłam w końcu serum migdałowe, ale nie mogę doczekać się na przesyłkę
Pieniążki wpłynęły tydzień temu a stan zamówienia bez zmian
durka jest offline  
Stary 2011-03-01, 20:01   #3560
evenstar
Zakorzenienie

dziewczyny, a wiecie może jak to jest z alergiami? jeśli mam uczulenie na wszelkie orzechy i brzozę, to mogę używać np. serum migdałowego czy kwasu salicylowego?

durka, mi zamówienie zrealizowali na dzień przed końcem terminu ale doszło w dzień
Stary 2011-03-02, 11:49   #3561
vea7
Zakorzenienie

Wiesz co, ja jestem uczulona na wszelkie zielsko i orzechy, ale ani hydrolat oczarowy ani olej orzechowy mnie nie uczulił
Albo miałam szczęście, albo one w takiej "przetworzonej" formie nie uczulają
Ale chyba najlepiej byłoby wypróbować zanim kupisz, może spróbuj zapolować na jaką odlewkę na wymiankowym i przetestować?

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-02, 12:00   #3562
guniaaa
Wtajemniczenie

Pomóżcie,czy po pillingu kwasem salicylowym moge smiało umyc buzie plynem dla dzieci? A potem hydrolat ze slodkich migdałów i olejek arganowy? bo ja sie nie znam czy filtry dodatkowo to nie bedzie za duzo dla buzi?
Stary 2011-03-02, 18:09   #3563
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja jestem uczulona na wszelkie zielsko i orzechy, ale ani hydrolat oczarowy ani olej orzechowy mnie nie uczulił
Albo miałam szczęście, albo one w takiej "przetworzonej" formie nie uczulają
Ale chyba najlepiej byłoby wypróbować zanim kupisz, może spróbuj zapolować na jaką odlewkę na wymiankowym i przetestować?
no właśnie kiedyś chciałabym spróbować toniku z kwasami innymi niż PHA, a oni napisali, że nie mogą go używać osoby uczulone na salicylany. a kwas salicylowy przecież jest z brzozy i sama nie wiem. miałam maseczki z orzechami i czymś tam z jabłka, a na to też jestem uczulona, i nic się nie działo.

na pewno gotowane owoce i warzywa tracą alergeny ale czy w kosmetykach hmm.. może ktoś jeszcze wie?
Stary 2011-03-02, 18:25   #3564
Alassiel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Mam PHA 6% na zbyciu jeśli by ktoś chciał
Ja bym się chętnie wymieniła, ale niestety nie mam czym, bo wszystko co mam bardzo mi służy, a do tego znika w zastraszającym tempie

Cały czas się zastanawiam nad migdałem. Może po "zaprawieniu" skóry lemonkiem serum migdałowe aż tak mnie nie złuszczy i nie wysypie? Przyjrzałam się dzisiaj dokładnie mojej twarzy i chyba bez użycia mocniejszego kwasu nie uporam się do końca z niedoskonałościami
I czy gdybym się jednak na niego zdecydowała, wystarczy mi filtr spf 45 z Sorayi? Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Alassiel jest offline  
Stary 2011-03-03, 09:16   #3565
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
dopiero jak się przestawiłam na BHA 2% (ale samorobny)
Czy BHA nie podrażni naczynek?muszę strasznie uważać na policzki bo wszystko je podrażnianawet jak zmywam maseczke aspirynową to bardzo uważama jakie składniki dałaś do tego Toniku?no i miałaś linienie po nim?
Stary 2011-03-03, 14:28   #3566
Falabella
Zakorzenienie

A mi przyszedł właśnie olejek myjący i hydrolat aloesowy, jestem bardzo zadowolona z obu produktów. Hydrolat delikatnie pachnie, odświeża, nawilża, a olejek super zmywa makijaż i bosko pachnie. Po jednym użyciu tylko tyle mogę powiedzieć

Falabella jest offline  
Stary 2011-03-03, 14:32   #3567
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Czy BHA nie podrażni naczynek?muszę strasznie uważać na policzki bo wszystko je podrażnianawet jak zmywam maseczke aspirynową to bardzo uważama jakie składniki dałaś do tego Toniku?no i miałaś linienie po nim?
dobre pytanie, czekam również na odpowiedź

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-03-03, 15:04   #3568
vea7
Zakorzenienie

Dziewczyny, do tej pory używałam olejku myjącego pomarańczowego, ale zapach mi się już znudził i coś bym zmieniła
I tu prośba o opinie o pozostałych dwóch olejkach: ylan-ylang i drzewko różane - który lepszy, czy w ogóle czymś (poza zapachem) się różnią i takie tam

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-03, 20:37   #3569
misterybusiness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do tej pory używałam olejku myjącego pomarańczowego, ale zapach mi się już znudził i coś bym zmieniła
I tu prośba o opinie o pozostałych dwóch olejkach: ylan-ylang i drzewko różane - który lepszy, czy w ogóle czymś (poza zapachem) się różnią i takie tam
Właściwościami myjącymi w ogóle się nie różnią. A zapach - kwestia tego, co lubisz . Mi chyba najbardziej podchodził właśnie ten o zapachu pomarańczowym.
Drzewko różane pachniało różą (co za odkrycie :P), a egzotyczny - takim syropem ananasowo-brzoskwiniowym z konserw z tymi owocami .
Stary 2011-03-03, 22:55   #3570
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dobre pytanie, czekam również na odpowiedź
Mam skórę wrażliwą, naczynkową i też bałam się nadreaktywności ze strony naczynek, ale nic takiego się nie zdarzyło. Nie łuszczyłam się, stężenie dałam 2%, więc złuszczanie było bardzo delikatne i stopniowe - przy podkładzie mineralnym absolutnie nie miałam żadnych wystających skórek. Policzki mogą trochę od alkoholu się podrażniać, ale to chwilowe (u mnie!)
Poprzedni zrobiłam taki mega prosty: hydrolat oczarowy, alkohol etylowy i kwas salicylowy (jakoś mi się nie wytrącał pomimo braku emulgatora), teraz zrobiłam z receptariusza na mazidłach i mi się mniej podoba, może przez tą glicerynę?
kawa. jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości