Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-26, 19:17   #3781
kawa.
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Olej z róży rdzawej z BU miałam taki żółto-pomarańczowy, nie zauważyłam, żeby zmieniał kolor cery jak rokitnik
kawa. jest offline  
Stary 2011-03-26, 19:30   #3782
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A rokotnik przyciemnia koloryt skóry tak?

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-03-26, 23:26   #3783
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiłam ten kwiatowy żel hialuronowy, jak przyjdzie, to się wypowiem

Super, dziekuje Czekam z niecierpliwoscia

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-03-27, 10:07   #3784
gidran
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
A rokotnik przyciemnia koloryt skóry tak?
Rokitnik ma taki ciemny pomarańczowo-czerwony kolor. Miałam troszkę jako składnik serum i oczywiście przeczytawszy, że barwi musiałam sprawdzić naocznie. Generalnie nie polecam, chyba, że się chce chodzić z żółtopomarańczowymi plamami na twarzy
Stary 2011-03-27, 12:52   #3785
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Rokitnik ma taki ciemny pomarańczowo-czerwony kolor. Miałam troszkę jako składnik serum i oczywiście przeczytawszy, że barwi musiałam sprawdzić naocznie. Generalnie nie polecam, chyba, że się chce chodzić z żółtopomarańczowymi plamami na twarzy
Myslałam że robi cos w stylu kocanki,bo ten akurat jakby fajnie ujednolicał cerę,ale fakt był ciężki i trochę zapychał przy dłuższym stosowaniu.
Rokotnik z tego co pamiętam chcialam kiedyś zamówić do mieszanek olejowych,ale trzeba stosowac go w danym stężeniu a ja nie lubię się w takie rzeczy babrać,typu odmierzanie bo nigdy nie wiem ile jednorazowo na dłon wylewam

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-03-27, 16:13   #3786
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Super, dziekuje Czekam z niecierpliwoscia
Super czekam z niecierpliwością na Twoją opinie

PanzerKitty jest offline  
Stary 2011-03-27, 16:56   #3787
Rarrka90
Rozeznanie

Zmaówiłam 26.03 w BU Hydrlotat oczarowy czy dzisiaj moge jeszcze coś zamówić licząc na to, że zostanie to podpięte pod 1 zamowienie?
Prosze o pomoc
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-03-27, 17:09   #3788
ktsw
Zakorzenienie

Rarrka90 napisz do nich maila, na pewno mozesz jeszcze domówić. Ja juz pare razy domawiałam, bo oczywiscie polowy rzeczy pozapominałam
ktsw jest offline  
Stary 2011-03-27, 17:37   #3789
Rarrka90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Rarrka90 napisz do nich maila, na pewno mozesz jeszcze domówić. Ja juz pare razy domawiałam, bo oczywiscie polowy rzeczy pozapominałam
Dzięki, zastanawiam się tylko czy przez to moje zamówienie nie będzie opoznione bo oczywiscie nie moge się doczekac paczuszki
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-03-27, 22:50   #3790
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Próbowałyście zwiększyć stężenie glukonolaktonu w toniku z 6% kwasem PHA?
Chcę zamówić ten tonik zamiast cicapeel lysalpha, który ma 14% stężenie kwasu, ale podstawowy minus - kosztuje sporo więcej od toniku.
Nie muszę mieć stężenia równego temu z cicapeel (nie znam nawet ph tego specyfiku, a to też decyduje o tym z jaką siłą działa kwas), ale stężeniem 10-12% bym nie pogardziła. Dla wyrównania ph mam mleczan sodu.
Elfia4 jest offline  
Stary 2011-03-28, 14:24   #3791
sylazbarc
Raczkowanie

hej

Trochę się nie odzywałam... bo testowałam moje zakupy z BU

I tak:
peeling enzymatyczny z BU jak dla mnie bardzo mocny, ja ledwo wytrzymuję z nim 2min. na twarzy, piecze mnie strasznie, wręcz jakby igły mi się w skórę wbijały a już jak zdarzy się małe zadrapanie na twarzy to piecze bardziej niż spirytus na ranie.... masakra Nakładam go i zaraz praktycznie zmywam a skóra już jest gładziutka... choć to nieprzyjemne uczucie jeszcze się przez 10-15 min utrzymuje
To chyba najmocniejszy peeling z jakim miałam do czynienia, choć wcześniej używałam tylko peelingów gabinetowych

Serum migałowe za to bardzo delikatne spodziewałam się bardziej spektakularnych efektów a używała co 2-3 dzień a zauważyłam minimalne złuszczanie, mam zamiar zużyć je do końca zobaczymy jak będzie na koniec

No i zrobiłam sobie tonik z hydrolatu oczarowego, spiruliny i stężonego aloesu, wyszedł super
90ml oczaru, 5 ml aloesu i 5 ml spiruliny - to tak mniej więcej, specjalnie dokładnie nie mierzyłam
sylazbarc jest offline  
Stary 2011-03-28, 15:41   #3792
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Zmaówiłam 26.03 w BU Hydrlotat oczarowy czy dzisiaj moge jeszcze coś zamówić licząc na to, że zostanie to podpięte pod 1 zamowienie?
Prosze o pomoc
Oczywiscie podepna to pod jedo zamowienie, wystarczy napisac. Ale musisz sie liczyc z tym,ze termin realizacji przedluzy sie poniewaz termin realizacji czyli te 10 dni bedzie liczony dopiero jak zrobisz przelew za ten domawiany produkt.
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-03-28, 15:58   #3793
Aimee_J
Zakorzenienie

Dziewczyny, czy któraś z Was miała mleczko jedwabne z keratyną? Jak się sprawuje?

Albo może, któraś z Was miała doczynienia z keratyną z mazideł? Zainteresowała mnie, ale nie wiem jak ją stosować?

Jakieś sugestie?
Aimee_J jest offline  
Stary 2011-03-28, 18:04   #3794
ktsw
Zakorzenienie

Aimee_J ja miałam to mleczko, strasznie obciążało mi włosy = okropne przetłuszczanie, wywaliłam do kosza
ktsw jest offline  
Stary 2011-03-28, 18:09   #3795
guniaaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Aimee_J ja miałam to mleczko, strasznie obciążało mi włosy = okropne przetłuszczanie, wywaliłam do kosza
Uuuu..a ja sie na nie czaiłam ale juz nie
Stary 2011-03-28, 20:02   #3796
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Uuuu..a ja sie na nie czaiłam ale juz nie
Ja stosuję to mleczko i jestem bardzo zadowolona - ale mam krótkie włosy. Nakładam na mokre rano po umyciu i nie muszę uzywać nic do stylizacji, wlosy sie trzymaja tak jak je ułożę, a przy tym są miękkie i puszyste, zupełnie nie widac ze cos jest nałożone. naprawdę polecam DO KRÓTKICH WŁOSÓW

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-03-28, 20:07   #3797
Aimee_J
Zakorzenienie

No właśnie ja też

Czaję się też na keratynę z mazideł tylko nie wiem do końca jak ją stosować
Aimee_J jest offline  
Stary 2011-03-28, 20:32   #3798
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Gdyby któraś chciała to mam to mleczko jedwabne z keratyną na zbyciu

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-03-28, 21:56   #3799
vea7
Zakorzenienie

Ha, odebrałam paczuchę - swoje zamówienie
I stwierdzam, mając pod ręką obiekt porównawczy w kubeczku, ze olejek myjący - drzewko różane pachnie jak mocna herbata Earl Grey... z odrobiną cytryny
Bardzo przyjemny, odświeżający zapach, nie mający absolutnie nic wspólnego z różą. I genialnie domywa

Natomiast hydrolat aloesowy nie pachnie w ogóle i to już mnie tak nie cieszy... Chętnie bym w sumie zrobiła podmiankę - trochę aloesu za oczar

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-29, 00:19   #3800
Loouisse
Rozeznanie

Pamiętam, że któreś z Was zamawiały jakiś czas temu serum pod oczy i na naczynka. Jakie są Wasze opinie? Zastanawiam się nad zakupem. Widziałam u koleżanki słoiczek, malutki :-(
Loouisse jest offline  
Stary 2011-03-29, 12:29   #3801
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
I stwierdzam, mając pod ręką obiekt porównawczy w kubeczku, ze olejek myjący - drzewko różane pachnie jak mocna herbata Earl Grey... z odrobiną cytryny
Bardzo przyjemny, odświeżający zapach, nie mający absolutnie nic wspólnego z różą. I genialnie domywa

Natomiast hydrolat aloesowy nie pachnie w ogóle i to już mnie tak nie cieszy... Chętnie bym w sumie zrobiła podmiankę - trochę aloesu za oczar
Ja też lubię pachnące hydrolaty, za to aloes ma fajne właściwosci
Najlepszy sposób to mieszanie obu, albo w innych kombinacjach, na stronie BU jest tabelka ktore hydrolaty się dobrze uzupełniają nawzajem. A wystarczy nawet 1/3 oczaru, 2/3 aloesu, żeby zapach był

A co do serum pod oczy, ja miałam, ale nie wypowiem się nt. działania na sińce, bo nie narzekam na nie. Za to rozczarowana byłam tym, ze tak słabo nawilża. Raczej do stosowania na dzień, pod krem z filtrem na przykład. No i słoiczek plastikowy beznadziejny - jak chcesz zamawiac to pomysl np. o buteleczce airless do tego. Bo wybieranie tego palcem jest średnio higieniczne, a pamiętać o jakiejś lyżeczce za każdym razem to z kolei dość uciążliwe

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-03-29, 12:32   #3802
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje

Zamawiał już ktoś ten nowy krem rozjaśniająco-wygładzający?
Stary 2011-03-29, 13:28   #3803
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja też lubię pachnące hydrolaty, za to aloes ma fajne właściwosci
Najlepszy sposób to mieszanie obu, albo w innych kombinacjach, na stronie BU jest tabelka ktore hydrolaty się dobrze uzupełniają nawzajem. A wystarczy nawet 1/3 oczaru, 2/3 aloesu, żeby zapach był
O To zaraz sobie poczytam
Widzisz ja kombinowałam tak, ze część aloesu wymienię na "coś" i będę sobie na przemian używała aloes, bo właściwości i "coś" bo właściwości i zapach
Ale skoro można zrobić miks... to może pomiksuję

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-29, 15:30   #3804
ignorantka007
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Zamawiał już ktoś ten nowy krem rozjaśniająco-wygładzający?
Ja zamówiłam, czekam na paczkę
ignorantka007 jest offline  
Stary 2011-03-30, 14:01   #3805
jeanett
Raczkowanie

czesc dziewczyny jestem nowa jesli chodzi o BU chce cos zamowić , ale czytam czytam i nie wie co wybrac, moze ktos mi pomoze
Mam 26 lat, koncze kuracje differinem 1 taka w moim zyciu kuracja "tradzikowa" , (cos mnie strasznie zapchalo albo nie wiem jakis" tradzik dojrzaly" chwyciłam wiec pobieglam do der), w kazdym razie oprocz jakis pojedynczych przed @ niespodzianek wczesniej, to wiekszych problemów nie mialm, cere mam raczej mieszana(w zasadzie nie wiem bo ani jakos tlusta ani sucha bardzo, a napewno nie normalna;D),dosc delikatna , teraz juz nie mam zadnych gul , ale slady po nich, zaczerwienienia, oprocz tego porozszezoane pory ( to zawsze) glownie policzki, troszke wagrów i jakis malutkich krostek, troche przebarwien slonecznych zwlaszcza kolo oczu i tam tez juz nieco zmarszczek co powinnam wybrac? gównie na slady po trądziku, przebarwienia , pory..i moze zmarszczki- FlavoC, jakis tonik?, lemon serum? prosze o pomoc.
jeanett jest offline  
Stary 2011-03-30, 15:14   #3806
gidran
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jeanett Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny jestem nowa jesli chodzi o BU chce cos zamowić , ale czytam czytam i nie wie co wybrac, moze ktos mi pomoze
Mam 26 lat, koncze kuracje differinem 1 taka w moim zyciu kuracja "tradzikowa" , (cos mnie strasznie zapchalo albo nie wiem jakis" tradzik dojrzaly" chwyciłam wiec pobieglam do der), w kazdym razie oprocz jakis pojedynczych przed @ niespodzianek wczesniej, to wiekszych problemów nie mialm, cere mam raczej mieszana(w zasadzie nie wiem bo ani jakos tlusta ani sucha bardzo, a napewno nie normalna;D),dosc delikatna , teraz juz nie mam zadnych gul , ale slady po nich, zaczerwienienia, oprocz tego porozszezoane pory ( to zawsze) glownie policzki, troszke wagrów i jakis malutkich krostek, troche przebarwien slonecznych zwlaszcza kolo oczu i tam tez juz nieco zmarszczek co powinnam wybrac? gównie na slady po trądziku, przebarwienia , pory..i moze zmarszczki- FlavoC, jakis tonik?, lemon serum? prosze o pomoc.
Skoro dopiero zaczynasz z BU to pamiętaj, żeby nowe produkty wprowadzać stopniowo. Musisz też trochę popróbować, zanim znajdziesz to, co będzie ci służyć. A od siebie mogę zaproponować, żebyś przyjrzała się hydrolatom, tonikowi pha, serum azelo i serum na blizny. Mi te produkty pasują (są też przeznaczone także do takiej cery jak twoja) ale nie mogę zagwarantować, że u ciebie też tak będzie. Poczytaj uważnie opisy na BU, tam wszystko fajnie wyjaśnione
Stary 2011-03-30, 21:44   #3807
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Ja właśnie czekam na kolejną paczkę
I jestem na głodzie hydrolatowym bo wszystkie mi się skończyły

Vea, ja też lubię jak coś, czego używam ładnie pachnie
Ale aloes jest świetny w działaniu, więc niech sobie nie pachnie, oby działał
I drzewko różane też mi przyjdzie, więc zapamiętam sobie to skojarzenie z herbatą i sprawdzę
Stary 2011-03-31, 01:28   #3808
jeanett
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Skoro dopiero zaczynasz z BU to pamiętaj, żeby nowe produkty wprowadzać stopniowo. Musisz też trochę popróbować, zanim znajdziesz to, co będzie ci służyć. A od siebie mogę zaproponować, żebyś przyjrzała się hydrolatom, tonikowi pha, serum azelo i serum na blizny. Mi te produkty pasują (są też przeznaczone także do takiej cery jak twoja) ale nie mogę zagwarantować, że u ciebie też tak będzie. Poczytaj uważnie opisy na BU, tam wszystko fajnie wyjaśnione
dziekuje za odp, mi tam tyle rzeczy sie podoba, ze naprawde ciezko wybrac i korci mnie strasznie to flavo-c dam napewno znac co wybralam i jak efekty

Mam jeszcze takie pytanie jesli zamowie tonik pha, hydolat i moze serum, to co z nawilzaniem? tak zeby miec np tylko kosmetyki z BU da sie? czym sie nawilza? jakos olej i zel hialuronowy?czy co

Edytowane przez jeanett
Czas edycji: 2011-03-31 o 12:50
jeanett jest offline  
Stary 2011-03-31, 01:31   #3809
Rarrka90
Rozeznanie

czy olejek myjący bezzapachowy na pewno nie zapcha mnie?
mam ogromna tendencje do wysypu po kosmetykach...
Stary 2011-03-31, 12:05   #3810
ignorantka007
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
czy olejek myjący bezzapachowy na pewno nie zapcha mnie?
mam ogromna tendencje do wysypu po kosmetykach...
Nikt nie przewidzi reakcji kosmetyku na Twoją cerę
ignorantka007 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości